Treść opublikowana przez BaX
-
e60 BMW 535xi WBANV93528CW51284
BaX odpowiedział(a) na piteerek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW kontekście tego co pisałeś wcześniej mmv A dlaczego porównujesz auta bezwypadkowe z Twoim? Wiem za ile i jakie auto można przywieźć z USA więc nadal twierdzę, że jest za drogi jak na 2008 rok, szczególnie, że w manualu jest to auto praktycznie niesprzedawalne. Oczywiście w końcu je ktoś kupi bo cena czyni cuda ale będziecie musieli iść z ceną dużo w dół. brzmi to trochę groteskowo. Dodatkowo będzie miało znaczenie że jako przyszły sprzedający zostaniesz zaliczony do grupy oferujących amerykański złom z przeszczepionym dachem. Wstaw taką ofertę tu na forum nawet 20kzł taniej - jak sprzedający zostaniesz objechany za próbę sprzedania złomu z wstawionym dachem, znajdą się pewnie tacy co będą mieli polewkę że kupiłeś "bezypwadek" - jako potencjalny klient, że interesujesz się czymś co z założenia nie może być dobre bo jest tanie, /poniżej ceny rynkowej/ co w efekcie po prześwietleniu okaże się....złomem z wstawionym dachem :lol: Tak czy siak liczyć musisz na 'jelenia' napalonego na CENĘ o ile wcześniej nie namierzą cię łowcy okazji z forum. :norty: Oczywiście każdy ma prawo do własnego osądu, teoretycznie każdy kupuje samochód dla siebie, nie przyszłego klienta ale warto mieć świadomość jak to zazwyczaj działa.
-
e60 BMW 535xi WBANV93528CW51284
BaX odpowiedział(a) na piteerek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA co ja napisałem? Dokładnie to co Ty. Takie auta sprowadzają dyletanci motoryzacyjni którzy serwisują auta w ASO bo traktują pojazdy przedmiotowo. Dla takich ludzi to jest tylko pojazd. Jest taniej to sprowadzają z USA, jak by było taniej z Afryki ściągali by z Afryki. Ty sprowadzałeś takie auta, ja z takimi ludźmi obcuje na co dzień. I nie ma problemu z takim autem jak jest świeże, znajdzie kupca, jak się trochę postarzeje, a cena spadnie w okolice 60-70kzł to zaczynają się schody bo kolejny nabywca zaczyna marudzić, że to auto z USA, a po przejrzeniu carfaxa większość podziękuje. Przykładów nawet tu na forum masz z autami z USA w takich cenach na pęczki. Ile z tych amerykańców "rozszyfrowanych" na forum znajduje kupca? Łudzicie się, że to konkretnie auto za 2-3 lata czy nawet za 5 dostanie taryfę ulgową? Takie są realia rynku, zainteresowany autem z tematu nie kupuje go chyba "na zawsze" Przyjdzie moment, że będzie go chciał sprzedać, a wtedy np. Loona zapoda carfaxa i czar pryśnie, a forumowa loża szyderców zrówna auto ze szrotem/błotem. Nikt nie będzie pamiętał i mało kogo będą obchodzić obecne wywody na temat metodyki naprawy etc. Do pochodzenia i zapaskudzonego carfaxa dochodzi manualna skrzynia. Dodatkowo znajdzie się w archiwum allegro "bezwypadkowa oferta" i będzie pozamiatane. W obecnej formie auto za takie pieniądze albo trafi do znajomego który go po prostu chce albo się będzie bujać po allegro. Problem znajomego pojawi się w momencie jak będzie go chciał się pozbyć, a wartość tego rocznika spadnie w okolice 50-60zł za europejskie składaki. Mało kto wtedy spojrzy na "amerykański szrot z wstawionym dachem". Tak wszystkich zauroczyła szczerość sprzedającego, że zapominacie jak działa nasz chory rynek motoryzacyjny? Ja potencjalnego klienta rozumiem, samochód od znajomego, człowiek zaufany, sprzedający też na minę kumpla widać nie ma zamiaru wpuścić. Tylko ile to wszystko będzie warte w momencie odsprzedaży samochodu? Pozdro.
-
e60 BMW 535xi WBANV93528CW51284
BaX odpowiedział(a) na piteerek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAuto ze stanów jest tak samo trędowate jak anglik po przeszczepie. Oczywiście jedne i drugie znajdują swoich właścicieli ale zazwyczaj podyktowane to jest CCC, a nie zdrowym, trzeźwym podejściem do tematu. Obrazowo, jak ktoś chce nowszą lepszą fure, a skąpi miedziaków na wersje europejską to kupuje amerykańca lub angola po przekładce. 90% takich ludzi to dyletanci motoryzacyjni, którzy sprawy serwisowe załatwiają w warsztacie, oni się nie przejmują nitami zamiast kółków, obracają się w podobnym towarzystwie, a tam nikt nie ma jobla na punkcie ORYGINALNOŚCI. Ma być modne, nowe i drogie. /przynajmniej z wyglądu/ Nie bierzcie Panowie tego do siebie, nic do Was nie mam, trafiliście na forum, a tu wszyscy są równi. :cool2:
-
E46 330 cd coupe, Zamość, WBABV91040PJ85042
BaX odpowiedział(a) na bandzo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCzy nic nie warte nie wiem, a czy drogie jak na rocznik, silnik? Raczej nie.
-
330Ci - problemy po odpaleniu nagrzanego silnika
Wyjmij czujnik i zobacz co na nim pisze, to 10 min roboty dla jednego i ze 20 dla drugiego. Lepiej wstawić dobrą użwywkę jak nowy zamiennik.
-
Regeneracja przekładni - czy warto?
Przedzwoń tu: P.H.U TOMAG UL. BUDOWLANYCH 1a 41-303 DĄBROWA GÓRNICZA http://tomag.com.pl/kontakt.php Swego czasu miał NOWE ORYGINAŁY do E46 po 1200zł. /ze dwa lata temu/ Jak się interesowałem tematem to gdzie pytałem regeneracja kosztowała ok 600zł jak oddawałeś swoją starą przekładnie. Za 1000-1200zł można było kupić zregenerowaną przekładnie jak np. stara nadawała się już na złom.
-
BMW E46 czy Audi A4 B6 ?
W jakim sensie? Finansowym? Trudności napraw czy może awaryjności?
-
330Ci osłona silnika plastik przednia - mocowanie?
Nieeeee nooooo :mad2: wszystko jasne :duh: :duh: :duh: Osłona ma być NA ZDERZAKU /w środku/, a nie kurna od spodu. Ja ją zawsze miałem od spodu bo tak była jak kupiłem auto. Szlag... :cry2: Dzięki za fotkę, swoją drogą to chyba zdjęcia auta w fabryce bo wymyte ze spodu jak nówka sztuka ;)
-
330Ci osłona silnika plastik przednia - mocowanie?
No to u mnie też było tak i pęd powietrza wypchnął ją zza zderzaka, a reszty zniszczenia dokonał opór powietrza.
-
Pompa wspomagania - którą kupić?
Sprawdź w ETK po VIN jaką masz, ZTCW to właśnie albo Luk albo ZF to oryginał.
-
Pompa wspomagania - którą kupić?
Pompa wspomagania, jest szansa, że się "odwiesi" na jakiś czas i będzie ok, po czym padnie już na amen. Szykuj ~1000zł na nowy oryginał, o zamiennikach i używkach było już pińcet tematów więc :search: Pozdro.
-
330Ci osłona silnika plastik przednia - mocowanie?
Witam. Może ktoś sprawdzić kto ma osłonę plastikową tego typu http://allegro.pl/bmw-e46-3-0-b-oslona-pod-silnik-i2279494426.html jak ona jest mocowana z przodu do zderzaka o ile jest mocowana. Bo niby są dziurki na krawędzi ale względem dziurek w zderzaku to są za małe, no i krawędz samej osłony ma rant. Chyba, że do zderzaka m-pakiet jest inna osłona ale jaka? Wczoraj kolejny raz "opadła mi szczena" jak się troche rozpędziłem bardziej niż zwykle. :? Prawdopodobnie taki mam numer 57.71- 8 268 344 obecnie osłony. Pozdro.
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
ROGER-NYSA Ja miałem zajawke dać na tył mikode, też nasze krajowe ale nie robią nic na rozmiar 3.0 do tyłu, na przód 'wersja full wypas' 181zł/szt ale dałem ATE PD.
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
Dziś po dwóch latach to stwierdzasz, równie dobrze mogło by być odwrotnie. Zaryzykowałeś - "opłaciło" się. Jak ktoś lubi jego prawo. Co powiesz o tym? Opłaca się wchodzić? ;) viewtopic.php?f=69&t=186049 http://allegro.pl/tarcze-klocki-bmw-3-e36-e46-286x22-wenty-przod-i2307919776.html Pozdro.
-
Skąd części do naszych BMW??
Takie coś chcecie założyć do auta? :shock: :lol: Ja bym się bał hamulec naciskać, że mi to odpadnie/rozpadnie. :duh:
-
Skąd części do naszych BMW??
Tarcze i klocki kupujesz ATE u sprawdzonego dostawcy i masz jak oryginał w normalnej cenie. /jak chcesz takie jak masz ori ale ori klocki były też np. jurid/ Jak liczysz na części do BMW w cenie części do wyrobów samochodopodobnych to nie rób sobie wstydu tu na forum.
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
Trzeba zidentyfikować pojazd żeby wejść do modułu DME, update robiłem DIS-em.
-
330i dachowanie i naprawa, czy warto?
Jakich kosztów?! Naprawy rozbitego auta z winy kierowcy czy pasażerów? Ty albo nic nie rozumiesz albo szukasz na siłę wytłumacznia. Więc napiszę jak facet facetowi, jak Twój chłop to pi...trąba i przez trzy lata woził kogoś autem bezinteresownie to teraz po fakcie niech przynajmniej nie robi z siebie jeszcze większej trąby i nie :cry2: po kątach. Normalnie to przy takim układzie powinni pokrywać wspólnie koszty transportu i eksploatacji i najlepiej wykupić AC. /wspólnie/ Ale to mając na uwadze , że dojeżdzać będą przez miesiące/lata trzeba było ustalić na początku, w dodatku jak nie korzystali ze swojego auta tylko użyczonego. Do czego teraz ma się poczuwać ktoś kto nie ma udziału w spowodowaniu wypadku? :duh: Ten przynajmniej nie daje się wy..korzystywać.
-
330i dachowanie i naprawa, czy warto?
Tu na pewno NIE, ale za niezapięte swoje pasy płacisz sam.
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
Gratulacje!, Pojawianie się błędów po programowaniu jest całkiem normalne. Kłopot byłby ,gdyby po ich wykasowaniu powracały ponownie.. Napisz jak sprawuje się auto tzn czy są zauważalne jakieś zmiany. To chyba najbardziej interesuje Forumowiczów Dziś odczytam jeszcze raz błędy bo przejadę z 50km, pokasowałem adaptację przy wgrywaniu nowego softu, zrobiłem kalibrację EWS-a i pokasowałem błędy jak pisało przy programowaniu. O samych zmianach ciężko coś mówić...pewnie gorzej nie jest. ;) Programowanie leci praktycznie identycznie jak z tego linka http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=90753, przy 5. Programming wybieramy 1.DME... , potem 2. ...... i dalej już leci jak w opisie. Samo programowanie to DWA przebiegi, więc jak raz pasek dojdzie do końca to nie wpadać w panikę bo poleci raz jeszcze, tym razem szybciej.
-
330i dachowanie i naprawa, czy warto?
Za 10kzł szczerze wątpię aby dało się to naprawić w sposób normalny i zadowalający to raz. A dwa to bzdurą jest twierdzenie, że pasażer powinien ponosić koszty błędu kierowcy, niby z jakiej racji? :duh: Co z tego, że wspólnie korzystali z jednego samochodu, co innego składki na paliwo i eksploatacje, co innego podział kosztów jak kierowca rozwali auto. /co innego jak coś nawali/ Jak było ustalone, że dzielą koszty to prosta sprawa, kupują wspólnie AC i nie ma problemu, każdy ma udział, nie ma problemu ze ściągnięciem kasy i robią to zanim coś się stanie, a nie po fakcie. Za samochód zawsze odpowiada kierowca, taka jest zasada. Jak koleś teraz szuka wspólników na pokrycie strat za swój błąd bo się przeliczył to :lol: , w drugą stronę nigdy bym się nie zgodził na układ, że ja jako pasażer mam pokryć koszty napraw wynikających z błędu kierowcy. Chcesz wykup AC, mogę się dołożyć wiedząc, że mam np. przez pół roku korzystać z podwózki.
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
Dzięki Marcus zrobiłem update, trochę było nerwów bo programowanie ma dwa przebiegi, a po updacie ASC wywalało błąd.
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
Marcus a pomożesz mi określić jaki u mnie jest ostatni soft , numery jakie odczytałem ze sterownika 7509942 i 7511905?
-
[E46] 318d Stukanie po zaciągnięciu ręcznego
Pewnie się rozleciał ręczny /szczęki/ bo on nie ma nic wspólnego z klockami. Popraw temat bo jak się mod ;) obudzi albo skończy grilować zamknie temat.
-
323i BMW Polska oraz Blogomotive szukają E46
Rozumiem, że JEGO specyficzne poczucie humoru definiuje obecnie zwrot "Radość z jazdy". :lol: I oczywiście JEGO poczucie humoru definiuje standardy co jest fajne, a co nie. Błazenady ciąg dalszy. :lol: jakub: ja Cie proszę.... :mrgreen: znasz faceta ktróy by zazdrościł czegoś innemu facetowi? Może na poziomie piaskownicy, może wczesnej podstawówki ale w dorosłym życiu? U kobiet to defekt genetyczny, ale facet..????? :?