Treść opublikowana przez BaX
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Jasne, koleś którego stać, a wielu niemców stać, kupi se reno clio i postawi pod willą obok żony pandy bo robi małe przebiegi. Nie bądź śmieszny. On kupuje takie auto jaki prowadzi styl życia. To u nas właśnie jest na odwrót, wielu nie stać ale nie wypada przecież jeździć skodą, trzeba BMW może być strup z 500kkm byle bmw. Ale o co chodzi, gdzie napisałem, że takie auto będzie w cenie złomu, gdzie napisałem, że będzie tanie. Ja tylko twierdzę, że takie auta są. Wy się upieracie że nie ma bo was interesuja tanie. Czyli jak większość polaczków którzy kupują najtańsze odpady po niemcach, co tam przebieg liczy się cena, przebieg się poprawi. Tyle, że to problem kupujących nie sprzedających. Polecam w wolnej chwili http://moto.onet.pl/1584565,1,artykul.html - jaki klient taka oferta.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
No i co z tego :duh: Ktoś musi jeździć bo musi bez względu na to czy ma potrzebę czy nie? Bo ma lepsze drogi i tańsze paliwo? Dla większości ludzi to pojazd do przemieszczania się, służy tylko i wyłącznie do tego, a nie do wieczornych jazd pustą autostradą po to żeby się pozachwycać klekotem diesla. :duh: Większość aut jakie trafiają do nas to nie auta z forum bmw.de ale od zwykłych użytkowników. BMW to dla niego taka sama marka jak audi czy ford. Jakość paliwa i jakość serwisu nie ma wpływu na to ile ktoś normalny jeździ. Musi to jedzie, nie musi to nie jedzie, użytkownik pojazdu nie wsiada w auto po to żeby się przejechać do płotu i spowrotem. Możesz z tym polemizować ale tego nie zmienisz, normalni ludzie traktują auta jak przedmioty, z których się korzysta, a nie ujeżdzają bo mają z tego frajde. Oczywiście statystycznie można przyjąć, że sieć lepszych dróg daje większe możliwości przemieszczania się ale chyba nie sugerujesz, że ktoś jeździ sobie po niemczech bo mu sie nudzi i nabija kilometry bez sensu. Nie neguję tego, że w niemczech statystycznie jeździ się wiecej ale powielanie mitów, że jak niemiec to musi robić 50kkm/rok bo ma lepsze drogi i więcej zarabia to bzdura.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Jasne, oni nie jeżdzą po mieście, wszędzie mają autostrady i wszyscy co mają samochody mają po 100km w jedną strone do pracy. Wszystko można sprowadzić do absurdu.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Heheh, jasne bo na naszych drogach slinik i osprzęt zużywa się dwa razy szybciej niż na niemieckich. :mrgreen:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
To ja mam pytanie, jak w/g Was wygląda kierownica która ma faktycznie 100kkm przebiegu?
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Każdy kogo stać na taki wydatek bo jemu to obojętnie czy będzie stało czy jeździło w przeciwieństwie do kogoś komu się wydaje, że go stać bo "ma firme" w aucie i spędza 14godzin w pracy ale musi się dowartościować lub wyglądać przed klientem. :mrgreen: Pewna grupa ludzi po prostu kupuje pewien segment samochodów bo im nie wypada mieć tańszych nawet jak by im całkowicie wystarczały. Taki styl życia/bycia. Oni najczęsciej jednak swoje auta zostawiają w rozliczeniu kupując nowe, a nie zostawiają u turka na placu ze złomem. Dla takich ludzi samochód nie jest celem w życiu, jest dodatkiem który się posiada. A że obsługujemy różne firmy to i znam wielu takich ludzi. Wierz mi dla nich samochody z przdziału grubo ponad 200-300kzł są kolejnym przed następnym. Aaa, bo mi się przypomniało, wystarzczyło pojechać na BMW xDriveDay żeby zobaczyć że ludzie naprawdę 'mają problem' jakie nowe BMW sobie kupić, a nie za ile.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
100km/dziennie*365 dni daje 36,5kkm/rok * 10lat daje 365kkm 1. kto robi dziennie 100km każdy dzień w roku? 2. ilu jest takich ludzi którzy mają 2 czy nawet 3 samochody w domu? 3. ilu jest takich którzy samochod używają 2-3x w tygodniu bo na co dzień mają służbówki/blisko do pracy/korzystają z innych środków transportu? 4. ilu z waszych znajomych mających samochody 'od nowości' do użytku domowego nie firmowego robi po 30-40kkm rocznie? /właściwie to ma czas/ Uważam, że popadacie w paranoje z tymi przebiegami, auta użytkują też normalni śmiertelnicy którzy nie biją rocznych rekordów przebiegów i nawet jak kupują drogie mocne samochody to nie po to żeby w nich jeść/spać/srać i spędzać 90% życia. Przekręcanie liczników stało się praktycznie normą u handlarzy ale czytajc niektóre posty można odnieść wrażenie, że niektórzy mają jakieś fobie na tym punkcie.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
:lol: :lol:
-
318d klimatyzacja zima - jak używać?
A rozumiesz słowo pisane, zadałem pytanie co różni te dwie klimy że nie mogą dzialać tak samo. Zamiast filozofować napisał być dlaczego i obyło by się bez tej całej dyskusji.
-
318d klimatyzacja zima - jak używać?
mówimy tutaj o używaniu klimatyzacji w zimie, w temp poniżej zera! a lodówka stoi w temp powyżej zera, a raczej nawet powyżej 15stC, tak? :mad2: chyba że ktoś ma w domu temp poniżej +5st :duh: Ta, a 'agregat' normalnej to nie stoi w deszczu, śniegu i -30 stopniach. :duh:
-
Co to za błąd: 58 Wischer: Relais Pumpe oder...
Skasowałem i nie powrócił, spryskiwacze działają.
-
Co to za błąd: 58 Wischer: Relais Pumpe oder...
Witam. Nie moge się doszukać nigdzie co to za błąd, skasowałem i się nie pojawia. ============================================================= E R R O R M E M O R Y R E P O R T ------------------------------------- Date: 10/31/09 16:14:06 ECU: ZKE5 JobStatus: OKAY Variant: ZKE5 ------------------------------------------------------------- RESULT: 1 errors in error memory ! ------------------------------------------------------------- 58 Wischer: Relais Pumpe oder Leitung fuer Scheinwerferreinigung Error frequency : 1 statischer Fehler ============================================================= Dzięki, pozdrawiam.
-
318d klimatyzacja zima - jak używać?
Jesteś tego pewnien? Przecież klima /biurowa/ w lecie może chłodzić w zimie do pewnej temperatury grzać. Co stoi na przeszkodzie aby ta samochodowa działała tak samo? mówimy tutaj o samochodach i klimie samochodowej, a nie biurowej. zaraz bedziemy gadac o lodówkach domowych... Hmm, a klimatyzacja samochodowa to jakiś inny rodzaj klimatyzacji? Coś ma więcej/mniej? BTW: lodówka zasadą działanai nie różni się od klimatyzacji.
-
330i probem z paleniem
Ten raczej za odpalanie nie odpowiada, ja wymieniałem u siebie i jedyną oznaką po za błędem jaka występowała była utrata przyspieszenia "od dołu".
-
318d klimatyzacja zima - jak używać?
Jesteś tego pewnien? Przecież klima /biurowa/ w lecie może chłodzić w zimie do pewnej temperatury grzać. Co stoi na przeszkodzie aby ta samochodowa działała tak samo?
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Jesteś na dobrej drodze żeby rozwalić naped. :duh:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Rozumiem, że w Twoim otoczeniu to taka forma żartu. :duh: No tak, najwyraźniej Ty masz inne poczucie humoru i to co dla ciebie jest śmeiszne musi być smieszne dla wszystkich, to podobnie jak z dieslem, skoro dla Ciebie jest dobry to musi być dobry dla wszystkich. Jaka szkoda, że się mylisz. :lol:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
taaa, pozniej pasjonaci jezdza na rowerach albo autobusem bo ich na benzinku nie stac :cool2: Ty to jesteś tak :duh: , że aż to żal komentować. Dla pasjonatów koszta nie mają znaczenia, w przeciwieństwie do takiego 'cenciaka' jak Ty.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Każdy ma swoje podejście ale nie każdy zgodne z Twoim.
-
330Ci Pióra wycieraczek - zimowa promocja bmw.pl
Oryginały do BMW dostaniesz zapewne na allegro, wprawdzie nie w pudełku BMW ale Bosha.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Teeee, modelator ale Ci sie dowcip wyostrzyl. :mrgreen:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Eheheheh, i to niby my tworzymy jakieś mity, wiesz ja złamie Twój mit, mając coupe wcale nie trzeba być kawalerem, ja jestem tego przykaładem. Ja z GRem też możemy dołączyć do tej grupy :mrgreen: Ty masz diesla i nie jesteś w naszej bandzie. :twisted: ale w tym wypadku zakopiemy łopatki i puścimy do piaskownicy. :mrgreen:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
:duh: :lol: No tak, przecież te silniki są identyczne, a w temacie kosztów wypowiadają się dziwnym trafem tylko Ci którzy nic albo prawie nic nie dokładają. Ciekawe skąd w takim razie na forum tyle tematów o problemach z dieslami, pewnie zakąłdają je na złość ci do mają benzyny :? . A co do usterkowości to przegląd nawet kilku ostatnich postów na forum mówi całkiem co innego ale ja już z koniem kopać się nie mam zamiaru. EOT.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Eheheheh, i to niby my tworzymy jakieś mity, wiesz ja złamie Twój mit, mając coupe wcale nie trzeba być kawalerem, ja jestem tego przykaładem. Na którejś z wcześniejszych stron wymieniłem najczęstsze usterki w dieslach o jaki pytają ludzie na forum, oczywiście zlałeś temat bo jak rozumiem był niewygodny, więc wymień proszę jakie to elementy w benzynie są tak problematyczne w silniku i tak podatne na usterki jak te z diesla? wtryski czy turbina, a może EGR albo dwumasa? ;) czekam na rzeczową odpowiedź bez ściemy o padaniu mitów. Miałem 316 E36 przez 6lat, przez te 6 lat nie dołożyłem do silnika nawet złamanej złotówki oprócz tego co z zasady się w silniku wymienia i uważa za eksploatację. Jak bym miał dokładać tak do diesal jak Ty bo miało by mi coś stukać albo pukać to sorry ale nie mam czasu ani ochoty na jeżdzenie autem i wysłuchiwanie czy czegoś nie trzeba wymienić. Auto jak sprzedawałem miało 230kkm w/g licznika. Jak Ty żyjesz w przeświadczeniu, że do auta /silnika/ trzeba dokładać po 4 roku to może najwyższy kupić auto z normalnym silnikiem i zweryfikować poglądy. Kolejny mit twojej wyobraźni złamałem? :mrgreen: I na koniec po raz drugi, koleś z forum co jeździł compactem, papik - pad turbiny przebieg pod 200kkm o ile pamiętam, 330D które chciałem kupić od człowieka z forum, chyba z katowic, krajówka ze zlatexu z mpakietem, wycieczke do niemiec zakończył kosztowną wymianą wtrysku w ASO za odrą, moj brat jeszcze zanim kupił X5 3.0D też ze zlatexu, wymiana turbiny na szczęście na gwarancji, auto powiedziało wypchaj się w warszawie na skrzyżowaniu. Ilość postów na forum o problemach z ON przebija kilka razy te dotyczące reszty, dziękuje postoje, wole swoje "droższe" 3.0Pb
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Wreszcie jedna rzecz z którą musze się zgodzić, dyskusja z Tobą nie ma sensu bo powtarzasz się kółko jak zdarta płyta. Tak, Ty jesteś jedynym człowiekiem na tym forum który ma świadomość swojego wyboru i wytłumaczenie na wszystko. Ja zamiast grzebać przy aucie i tracić czas na naprawianie awarii wole go używać bez stresu nawet większym kosztem. Licze na to, że dotrzymasz słowa i już nic więcej do mnie w tym temacie nie odpiszesz.