Treść opublikowana przez rudesmen
-
touring - hałasuje klapa
tablica, narzedzia i przewody - nie, mam nadzieje, że to to samo co u kolegi w e39 - jutro sprawdzę
-
touring - hałasuje klapa
Witam Na wybojach strasznie hałasuje mi klapa dzwoni/chrobocze - no straszny hałas. Wystarczy nawet przerwa dylatacyjna na moście żeby lekko zadzwoniło (chociaż nie jest to odpowiednie określenie tego dźwięku). Nie wiem czy to sama szyba czy cała klapa tak hałasuje, możne ktoś rozwiązał już taki problem?
-
Łamiące sie ramię tylnej wycieraczki(touring)
miałem to samo, po liftingu w 95 czy 94 jest tam już więc metalu i chyba sie tak nie łamią, na allegro czasami są w cenie ok 70-100zł
-
Nawiew dziala jak wchodze do auta
A może chodzi tylko wentylatorek klimatronika który wciąga powietrze by zmierzyć jego temperaturę, prawa krateczka na panelu - sprawdz
-
Montaz ABS ?
wracajac jeszcze do ABS, wydaje mi się że lepiej nei mieć ABS tej generacji która była montowana w e34, często gdy muszę się szybko zatrzymac myśle tylko o tym czy abs się włączy, wystarczy jakis piasek, albo mokry asfalt i jak ABS się właczy to prawdopodbnie nie zatrzymasz się na czas
-
525 tds mała v-max!!!:(
Prawdopodobnie pompka paliwa w baku odchodzi do krainy wiecznych łowów, jak masz szczęście to wymiana rozwiaze oba Twoje problemy
-
naprawa auta poszodowanego z OC, a co z moim autem?
Pytanie banalne i nie znalazłem na to odpowiedzi bo o tym się nie mówi. Ale ja świeżo upieczony kierowca nie wiem. Jeżeli spowoduje stłuczkę/wypadek auto poszkodowanego zostanie naprawione z mojego OC, a co z moim autem? Zostaje z rozbitym czy OC pokrywa też naprawę mojego auta?
-
Żarówki tablicy rejestracyjnej
Nie rób wiochy. Pojedź na stacje i kup oryginalne za parę złoty. Bez czekania, bez przepłacania, jak w oryginalne!
-
przewód płynu spryskiwaczy
Przy zawiasie maski popękał mi przewód którym płynie płyn do spryskiwaczy. Chcę go wymienić, ale nie wiem ile go zamówić? (w ASO nie wiedza, a mb kosztuje 13zł)
-
pedał hamulca zapada się
Odpowietrzylem, nie mozebyć czegoś takie że jakaś pompka, czy to serwo ma nieszczelną tączęsc która blokuje uciekanie płynu do zbiorniczka czy coś takiego?
-
pedał hamulca zapada się
kilka dni temu - przy wymianie tarcz i klocków, ogólnie wydaje mi się, że poprzedni raz też był w terminie, zaciski czyste i cylinderki w dobrym stanie
-
PO zmianie opon nie moge driftowac czemu ???
To, że możesz latać bokiem przy 1.6, to oznaka kiepskich opon - jak już zaczynasz zrywać przyczepność z tyłu, to przeciążenia są na tyle duże, że i przód nie trzyma. Ja mam taki problem z zimowymi Nokianami - na mokrym są koszmarne, ale za to mogę latać bokiem, palić gumy itp - choć nie zawsze z własnej woli... No właśnie to normalne, że zimowki nie najwyższej jakości są okropne na mokrym? Letnie 215/55/16 zmienilem na zimowe 185/65/15 Lassa i jadac spokojnie na wilgotnym luku zacząłem tracic przyczepnosc (ok 40-50km/h) na tylnych kolach, temp powietrza byla 7C
-
pedał hamulca zapada się
Witam Wymieniłem tarcze i klocki z przodu. W okolicach kół tylnych też nie ma żadnych wycieków (przy zaciskach czy wężykach) więc jak już to jest gdzie indziej, a problem jest tak, że na odpalonym silniku przy wciśniętym pedale hamulca, pedał zapada się do podłogi, na z gaszonym nie zapada się, ponad to nie sprawia to problemów z hamowaniem w ruchu ulicznym i pod odpaleniu pedał lekko zapada się tak jak to jest normalnie. Co w takim razie jest prawdopodobnie nie sprawne?
-
Jaką wybrać szpere????
95 można podciągnąć pod 96, 60mph to 96 km/h - w amerykanckim stylu mierzone :)
-
3D nierowna praca - wymiana swiec żarowych
A w M51?
-
3D nierowna praca - wymiana swiec żarowych
A jak sprawdzić czy świece są ok? Tylko tak konkretnie.
-
PODSWIETLANIE ZEGARÓW
Rozebrałem zegary i rozlutowałem te diody, ale w mojej pięknej miejscowości oczywiście nie kupiłem żarówek, za tydzień będę w poznaniu więc je tam kupie, a zasilane są z "szyny" biegnącej na całej długości tego niebieskiego plastiku który z drugiej strony ma bolce, więc z zasilaniem nie ma problemu (bałem się że przy zmianie na diody ktoś to tak wykombinował, że żarówek już tu nie włożę, ale na szczęście tak nie jest)
-
gumowe osłonki cylinderków hamulcowych
Czyli wyciągnięcie tłoczka to nie jest żadna filozofia? Trzeba tylko całkiem ściągnąć zacisk i jakoś wypchać tłoczek np sprężarka?
-
PODSWIETLANIE ZEGARÓW
Twój jest inny. Znalazłem zdjęcie o takie jak mi chodziło na forum bmwpasja.pl %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img111.imageshack.us/img111/148/p1000362vz7.jpg
-
PODSWIETLANIE ZEGARÓW
Również obstawiał bym, że któraś wtyczka słabo siedzi. Dysponuje ktoś może zdjęciem żarówek które za to podświetlenie odpowiadają, ale w zamontowanych w zegarach, bo poprzedni właściciel tunner zmienił podświetlenie na niebieskie - diodowe, a nie wiem w których miejscach i jak zasilane ma byc oryginalne podświetlenie.
-
gumowe osłonki cylinderków hamulcowych
Musze już wymienić tarcze i ściągnąłem starą, pęknięta i nie wiem jak założyć nową. http://img383.imageshack.us/img383/3571/zaciskie7.th.jpghttp://img383.imageshack.us/images/thpix.gif czarna linia na tłoczku to jedna krawędź gumki, a nie wiem gdzie ma byc druga, w miejscu czerwonej czy niebieskiej lini?
-
gumowe osłonki cylinderków hamulcowych
obrazek realoem Prawdopodobnie na tym rysunku nr 13 gumka chroniąca cylinderek przed brudem. Kupiłem tą gumkę, a w komplecie dostałem jeszcze duzo innych uszczelek (prawdopodobnie tych wewnątrz zacisku). Nie wiem jak ją poprawnie założyć. W cylinderku jest wyżłobienie więc jedna krawędź w to wyżłobienie, a drugi koniec ma tylko dotykać zacisku, czy ma wejść do niego? Bez rozbierania zacisku da sie tu jeszcze wymienić jakąś uszczelkę czy reszta jest już w środku?
-
[E34] Podłączanie elektrycznych lędźwi w fotelach
Mostkowanie podaje napięcie, na jednym z nich jest 12V, a na drugim 0,2V, a sprawdziłem, że w tej wtyczce na oparciu też jest tylko 0,2V więc wymyśliłem, że na tamten pin trzeba podłączyć 12V - po tym zabiegu to działa, jednak wystarczy mostek tylko w jednej wtyczce, a działają oba fotele. Negatywnych skutków tego podłączenia nie odkryłem bo jeszcze z tym nie jeździłem. Dodane 28.12.2008 Ogrzewanie również działa, negatywnych skutków nie uświadczyłem do dziś :cool2:
-
zamiana foteli manualnych na elektryczne. Podłączenie??
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=676373#676373 :)
-
Podparcie ledzwiowe / lumbar support nie dziala
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=676373#676373 :)