Skocz do zawartości

Czujnik klapy w touringu


fast-bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu zdemontowałem plastiki klapy bagażnika bo nie działa mi wycieraczka, spryskiwacz oraz otwieranie szyby ale przez brak mikrostyku. I po wyjęciu silniczka i zamknięciu klapy, na desce świeci się kontrolka że bagażnik jest otwarty. Pytanie czy tam jest czujnik tylko od klapy czy również od szyby. I gdzie on/one się znajdują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh tez to przerabialem ostatnio... Tam wszystko masz polaczone ze soba, odepniesz silniczek wycieraczek i bedzie pokazywac otwarty bagaznik czy tam szybe.

Ja przerabialem blende od rejestracji i w podswietleniu rejestracji masz minusy ktore sa polaczone ze soba a wstawialem calkiem nowe ledy z sedana i te minusy rozcialem to nie dzialal mikrostyk od otwierania klapy- dopiero po zlaczeniu tych minusow zaczelo dzialac.

Pozniej problem sie pojawil z komunikatem otwartego bagaznika/szyby to wpadlem na pomysl aby podlaczyc silniczek od wycieraczek i komunikat zniknal.

Teraz wykombinowalem tak ze szyba otwiera mi sie razem z bagaznikiem bo sie podlaczylem pod mikrostyk z zamka klapy tylko nie pomyslalem o zimie i sniegu i cos dalej mysle jak to zrobic aby ominac ten mikrostyk...

Edytowane przez Kindaszek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat z mikrostykiem ktory zalozylem ale ciezko idzie z odpowiedziami

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=395991


A tak z ciekawosci zapytam gdzie sie podzial Twoj mikrostyk? Rozbierales go moze?

 

Ha ha sam chciałbym to wiedzieć gdzie się podział.

Już taka kupiłem. Bez guziczka, tylko obudowa i kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh tez to przerabialem ostatnio... Tam wszystko masz polaczone ze soba, odepniesz silniczek wycieraczek i bedzie pokazywac otwarty bagaznik czy tam szybe.

Ja przerabialem blende od rejestracji i w podswietleniu rejestracji masz minusy ktore sa polaczone ze soba a wstawialem calkiem nowe ledy z sedana i te minusy rozcialem to nie dzialal mikrostyk od otwierania klapy- dopiero po zlaczeniu tych minusow zaczelo dzialac.

Pozniej problem sie pojawil z komunikatem otwartego bagaznika/szyby to wpadlem na pomysl aby podlaczyc silniczek od wycieraczek i komunikat zniknal.

Teraz wykombinowalem tak ze szyba otwiera mi sie razem z bagaznikiem bo sie podlaczylem pod mikrostyk z zamka szyby tylko nie pomyslalem o zimie i sniegu i cos dalej mysle jak to zrobic aby ominac ten mikrostyk...

Ale to zakręcone. Czyli jak silniczek wróci na swoje miejsce to kontrolka otwartej klapy powinna zgasnąć... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpkladnie tak. Mam to teraz porozbierane wszystko na wierzchu i jezdze z odlaczonym silniczkiem i pokazuje otwarte szybe czy bagaznik, a jak podepne silniczek kontrolka gasnie... Tak samo mikrostyk od otwierania klapy bagaznika jest polaczony minusami z oswietleniem tablicy rejestracyjnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpkladnie tak. Mam to teraz porozbierane wszystko na wierzchu i jezdze z odlaczonym silniczkiem i pokazuje otwarte szybe czy bagaznik, a jak podepne silniczek kontrolka gasnie... Tak samo mikrostyk od otwierania klapy bagaznika jest polaczony minusami z oswietleniem tablicy rejestracyjnej

To jak , przykładowo "zgubię" albo wyjmę lampkę oświetlenia tablicy to też się będzie palić otwarta klapa na desce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przerabiał ktoś ten schemat tak aby każdy podzespół t.j. lampki, guziki i silniczek żeby miały osobną masę np z ramy?

Ale właśnie: przecież wtedy musiało by iść wszystko przez zawias. Było by tam za ciasno.

Chyba że dałoby się zmasować do klapy. Zawias klapy powinien przewozić więc ... sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki w touring nie wyjmiesz bo jest jednolita z blenda. Jak bys zgubil blende chociaz malo prawdopodobne bo by zwisalo na kablach od podswietlenia tablicy albo niech bedzie ktos odetnie i ucieknie.

W tym przypadku mikrostyk nie bedzie dzialal od otwierania klapy bo jak przerabialem modernizacje blendy i poodcinalem kabelki to uzyskalem taki efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdejmujesz tylko klosze. Oprawki lampek są częścią listwy z przyciskiem otwierania. LEDy oświetlenia tablicy mają blaszki, które wchodzą w styki zamiast żarówki. Próbowałem zdjąć tę listwę jak robiłem konserwację. Jest od środka przykręcona czterema nakrętkami, ale szpilki, które są zatopione w listwie były tak pordzewiałe, że obracały się razem z nakrętką. Demontaż niemożliwy bez zniszczenia. Nowa listwa 400 zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz tylko klosze. Oprawki lampek są częścią listwy z przyciskiem otwierania. LEDy oświetlenia tablicy mają blaszki, które wchodzą w styki zamiast żarówki. Próbowałem zdjąć tę listwę jak robiłem konserwację. Jest od środka przykręcona czterema nakrętkami, ale szpilki, które są zatopione w listwie były tak pordzewiałe, że obracały się razem z nakrętką. Demontaż niemożliwy bez zniszczenia. Nowa listwa 400 zl.

Już wszystko jasne. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ta listwe przerabialem tak ze wsadzilem gotowe ledy z sedana teraz swieci jak tralala nawet bym powiedzial ze za bardzo...

Jest to do zrobienia musisz powycinac z dentystyczna precyzja plastiki tak by wpasowac gotowe ledy pozniej to polutowalem i zalalem silikonem od strony wewnetrznej listwy narazie dziala...

Edytowane przez Kindaszek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to zalac silikonem...

Ja wczoraj zauwazylem ze blenda sie rusza u mnie przy otwieraniu i tak ruszam ruszam i normalnie ja moglem zdjac fakt zewnetrzne sruby blendy mialem ukrecone i skrecilem na dwoch srubach ale te wewnetrzne dwie byly dobre i niewiem czy ktos sie do tego dobieral czy za mocno skrecilem az szczelilo. Teraz musze to wykrecic i isprobuje wkleic te sruby spowrotem w blende a pozniej usadowie ja na kleju mamut i do tego skrece delikatnie na 4 srubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynny metal". łączy również kamień, szkło, drewno, większość tworzyw sztucznych (z wyjątkiem PE, PP, PTFE i gumy silikonowej). 


Nie wiem z czego blenda jest wykonana.


Mam taki klej mamut tez niby bardzo dobry...


Teraz jak blende wyjalem to nie wiem jak to skleje bo tam nie ma do czego kleic i tu jest problem... chyba zostanie tylko przykleic ja ale nie wiem czy to zda egzamin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynny metal". łączy również kamień, szkło, drewno, większość tworzyw sztucznych (z wyjątkiem PE, PP, PTFE i gumy silikonowej). 


Nie wiem z czego blenda jest wykonana.


Mam taki klej mamut tez niby bardzo dobry...


Teraz jak blende wyjalem to nie wiem jak to skleje bo tam nie ma do czego kleic i tu jest problem... chyba zostanie tylko przykleic ja ale nie wiem czy to zda egzamin...

W sensie że na stałe do klapy?

Spróbuj i daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podpiąłem silniczek i kontrolka klapy zgasła.

Nie dobrałem się jeszcze do kabli w zawiasie klapy ale za to wyczyściłem oś wycieraczki i dałem nowe oringi.

Ale silnik nie działa i spryskiwacz też. A jakie kolory przewodów we wtyczce do silniczka dają zasilanie w momencie włączenia wycieraczki? I jak sprawdzić silniczek na krótko?

Bo miałem spalony bezpiecznik. Więc albo wycieraczka stawiając opór spaliła bezpiecznik albo szlak trafił silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek sprawdzisz po podłączeniu na ostro jak odkręcisz czarna obudowę elektroniki silniczka podajże na 3 srubeczki i tam między silniczkiem a płytka będziesz miał dwa luty ja tam się wpiąłem i u mnie działa a gdzie u Ciebie jest ten bezpiecznik co zmieniałeś?


Oś wycieraczki wd40?

Jaki rozmiar oringow dawałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek sprawdzisz po podłączeniu na ostro jak odkręcisz czarna obudowę elektroniki silniczka podajże na 3 srubeczki i tam między silniczkiem a płytka będziesz miał dwa luty ja tam się wpiąłem i u mnie działa a gdzie u Ciebie jest ten bezpiecznik co zmieniałeś?


Oś wycieraczki wd40?

Jaki rozmiar oringow dawałeś?

Faktycznie tam były dwa luty.

A oring jakiś idealnie dopasowałem, mam tego pełno bo ja taki zbieracz jestem - "nie wyrzucaj - wykorzystaj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to że silniczek działać (się okaże) to jeszcze nie usprawiedliwia tego że może być walnięta elektronika na płytce. Jest taka możliwość? I ja też chciałbym jakoś podłączyć. Może dać masę i 12v ba te piny które są zaznaczone na schemacie? Czy miernikiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.