Skocz do zawartości

jasiuq1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jasiuq1

  1. :norty: czyzby kolejna typowa usterka - niedorobka - okno dachowe :norty: To chyba nie da sie znalezc takiej E60 tki, w ktorej wszystko dziala jak nalezy :clap:
  2. Pisalem juz wyzej - przy zamknietym dachu trzymac przycisk tak dlugo, az dach sie pootwiera i pozamyka na wszystkie sposoby. Poza tym to wyczyscic i posmarowac, albo regulacja. Pozdrawiam
  3. moze brak uszczelki pomiedzy lampa a blacha zdejmij sobie oslony w bagazniku (tylko dwa kolki trzeba zwolnic) to juz fakt kurzu w lampie Cie nie zdziwi. Jednak powinno byc chyba kurzu po rowno. Wydaje mie sie ze stare diesle maja ciemniejsze klosze po stronie wydechu, ale to chyba od zewnatrz ciemnieje.
  4. jasiuq1 odpowiedział(a) na progressowy temat w E60, E61
    Dzieki za info. Po rozgrzaniu auto oscyluje w przedziale 94-117stopni. Te 117stopni troche mnie martwi. Az tyle? Do takiej temperatury dochodzi po ostrej jezdzie,poczym dluzsze stanie na biegu jalowym.Lekka przegazowka temperatora spada. Wisko sie zalancza a po jakims czasie przestaje pracowac,potem ponownie sie zalancza jak temp wzrasta. Ale zdarza sie,ze nawet 110stopni a wisko milczy. Dopiero przegazowka i sie zalancza. Najmocniej sie kreci wiatrak po zgaszeniu cieplego silnika i ponownym uruchmieni silnika,wtedy przez chwile kreci jak oszalale. Z zalaczonym ogrzewaniem i klima wentylator kreci sie czesciej. Czy tak ma byc? O ile pamietam to ma byc 112 stopni przy spokojnej jezdzie, a 85 przy szalenstwach. Takie madre termostaty sa w benzynkach :mrgreen: Czemu tak cieplo? Zeby oszczedzac paliwo i miescic sie w normie emisji spalin
  5. jasiuq1 odpowiedział(a) na Kriss33 temat w E60, E61
    Mylisz sie kolego. Srednie spalanie podawane przez producenta to nie srednia z testu w miescie i na trasie. To srednie spaanie w tescie w cyklu mieszanym (x%km po miescie y%km po trasie) Co do niezgodnosci danych producenta z "rzeczywistoscia" to jest to sprawa oczywista. Producent podaje srednie spalanie w/g NORMY Sa normy okreslajace jak sie przeprowadza taki test (jakie obciazenie, ile paliwa i jaka predkosc). Na codzien chyba nikt nie uzytkuje samochodu w taki sposob - stad roznice i to czasem bardzo duze. Jest absolutnie niemozliwe podanie sredniego spalania w taki sposob, zeby kazdemu kierowcy pasowalo. Kazdy kierowca inaczej jezdzi, w innych temperaturach, na roznych wysokosciach i ogolnie w roznych warunkach (nie wspominajac juz o jakosci paliwa) Dlatego jest norma, ktora okresla dokladnie warunki pomiaru. Dzieki temu producenci nie moga zbytnio oszukiwac potencjalnych nabywcow. To ludzie sami siebie oszukuja - trzebaby sie zaznajomic z taka norma.
  6. Mnie tez chodzi o uchylanie ! Pewnie problem wystepuje jak pada deszcz albo jest duza wilgotnosc :norty: tak jak bylo u mnie
  7. jasiuq1 odpowiedział(a) na Kriss33 temat w E60, E61
    Jezdzilem w sumie ponad miesiac autem zastepczym 520i. W porownaniu z moim 530DA to byla sielanka pod katem wrazen akustycznych. Nie sadze, ze w 530i moze byc glosniej niz 520i ! Tymbardziej, ze 520i trzeba raczej sporo krecic zeby chcialo jechac. Nawet blisko odciecia bylo znacznie ciszej niz w dieslu!
  8. tak ! tylko, ze to troche oznacza prawie zamkniety - jak dosisnalem delikatnie do przodu palcami od srodka za przedna uszczelke to sie domykal Tylko pamietaj, ze jezeli bedzie sie zamykal ale ciezko, czy z przeskokiem to szybko trzebaby wyregulowac (uszczelka daremna zreszta sie wytrze, albo jeszcze cos sie powygina lub polamie)
  9. Nie parowalem, ale teoretycznie z wndows mobile nie powinno byc problemow. Jezeli ktos ma problemy typu "conecting ****" na wyswietlaczu w aucie po polaczeniu sie telefonu przez BT to udate softu w telefonie moze ten problem rozwiazac (u mnie pomoglo a mam kaizera)
  10. Sprobuj wsisnac przycisk od dachu i trzymac go tak dlugo az dach sie calkiem otworzy i zamknie spowrotem - to jest kalibracja funkcji anti-trap U mnie to pomoglo , ale skonczylo sie i tak wymiana calego mechanizmu dachu. Zaczelo sie od skrzypienia przy zamykaniu, a pozniej nie chcial sie zamknac - odbijal spowrotem do gory. Jesli masz autko po gwarancji to mozna sprobowac wyregulowac dach, zamiast go wymieniac.
  11. Żeby prawe lusterko nie onizalo sie przy cofaniu wystarczy przelaczyc sterowanie lusterek na prawe. Update softu robi sie jako komplet - wszystkie sterowniki. Da sie programowac sterowniki osobno, ale jest to praktykowane w wyjatkowych sytuacjach. (zaslyszane w ASO)
  12. jasiuq1 odpowiedział(a) na muff temat w E60, E61
    nie - nic nie czułem wcześniej gdy miałem "mocny wjazd" w dziurę tak (auto podskakiwało) - ale to z tego powodu, że na skutek uderzenia na oponie zrobiła się bulwa. nie wiem co to znaczy przewrażliwiony wulkanizator... fakt, faktem, że dotąd przy innych pojazdach nie miałem takich problemów. Facet założył na urządzenie do wyważania felgę z oponą, zaczęła się kręcić - widać, że jest wyraźnie wykrzywiona. Po ściągnięciu przy dokładnym obejrzeniu widać również skrzywienie wzrokowo.... więc chyba nikt mnie nie chce naciągnąc, ani wulkanizator nie jest przerwaźliwiony, bo do którego momentu skrzywienie jest niegrożne a od którego tak?? pytanie kiedy jest odczuwalne a kiedy nie.... bo trudno znaleźć IDEALNIE prosty asfalt i wczuć się czy nie ma mikro podskoków auta przy mikroskrzywieniu felgi.... ale to jeszcze nic... dzisiaj był ciąg dalszy, felgi zostały wyprostowane... ale okazuje się, że opony są do wyrzucenia, są na nich pęknięcia w rowkach na długośc 2-3 cm, i jest to na każdej oponie, są to pirellki z 2006 roku, ale auto przejechało 25 tys, z czego może 15-18 na letnich... fakt faktem, że auto stało długo na placu u dilera w DE... czy to możliwe by opony na skutek "stania" pojazdu tak się psuły? w każdym razie dzwoniłem do dilera i przynajmniej opony będę próbował w ramach gwarancji europlus wymienić Czasem tak bywa pechowo. Jesli probujesz z gwarancji skorzystac to nie mow nic o pokrzywionych felgach :mrgreen: Jak juz sie wpadnie w duza dziure to cos musi ustapic, czasem mozna sie cieszyc, ze to tylko opona. Mozna tez starac sie o odszkodowanie od zarzadcy drogi z dziura, w ktora wpadles.
  13. jasiuq1 odpowiedział(a) na muff temat w E60, E61
    Nie rozumiem Twojego zdziwienia bo jezeli sa krzywe to musiales to odczuwac podczas jazdy :jawdrop: chyba, ze wywazales co kilka dni Chyba, ze jednak sa proste. Moze serwisant zalozyl zly stozek na maszyne - to sie zdarza. Kolego 318 tds nie gniewaj sie, ale gadasz bzdury. To, ze na polski rynek trafiaja zwykle smieci zamiast opon i faktycznie wiekszosc jest krzywa, nie oznacza, ze wszystkie takie sa, albo maja byc. Opona i felga maja byc proste (sa napewno jakies dopuszczalne odchylki, ale jak widac golym okiem to jest zle) . Wywazenie koslawej opony niweluje skutki, a nie przyczyny i pomaga tylko na krotko .
  14. jasiuq1 odpowiedział(a) na agiler3 temat w E60, E61
    przczyna jest pewnie brak dokonania doplaty do obslugi glosowej podczas zakupu auta. Istnienie przyciskow nie oznacza wyposazenia auta w ta funkcje, ale nie zdziwilbym sie gdyby to byla tylko aktywacji/ instalacji softu.
  15. jasiuq1 odpowiedział(a) na wik_1 temat w E60, E61
    A widzisz ! U mnie ASO spieprzylo geometrie - okazalo sie 5mm zbiezne z przodu :clap: ....bo takie badanie to pic na wode ! Amplituda drgan 20mm :norty: Oprocz amortyzatora drgania tlumi sprezyna i opona.
  16. jasiuq1 odpowiedział(a) na tora temat w E60, E61
    Jestem pod wrażeniem takiej olewki ze strony Przedstawiciela BawariaMotors :twisted2:... Ta Pani chyba powinna dostać kwitek o rozwiązaniu umowy o pracę z odpowiednim w stosunku do stażu pracy okresem wypowiedzenia i być zwolniona już do końca z obowiązku świadczenia pracy... hahaha najpierw szefostwo musialoby dostac kwitek...... a zreszta, skoro BMW Polska nie widzi w tym nic zlego to firma "kreci lody" tanim kosztem.
  17. jasiuq1 odpowiedział(a) na Olsen temat w E60, E61
    Albo raczej tam gdzie przelacza sie lampy na ruch lewostronny
  18. jasiuq1 odpowiedział(a) na Olsen temat w E60, E61
    Sprobuj zostawic uchylone wieczka na godzinke (ale jak bedzie sucho)
  19. jasiuq1 odpowiedział(a) na tora temat w E60, E61
    Problemy z czasem w serwisie autoryzowanym nie powinny wystepowac nigdy! Takie jest moje zdanie. Marka BMW to marka prestizowa. Serwis autoryzowany powinien byc dostosowany do potrzeb rynkowych (duzo awaryjnych samochodow :norty: ) Jezeli kieruja sie wylacznie checia maxymalnych zyskow tanim kosztem to mamy : Malo stanowisk, malo ludzi , ludzie niedoswiadczeni i przede wszystkim zla organizacja. Oczywiscie kazda naprawa wymaga poswiecenia okreslonej ilosci czasu. Jesli chodzi o czynnosci zwiazane z przegladami, wymianami oleju, klockow itd to da sie ten czas przewidziec - wiec da sie jakas czesc klientow precyzyjnie umowic i obsluzyc. Gotuje sie we mnie jak czekam na serwis np 2 tygodnie, nastepnie czekam 1,5 h , az laskawie ktos sie pofatyguje i przyjmie autko do serwisu. Wykonanie uslugi ma zajac okolo 1h (spokojnie mozna to zrobic w 1/2). Nastepnie czekam i samochod tez. Po 1 h ktos zaczyna szukac, gdzie jest to auto i wprowadza je na hale. Po 1/2 h wreszcie ktos sie zajmuje robota, ale musi sie bardzo spieszyc i pracuje w pospiechu i niedbale, a najlepiej zrobic tylko 1 z np 3 czynnosci - na reszte umowimy sie na pozniej bo nie ma czasu. Niejednokrotnie pozostawialem samochod na kilka dni, (raz nawet na miesiac :mad2: ) i nawet polowa spraw nie zostala zalatwiona, a reszta zle - np bardzo nieprawidlowo ustawiona geometria. Nie chodzi wiec o narzekanie na serwis bo to jest w modzie, albo niezrozumienie czasu jaki jest potrzebny na naprawe, oczekiwanie na czesci i swoja kolej.
  20. jasiuq1 odpowiedział(a) na tora temat w E60, E61
    Priorytet jest jeden - kasa reszta sie nie liczy BMW Polska widocznie zadowolone, wiec nic sie nie zmieni
  21. W menu wlacza sie swiatla dzienne i juz. Czy jest ta opcja w ustawieniach to juz kwestia softu
  22. Ja jednak widze cos logicznego w wyborze nowego, a nie prawie nowego samochodu. Taki prawie nowy ma znaczna czesc podzespolow czesciowo zuzytych. (nie uszkodzonych , a zuzycie niektorych jest trudno, albo niemierzalne). Nawet gwarancja na taki uzywany pojazd nie zapewnia wiec bezstresowej jazdy "jak nowką". Zapewne stad spadek wartosci tym wiekszy, im drozszy samochod. Problem jest wtedy gdy kogos nie stac , lub szkoda mu kasy na fabrycznie noey samochod. Szczesliwi ci, co roznicy podczas jazdy nie odczuwaja, lub moga sie pogodzic, ze cos stuka, skrzypi czy poprostu dziala gorzej. :mrgreen:
  23. Mylisz sie. Wiem :mrgreen: Zastanow sie dluzsza chwilke nad tym lancuszkiem, a dojdziesz i do uzywek. Ale zle moj komentarz zrozumiales. Poprostu nie lubie debilnych sloganow A to ciekawe debilny slogan... w zyciu bym na to nie wpadł 1. Jak kupujesz nowe auto - napedzasz gospodarke, mejsca pracy w fabryce, u dealera itd. 2. Kupując uzywke, "system" nic z tego nie ma, zero podatków, pracujących ludzi, napedzasz koniunkture u turasów :) Podstaw ekonomi uczą teraz prawie na każdym kierunku studiów Niemcy dopłacają 2500 Euro do kazdego auta bo im sie to opłaca! Kazdy na tym tylko zyska, ale u nas kaczyński nawet na wejsciu Euro próbuje ugrać swoje w europarlamencie Szerokiej drogi wszystkim zycze :D Tak DEBILNY slogan, malo glupszysz w zyciu slyszalem, mam na mysli, ze kupuje sie samochod a nie rabat. Jesli nie bedzie klienta na 2,3 czy nawet 5 letnie BMW to obecny wlasciciel chetnie odda je na zyletki zanim kupi nowke? Niemcom wcale sie to nie oplaca. Probuja ratowac sie przed kryzysem. Napewno czesc miejsc pracy zostanie uratowana, a bezrobotni bardzo duzo kosztuja panstwo niemieckie. Nie tak jak u nas - na bruk i po klopocie. Oni daja odprawy, zasilek (umowmy sie, ze dajacy szanse na przezycie w porownaniu z Polska), placa za szkolenia bezrobotnych w celu podniesienia, lub zmiany kwalifikacji - to wszystko kosztuje. A jakie zero podatkow? W Polsce odprowadzasz np akcyze. Osobiscie wole kupic nowke, ale ..... kazdy medal ma dwie strony.
  24. jasiuq1 odpowiedział(a) na kal800 temat w E60, E61
    Prawdopodobnie jest tam jakies sprzegielko, zapadka czy cus. Inaczej auto stanelo by deba, albo cos bys pourywal. Ale korzysta sie z tego w ten sposob, ze przelacza sie na P po zatrzymaniu i najlepiej po zaciagnieciu recznego.
  25. jasiuq1 odpowiedział(a) na Olsen temat w E60, E61
    Niekoniecznie. Jezeli klosz jest dostatecznie szczelny, albo ma odpowiednie odpowietrzenie to ni ma prawa parowac. Moje E60 to pierwszy z moich samochodow, w ktorym paruja lampy.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.