Treść opublikowana przez rudesmen
-
elektryka szyb z tyłu, lampki w drzwiach
To że pasuje do lampki nie znaczy ze od niej jest. Np wtyczka do kierunkowskazu i czujnika powietrza tez jest taka sama i przez odwrotne podłączenie straciłem wiele nerwów i kasy na elektryka.
-
Po wymianie amorow wysoko stoi i inne problemy
38,7cm tyle że Touring to z tyłu, nie wiem czemu myslałem, że pytasz o tył. Z przodu mam równo 38cm.
-
Wymiana tulei/gum wozka?
Tuleje kupiłem po 190zł Lemfordera, za wymianę z zdejmowaniem wózka zapłaciłem 400zł, auto było u mechanika 2 całe dni. Do tego doszła wymiana linek ręcznego bo nie mogli ich wyjąć, 2 szt po 50zł + wymiana 60zł
-
odma w 2.5 tds. Co to takiego?
99% osób twierdzi, że w TDS-ach nie ma żadnego filtra ani niczego w tym stylu, jednak gdzieś przeczytałem że jednak cos takiego jest w pokrywie zaworów w postaci metalowej siateczki na całej jej długości. Nie miałem jeszcze okazji tam zaglądnac, ale to prawdopodobnie to.
-
Brak zasilania wentylatora klimy
Oczywiście termometr mi działa i sprężarka też sie załącza, wiec thenygoos prosze o ten opis.
-
wymiana listwy wtryskowej i nieszczelność :(
Kilka dni temu w M50 ze znajomym też ściągaliśmy listwę i dopiero za 3 założeniem przestało nam lecieć. Za każdym razem leciało nam między wtryskiem, a listwa. Nie pamietam w co najpierw wkładaliśmy. Ale kolega gdzieś czytał zeby smarować te oringi smarem i też tak robił chociaż moim zdaniem to nic nie dawało.
-
Brak zasilania wentylatora klimy
TDS 97r., 4 pinowa wtzcyka
-
Brak zasilania wentylatora klimy
Kupiłem lekko puknięte auto, jezdziło, wentylator klimy też działał. Przód został zrobiony (wentylator był odłaczany), w miedzy czasie zwariował mi też jeż, kupiłem nowy z ASO, na początku nie chciał działać, ale poźniej podłaczyłem jeszcze raz i dmuchawa zaczęla działać. Teraz zauważyłem że wentylator klimy nie działa. Wentylator jest sprawny, nie pojawia się napięcie we wtyczce. Gdzie jest jego bezpiecznik? Jeżeli to jest ten duży czerwony 50A przy module komfortu to jest cały.
-
kody bledow carsoft
Pierwszy dotyczy czujnika temperatury oleju, drugi nie wiem czego konkretnie bo wydaje mi się ze on może dotyczyć różnych rzeczy, ale mam taki sam i wyskakuje mi gdy czujnik ilości paliwa w baku przestaje działać podejrzewam ze kabelki mam gdzieś luźne). Jeżeli po skasowaniu nie wróciły to bym się nimi nie przejmował.
-
kody bledow carsoft
Prawdopodobnie nigdzie bo carsoft pokazuje kod i opis więc właściwie to czego szukasz masz na screenach które zrobiłeś.
-
Grzeje się woda w chłodnicy.
Nie, 105 - sprawdź na realoem albo w intercarsie.
-
sterowanie głosem
To pewnie tylko w E39 po FL? I czym można posterować?
-
Grzeje się woda w chłodnicy.
Powinna oscylować przy 100-105 C, termostat powinien otwierać się przy 105C
-
niedogrzany silnik 4.4 M62- termostat czy czujnik temp.?
http://www.allegro.pl/item804904131_bmw_e39_535i_m62_termostat_obudowa_termostatu.html Na tej aukcji jest zdjęcie termostatu m62, ma dwie wtyczki więc na pewno nie jest zwykły jak w innych i może komputer pokazał by jakiś bład z nim związany.
-
Wymiana tulei/gum wozka?
Możesz opisać krok po kroku? Używałeś ściągacza?
-
Wymiana tulei/gum wozka?
Witam http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DG72&mospid=47557&btnr=33_0525&hg=33&fg=30&hl=5 Wymiana części nr 2 z obrazka to odkręcenie śruby, zdjęcia talerza, wyciągnięcie starej i włożenie nowe? Dam rade zrobić to sam czy potrzebne jest jakieś konkretne narzędzie?
-
Dzwigienka 3 zamka maski
Dzięki, przy najbliższej okazji zaopatrzę się w ta część. Ta część jest metalowa czy plastikowa? Zakłada się ja od góry na pas czy od dołu tak ze jej nie widac, a może na zamek?
-
Dzwigienka 3 zamka maski
Kupiłem zupełnie nowy zamek i po zamknięciu maski dźwigienka się nie chowa. Tak ma czy w pasie przednim mi czegoś brakuje? Na jakiej zasadzie powinna sie ona schować?
-
520i 1989 r. Przełacznik z napisem KM
A nei ma ona nic wspólnego z tym wskaźnikiem temp.? Może to od jego podświetlenia?
-
Nowy zakup M5 E39 - pierwsze problemy, potrzebna pomoc.
Skoro nie wiesz gdzie jest regulacja to na pewno nie jesteś w stanie stwierdzić, że regulatory ("plastiki") są całe. Złap za miejsce gdzie siedzi żarówka i nim poruszaj, jak jest dosyć luźne to regulatory są połamane. A wysokość reguluje się imbusem, poszukaj z tyłu lampy gdzie dało by się wsadzić imbusa - to tam :wink:
-
90 degrees difference of wiper too large
I niby w E39 jest czujnik sprawdzający prawidłowość działania wycieraczki? Moim zdaniem to jest tak jak z tzw. nie przetłumaczalnymi żartami, tak i tu ktoś kto nie ur. się w Anglii nie zakuma czaczy. A skoro w momencie wystąpienia błędu zapala się kontrolka od ASC to chyba jasne gdzie szukać problemu?
-
pre-heating co to jest5??
W M57 pojawia się on tylko jak jest zimno? W TDS-ach pojawia się zawsze, przynajmniej u mnie, może nie powinien?
-
[E34/E32]Wbudowane CB radio w check control
Gratuluję umiejętności wykonania własnego IDrive :), bardzo mi imponują takie modyfikacje. Może gdy już dopracujesz projekt zaczniesz sprzedawać gotowe zestawy?
-
Wymiana uszczelki pod miską olejową TDS
Żaden, odpisałem na twoje pytanie i przy okazji zapytałem czy nie mógłbyś tego sprawdzić, bo u mnie nic tam nie wyświetla i nie wiem czy tak ma być czy mam uszkodzony czujnik.
-
Wymiana uszczelki pod miską olejową TDS
przytrzymujesz prawy przycisk i przekrecasz kluczyk na poz 1, pokaze ci sie napis test 1, klikasz prawym przyciskiem az pokaze sie test 19, klika lewy przycisk (pokaze sie 0 albo 1 - nie pamietam) teraz sumujesz sobie 5 ostatnich cyfr VIN-u (zakladajac ze koncowke vinu masz 75949 (to akurat moja)) klikasz az pojawi sie nr 34, wtedy klikasz 2 przyciskiem, wyskoczy Ci spowrotem do testu 1 - klikasz az bedzie test 16 i wchodzisz drugim przyciskiem - powina być tam temp. oleju - sprawdź czy ją masz.