Treść opublikowana przez ufo000000
-
328i - po odpaleniu wchodzi na obroty....
Jeśli padnięty to wymień ale... hmm nie wiem czy to od tego.
-
Auto dusi sie na beznynie obroty faluja gasnie
Podepnij pod komputer, może sonda, czujnik temperatury...
-
Kupno spojlera do BMW 318
Różnicy w odcieniu nie będzie (jeśli normalny człowiek Ci to dobiera), jeśli nie masz zmasakrowanego lakieru na innych elementach to też nie powinno być wyraźnie widać różnicy w połysku. P.S. nie wieśniacz wozu!
-
328i - po odpaleniu wchodzi na obroty....
Może zasyfiony silniczek krokowy? Sonda chyba nie bo działać zaczyna dopiero gdy się rozgrzeje.
-
3XX Podłaczenie podgrzewanych spryskiwaczy. Pod co?
Wyjmowałem ją, przepychałem drucikiem itp i jakoś tak psika jakby chciała a nie mogła, kiedyś tam zamówię z allegro albo podjadę do mechanika może będzie miał zbędną sztukę :)
-
Elektrozawory, 318tds COMPACT, bez klimy
W Compact ale 318ti M44 też ma być on w tym samym miejscu? Bo nie rzucił mi się tam w oko...
-
3XX Podłaczenie podgrzewanych spryskiwaczy. Pod co?
No u mnie jedna słabo psika i chciałem ją wymienić, na allegro niepodgrzewana z wysyłką jakieś 30zł, myślę przejdę się po sklepach. I tu paranoja-w każdym sklepie mi mówią że według katalogów w każdym E36 były podgrzewane i że innych niema do zamówienia :shock: podgrzewane liczyli sobie 90-150zł za sztukę.
-
3XX Podłaczenie podgrzewanych spryskiwaczy. Pod co?
O można w sumie tak jak to napisał piotr520 ale wcześniej sprawdź pobór przez nie prądu bo jeśli biorą bardzo znikomą wartość to nawet przekaźnika nie trzeba (zależy też pod co się podepniesz) :)
-
3XX Podłaczenie podgrzewanych spryskiwaczy. Pod co?
Fioletowy jak dobrze pamiętam daje prąd przy pozycji kluczyka przed zapłonem (tej przy której testują się już poduszki). Zielony natomiast jeśli się nie mylę ma +12 przy włączonym zapłonie i do tego by się należało podpiąć, ale żeby nie ciągnąć przewodu przez grodź, trzeba znaleźć coś na czym występuję napięcie przy włączonym zapłonie. Zgadza się, tylnych szyb ludzie nie włączają na krótkie odcinki niekiedy by alternator im choć trochę dobił akumulator (wiadomo ile podgrzewanie jej pobiera energii), pod światła też bym nie podpinał bo spryskiwacze powinny grzać i bez świateł (odpalasz autko z rana aby się nagrzało i np. zapomnisz włączyć światła i nie grzeją). Na początek możesz połączyć dwa równolegle, na krótko pod akumulator i z ciekawości sprawdzić amperomierzem ile one ciągną prądu. Potem bym miernikiem sprawdzał bezpośrednio na bezpiecznikach-na którym pojawia się +12 przy włączonym zapłonie i jeśli ciągną one znikomą ilość prądu można by się dopiąć za tym bezpiecznikiem, jeśli sporo to musisz wymienić bezpiecznik na większy o daną wartość bądź wpiąć się przed bezpiecznik i na przewodzie dać taki jaki powinien być.
-
3XX Podłaczenie podgrzewanych spryskiwaczy. Pod co?
Nie wiem jak są podpięte oryginalnie ale ja bym podpiął pod jakiś przewód na którym pojawia się napięcie na zapłonie, niezależnie czy światła itp są włączone czy nie. Możesz też zmierzyć amperomierzem pobór prądu (nie wiem ile pobierają) i wstawić np na przewodzie odpowiedni bezpiecznik :)
-
Profesjonalne oświadczenie sprawcy wypadku lub kolizji
ufo000000 odpowiedział(a) na Polo 1.4 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneI co teraz mam robić? Wyjąć? :norty: :mrgreen: ;) Wyjąć i spalić, ewentualnie sprzedać na allegro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
316i problem z kabelkiem ABS
Ja z doświadczenia wiem że lut będzie puszczał jeśli był wykonany np cyną bezołowiową-wtedy ma prawo puszczać a nawet powinien :mrgreen:
-
Profesjonalne oświadczenie sprawcy wypadku lub kolizji
ufo000000 odpowiedział(a) na Polo 1.4 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneKtoś mi kiedyś powiedział "nie woź takich rzeczy przy sobie bo będą się często przydawać" :twisted:
-
e36 318 tds koła się nie kręcą
niejeden chciał by mieć tak u siebie. :norty: Wtedy szedł by bokiem idealnie. :cool2: Oczywiście na torze :D Spawarka w dłoń i rób e-szpere :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
e36 318 tds koła się nie kręcą
No nie jest dziwne, pomyśl co by było na suchym asfalcie na ciasnym zakręcie gdyby oba koła obracały się jednakową prędkością. Kurde w szkole na wagary pewnie chodziłeś... http://pl.wikipedia.org/wiki/Mechanizm_r%C3%B3%C5%BCnicowy
-
320 Dociążenie tyłu?
Pewnie że pomoże, przeczytaj mój pierwszy post, po założeniu tego badziewia na przód tak samo, przy większej prędkości na zakręcie przód zaczyna uciekać a tył idzie dobrze. P.S. większe znaczenie ma rodzaj gumy niż głębokość, kształt bieżnika.
-
Profesjonalne oświadczenie sprawcy wypadku lub kolizji
ufo000000 odpowiedział(a) na Polo 1.4 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNest możesz z łaski swej wrzucić na jakiś serwerek, w sumie filozofią nie jest napisać coś takiego na kawałku papieru, ale w przypadku kolizji może wszystko z głowy wylecieć i dobrze jest mieć wzór w schowku :P
-
318i Zmienione lampy przednie - czy trzeba wyregulować?
Na pewno nie masz tej opcji jak przygniesz dźwignię od kierunków w jedną lub drugą stronę jeszcze dalej niż włączenie kierunkowskazu i zostawisz samochód bez kluczyka?
-
318TI pasek czy łańcuch
Przy tym przebiegu jeśli jest realny możesz być spokojny o rozrząd.
-
320 Dociążenie tyłu?
Wiadomo, niema co porównywać wyjazdu z np jakiejś zaspy samochodem z napędem na tył do przednionapędowca.
-
320 Dociążenie tyłu?
Trochę pomoże ale rarytasów się nie spodziewaj, ja jeżdżąc na letnich w zimie miałem dwa opakowania kafelków w bagażniku :mrgreen: . Ja kupiłem w tamtym roku 4 nowe zimówki, dwie pirelli i dwie z Olsztyna kormoran, w tamtym roku miałem na tyle pirelli a z przodu kormoran, w tym roku postanowiłem założyć odwrotnie na test bo kormoran miał ładną kostkę :) I już pierwszego dnia śnieżnej pogody nie wyjechałem pod lekką górkę jak wracałem z pracy i musiały mi się auta usuwać abym nawrócił :evil: :evil: :evil: po dwóch dniach dałem spowrotem pirelli na tył i wyjeżdżam gdzie mi się podoba. W tej Polsce nawet opony zrobić nie umieją, jak bym miał trochę więcej kasy bym je spalił na ognisku bo zachowują się prawie jak letnie (wiem bo przejeździłem dwie zimy na letnich) a są to przecież roczne opony. Tak o się tylko rozpisałem, może kogoś to ustrzeże przed kupnem tego syfu, jednak nie zapłacisz dobrze to nie pojedziesz dobrze i tyle.
-
318ti 95 - przepływomierz POMOCY
- 318 TDS wymiana oleju
Wpisz sobie tutaj http://www.e34.de/vin/index.php siedem ostatnich znaków z numeru VIN samochodu i wyskoczy Ci ile danego płynu lejesz. A co do oleju, jeśli wcześniej był zalewany półsyntetykiem to dalej bym taki sam wlał jakiejś dobrej marki.- Nietypowy problem ;/
To masz alternator do roboty. A takie cuda podczas jazdy jak gasnące kontrolki, migania ich, gaśnięcia samochodu mogą być właśnie przez niedoładowany akumulator, też mi się takie herezje działy.- e36 316i sonda lambda ngk czy bosh czy moze jaka inna firma
Tak jak kolega wyżej powiedział, raczej boscha o konkretnych numerach, z wtyczką lub bez, ale nie jakąś pierwszą lepszą bosch z np allegro gdzie na aukcji pisze że do tego silnika bo piszą często pierdoły, w dobrym katalogu sprawdzić. - 318 TDS wymiana oleju
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.