Treść opublikowana przez BaX
-
320d czujnik abs-u
Tak różnią się min. kolorami wtyczek /szare-niebieskie/ ale szare były też różne w różnych latach. Na ATE numery są nabite w miejscu gdzie kabel wychodzi z czujnika. Niebieskie wtyczki były w samochodach 'po lifcie'
-
320d odbior od lakiernika
"Co nagle to po diable" :evil:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
To musiał być czip + naklejka inaczej nie ma szans na +30% mocy w benzynie. :norty:
-
320d czujnik abs-u
Dlatego napisałem 'prawie zawsze', ja mam ATE ale spotkałem się też z siemensem.
-
320d czujnik abs-u
Oryginał to prawie zawsze ATE, pytanie czy będzie zgodny z Twoim bo ważne są numery. W różnych latach były stosowane różne czujniki.
-
320d czujnik abs-u
Musisz kupić taki jaki jest u Ciebie, lepiej używany oryginał niż nowy zamiennik. Widze, że masz 328 więc zapewne czujnik z szarą wtyczka ale one też zapewne są różne.
-
320d wydajność klimatyzacji, temperatura z kratek nawiewu
A w/g ciebie to gdzie dmucha to zimne powietrze o temp 4-5 stopni? Dmucha na ludzi w środku, ani to zdrowe ani przyjemne szczególnie jak się wsiada przy 30 stopniach w cieniu. Efekt jest taki, że jak wysiadasz po takiej jeździe z nadmuchem na min. po paru minutach jesteś mokry. Identycznie jak puszka piwa wyjęta z lodówki na słońce. Walory zdrowotne pomine bo każdy trzeźwo myślący człowiek wie czym się kończy siedzenie w przeciągu rodem z lodówki. Zresztą jak ktoś korzysta z klimatyzacji po za samochodem to zazwyczaj wie jak ją używać aby spełniala swoje zadanie.
-
320d wydajność klimatyzacji, temperatura z kratek nawiewu
Primo: to dział E46 nie E36 Secundo: tam było napisane "jeździ" Tercio: wiekszość E46 ma wiatraki elektryczne w dodatku pojedyncze. :norty:
-
320d wydajność klimatyzacji, temperatura z kratek nawiewu
Można. Ta choroba nazywa się "zachłyśnięcie zachodem" To pewnie taka odmiana 'zimnego łokcia' przy zamkniętych szybach. :lol:
-
320d wydajność klimatyzacji, temperatura z kratek nawiewu
A ja się tak zastanawiam jak można jeździć przy 30 i więcej stopniach na zewnątrz z klimą ustawioną na 16 stopni :duh:
-
330Ci spadaja obroty przy ruszaniu
Ale przynajmniej temat do debaty jest :mrgreen: Yacek: stestuje przy okazji bo teraz to już niczego nei jestem pewien. :wink:
-
330Ci spadaja obroty przy ruszaniu
Konkretnie to sprawa ma się tak: Jak po pracy ruszam spod firmy to musze przejechać dosyś wąskim i krętym wyjazdem gdzie praktycznie jade po płaskim na 1 biegu bez gazu. /krawężniki, dziury i takie tam :duh: spowalniacze - ogólnie przejazd przed deptak dla sprawnych inaczej niezmotoryzowanych :lol: / Auto zimnie bo stoi 8 godzin i czasami ledwo co rusze to kulam sie tak na wolnych obrotach z prędkością taką, że wskazówka się nie podnosi na prędkosciomierzu. Czasami auto ciągnie samo na wolnych obrotach przez ten kawałek ale raz na jakiś wyjazd zrobi mi psikusa i zachowuje się tak jak by mu ktoś na węża z paliwem deptał. Jak pojade na plac co by wymusić taką jazdę to się nie udaje :mrgreen: tyle, że wtedy auto nie jest 'zastane'. Zapewne znowu coś sobie wmawiam bo normalnie to nic takiego nie występuje. :norty:
-
330Ci spadaja obroty przy ruszaniu
Ja sprawdzałem czy da się po prostu ruszyć 'bez gazu' i na tym poprzestałem, nie sprawdzałem wersji czy da się bez falowania obrotów ruszyć paląc sprzęgło. :wink: /chyba jak się sprzęgło bardzo powoli puszcza to troche sie przypala?/ Na co dzień chyba w ten sposób nie ruszasz?
-
330Ci spadaja obroty przy ruszaniu
No właśnie, czyli nienormalne ruszanie. Normalnie obroty zafaluja.
-
320d Skropliny z klimatyzacji (chyba zapchana rurka)
W benzyniaku się 'sympatycznie' leje woda spod auta bo nie ma osłony skrzyni. Kiedyś miałem niezłą zagwozdkę skąd kapie woda na końcu skrzyni. :mrgreen:
-
330Ci spadaja obroty przy ruszaniu
Bez dodania gazu nie ma możliwości ruszenia bez spadku obrotów chyba, że wbrew prawom fizyki. Jedyna opcja jest taka, że komputer sam podniesie obroty jak silnik zacznie się dlawić ale to jest to samo jak byś wcisnął gaz. BaX mówię Ci poważnie , dzis jak będę wracał z roboty to nagram filmik z ruszania, sam zobaczysz że się da bez zatrzęsienia budą, robiąc to bardzo delikatnie, z tego jak mi tłumaczył mechanik, to twierdzil że oznaka bardzo zdrowego sprzęgła. Nie no spoko. :cool2: Ja nie neguję tego, że ruszyć się nie da bez gazu. Chodzi o obroty, które zgodnie z logiką muszą spaść w momencie zasprzęglania.
-
330Ci Drgania tylnej polki
BaX jesli beda wybite te mocowania amortyzatorow co trzeba wymienic?? Zapodalbys mi schemat z RealOem?? Dzieki Górne mocowania amortyzatora nr '7' , warto też pomysleć nad nowymi uszczelkami '9' u mnie rozleciały się po rozebraniu, a chyba nie wstępują w komplecie. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=33_1025&hg=33&fg=45 Na allegro można dostać MYLE HD, mają troche inna konstrukcję niż normalne, czy przez to wytrzymią dłużej niż oryginały nie wiem ale ja takie założyłem.
-
330Ci spadaja obroty przy ruszaniu
Bez dodania gazu nie ma możliwości ruszenia bez spadku obrotów chyba, że wbrew prawom fizyki. Jedyna opcja jest taka, że komputer sam podniesie obroty jak silnik zacznie się dlawić ale to jest to samo jak byś wcisnął gaz.
-
330Ci spadaja obroty przy ruszaniu
Znaczy się chcesz powiedzieć, że ruszysz z miejsca bez dodawania gazu, spadku obrotów i palenia sprzęgła? Wątpie, chyba że to koniec sprzęgła.
-
330Ci Drgania tylnej polki
Taaa, sezon ogórkowy prawie to ludzie szukają dziury w całym. :lol: Piwo by lepiej kupili i na leżaku poleżeli zamiast wyszukiwać innym problemów. :mrgreen:
-
klinowanie się kół
Zapieczone zaciski, brudne prowadnice, uszkodzone osłony gumowe tłoczków, tyle że trudno aby się wszystkie cztery na raz przetarły.
-
330Ci Drgania tylnej polki
Musisz rozebrać boczki w bagażniku i na nadkolu zobaczysz końcówki amortyzatora. Jak będą wybite mocowania to zazwyczaj jest tam już mokro i brudno.
-
330Ci Drgania tylnej polki
Rezonans to co innego jak tłuczenie się jak jedziesz po nierównościach. Standardowo to na naszych drogach są same nierówności, a półka nie rezonansuje i nie drga u mnie. Zresztą nie da się u mnie jej ruszyć ręką w miejscu gdzie "dotyka" szyby.
-
330Ci spadaja obroty przy ruszaniu
No taki mam objaw u siebie, przy ruszaniu spadają obroty. Ale musze dać komuś się przejechać żeby ocenił obiektywnie. Sprawdzcie u siebie jeszcze jedną rzecz, na równym trzeba ruszyć autem i jechać WOLNO na jedynce, zdejmujemy noge z gazu. Jak się wam zachowuje auto jak wytraci prędkośc, a obroty spadną do 'wolnych'?
-
330Ci - "Znikający" olej w silniku
Tak jak u mnie ;) Ja olewam temat ;) jak poprosi, to robię dolewkę i tyle. Z vanosem (odpukać w niemalowane) na razie nic się nie dzieje, więc też nie dotykam. Czekasz na pomarańczowa po zgaszeniu silnika czy wcześniej dolewasz?