Skocz do zawartości

BaX

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BaX

  1. BaX odpowiedział(a) na wojtp temat w E46
    W coupe trzeba zdemontowac tylne chlapaczki z podwozia /3 spinki/ i te pudełka z wtyczkami są pod nimi. W innych wersjach pewnie bedzie podobnie.
  2. BaX odpowiedział(a) na kedzior001 temat w E46
    Gdyby autor tematu tak założył pewnie nie zadał by pytania. ;)
  3. BaX odpowiedział(a) na kedzior001 temat w E46
    Zobacz pod maske, jak na pompie hamulcowej tej ze zbiorniczkiem na płyn tam gdzie wchodzą wężyki masz dodatkowo dwie wtyczki z czujnikami to masz DSC. Ewentualni możesz poświecić pod pompe w dół to zobaczysz agregat i na nim byc może plakietke z opisem ASC/DSC.
  4. BaX odpowiedział(a) na kqazik temat w E46
    Jeżeli to wina syfu na czujniku to faktycznie miałeś szczęście, często jest tak że zanim czujnik padnie całkiem potrafi raz działać, raz nie.
  5. Pare dni temu przewinął się chyba wątek, że ten od spryskiwaczy odpowiedzialny jest też za podgrzewanie lusterek i że jak nie ma czujnika to grzeją non-stop czy trzeba czy nie. Jak układ działa to niby podgrzewane są impulsowo.
  6. Jedno nadkole czujnik temp zewnętrznej, drugie czujnik podgrzewania dysz spryskiwaczy. Oba powinny być od asfaltu w nadkolu zderzaka, jeden okrągły, płaski, drugi 'długopis'.
  7. Miałem pękniętą '9' i zabrałem się w końcu do wymiany tego, a że zdjęli dyfer z wózka to mogli się lepiej przyjrzeć i wyszła dodatkowo jedna tuleja wózek-podłoga. Roboty od groma bo trzeba całe zawieszenie tylne zdjąć ale trudno zaoszczędze na fajkach bo nie pale. :mrgreen:
  8. Z tego rysunku '9' miałem pękniętą i myslałem że tylko ta ale po rozebraniu okazało się że dodatkowo '7' /wymieniłem obie/ i chyba 2. Z tym, że tuleje co mocują wózek do podłogi są lewe/prawe i teraz nie pamiętam którą strone zamawiałem.
  9. Poradziłem sobie sam :mrgreen: Problem okazał się na szczęście banalny ale zlokalizowałem go przypadkiem. Przełamany jeden z przewodów, na szybko skręcony dał porzadany efekt, jutro lutowanie co by wyglądało jak z fabryki. ;)
  10. Odgrzebałem temat bo okres zimowy zaowocował kilkoma wizytami w warsztacie. Tuleje dyfra zmienione, okazało się że oprócz tej z tyłu na której wisi dyfer do wymiany miałem przednią prawą na której wisi wózek. Wymieniłem dodatkowo obie z przodu na których wisi dyfer. Efekt, nie ma stuków przy zmianie biegów. :cool2: Przy okazji sprawdzili mocowanie wózka w podłodze i przeguby na wale. Pozdro.
  11. BaX odpowiedział(a) na Bartunia222 temat w E46
    Jak popatrzysz pod maske na koło pasowe od klimy to normalnie kręci się zewnętrzna część, żeby działała klima musi zesprzęglić wewnętrzną część i zapewne wtedy skaczą obroty. /słuchać charakterystyczny klik jak włącza/ Czy tak ma być, pewnie tak ale czy ma to powodować zmiane obrotów nie wiem. Teoretycznie większe obciążenie może to powodować, w praktyce jak ma być sam jestem ciekaw.
  12. BaX odpowiedział(a) na BaX temat w E46
    Dzięki, pokrywa się to z jednym z ustawien Beissbarth-a. :cool2:
  13. Witam. Które czujniki powodują zapalenie się tej kontrolki na czerwono: - zaciągnięty ręczny - czujnik jest przy wajsze od ręcznego /tylko ten?/ - zbiorniczek z płynem - czujnik w zbiorniczku - sygnalizuje tylko min czy przekroczenie max też? - jeszcze gdzieś cos??? - złe odpowietrznie układu hamulcowego? Wymieniałem płyn hamulcowy ostatnio ale wymiana /trzeba mieć farta :mad2: / zbiegła się z padem czujnika ABS-u. Czujnik wymieniłem ASC, ABS działa ale kontrolka ręcznego nie zgasła i teraz szukam przyczyny. Czy czujnik poziomu płynu hamulcowego działa po prostu 'na zwarcie'? Czy zwierając styki w kostce pod maską "zastąpi" się czujnik? Swięte są jednak słowa, nie grzeb niepotrzebnie nie narobisz sobie dodatkowej roboty. :cry2: Pozdro.
  14. BaX odpowiedział(a) na wwwrona temat w E46
    I stało się, kontrolki pogasły. :cool2: Jak by ktoś potrzebował to koleś ma jeszcze jeden taki sam czujnik jak ja potrzebowałem. http://allegro.pl/item927294498_e46_318_320_330_02_czujnik_pompa_abs_tyl.html Pozdro.
  15. BaX odpowiedział(a) na BaX temat w E46
    VIN JT62172 Dzieki ;)
  16. BaX odpowiedział(a) na Bartunia222 temat w E46
    To w końcu do jakiego wniosku doszliscie? Coś jest popsute czy tak ma być?
  17. BaX odpowiedział(a) na wwwrona temat w E46
    Ja wczoraj dogadałem się z kolesiem zeby sprawdził numer na czujniku który ma i okazało się, że to te numery które potrzebuję. Miał mi to wczoraj nadać kurierem więc dziś powinien być u mnie. Oby, bo na pierwszy podobno posłany priorytetem czekam od wtorku. :duh: Właśnie odebrałem paczke, 80zł używka oryginał z przesyłką kurierska :mrgreen: , jak dam rade dziś wymienie. :cool2:
  18. BaX odpowiedział(a) na wwwrona temat w E46
    A masz ASC czy DSC, po za tym te Twoje czujniki mają niebieskie wtyczki. Może niebieskie czujniki były już jednakowe, szare na pewno są różne.
  19. BaX odpowiedział(a) na wwwrona temat w E46
    To co wkleiłem to dane z realoem, przecież ich nie zmyśliłem. :duh:
  20. BaX odpowiedział(a) na wwwrona temat w E46
    Jak są do 330i to i do 330d bo to te same czujniki :twisted: ale nawet w ETK pisze jak byk, że były różne czujniki w zależności od rocznika: Czujnik impulsów ABS tylny do 07/2000 34521166126 /szary/ Czujnik impulsów ABS tylny od 07/2000 do 09/2000 34521164652 /szary/ Czujnik impulsów ABS tylny od 09/2000 do 09/2001 34521166126 /szary/ Czujnik impulsów ABS tylny od 09/2001 34526752702 /niebieski ???/ A żeby było śmieszniej to dla samochodów z automatyczna skrzynia biegów mamy: Czujnik impulsów ABS tylny do 09/2000 34521164652 Czujnik impulsów ABS tylny od 09/2000 34526752683 Ja potrzebuje ten pogrubiony /taki wyjąłem ze swojego auta/ , a występował on w modelach: E46 330Ci Cabrio, Europa E46 330Ci Coupé, Europa E46 330d Limousine, Europa E46 330d Touring, Europa E46 330i Touring, Europa E46 330i Limousine, Europa I na koniec jeszcze jeden haczyk: są czujniki ATE i Siemensa, na Siemensie nie znalazłem żadnych numerów, na ATE da się znaleź 7 ostatnich cyfr ETK, szary Siemens u mnie nie działa. Pozdro. P.S. RealOEM to internetowy katalog ETK.
  21. BaX odpowiedział(a) na wwwrona temat w E46
    Jakiej firmy i jaki numer masz na czujniku? Może mnie spasuje ;)
  22. BaX odpowiedział(a) na CHRISDE46 temat w E46
    To jak masz rurki to na 99% powinna być taka długa podłoga: http://moto.allegro.pl/item912352728_bmw_e46_316_318_1_9_oslona_pod_silnik.html Ja mam pytanie z innej beczki skoro masz taki sam silnik, a patrzysz na osłony pod samochodem. Filtr paliwa jest obudowany taką blaszaną osłoną ale czy rurki które wychodzą z niego są jakoś osłonięte? Czy oprócz tej blachy która przykrywa filtr paliwa dlaej do tyłu jest jeszcze jakaś osłona? Pozdro.
  23. BaX odpowiedział(a) na CHRISDE46 temat w E46
    Określ jaki masz samochód, osłony pod silnik są przynajmniej dwie różne zależy od tego czy masz płyte aluminową jako wzmocenienie czy taki rurkowy trójkąt.
  24. BaX odpowiedział(a) na wwwrona temat w E46
    Na czujniku pisze ATE, BMW i sa numerki min. 7 cyfr z ETK które opisują który czujnik to konkretnie ma byc.
  25. BaX odpowiedział(a) na Musti579 temat w E46
    Spryskiwacz cieknie dokładnie za tymi "uszami" na zgrubieniu, tam to jest składane. /w połowie długości/. Raczej nie ma potrzeby wyciągać lampy bo cały uchwyt jest przymocowany do lampy dwoma śrubami i po ich odkreceniu i zdjęciu wężyka powinien wejść do środka auta. /w teorii bo w praktyce nie wiem jak jest z miejscem/ Pewnie prościej zdejmując lampe ale niestety żeby zdjąc lampę trzeba jeszcze zdjąć zderzak. :duh:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.