Treść opublikowana przez BaX
-
320d jak sprawdzic przeplywomierz ?
A powiedzcie mi teraz jak zmierzyć te wartości w benzynie 3.0? Od pocztku szukam takich wskazań jak wkleja min. Krzysiek ale nie potrafie na nie trafić. :(
-
[e46] Dane do geometrii - skąd?
Nie ma co pytać bo wszyscy posługują się tym samym programem i zestawem danych. Mam dostęp do tego czym dysponują stacje diagnostyczne. petrolhead: TIS-a mam po niemiecku, znalezienie czegoś w nim to dla mnie katorga. :cry2:
-
[e46] Dane do geometrii - skąd?
Witam. Powymieniałem troche w zawieszeniu i trzeba by zrobić geometrie ale jak zwykle musi być pod górke. Czy ktoś posiada wiarygodne dane jakie powinny być dla mojego E46 330Ci? Nowy Beissbarth u kumpla na stacji nie ma oczywiście E46 coupe, ma za to PIĘĆ compactów, limousine sport itp. :duh: Pozdro.
-
320d - demontaż spryskiwacza xenon
Ze środka spryskiwacza pod lampą wychodzi rurka /ramie/ na którą na zatrzask wchodzą spryskiwacze i ten dekiel maskujący. Płyn nie powinien uciekać bo sam zawór jest w spryskiwaczu. Ja mam inne pytanie bo jeden spryskiwacz mi cieknie pośrodku na łączeniu - czy to cholerstwo się rozbiera? Niby składa się z dwóch połówek ale nie wiem jak to jest poskładane.
-
330Ci Czujnik ABS tył
Jak masz czujniki z niebieskimi wtyczkami to jest sprawa prostsza bo to nie są już walce więc nie siedzą tak opornie w piaście, jak z szarymi to jest gorzej bo to walec tyle dobrze że z tworzywa więc nie zapieka się tak jak w E36 gdzie był z blachy. Tylnym nie pokręcisz dopóki nie wyciągniesz go trochę z piasty gdyż siedzi w takim wgłębieniu, trzeba spróbować pokołatać nim w wszystkich kierunkach, powinien wyjść. Przodem teoretycznie można kręcić ale nie polecam takiego rozwiązania o ile nie chcesz go ukręcić. Pozdro.
-
330Ci Czujnik ABS tył
Pytanie 1: jaką miałeś wtyczke u siebie, a jaką zamówiłeś? /szara/niebieska/ Pytanie 2: który masz rocznik samochodu i czy masz ASC czy DSC? Niestety ale z tymi czujnikami jest totalna rozpierducha bo dla handlarzy one są takie same, dla samochodu już nie. Jak masz stary czujnik to na nim są wybite numery /7 cyfr z ETK/ które określają jaki masz mieć dokładnie model. Do mnie jeszcze paczka nie dotarła, idzie od wtorku, podobno posłana priorytetem. :duh:
-
330Ci Czujnik ABS tył
Jutro mam dostać czujnik, nowy z gwarancją zamiennik :oops: Niestety mam takiego pecha, że czujnik do mojego był produkowany w tej wersji przez rok i inny może nie pasować. Podłączymy - zobaczymy. Jak będzie działał to różnicy w działaniu być nie może. Nowy w ASO 380-390zł ze zniżkami. :cry2:
-
330d pękajace drewno
Pewnie robi odporne ale nie na warunki szokowe. Normalnie to do ogrzewanego garażu zazwyczaj wjeżdza się nagrzanym samochodem 'z trasy', a nie wyziębionym po trzech dniach stania na mrozie. Wnetrze stopniowo stygnie albo się dogrzewa, pomijam już fakt, że takie gwałtowne ogrzewanie powoduje skraplanie się wody wszędzie gdzie się da. A potem się ludzie dziwią, że im w środku śmierdzi jak w starej budzie, a nie parkują pod chmurką tylko w ogrzewanych garażach.
-
330Ci Czujnik ABS tył
Witam. Jest ktoś w stanie odpowiedzieć czy tylne czujniki ABS-u do 3.0 są takie same jak do reszty? Padł mi tylny lewy, nie działa prędkoscimierz i ekonomizer no i oczywiście ABS/ASC. Musze zamówić ale cena ASO masakra, używki z gwarancją rozruchową są po ~100zł, zamienniki ~75zł. /ostateczność/ Pozdro.
-
320d po uderzeniu w krawężnik
Co znaczy, że się nie dało? Nie może się nie dać chyba że coś jest poprzestawiane lub krzywe. Stukać może półoś, dyfer, wał itp.
-
e46 320 odstający tylny zderzak
W aso za naście zł do kupiernia specjalna blaszka która trzyma w tym miejscu błotnik.
-
auto dla młodego - 325ci vs 328 ci a moze 330ci?
Ostrożnie licząc 10l/100km * 4.20 wychodzi 42zł/100km, widzisz sam, że nie ma takiej możliwości abyć w 500zł zmieścił się z przebiegiem 1500-2000km/miesiąc.
-
330d Regulacja ręcznego
Trzeba bo szczęki są pod tarczą. Tyle, że szczeki pracują tylko na postoju więc się praktycznie nie zużywają chyba, że ktoś jeździ z zaciągniętym ręcznym. :mrgreen:
-
320d nie pali
Nie Ty pierwszy i nie ostatni masz problem ze świecami w dieslu. Nie ma metody 100%, w najgorszym przypadku urwiesz świece. Kiedyś czytałem, że można użyć klucza pneumatycznego z odpowiednim nastawem ciągu.
-
316i listwa progowa
ziomekthx: takie drobnostki to pewnie 'od ręki' dostaniesz w ASO BMW w Katowicach, zapewne nie drożej, a nie zdziwił bym się jak taniej.
-
330Ci czujnki przy kole
Witam. Mam małą zagwozdkę, a zanim zaczne szukać i wgłębiać się w temat zapytam, może ktoś szybciej odpowie. Jak wiadomow przy kole są dwa czujniki, jeden od klocków, drugi od ABS. O co chodzi z kolorem wtyczki ABS bo są niebieskie i szare w dodatku dwu i trzy pinowe? Z czego wynika ta różnica? Pozdro.
-
Wycena szkody e39 2001r
OC, fakt nie napisałem.
-
Wycena szkody e39 2001r
Odwołanie piszesz standardowo, że się nie zgadzasz bo zgodnie z zapisem w ustawie przysługują ci części nowe oryginalne, można sobie zalatwić wycene analogiczną z tą zrobioną przez rzeczoznawce z TU ale zrobioną w ASO. Co byś nie napisał na 99% i tak go oleją chyba że faktycznie przedstawisz FV na zakup takich części w ASO wtedy nie będzie problemu. Jak dostaniesz z TU odmowe smarujesz pismo do Rzecznika Ubezpieczonych w formie skargi na TU z powodu bezprawnego naliczenia amortyzacji i zaniżenia kosztów naprawy. Dołączasz do tego wycene z ASO, kopie korespondencji z TU i krótkie opis czego się domagasz. Oni mają swoich prawników którze w Twoim imieniu wysmarują pismo do TU. U mnie tyle wystarczyło abym dostał tyle ile chciałem czyli 2x wiecej niż pierwotna wycena. :mrgreen: Trzeba się nastawić, że potrwa to koło 2-3 miesięcy w sumie ale chyba warto. Rzecznik kopie pisma wysłanego do TU prześle też Tobie więc będziesz wiedział co napisali, TU też odpowiadająć rzecznikowi prześle kopie Tobie. Pisma ślij poleconym za potwierdzeniem odbioru.
-
320d - brak moralonsci awaria za awarią
Nudne to mogą być wieczne narzekania na BMW /marke/ ludzi którzy mają diesle bo ciągle mają z czymś problem. Nowicjusz który zajrzy na forum po chwili dojdzie do wniosku, że BMW i diesel nie za bardzo do siebie pasują. Wytłumacz mi dlaczego taki ogrom problemów na forum dotyczy diesla? Moje zdanie w tym temacie jest takie, te auto są po prostu wyeksploatowane i sypie się w nich powoli wszystko ze zużycia. Normalna sprawa, tyle że ich właścicielom wydaje się, że nie ma prawa bo przecież licznikowo dopiero klepło 200kkm. I ten temat to żadna wojna, ja tu przynajmniej takowej nie widze, diesel może być tak samo bezawaryjny jak i benzyna tyle że musi mieć faktyczne 200kkm, a nie urojone przez właściciela. Wszyscy dieslowcy piszą jak jeden, że nikt w niemczech nie kupuje diesla żeby stał w garażu, każdy sypie jak z rękawa przebiegami rzędu min. 30-50kkm/rok, a potem się okazuje, że większość właścicieli diesla na forum ma auta 8-10letnie z przebiegami po 200kkm i sterte problemów. :lol: Jak chodzi o spalanie wszyscy jeżdzą bo przecież diesel jest do jeżdzenia, inaczej się nie opłaca, /a niemcowi to już w ogóle/ ale jak chodzi o przebiegi to wszyscy kupują te co mają ~190xxxkkm bo trafili na okazje po dziadku. Komedia normalnie. No ale u nas wystarczy napisać PROMOCJA albo OKAZJA, przekreślić cene 'z kosmosu' na czerwono i nawet łysy kupi grzebień, suszarke i szampon do włosów /tych pod pachami albo na kolanach/, a ślepy kolorowe kredki. :duh:
-
320d - brak moralonsci awaria za awarią
To niech nie płacze potem i narzeka, że jego super okazja diesel od dziadka rocznik 39' jeżdzona tylko do kościoła się psuje. Pewnie to od tego, że mało jeździła. :lol: Jak kogoś nie stać na 'dobre" BMW zawsze może kupić inną markę, nowszy rocznik. A jak ktoś żyłuje ostatni grosz bo musi mieć BMW najtaniej to sam się prosi o kłopoty. Ja kupowałem w kraju oba swoje BMW, tylko że to nie były "okazje", nie były to nawet średnie ceny z ogłoszeń.
-
E90 zmiana koloru
Malowanie to pikuś przy nakładzie jaki muszą włożyć w rozebranie i poskładanie tego od zera. A teraz weź pod uwagę, że jak będą partacze to pojadą po wszystkich zaślepkach, wkładkach i całej reszcie elementów które zostawią w nadwoziu przed malowaniem.
-
Porysowany zderzak a ubezpieczenie?
ZIEMBA: chodzi o to ile w lakierze jest szpachli, tak w skrócie. ;)
-
Wycena szkody e39 2001r
Poparte tym co przerobił na dwóch ubezpieczycielach, pare lat temu i w zaszłym roku. :D Opłaciło się bo musiało choć jak bym miał wybierać wolał bym nie mieć z nimi nic wspólnego
-
Wycena szkody e39 2001r
PZU to obecnie największy złodziej ubezpieczeniowy na rynku ale zgoda przy AC umowy mogą być różne, przy OC klient zawsze ma racje :evil:
-
Wycena szkody e39 2001r
na jakiej podstawie nowy zderzak-uzasadnij,bo kwota o ktorej piszesz,to mozesz tylko pomazyc sobie. :lol: Bo tak zadecydował rzeczoznawca skierowany na miejsce przez TU. :mrgreen: Facet miał jaja i powiedział jak sprawy stoją. On wpisze nowy zderzak bo ma takie prawo ale ja musze sobie wywalczyć potrąconą amortyzację bo on musi ją naliczyć. Kosztorys z ASO + krótka wymiana zdań z Rzecznikiem Ubezpieczonych i było po sprawie. TU przyniosło kaske w ząbkach. :cool2: Jedna uwaga, ja likwidowałem szkode z OC ale przy AC powinno być jeszcze łatwiej o ile nie ma jakiś złodziejskich zapisów w umowie.