Treść opublikowana przez rudesmen
-
[E34] Podłączanie elektrycznych lędźwi w fotelach
Opiszę to na podstawie mojego auta, w którym miałem zwykłe fotele bez żadnej elektryki. Kupiłem z podgrzewaniem i elektryczną regulacja podparcia lędźwi. W aucie pod dywanikiem (po wymontowaniu fotela na środku jest przerwa w dywaniku - tam trzeba szukać wiązki) miałem wtyczkę z podłączonymi 4 pinami. Jeżeli jesteśmy pewni, że z fotelami jest wszystko ok, to mostkujemy piny jak na zdjęciu: http://img222.imageshack.us/img222/8757/tn20081107691mo4.th.jpg podłączamy wtyczkę do fotela i cieszymy się elektryczną regulacja podparcia :) (czy podgrzewanie działa nie wiem), a i dość ważna informacja - muszą być włączone przynajmniej światła pozycyjne. Jak po tym nie działa, to sprawdzamy czy napięcie dochodzi do wtyczki na zdjęciu z numerkiem 1 i 2 (tej z fioletowym i niebieskim, ale po lewej stronie, podpisy źle zrobiłem). Jak dochodzi to łapiemy obiema rękami przewód nr 3 i kręcimy nim tak aby metalowe końcówki na jego końcach się obracały - trzeba rozruszać silniczek. U mnie po tych zabiegach podparcie zaczęło działać. :) http://img222.imageshack.us/img222/1117/tn20081107690qz5.th.jpg
-
ubywa mi litr płytu chłodzącego w 24 h
Prawdopodobnie wezmę Wurth, a co z tym korkiem? często jak podniosę maske przy rozgrzanym silniku to słychać takie syczenie z bąbelkami wody wydostajacymi sie w okolicach korka - to normalnie czy korek też musze kupić?
-
ubywa mi litr płytu chłodzącego w 24 h
Odkryłem właśnie, że mam podobny problem. Ciągle ubywa mi płynu, ale mniej niż 1l/24h i szyby mi tak mocno nie parują (ale jak jade z 15 minut bez nawiewu to zaczynają parować), ale dodatkowo często jak podniosę maske przy rozgrzanym silniku to słychać takie syczenie z bąbelkami wody wydostajacymi sie w okolicach korka - to normalnie czy korek też musze kupić? a co do tej nieszczelnosci to chciałem kupić: http://www.allegro.pl/item469642588_liqui_moly_uszczelniacz_chlodnicy_niezawodny.html lub http://www.allegro.pl/item451760954_uszczelniacz_chlodnicy_w_plynie_mafra_250ml.html lub http://www.allegro.pl/item461585776_wurth_uszczelniacz_do_chlodnic_profesjonalny.html Adzio już niepochlebnie się o tym wyraził a jaka jest opinia innych?
-
głośniejsza praca pod obciazeniem
Ale rurka doprowadzająca spaliny do EGR wychodzi z prawego boku silnika, poza tym już to zaspawałem i jest tak jak wcześniej.
-
głośniejsza praca pod obciazeniem
Pękła rurka od EGR-u :)
-
głośniejsza praca pod obciazeniem
Po ostrym ruszeniu na piasku słychać głośniejsza prace silniki pod obciążeniem (mocniejszym przyspieszaniu) kojarzy mi sie to z jakąś nieszczelności wydechu, wewnątrz wydaje się jak by dźwiek dobiegał z okolic schowka/podłogi pasażera. Jest to jakaś przypadłość TDS-ów czy co sie mogło stać?
-
wymiana płynu hamulcowego
Zrobiłem tak jak napisał czescidobmw i chyba jest tak jak było wczesniej, nie jest juz taki miękki, ale w sumie zużyłem tylko 600ml nowego płynu więc chyba nie wymieniłem całości, jak wymienia się w części od sprzęgła?
-
wymiana płynu hamulcowego
Wymieniłem płyn hamulcowy, chyba źle bo weszło mi tylko 600ml, zrobiłem to tak: - odessałem strzykawką stary płyn - nalałem nowego i pokolie odkręcałem odpowietrzniki zaczynając od kół tylnych i naciskając hamulec po 15 razy (w sam naprawiam napisali zeby tyle), dolewalem plynu na bierzaco, tak żeby było przynajmniej połowe zbiornika, robilem to bez wężyka wiec nie moglem wychwycic momentu kiedy zaczyna lecieć nowy płyn I teraz hamulec jest bardzo miękki, dopiero przy końcu łapie, a gdy kilka razy podpąpuje to się robi twardy,co z tym zrobić?
-
zamiana foteli manualnych na elektryczne. Podłączenie??
A wiesz co może być nie tak z regulacją podparcia? Na tym mi najbardziej zależy.
-
zamiana foteli manualnych na elektryczne. Podłączenie??
w aucie mam tylko białą duża wtyczkę (ok 20 pinowa z czego kable są 4), a w fotelach biała jak w aucie też z 4 kablami ale jeden jest w innym miejscu (po podaniu na niego + świeca się przyciski od podparcia lędźwiowego, ale regulacja nei działa, bez przepinanai tego jednego kabla świeci się tylko jeden segmet od regulacji lędźwiowej) i 2 czarna wtyczka 2 pinowa - po podlaczeniu do niej omomierza miernik nic nei pokazuje - jest tak jak przed podlaczeniem
-
zamiana foteli manualnych na elektryczne. Podłączenie??
Jeżeli sprawdza się to przez podłaczenie do wtyczki czarnej 2 pinowej wtyczki to omomierz pokazuje 0, a jak nie tak to jak?
-
zamiana foteli manualnych na elektryczne. Podłączenie??
Jeżeli sprawdza się to przez podłaczenie do wtyczki to omomierz pokazuje 0, a jak nie tak to jak?
-
zamiana foteli manualnych na elektryczne. Podłączenie??
Wczoraj odkryłem, że nic nie zmieniajac w wiązce (podłaczając taką jaka była w aucie) podświetla się tylko przycisk od wypychania części lędżwiowej) gdy do 4 pinu w białej kostce poda sie + to podświetlają się oba przyciski od regulacji podparcia lędźwiowego ale nniestety i tak to nie działa (moze kupiłem uszkodzone fotele?)
-
zamiana foteli manualnych na elektryczne. Podłączenie??
A rozpiskę tych kabli moze ktoś posiada? i czy przyciski od podgrzewania podświetlone są gdy podgrzewanie jest właczone?
-
zamiana foteli manualnych na elektryczne. Podłączenie??
Kupiłem fotele podgrzewane i z regulacją podparcia lędźwiowego do auta w którym były bez niczego. Wtyczka w aucie wygląda tak: http://img231.imageshack.us/img231/4591/tn20080925598zd1.th.jpghttp://img231.imageshack.us/images/thpix.gif , a wtyczka w fotelu tak: http://img219.imageshack.us/img219/913/tn20080925600lb7.th.jpghttp://img219.imageshack.us/images/thpix.gif We wtyczce w aucie brakuje brązowo-czerwonego kabelka i takiej małej czarnej wtyczki z dwoma kabelkami. Co zrobić aby uruchomić fotele?
-
Problem z klapą bagażnika e46 sedam
ten przepalony, a jak nei ma przepalonego to może byc usterka przycisku lub kabli
-
auta na firmę
rudesmen odpowiedział(a) na rudesmen temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneI jest to rownoznaczne z fakturą vat czy nie?
-
BMW 320TD COMPACT E46
"najbogatsza, prawie full" a navi nie ma, BC też nie ma, to co sprawia że jest "najbogatsza"? skórzana tapicerka?
-
auta na firmę
jeżeli jest opcja zakupu auta na firmę (czyli z fakturą) to w ogłoszeniu jest napisane: "MwSt. ausweisbar - 19%"? i oznacza to ze podana cenna jest ceną brutto czy netto?
-
[ E46 ] Steptronic w 320d - czy tak ma być
Chyba nikt Cie nie zrozumie, obroty skaczą do 3000, a potem płynnie do nich dochodzi, to jak jest w końcu skacze czy płynnie dochodzi, i w czym wogóle jest problem?
-
Dziala tylko test 1 i 2...
u mnie bylo tak, ze bylo trzeba nacisnąć gdy bylo "off", spróbuj jeszcze raz
-
Wasze opinie o niuniach z Włoch :)
Byłem z kolegą po to Audi , to jest to :cool2: tak szczerze to nie ma lepszej opcji jak szwajcaria , poszło za 87tyś zł http://www.allegro.pl/item332934097_audi_a8_4_2_v8_quatro_2003_r_od_trendauto.html A co to za przegląd za 18k zł?
- Diesel?
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
http://www.allegro.pl/item358615518_bmw_z_2002_e_65_za_24000_okazja_tuning_e_32_z_1992.html transformers?
-
DODATKI E36 Telefon.Pojemnik na kubki itp
A panel to do czego?