Skocz do zawartości

320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na badaniu technicznym, diagnosta powiedział mi, że mam do wymiany lewy przedni amortyzator ( ten od strony kierowcy). Pytanie do was czy mogę wymienić tylko jego czy muszę wymieniać oba ? Pytam bo ostatnio nie mam za dużo zbędnej kasy. Co grozi jeśli wymienię tylko niesprawny amortyzator? Czy po wymianie amortyzatora/rów trzeba ustawiać zbieżność ? Edytowane przez majuDJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Amortyzatory powinno wymieniać się parami. Myślę, że jak wymienisz tylko jeden amortyzator to auto może trochę krzywo stać i ten drugi amortyzator też szybko padnie. Pozdrawiam

 

Ps. Ja polecam sprawdzić geometrie i ewentualnie ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Koledzy prawidłowo radzą należy wymieniać kompletną oś. Przede wszystkim z tego względu, że jak dasz jedną stronę nową to druga już zużyta będzie Cię ściągać i może dojść do nie miłych sytuacji na drodze. Osobiście szczerze polecam amorki Bilsteina B4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dwa maja podobny przebieg to wymień oba oszczędzisz na 2 razach ustawiania kątów pochylenia (masz wykres widzisz sprawność amorka)

 

a co do wymiany ze tylko parami niestety jak założysz dwa nowe zrobisz 1000km i jeden ci się wyleje to też 2 wymienisz ??

 

wymienia się część uszkodzoną czasem po prostu 2 części ale ze względu na koszty, a nie ze względu na uszkodzenia tej 2 części

 

nigdy nie ma reguły że trzeba 2 bo trzeba wszystko zależy od zużycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz odnośnie chinszczyzny to różnie może być. Nie ma to jak niemiecki SACHS lub Bilstein. Tutaj znalazłem ciekawą opcję... co prawda używane, ale jeśli facet nie ściemnia z tym zużyciem to prawdziwy wypas. Choć trzeba mieć na uwadze, że te pomiary procentowe to też sobie można wsadzić... do kosza :wink: Zobaczcie sami: viewtopic.php?f=31&t=181901 Edytowane przez yoshimura01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze zrobiłeś!! nie słuchaj jak Ci piszą że wszystko najdroższe i w ogóle... miałeś okazje, kupiłeś i czas pokaże czy było warto a ja dam reke uciąć że dłużej będziesz miał te 2 kpl. niż jeden lepszej firmy a w sumie koszt taki sam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ryzyko jest przyjemność :P Jedni testują na swoim aucie rożne oleje syntetyczne 5w40 itp itd wymieniając co zmianę na inny :P Ja przetestuje amorki GH, byle 2 lata wytrzymały :) bo później nowy wóz... Czytałem opinie na temat amorków GH i są podzielone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzenia... i jak, już ci się wylały te chińczyki??? A na stacji diagnostycznej jak one wychodzą, mają z 60%?

mogłeś zrobić jak ci radzili, ale włożyłes taki kit że szok, ale twoja sprawa. Uwierz mi, że fora nadal będzie ci pływać, bo one z wyglądu tylko przypominają amortyzatory. Jakbyś miał okazję porównać Bilstein lub chociaż Sachs z tymi twoimi to uwietrz, że różnicę byś zauważył! Takie chińczyki są dobre do przyczepki lekkiej. ale twoje małpy, twój cyrk. daj znać jak ci się zrobią mokre w cieplejszy dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda trochę taki syf ( mimo że na gwarancji ) zakładać, potem ktoś to odkupi i się załamie

fakt to już nie twój biznes

ale czasy się zmieniają, ktoś pisał jak ewolucja następuje, teraz padło na e46

jeden traktuje jak przyrząd a inny jak bmw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.