Skocz do zawartości

jasiuq1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jasiuq1

  1. kierownica sportowa ma srebrne wstawki, a M jest cala czarna i ma pogrubienia na kciuki
  2. jasiuq1 odpowiedział(a) na mato temat w E60, E61
    Wiekszosc samochodow ma taki rozklad powietrza przy "auto". No ale jak wsiadamy do rozgrznego autka to jest to swietne rozwiazanie. Na szybe nie wieje zbyt zimne , bo przy chlodnej temp parowalaby od zewnatrz, a dodatkowo w te upalne dni zimne powietrze ogrzaloby sie na zwykle goracej od slonca szybie i nie byloby efektu. Rozwiazanie jest proste - tryb reczny :mad2: Albo ustawic ze dwa stopnie nizej i skierowac nawiewy na sufit - i po klopocie. Po lifcie sa inne funkcje pod guzikami z klimy i chyba jest tam bardziej bezposredni dostep do zmiany ustawien. Ja nawet troszke tesknie za starymi autami, gdzie byly 3 suwaki i moznabylo plynnie i samemu ustawic gdzie i ile ma dmuchac.
  3. To nie jest urok Polski Tojest urok BMW - wyglada na to, ze w tych autach kompletnie nic nie dziala jak trzeba. Ja sie jakos juz pozbylem tego problemu - kwestia farta? Oczywiscie w zamian sa inne problemy. Update softu mogl w tym pomoc. A moze trzeba zapisac stacje i przelaczyc sie na zapamietane, a nie wszystkie dostepne.A moze jedno i drugie :jawdrop:
  4. jasiuq1 odpowiedział(a) na rudzik temat w E60, E61
    TAK!
  5. jasiuq1 odpowiedział(a) na rudzik temat w E60, E61
    aaaa nie wiem, moze w baku :norty: a powietrza jest po lewej stronie pod oslona wygluszajaca, troche trzeba poroskrecac niestety. Najgorsza jest srobka z tylu, do ktorej sie dostac nie sposob bez rozebrania obodow filtrow przeciwpylkowych. Chyba, ze u Ciebie inaczej, bo ja mam 530D. Ale umiejscowienie filtra i dostep do niego - naprawde oryginalny.
  6. Najwieksze kuleczki - wieksze od pilki tenisowej to chyba na Koszutce, podobno na Dębie i w strone Siemianowic. W centrum malutkie straty, a na polodniu zero gradu
  7. jasiuq1 odpowiedział(a) na Przemek122 temat w E60, E61
    Wystarczy przez kilka sekund przytrzymac !
  8. jasiuq1 odpowiedział(a) na apek88 temat w E60, E61
    u mnie przy okolo 30 000, w demo, ktorym dosc czesto smigam okolo 60 000
  9. jasiuq1 odpowiedział(a) na apek88 temat w E60, E61
    to szykuja Ci sie spore wydatki jesli nie masz gwarancji! Te zgrzytanie ukladu kierownicy to wada modelu E60 ktory zreszta jest wielokrotnie opisywana na forach niemieckich! Z tego co wiem nie da sie tego naprawic, tylko wymiana wchodzi w gre... :( A moglbys opisac na czym ta usterka polega i co nalezy wymienic? Pozdrawiam
  10. jasiuq1 odpowiedział(a) na rudzik temat w E60, E61
    .....no przeca wszystko tu jest http://bmwfans.info/original/E60/Lim/530i-M54/ECE/L/N/2004/08/mg-16/
  11. jasiuq1 odpowiedział(a) na maciek_bmw temat w E60, E61
    hmmm to raczej nie przegazowac trzeba tylko trzymac na obrotach i mierzyc, oczywiscie nie na zbyt wysokich i nie na zbyt niskich. Kolo 2k powinno juz chyba ladowac. Trzebaby by moze poszukac cos w tisie na ten temat. Jak cos jest nie tak z ladowaniem to komputer powinien to wykryc (teorretycznie)
  12. jasiuq1 odpowiedział(a) na Oleg_BMW temat w E60, E61
    W okreslonych przypadkach skrzynia szarpie i za dlugo "mysli" co wrzucic. Mieli mi mechatronik wymienic ale jakos sie wycofali. Po dolaniu oleju nic sie nie zmienilo.
  13. jasiuq1 odpowiedział(a) na Oleg_BMW temat w E60, E61
    Na podnosnik i korek wykrecic. Na czujnik bym nie liczyl. Moja przy przebiegu okolo 30 000 miala o pol litra za malo i zadnych sladow wyciekow. Sprawdzili w aso na moja prosbe bo skrzynia nie pracuje do dzisiaj prawidlowo.
  14. jasiuq1 odpowiedział(a) na maciek_bmw temat w E60, E61
    Moja jest znowu w serwisie wiec nie moge zmierzyc, ale chyba w kazdym samochodzie bedzie powyzej 14 volt, chyba, ze masz powlaczane swiatla i inne odbiorniki.
  15. jasiuq1 odpowiedział(a) na Oleg_BMW temat w E60, E61
    Taaa Wszystko sie zgadza, naklejek nie ma. Moglbym w zasadzie powiedzic , ze sypnelo sie wszystko :duh: Mam auto od listopada i mam juz wymienione obydwa stabilizatory aktywne, wszystkie wahacze z przodu, przekladnie kierownicza, pompe od hydrauliki, sprezarke od klimy, pompe wody, podnosnik tylnej szyby, parownik i jeszcze cos by sie znalazlo. Obecnie walcza z tubina. A ja walcze ze stresem :mrgreen: Z ktorej czesci Katowic jestes? Pozdrawiam
  16. jasiuq1 odpowiedział(a) na Oleg_BMW temat w E60, E61
    P.S. Jasiuq1, jaki masz kolor swojej e60(albo jakieś znaki szczególne;), w końcu jesteśmy z tego samego miasta więc jest szansa się spotkać na światłach? Moja jest czorna, znaki szczegolne? hmmmmm - stoi od miesiaca na serwisie :jawdrop: a ja smigam srebrna 520 :mad2:
  17. jasiuq1 odpowiedział(a) na Oleg_BMW temat w E60, E61
    Hmmm. Ja bym to opisal w taki sposob: DSC to system , ktory czuwa nad stabilnoscia pojazdu - taka wypasiona kontrola trkcji. Natomiast DTC to tylko taka funkcja tego systemu, ktora pozwala na bardziej dynamiczna jazde - taka z lekkimi uslizgami i dymkiem z opon, a w razie czego moze uratowac dupsko jak sie przegnie pale. Myślę, że wersja jasiuq1 jest najlepsza, najprostsza i najpoprawniejsza;) :dance: No wiesz, nie ja jeden mam tutaj racje. Koledzy -niektorzy - napisali to samo, ale innymi slowy. Ale dzieki za uznanie. :cool2: I pamietaj !!! zanim calkiem wylaczysz to zastanow sie 2 razy i lepiej nie na mokrym :mrgreen: Pozdrawiam
  18. jasiuq1 odpowiedział(a) na jasiuq1 temat w E60, E61
    Jesli niemiecka to chetnie. Myslisz , ze warunki gwarancji mogly byc inne w 2003 i 2006 roku? Bede wdzieczny jesli bys zeskanowal i na maila mi wyslal. Pozdrawiam
  19. jasiuq1 opublikował(a) temat w E60, E61
    Czy ktorys z kolegow jest w posiadaniu i bylby uprzejmy udostepnic tresc gwarancji niemieckiej na piatke e60 najlepiej z 2006 roku? Pozdrawiam
  20. jasiuq1 odpowiedział(a) na Oleg_BMW temat w E60, E61
    ...... :?: no ale my nie rozmawiamy o asc !!! ktore chiba bylo w starszych modelach
  21. Poczytalem cos o tych DRL na e60.net i znow tam polowa ludzi twierdzi ze jednak dealer moze przeprogramowac ringi, a druga polowa twierdzi ze nie da rady...ciekawe jaka jest prawda. prawda pewnie lezy posrodku :mrgreen: czyli moze, ale nie chce. No ale i tak ringi przed liftem prawdopodobnie nie spelniaja wymogow stawianych przed swiatlami do jazdy w dzien. Ringi po lifcie swieca zdecydowanie jasniej!
  22. jasiuq1 odpowiedział(a) na Oleg_BMW temat w E60, E61
    Hmmm. Ja bym to opisal w taki sposob: DSC to system , ktory czuwa nad stabilnoscia pojazdu - taka wypasiona kontrola trkcji. Natomiast DTC to tylko taka funkcja tego systemu, ktora pozwala na bardziej dynamiczna jazde - taka z lekkimi uslizgami i dymkiem z opon, a w razie czego moze uratowac dupsko jak sie przegnie pale.
  23. Niestety ta opcja jest chyba tylko w autkach wyposazonych w swiatla dzienne czyli po lifcie. ( w jedynce tez). Ale zdaje mi sie , ze u znajomego przed liftem tak bylo i moze to byc powiazane z dodatkowym pakietem oswietlenia (lampki w lusterkach itd.) Pozdrawiam.
  24. jasiuq1 odpowiedział(a) na kimi temat w Nawigacja samochodowa
    Trudno to tak latwo stwierdzic. W A6 w drzwiach sa spore glosniki, wydaje mi sie, ze dynamika jest nieco lepsza. Jak pojezdzilem a6 z bose to wydawalo mi sie, ze tam jest lepiej. Ale trzeba troszke pojezdzic takim autem i potestowac. Generalnie dzwiek jest na bardzo podobnym i to dobrym poziomie w obu przypadkach.
  25. Sprawdz najpierw akumulator. Kazdy elektryk samochodowy to zrobi. Trzeba pomierzyc go pod duzym obciazeniem. Sprawdzenie alternatora jest rownie proste. Wystarczy zmierzyc napiecie na zalaczonym silniku. Jesli jest dobry to bedzie problem. Aso maja duze z tym problemy. Nasluchalem sie przypadkiem, ze jakis sterownik wzbudza inny itd. Tym sposobem aku sie rozladowuje nawet w kilka godzin. Wiem, ze kiedys takie auto stalo w serwisie przez ponad tydzien. Jak sie skonczylo niestety nie wiem. A i czasem warto klemy oczyscic! Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.