Treść opublikowana przez BaX
-
wtyczki od czujnikow abs-tyl?
W coupe trzeba zdemontowac tylne chlapaczki z podwozia /3 spinki/ i te pudełka z wtyczkami są pod nimi. W innych wersjach pewnie bedzie podobnie.
-
Czy auto posiada system DSC
Gdyby autor tematu tak założył pewnie nie zadał by pytania. ;)
-
Czy auto posiada system DSC
Zobacz pod maske, jak na pompie hamulcowej tej ze zbiorniczkiem na płyn tam gdzie wchodzą wężyki masz dodatkowo dwie wtyczki z czujnikami to masz DSC. Ewentualni możesz poświecić pod pompe w dół to zobaczysz agregat i na nim byc może plakietke z opisem ASC/DSC.
-
Świecące kontorlki od DSC
Jeżeli to wina syfu na czujniku to faktycznie miałeś szczęście, często jest tak że zanim czujnik padnie całkiem potrafi raz działać, raz nie.
-
325Ci - kabel w prawym nadkolu, od czego ? (zdjęcie)
Pare dni temu przewinął się chyba wątek, że ten od spryskiwaczy odpowiedzialny jest też za podgrzewanie lusterek i że jak nie ma czujnika to grzeją non-stop czy trzeba czy nie. Jak układ działa to niby podgrzewane są impulsowo.
-
325Ci - kabel w prawym nadkolu, od czego ? (zdjęcie)
Jedno nadkole czujnik temp zewnętrznej, drugie czujnik podgrzewania dysz spryskiwaczy. Oba powinny być od asfaltu w nadkolu zderzaka, jeden okrągły, płaski, drugi 'długopis'.
-
Kto robił wymiane tulei gumowych "wózka" dyfra?
Miałem pękniętą '9' i zabrałem się w końcu do wymiany tego, a że zdjęli dyfer z wózka to mogli się lepiej przyjrzeć i wyszła dodatkowo jedna tuleja wózek-podłoga. Roboty od groma bo trzeba całe zawieszenie tylne zdjąć ale trudno zaoszczędze na fajkach bo nie pale. :mrgreen:
-
Kto robił wymiane tulei gumowych "wózka" dyfra?
Z tego rysunku '9' miałem pękniętą i myslałem że tylko ta ale po rozebraniu okazało się że dodatkowo '7' /wymieniłem obie/ i chyba 2. Z tym, że tuleje co mocują wózek do podłogi są lewe/prawe i teraz nie pamiętam którą strone zamawiałem.
-
[E46] Kontrolka ręcznego - co powoduje zapalenie??
Poradziłem sobie sam :mrgreen: Problem okazał się na szczęście banalny ale zlokalizowałem go przypadkiem. Przełamany jeden z przewodów, na szybko skręcony dał porzadany efekt, jutro lutowanie co by wyglądało jak z fabryki. ;)
-
Kto robił wymiane tulei gumowych "wózka" dyfra?
Odgrzebałem temat bo okres zimowy zaowocował kilkoma wizytami w warsztacie. Tuleje dyfra zmienione, okazało się że oprócz tej z tyłu na której wisi dyfer do wymiany miałem przednią prawą na której wisi wózek. Wymieniłem dodatkowo obie z przodu na których wisi dyfer. Efekt, nie ma stuków przy zmianie biegów. :cool2: Przy okazji sprawdzili mocowanie wózka w podłodze i przeguby na wale. Pozdro.
-
318d nierówna praca silnika
Jak popatrzysz pod maske na koło pasowe od klimy to normalnie kręci się zewnętrzna część, żeby działała klima musi zesprzęglić wewnętrzną część i zapewne wtedy skaczą obroty. /słuchać charakterystyczny klik jak włącza/ Czy tak ma być, pewnie tak ale czy ma to powodować zmiane obrotów nie wiem. Teoretycznie większe obciążenie może to powodować, w praktyce jak ma być sam jestem ciekaw.
-
[e46] Dane do geometrii - skąd?
Dzięki, pokrywa się to z jednym z ustawien Beissbarth-a. :cool2:
-
[E46] Kontrolka ręcznego - co powoduje zapalenie??
Witam. Które czujniki powodują zapalenie się tej kontrolki na czerwono: - zaciągnięty ręczny - czujnik jest przy wajsze od ręcznego /tylko ten?/ - zbiorniczek z płynem - czujnik w zbiorniczku - sygnalizuje tylko min czy przekroczenie max też? - jeszcze gdzieś cos??? - złe odpowietrznie układu hamulcowego? Wymieniałem płyn hamulcowy ostatnio ale wymiana /trzeba mieć farta :mad2: / zbiegła się z padem czujnika ABS-u. Czujnik wymieniłem ASC, ABS działa ale kontrolka ręcznego nie zgasła i teraz szukam przyczyny. Czy czujnik poziomu płynu hamulcowego działa po prostu 'na zwarcie'? Czy zwierając styki w kostce pod maską "zastąpi" się czujnik? Swięte są jednak słowa, nie grzeb niepotrzebnie nie narobisz sobie dodatkowej roboty. :cry2: Pozdro.
-
320d czujnik abs-u
I stało się, kontrolki pogasły. :cool2: Jak by ktoś potrzebował to koleś ma jeszcze jeden taki sam czujnik jak ja potrzebowałem. http://allegro.pl/item927294498_e46_318_320_330_02_czujnik_pompa_abs_tyl.html Pozdro.
-
[e46] Dane do geometrii - skąd?
VIN JT62172 Dzieki ;)
-
318d nierówna praca silnika
To w końcu do jakiego wniosku doszliscie? Coś jest popsute czy tak ma być?
-
320d czujnik abs-u
Ja wczoraj dogadałem się z kolesiem zeby sprawdził numer na czujniku który ma i okazało się, że to te numery które potrzebuję. Miał mi to wczoraj nadać kurierem więc dziś powinien być u mnie. Oby, bo na pierwszy podobno posłany priorytetem czekam od wtorku. :duh: Właśnie odebrałem paczke, 80zł używka oryginał z przesyłką kurierska :mrgreen: , jak dam rade dziś wymienie. :cool2:
-
320d czujnik abs-u
A masz ASC czy DSC, po za tym te Twoje czujniki mają niebieskie wtyczki. Może niebieskie czujniki były już jednakowe, szare na pewno są różne.
-
320d czujnik abs-u
To co wkleiłem to dane z realoem, przecież ich nie zmyśliłem. :duh:
-
320d czujnik abs-u
Jak są do 330i to i do 330d bo to te same czujniki :twisted: ale nawet w ETK pisze jak byk, że były różne czujniki w zależności od rocznika: Czujnik impulsów ABS tylny do 07/2000 34521166126 /szary/ Czujnik impulsów ABS tylny od 07/2000 do 09/2000 34521164652 /szary/ Czujnik impulsów ABS tylny od 09/2000 do 09/2001 34521166126 /szary/ Czujnik impulsów ABS tylny od 09/2001 34526752702 /niebieski ???/ A żeby było śmieszniej to dla samochodów z automatyczna skrzynia biegów mamy: Czujnik impulsów ABS tylny do 09/2000 34521164652 Czujnik impulsów ABS tylny od 09/2000 34526752683 Ja potrzebuje ten pogrubiony /taki wyjąłem ze swojego auta/ , a występował on w modelach: E46 330Ci Cabrio, Europa E46 330Ci Coupé, Europa E46 330d Limousine, Europa E46 330d Touring, Europa E46 330i Touring, Europa E46 330i Limousine, Europa I na koniec jeszcze jeden haczyk: są czujniki ATE i Siemensa, na Siemensie nie znalazłem żadnych numerów, na ATE da się znaleź 7 ostatnich cyfr ETK, szary Siemens u mnie nie działa. Pozdro. P.S. RealOEM to internetowy katalog ETK.
-
320d czujnik abs-u
Jakiej firmy i jaki numer masz na czujniku? Może mnie spasuje ;)
-
320d osłona pod silnik
To jak masz rurki to na 99% powinna być taka długa podłoga: http://moto.allegro.pl/item912352728_bmw_e46_316_318_1_9_oslona_pod_silnik.html Ja mam pytanie z innej beczki skoro masz taki sam silnik, a patrzysz na osłony pod samochodem. Filtr paliwa jest obudowany taką blaszaną osłoną ale czy rurki które wychodzą z niego są jakoś osłonięte? Czy oprócz tej blachy która przykrywa filtr paliwa dlaej do tyłu jest jeszcze jakaś osłona? Pozdro.
-
320d osłona pod silnik
Określ jaki masz samochód, osłony pod silnik są przynajmniej dwie różne zależy od tego czy masz płyte aluminową jako wzmocenienie czy taki rurkowy trójkąt.
-
320d czujnik abs-u
Na czujniku pisze ATE, BMW i sa numerki min. 7 cyfr z ETK które opisują który czujnik to konkretnie ma byc.
-
320d - demontaż spryskiwacza xenon
Spryskiwacz cieknie dokładnie za tymi "uszami" na zgrubieniu, tam to jest składane. /w połowie długości/. Raczej nie ma potrzeby wyciągać lampy bo cały uchwyt jest przymocowany do lampy dwoma śrubami i po ich odkreceniu i zdjęciu wężyka powinien wejść do środka auta. /w teorii bo w praktyce nie wiem jak jest z miejscem/ Pewnie prościej zdejmując lampe ale niestety żeby zdjąc lampę trzeba jeszcze zdjąć zderzak. :duh: