Treść opublikowana przez fast-bmw
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
No i super. Auto zaczęło mi ciężko palić. Świec nie sprawdzałem. Odpala za 2gim lub 4tym razem. Szarpie silnikiem, potem już lepiej. Z ciepłym nie ma problemu. Kiedyś na początku pisałem o grzechotaniu pod obciążeniem i padły diagnozy że to wtryski. Teraz jeszcze do tego dym którego aż tyle na początku nie zaobserwowałem.
-
BMW ciężko odpala na zimnym
A takie pytanie, czy jak pompka w baku się zawiesi (zależnie od okoliczności) to czy może działać jako korek, blokując przepływ ropy dla pompy progowej? Mimo poziomu powyżej 15l. Czy nie ma takiej możliwości?
-
Wymiana pompy wspomagania
I wczoraj z rana już nie było buczenia pompy.
-
Wymiana pompy wspomagania
Wymieniłem w piątek płyn. Pompa momentalnie ucichła. Wspomaganie chodzi gładko bez skoków i oporów. Płyn wyglądał jak od nowości nie zmieniany.
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
Albo na odwrót. Jakiej usterce zasilania i pracy silnika jakie towarzyszą objawy...?
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
DIAGNOZA SILNIKA NA "SŁUCH" Ostatnio na imprezie, jeden gość ponoć tak zaawansowany w sprawach mechaniki twierdzi że umie diagnozować większość usterek na "słuch" i przeważnie trafia w dziesiątkę. No to pytania poszły w ruch: 1.pytanie: Auto zimne, odpala za trzecim , czwartym razem i trzesie silnikiem przez chwilę. Silnik ma pełną moc. Odpowiedź: świece żarowe nie wszystkie grzeją. 2.pytanie: Auto ciepłe czy zimne odpala i gaśnie i tak kilka razy w końcu odpali i chodzi. Nie ma pełnej mocy. Odpowiedź: czujnik położenia wału , pompa progowa lub filtr paliwa. 3.pytanie: auto w miarę ok odpala ale dymi, nie fest na czarno ale na niebiesko. Odpowiedź: wtryski leją. Oczywiście wszystko tyczy się diesla i BMW. Reszty pytań nie pamiętam ale co o tym sądzicie? Diagnozy nawet bliskie prawdy ...
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Witaj kolego. Widzę że masz 525d.
-
Kierownica
Może zdecyduje się sam obszyć
-
Kierownica
A podrzuć mi link jak masz jakiś sprawdzony?
-
Led markery w ringi
A założyłeś tak jak przyszły, czy przerabiałeś radiatory do lepszego chłodzenia?
-
Led markery w ringi
No popatrz. Różne opinie o nich chodzą ale fakt akurat te obserwuje. A jak świecą? Względnie? Myślałem nad żółtymi
-
540i Problem z ABS
Też słyszałem że tylko oryginał. Choćby używany ale żadne zamienniki
-
Kierownica
A co myślicie o obszyciu kierownicy na nowo? Opłaca się? Też zależy jak wyjdzie bo widziałem niektóre kiepsko zrobione
-
Led markery w ringi
Rozumiem że albo lipa albo kosztownie. A czy ktoś z was rozbierał markera celem wymiany samej diody? Takiej 12v
-
540i Problem z ABS
A sprawdź dokładnie położenie i mocowanie czujnika w kole szwankującym w porównaniu do pozostałych kół np choćby tylnego prawego. Może się coś przestawiło i czujnikowi ciężko złapać sygnał.
-
Wymiana pompy wspomagania
I to jest ciekawe i mądre rozwiązanie. A płyn wymienię musowo. Sprawdzałem to ma kolor błota :mad2:
-
Wymiana pompy wspomagania
Rozumiem. Ale też sama wymiana płynu na nowy dużo da. Zobaczę może się pobawię z tym filtrem. A jaki zaś można go mieć? Potem wymiana na kolejny nowy czy już po wyłapaniu opiłków zakładamy nowy całościowy wąż? (Jak fabrycznie)
-
Odma 525d
Tak dla przykładu wysłałem bo nie mogę tamtego znaleźć. I skoro nie ma to związku z odmą to gość komentując filmik nie potrzebnie zrobił bałagan odbiegając od tematu tymi uszczelkami a ja drugi głupi nie potrzebnie wziąłem to do siebie :oops:
- Odma 525d
- Odma 525d
- Odma 525d
- Odma 525d
-
E39 pobór prądu, szwankujący zamek i szyby - moduł komfortu?
Dokładnie. Szukaj uszkodzonych przewodów. Kolega w zeszłym tego miał podobnie. W bagażniku lewarek kulał się luzem i przetarł kable. Sprawdzaj drzwi, klapę, bagażnik. Wszystkie połączenia i miejsca gdzie kable się łamią (jak pisał przedmówca)
-
Zwarcie e39
Mimo wszystko dzięki za wskazówki na przyszłość dla tych którym auto przebierze się za "choinkę" będą wiedzieć na co zwrócić uwagę.
-
Woda na dywaniku kierowcy BMW E39
A jak zlokalizować dokładne miejsce ? Wsiądź do auta, druga osoba niech leje wodę po szybie , po dachu itp. Zaobserwujesz kiedy i którędy woda dostaje się do kabiny. Jak już to znajdZiesz to będzie wiedział co dalej z tym zrobić.