Skocz do zawartości

BaX

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BaX

  1. BaX odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Do niego to nie dociera, dla niego głupotą jest "przepalanie" pieniędzy w benzynie zamiast oszczędzać na tańszej ropie. Statystyczny palacz puszcza z dymem więcej kasy miesięcznie niż większość z nas "dokłada" do droższej benzyny. A palacz dodatkowo truje swoj zdrowie i tych co z nim przebywają. To dopiero głupota, nie sądzisz 'Radzio'? :wink:
  2. BaX odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Każdy jeździ tyle ile potrzebuje, chyba że jest małolatem który jeździ bez celu dla samego jeżdzenia albo lansowania się po okolicy. Tacy też są. Dla jednych wybór/posiadanie 'oszczędnego' samochodu jest 'musem' dla drugich nie.
  3. BaX odpowiedział(a) na GrzesBMW3e46 temat w E46
    Nie ma sensu, da się wymienić tuleje 'na aucie' ale dobrze mieć kanał bo wtedy wygodniej.
  4. Poszukam jeszcze opakowania bo znalazłem same strzykawki, a na nich nic nie ma.
  5. top: jakiej firmy chcesz założyć piaste? Nakrętka to nie przypadkiem 44'?
  6. Z bokiem do końca się nie uporałem, trzeba by chyba ją zdjąc z słupka bo u mnie lekko odchodzi na tym przełamaniu na wysokości szyby bocznej i nie ma tego jak tam docisnąć. Ale za to znalazłem inny klej. Jakiś dwuskładnikowy /żel w strzykawkach niebieski i przeźroczysty/ co schnie w 15min i o dziwo trzyma od lata zeszłego roku. Z klejem do szyb jest problem taki, że wymaga docisku przez pare godzin. pozdro.
  7. No to chyba przebija wszystkie glupoty jakie na tym forum do tej pory przeczytałem. :duh: Jak mu się wydaje, że łożysko to wystarczy podnieść auto i kręcić kołem. Byle mechanik powinien dojść do tego które. A gaszenie silnika przy 80km/h. :duh:
  8. Ktoś kiedyś napisał, że to ma sens jak wymienisz wszystko na poiluretan, wymiana jednej nic nie polepszy, a może się okazać że szybciej posypie się reszta. Moim zdaniem za te kase wole oryginał z ASO bo jest tańszy, nie mówiąc o markowch tulejach nie z ASO wcale nie gorszych.
  9. BaX odpowiedział(a) na parab temat w E46
    dubel
  10. BaX odpowiedział(a) na parab temat w E46
    Jak tego sam nie rozbierałeś i nie masz fotek co i gdzie było, a w dodatku robisz to po raz pierwszy to wspólczuje. Szanse, że wszystko wroci na swoje miejsce szczególnie pod deska bliskie zeru.
  11. BaX odpowiedział(a) na pepik766 temat w E46
    Wylot rurki skraplacza klimy, normalne że kapie, nawet powinno.
  12. Wystarczy, że wykręcisz śrube z tej tuleji i poruszasz, luz wyczujesz palcami, będzie 'klikać'. Geometria się po takim zabiegu nie rozjedzie więć operacja bez konsekwencji, natomiast jak byś ją wymienił bo będzie wybita warto zrobić geometrie. Przy dużym luzie objaw może być taki, że w zakręcie koło będzie uciekać pod auto w konsekwencji tracić trakcje.
  13. Skąd ten wniosek? Oglądaleś którekolwiek 330D za te 25kzł?
  14. zent: ojciec ma lanosa od nowości, rocznik '99 który ma 65kkm i do zeszłego roku jeździł jeszcze na oryginalnych oponach. :mrgreen: Odnośnie wnętrza to też bywa złudne, większość tych kręconych aut ma środki po gruntownych czyszczeniach i trudno żeby auto które idzie do klienta po takim zabiegu było bardziej zmęczone niż takie które ma rzeczywisty przebieg i nie 'odrestaurowany' środek.
  15. Hmm, zastanówcie się po co ktoś w 10-letnim aucie miał by cofać licznik z iluś setek tysięcy na 120kkm jak to komletnie niewiarygodny przebieg jeżeli nie jest faktycznym?
  16. BaX odpowiedział(a) na melon115 temat w E46
    Zbiornik paliwa ma dwie komory, w każdej jest pompa, system działa w ten sposób, że utrzymywana jest stała ilośc w obu komorach po to aby jednakowo rozłożyć masy lewa/prawa strona.
  17. BaX odpowiedział(a) na wwwrona temat w E46
    Pomysł może dobry ale realizacja może być trudna. Wyczyścic można to spod samochodu albo po zdjęciu koła, czujnika możesz nie dać rady wyjąć bez uszkodzenia więc jak nie trzeba lepiej go nie wyjmować. Do przodu praktycznie nie ma dostępu bo czujnik jest schowany w piaście tak jak ta drabinka z której odczytuje dane. Z tyłu jak poświecisz na półoś to przy samym wachaczu zobaczysz taką drabinke i czujnik. Kręcić kołem i wyczyścić, nic więcej nie da się zrobić.
  18. BaX odpowiedział(a) na melon115 temat w E46
    Ile masz paliwa w zbiorniku? Może system wyrównywania poziomów paliwa nawala.
  19. Opinia tych którzy nigdy nie mieli okazji się przekonać i porównać. Miałem okazje używać jednych i drugich, oprócz uprzedzeń wizualnych do 'zwykłych' mają wiele plusów np. łatwiej wsiąść do auta jak się nie da otworzyć szeroko drzwi, na pewno boczek mniej się wyciera. W odbiorze te 'głębokie' fotele dają może większe poczucie 'wtopienia' się w auto ale w/g mnie komfort przy dobrze ustawionym fotelu jest zbliżony.
  20. BaX odpowiedział(a) na mariusz206 temat w E46
    :search: Tylko w tym miesiącu było kilka tematów o tym.
  21. Poniosło Cie z cenami troche, tarcze komplet można kupić poniżej 400zł np. http://moto.allegro.pl/item926842718_ate_sport_nacinane_tarcze_hamulcowe_bmw_e46_325mm.html Do tego klocki pewnie poniżej 300zł /nie chce mi się szukać/ Pozdro.
  22. Zestawy naprawcze o ile są takie same jak do E36 to nic innego jak komplet uszczelek i osłona gumowa, chyba że w zestawie jest tłoczek w co wątpie. Do tego dochodzi smar biały do zacisków. O ile Twoje osłony są całe to problem nie leży w zapieczonych tłoczkach. Proponuje na początek oprócz przeczyszczenia prowadnic klocków i POSMAROWANIA wcisnąc do oporu każdy tłoczek do zacisku i wypchnąc spowrotem. Dwie uwagi przy tej okazji, jak będziesz wpychał tłoczki patrz na płyn w zbiorniczku żeby Ci się nie przelał, jak będziesz wypychał zabezpiecz go abyś go nie wypchnął całkiem z zacisku bo będziesz miał problem.
  23. BaX odpowiedział(a) na cisza85 temat w E46
    Krótko mówiąc lusterka mogą być dodatkowo elektrycznie składane czego mogło nie być w oryginale i jest problem.
  24. BaX odpowiedział(a) na cipiur temat w E46
    Niestety nie było tak różowo o czym pisałem w innym wątku. U mnie na samej '9' się nie skończyło, to dopiero było widać po zdjęciu dyfra. Niestety jedna tuleja w 'wózku' więc nie obyło się bez jego ściągnięcia ale pozbyłem się stukania przy zmianie biegów. Żeby wyjąć samą '9' musisz zdemontować dyfer, inaczej się nie da. /ja przynajmniej nie jestem takim specem żebym się tego podjął bez wyjęcia dyfra/ Żeby ją wyprasować 'na aucie' trzeba dobry ściągacz, ale wymiana tuleji to w sumie mniej roboty niż rozebranie i poskładanie tego spowrotem. O ile ma się odpowiednie klucze. /torxy wewnętrzne/
  25. BaX odpowiedział(a) na Robi1983 temat w E46
    W oryginale otwory w kielichu są owalne, TIS zdaje się nawet podaje opcję regulacji pochylenia przedniego amortyzatora po usunięciu czopka z górnego mocowania. Wystarczy, że ktoś sobie wsadzi krótsze sprężyny to na 100% pomiary nie zmieszczą się w skali.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.