Treść opublikowana przez fast-bmw
-
Kierownica
Tylko pytam. No jasne że zrobić coś samemu to oszczędność i satysfakcja przede wszystkim. Przyznam bez bicia że nie chciało mi się jej odkręcać dlatego pytałem dwa razy :oops: Ale skoro to ułatwia pracę to tym bardziej ją zdemontuje.
-
Wtryskiwacze do M57 D25
A jak bez INPY to zweryfikować czy to przelew czy może wtrysk leje (?) Zgaduję że jak idzie w przelew to wtrysk brudny lub mało wydajny albo jak prędzej kolega pisał że zawór nie trzyma i ciśnienie paliwa ucieka w przelew. Z kolei jak auto ma zasłonę dymną to wtrysk leje ropę do cylindra (?)
-
Wtryskiwacze do M57 D25
A na podstawie testu przelewów można namierzyć wadliwy wtrysk ?
-
Kierownica
A bez dokręcania kierownicy jakoś idzie? Czy tylko poprawki? Chodzi mi o to czy na założonej można ładnie od spodu te ranty na ramionach podkleić? Czy lepiej mieć to na wierzchu
-
Kierownica
Kurde to klasa sama w sobie. Czyli najpierw należy skórę przyciąć wzdłuż linii szycia i starej nie zdzierać bo tym bardziej obręcz będzie chuda.
-
Wymiana wiązki - klapa bagażnika sedan
A do łączenia w dachu użyłem te złączki do zaciskania a wzdłuż szyby lutowałem kable z przesunięciem co kilka cm każdy. Tak żeby nie wszystko było w jednym miejscu by uniknąć zgrubienia pod plastikiem.
-
Wymiana wiązki - klapa bagażnika sedan
No ja miałem wiązkę kabli od przyczepy (w razie co na metry grosze kosztuje) i te kable łączyłem od głośnika w dachu aż do dołu do miejsca gdzie zaznaczone jest na zdjęciu. Mimo że przerwane były dokładnie za zawiasem , wymieniłem na całej długości wzdłuż szyby bo te stare były już sztywne jak pręty.
-
Problemy z alternatorem
Może altek ma przebicie ...
-
Wymiana wiązki - klapa bagażnika sedan
Są , odbiegne od modelu bo ja do touringa szukałem. Były przewody oznaczone kolorami i końcówki już gotowe do zacisnięcia, ale, ale miałem kilka ale: - kabelki są krótkie i tej samej długości przez co wszystkie łączenia będą w jednym miejscu znacznie pogrubiając całość co może utrudnić ułożenie ich w plastiku lub osłonie (takie moje domysły) Oraz miejsca łączenia są tuż za zawiasem tam gdzie kable pracują. Ale mówię, tyczy się touringa.
-
Kierownica
A no racja. Kurde , też obszyję. Chyba że cudem znajdę jakąś ładna kierownicę w mądrych pieniądzach
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Przykre jak przykre ale jaki mechanik żałosny. Jeśli naprawia auta tak samo jak jeździ , uuuuu to nie pozazdrościć.
-
Kierownica
No a że tak spytam: w dotyku jaka ta skóra jest? Siedzi stabilnie na obręczy czy czuć delikatnie jak pracuje?
-
Kierownica
No właśnie. Jeszcze kolejność szycia, napewno ma znaczenie.
-
Kierownica
No i super że na taki pomysł wpadłeś. Akurat dziś dumałem nad tym jak to ogarnąć bo niektórzy pisali że te miejsce łączenia jest dużo grubsze i wyczuwalne. Ja myślałem w tym miejscu skórę pogarbować (stłuc drewnianym wałkiem by ją zmiękczyć) ale mógłbym ją uszkodzić. Dzięki za patent.
-
Kierownica
Starą skórę zdzierałeś z obręczy czy jedno na drugie?
-
Kierownica
A zakupiona skóra to z allegro?
-
Kierownica
Co się czepiasz? :cool2: Wyszło całkiem nieźle. Jak by mi tak się udało byłbym happy.
-
Wyposażenie warsztatu NARZĘDZIA
Przydatne informacje. Przestudiuje
-
Nie działa spryskiwacz tylni tył e39 530d touring
Ja kupiłem samą rurkę na metry. https://allegro.pl/oferta/rurka-rura-fi-8-miedziana-miekka-uklady-paliwowe-9802788794 I pasuje
-
Problem z migającym licznikiem i innymi świecącymi rzeczami
Sprawdź regulator natężenia światła (te pokrętło z lewej strony) mi nie łączyło i też cały panel migał.
-
Czy mam dobry rozmiar opon??
https://www.oponeo.pl/opony-do/bmw/seria-5
-
Czy mam dobry rozmiar opon??
Tu racja. DSC po przekroczeniu prawdopodobnie 80km/h na różnych oponach, z racji różnicy w wysokości profilu będzie to odbierał jako poślizg kół.
-
Czy mam dobry rozmiar opon??
Na przykład opony BMW e39 dla wersji Touring 520i (100kw) to 205/65 R15, zaś dla Sedana 540i (210kW) to już 225/55 R16. Natomiast opcjonalne rozmiary opon dla modelu BMW 5 to: 245/45 R17, 245/35 R19, 245/40 R18, 255/40 R17, 265/35 R18, 275/30 R19 i 275/35 R18.
-
Czy mam dobry rozmiar opon??
Poszukaj np na oponeo lub na stronie producenta jakie rozmiary opon są dedykowane.
-
Wyposażenie warsztatu NARZĘDZIA
Masz możliwość podać linki do aukcji z takimi kluczami które wymieniłeś?