Treść opublikowana przez fast-bmw
-
E39 Nie otwiera/zamyka się z pilota
Widać że już tam było smarkane lutownicą. Zobacz czy wlutowane źródła zasilania to aby napewno akumulatorki a nie zwykle baterie. Mi też nie działało a akumulatorek pokazywał na mierniku napięcie 3v. Mimo tego klucza nie szło zakodować bo energii było za mało. Wymieniłem akumulatorek , zakodowałem i działa.
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
A ten drugi preparat to jaką funkcje ma spełniać?
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
Skoro nic mechanicznie nie poprawiłeś w silniku to mamy dowód że ten specyfik działa
-
Jestem nowy. Witam na forum!
A my witamy Ciebie
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
A możesz podać dokładną nazwę tego Liqui Moly do wtrysków?
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
No właśnie też mi się tak wydaje.
-
Prawda czy fałsz czyli pogromcy mitów
CZYSZCZENIE TURBOSPRĘŻARKI I kolejne zagadnienie do rozwiązania. A mianowicie środki do czyszczenia turbosprężarek. Widziałam filmiki jak goście zdejmują rurę dolotową przed turbo, uruchamiają silnik i pryskają środkiem w aerozolu do turbiny. Pytanie: czy to działa? Czy w jakikolwiek sposób rozpuszcza zanieczyszczenia? Czy w przypadku zapieczonej zmiennej geometrii w turbinie , ten środek jest w stanie z powrotem usprawnić kierownicę turbiny? Czy tylko względnie ją smaruje? Ktoś stosował?
-
Uszczelniacze zaworowe
Nie lubię do pracy autem jeździć. Tylu nas jedzie w jedną stronę że to jest pełzanie a nie jazda. Rowerem jestem szybciej od innych
-
Uszczelniacze zaworowe
Taka jazda niestety nie jest zdrowa dla silnika. Katalizatory nie zdążą się nagrzać, sadza je zatyka, bo nie ma przepływu spalin, zmienna geometria się zalepia, ogólnie same problemy... Wiem doskonale. Zazwyczaj do pracy jeżdżę rowerem ten kawałek ale miałem ostatnio kiepski stan zdrowia i musiałem się oszczędzać. No i do tego straszna pogoda. Teraz wróciłem z przejażdżki 50km z nawet niezłym tempem i powiem że jak auto stoi to tak jak je kupowałem, zero dymu tylko widać jak trawa się rusza spod końcówki wydechu
-
Uszczelniacze zaworowe
Akurat zaraz mam krótki wyjazd to zagrzeję silnik porządnie
-
Uszczelniacze zaworowe
Dziś dodałem ten preparat Liqui Moly do oleju (wcześniej odciągłem przez bagnet 300ml oleju z silnika). Zobaczę na ile pomoże.
-
Uszczelniacze zaworowe
Ale numer. I przyznam się bez bicia. Ostatni miesiąc robiłem tylko trasę ok 1,5km do pracy z prędkością 40km/h. Od tego czasu auto zaczęło dymić. Dopiero dzisiaj byłem u rodziny. Przegoniłem auto w trasie ok 100km z prędkością ponad 120km/h i czasem tak żeby je "przepalić" Jak wróciłem, okazało się że ani podczas jazdy ani na postoju nie ma śladu dymku. Czyli 2 opcje: 1. Zamuliłem silnik jazdą emeryta. 2. Uszczelniacze puszczają olej i jeżdżąc wolno silnik go nie przepala dopiero przechodzi w trasie a na mieście znów dymienie z czasem wróci. Może tak być?
-
O K A Z J O N A L N I E
Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę Wam koledzy i koleżanki ZDROWIA i sił na wyprawy, ROZTROPNOŚCI za kierownicą, CIERPLIWOŚCI na warsztacie i mnóstwo PIENIĘDZY na stacji benzynowej. A nadchodzący Nowy 2023 Rok niech spełni Wasze wyśnione ... :?: życzy MARIUSZ.
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
Kupujesz nowe świece, sprawdzasz miernikiem ich rezystancję, zakładasz na auto, kasujesz błąd i odpalasz. Jeśli błąd się ponownie pojawi to wtedy szukasz przyczyny. Ale błąd na INPIE czy check engine na aucie? Bo na desce nie świeci się żaden błąd. Gdzieś ktoś pisał że niby na desce czasem błąd wywali przy niesprawnych swiecach, tylko nie pamiętam modelu.
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
Albo prościej, miernikiem na wyjsciach. Bo przewód/przewody też mogą być uszkodzone/przerwane...
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
Rozumiem ale chodzi mi że jak w aucie zdejmę kable zasilajace świece i podepne nowe oraz uruchomie grzanie to czy wizualnie będę widział czy wszystkie robią się czerwone? Mając nowe sprawne świece chciałem tak sprawdzić czy wszystkie ścieżki przekaźnika dają zasilanie. Można w ten sposób?
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
A sterownik jak najprościej sprawdzić? Podłączyć nowe świece (nie wkręcone) i grzać?
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Witaj kolego teraz i wśród swoich
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
Jedni mówią że jak świece nie grzeją to błąd wyskoczy na desce , inni że niekoniecznie. To jak to jest?
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
Patrzyłem modelowo i powinny pasować. No to te zamówię. I wymienić wszystkie? Bez zgadywania która dobra która nie? Czy może opłaca się sprawdzić i zostawić te sprawne? Dziś ciepło, odpaliła elegancko, nie szarpała (chmura blue swoją drogą) Ale jest możliwość tego że sterownik szwankuje? Też mówili że są wadliwe. Się okaże jak wymienię świece na nowe czy wszystkie grzeją.
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
20Nm?
-
Uszczelniacze zaworowe
Mówisz? Chyba że na bagnecie już ma się górny poziom.
-
Uszczelniacze zaworowe
Bo wiadomo, poziom oleju się zwiększy.
-
Uszczelniacze zaworowe
Czyli dałeś jedną puszkę na pojemność silnika. A zanim dodałeś ten uszczelniacz to którędy upuściłeś olej (w ilości odpowiadającej pojemności puszki którą się doda) przez bagnet da radę?
-
Uszczelniacze zaworowe
On nie uszczelnia tylko przywraca plastyczność elementom gumowym stwardniałym ze starości. Ah racja. Czyli nie zapcha magistrali olejowych jak się gdzieś jeden koleś obawiał . A jest możliwość że uszczelniacz pęknie?