Treść opublikowana przez jasiuq1
-
Kierownice: seria,sport,///M
kierownica sportowa ma srebrne wstawki, a M jest cala czarna i ma pogrubienia na kciuki
-
Klima wE61
Wiekszosc samochodow ma taki rozklad powietrza przy "auto". No ale jak wsiadamy do rozgrznego autka to jest to swietne rozwiazanie. Na szybe nie wieje zbyt zimne , bo przy chlodnej temp parowalaby od zewnatrz, a dodatkowo w te upalne dni zimne powietrze ogrzaloby sie na zwykle goracej od slonca szybie i nie byloby efektu. Rozwiazanie jest proste - tryb reczny :mad2: Albo ustawic ze dwa stopnie nizej i skierowac nawiewy na sufit - i po klopocie. Po lifcie sa inne funkcje pod guzikami z klimy i chyba jest tam bardziej bezposredni dostep do zmiany ustawien. Ja nawet troszke tesknie za starymi autami, gdzie byly 3 suwaki i moznabylo plynnie i samemu ustawic gdzie i ile ma dmuchac.
-
nazwy satci w bm54
To nie jest urok Polski Tojest urok BMW - wyglada na to, ze w tych autach kompletnie nic nie dziala jak trzeba. Ja sie jakos juz pozbylem tego problemu - kwestia farta? Oczywiscie w zamian sa inne problemy. Update softu mogl w tym pomoc. A moze trzeba zapisac stacje i przelaczyc sie na zapamietane, a nie wszystkie dostepne.A moze jedno i drugie :jawdrop:
- wymiana filtra paliwa
-
wymiana filtra paliwa
aaaa nie wiem, moze w baku :norty: a powietrza jest po lewej stronie pod oslona wygluszajaca, troche trzeba poroskrecac niestety. Najgorsza jest srobka z tylu, do ktorej sie dostac nie sposob bez rozebrania obodow filtrow przeciwpylkowych. Chyba, ze u Ciebie inaczej, bo ja mam 530D. Ale umiejscowienie filtra i dostep do niego - naprawde oryginalny.
-
Grad na Śląsku i mój samochód
Najwieksze kuleczki - wieksze od pilki tenisowej to chyba na Koszutce, podobno na Dębie i w strone Siemianowic. W centrum malutkie straty, a na polodniu zero gradu
-
TEMPOMAT
Wystarczy przez kilka sekund przytrzymac !
-
dziwny dzwięk
u mnie przy okolo 30 000, w demo, ktorym dosc czesto smigam okolo 60 000
-
dziwny dzwięk
to szykuja Ci sie spore wydatki jesli nie masz gwarancji! Te zgrzytanie ukladu kierownicy to wada modelu E60 ktory zreszta jest wielokrotnie opisywana na forach niemieckich! Z tego co wiem nie da sie tego naprawic, tylko wymiana wchodzi w gre... :( A moglbys opisac na czym ta usterka polega i co nalezy wymienic? Pozdrawiam
-
wymiana filtra paliwa
.....no przeca wszystko tu jest http://bmwfans.info/original/E60/Lim/530i-M54/ECE/L/N/2004/08/mg-16/
-
napiecie
hmmm to raczej nie przegazowac trzeba tylko trzymac na obrotach i mierzyc, oczywiscie nie na zbyt wysokich i nie na zbyt niskich. Kolo 2k powinno juz chyba ladowac. Trzebaby by moze poszukac cos w tisie na ten temat. Jak cos jest nie tak z ladowaniem to komputer powinien to wykryc (teorretycznie)
-
Olej w skrzyni
W okreslonych przypadkach skrzynia szarpie i za dlugo "mysli" co wrzucic. Mieli mi mechatronik wymienic ale jakos sie wycofali. Po dolaniu oleju nic sie nie zmienilo.
-
Olej w skrzyni
Na podnosnik i korek wykrecic. Na czujnik bym nie liczyl. Moja przy przebiegu okolo 30 000 miala o pol litra za malo i zadnych sladow wyciekow. Sprawdzili w aso na moja prosbe bo skrzynia nie pracuje do dzisiaj prawidlowo.
-
napiecie
Moja jest znowu w serwisie wiec nie moge zmierzyc, ale chyba w kazdym samochodzie bedzie powyzej 14 volt, chyba, ze masz powlaczane swiatla i inne odbiorniki.
-
DSC w 5er
Taaa Wszystko sie zgadza, naklejek nie ma. Moglbym w zasadzie powiedzic , ze sypnelo sie wszystko :duh: Mam auto od listopada i mam juz wymienione obydwa stabilizatory aktywne, wszystkie wahacze z przodu, przekladnie kierownicza, pompe od hydrauliki, sprezarke od klimy, pompe wody, podnosnik tylnej szyby, parownik i jeszcze cos by sie znalazlo. Obecnie walcza z tubina. A ja walcze ze stresem :mrgreen: Z ktorej czesci Katowic jestes? Pozdrawiam
-
DSC w 5er
P.S. Jasiuq1, jaki masz kolor swojej e60(albo jakieś znaki szczególne;), w końcu jesteśmy z tego samego miasta więc jest szansa się spotkać na światłach? Moja jest czorna, znaki szczegolne? hmmmmm - stoi od miesiaca na serwisie :jawdrop: a ja smigam srebrna 520 :mad2:
-
DSC w 5er
Hmmm. Ja bym to opisal w taki sposob: DSC to system , ktory czuwa nad stabilnoscia pojazdu - taka wypasiona kontrola trkcji. Natomiast DTC to tylko taka funkcja tego systemu, ktora pozwala na bardziej dynamiczna jazde - taka z lekkimi uslizgami i dymkiem z opon, a w razie czego moze uratowac dupsko jak sie przegnie pale. Myślę, że wersja jasiuq1 jest najlepsza, najprostsza i najpoprawniejsza;) :dance: No wiesz, nie ja jeden mam tutaj racje. Koledzy -niektorzy - napisali to samo, ale innymi slowy. Ale dzieki za uznanie. :cool2: I pamietaj !!! zanim calkiem wylaczysz to zastanow sie 2 razy i lepiej nie na mokrym :mrgreen: Pozdrawiam
- Gwarancja
- Gwarancja
- DSC w 5er
-
Fachowe światła do jazdy w dzień E60 i inne
Poczytalem cos o tych DRL na e60.net i znow tam polowa ludzi twierdzi ze jednak dealer moze przeprogramowac ringi, a druga polowa twierdzi ze nie da rady...ciekawe jaka jest prawda. prawda pewnie lezy posrodku :mrgreen: czyli moze, ale nie chce. No ale i tak ringi przed liftem prawdopodobnie nie spelniaja wymogow stawianych przed swiatlami do jazdy w dzien. Ringi po lifcie swieca zdecydowanie jasniej!
-
DSC w 5er
Hmmm. Ja bym to opisal w taki sposob: DSC to system , ktory czuwa nad stabilnoscia pojazdu - taka wypasiona kontrola trkcji. Natomiast DTC to tylko taka funkcja tego systemu, ktora pozwala na bardziej dynamiczna jazde - taka z lekkimi uslizgami i dymkiem z opon, a w razie czego moze uratowac dupsko jak sie przegnie pale.
-
safe way home - oświetlanie drogi do domu.
Niestety ta opcja jest chyba tylko w autkach wyposazonych w swiatla dzienne czyli po lifcie. ( w jedynce tez). Ale zdaje mi sie , ze u znajomego przed liftem tak bylo i moze to byc powiazane z dodatkowym pakietem oswietlenia (lampki w lusterkach itd.) Pozdrawiam.
-
Logic 7
Trudno to tak latwo stwierdzic. W A6 w drzwiach sa spore glosniki, wydaje mi sie, ze dynamika jest nieco lepsza. Jak pojezdzilem a6 z bose to wydawalo mi sie, ze tam jest lepiej. Ale trzeba troszke pojezdzic takim autem i potestowac. Generalnie dzwiek jest na bardzo podobnym i to dobrym poziomie w obu przypadkach.
-
problem z ładowaniem ???
Sprawdz najpierw akumulator. Kazdy elektryk samochodowy to zrobi. Trzeba pomierzyc go pod duzym obciazeniem. Sprawdzenie alternatora jest rownie proste. Wystarczy zmierzyc napiecie na zalaczonym silniku. Jesli jest dobry to bedzie problem. Aso maja duze z tym problemy. Nasluchalem sie przypadkiem, ze jakis sterownik wzbudza inny itd. Tym sposobem aku sie rozladowuje nawet w kilka godzin. Wiem, ze kiedys takie auto stalo w serwisie przez ponad tydzien. Jak sie skonczylo niestety nie wiem. A i czasem warto klemy oczyscic! Pozdrawiam