Skocz do zawartości

Tomi_ST

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomi_ST

  1. Powiem tak. Miałem pokrętło bez funkcji touch. Kupiłem używane z funkcją touch za chyba 250 zł i po prostu podmieniłem ze starym. Wszystko zadziałało bez żadnego kodowania, wtyczka i mocowanie takie same. Wszystko - mam na myśli wszystkie funkcje iDrive. Aby zadziałała funkcja touch musiałem zakodować 4 linijki za pomocą Bimmercode. PS. Jakby ktoś potrzebował to mam stare pokrętło iDrive bez funkcji touch.
  2. Używany sterownik iDrive kupisz za 300-500zł. Wymiana jest banalnie prosta, trzeba podważyć i wyjàć plastik dookoła pokrętła, odkręcić 4 śrubki i wypiąć złącze. Pokrętło masz z funkcją touch ?
  3. Ja zawsze na tylnych oponach mam temperaturę wyższą o 3-4 stopnie niż z przodu. Też tak masz ? Na tylnej osi mam wyższe ciśnienie o 0.1-0.2 bara niż z przodu zgodnie z zaleceniem Idrive (mam kombi). Tym sobie to tłumaczę. Do tego często tylne prawe jest cieplejsze o kolejne 1-2 stopnie od tylnego lewego (nigdy na odwrót) no i klocki w tylnym prawym mocniej sie zużywają od lewych. Serwis twierdzi że w przypadku XDrive tylne klocki czesto zużywają sie szybciej niz przednie co u mnie miało miejsce (tył 70kkm, przód 120kkm)
  4. A spróbuj wyłączyć widget opon, ale włączyć pokazywanie temperatury opon. Temperatura bedzie wtedy widoczna na ekranie Opony. Zaprogramuj sobie ekran Opony pod jakis przycisk 1…7 i bedziesz miał szybki podgląd temp.
  5. Do mnie przyszło powiadomienie na aplikacji My BMW
  6. Chodzi o diesle 2.0. Ale nie wiem czy 3.0 są też są bezpieczne
  7. Według BMW, w pojazdach objętych awarią, woda może w pewnych miejscach przedostać się do rozrusznika i spowodować korozję. Uruchomienie silnika może być wtedy niemożliwe. Może również dojść do zwarcia, a w rezultacie do miejscowego przegrzaniarozrusznika. „W najgorszym przypadku może to doprowadzić do pożaru pojazdu”. Parkuj samochody tylko na zewnątrz Według BMW, może to również nastąpić, gdy pojazd jest zaparkowany. Dlatego też stanowczo zaleca się klientom, którzy dotknięci są awarią, „parkowanie pojazdu na zewnątrz, z dala od budynków, do czasu zakończenia naprawy”.
  8. U Ciebie pewnie inaczej to wygląda bo ja mam ekskluzywne zegary które kręcą się w dobrą stronę 😀
  9. „Nadejszła” ta wiekopomna chwila i u mnie też pojawiły się wskazówki na head up. Na głównych zegarach w widgecie nawigacji wyświetla teraz także odległość do celu i godzinę przybycia czyli dokładnie tak jak fabryczna nawigacja
  10. Google połapało się, że przypadkiem zrobili dobrze użytkownikom iOS szybko naprawili błąd 😄
  11. @madseason gdzieś pisał, że jego 5GT ma uszczelki na krawędziach przednich i tylnych drzwi. Strasznie mnie wkurza, że po każdym myciu lub deszczu na blachach od wewnętrznej strony drzwi zostają plamy od wody i zawsze trzeba to czyścić. Czy można kupić jakieś uszczelki (najlepiej oryginalne) na krawędzie drzwi do G31 (touring) takie jak na zdjęciu które wstawił kiedyś madseason ?
  12. Tomi_ST odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    To jeszcze ja się wtrącę, że @adiki ma rację - rzeczywiście pompa oleju nie jest napędzana elektrycznie. Myślałem że wszystkie silnik z Mild Hybryd tak mają, a jednak pompa jest napędzana z silnika czyli nie jest to fajne w trybie żeglowania. Jedynie co mogę dodać, że tryb żeglowania podczas szybkiej jazdy autostradowej nie włącza mi się zawsze, jak szybko wyprzedzam i potem zdejmuję nogę z gazu po zjechaniu na prawy pas, to żeglowanie z reguły nie włącza się. Mam nadzieję, że czuwa nad tym jakaś elektronika aby nie wyłączać silnika kiedy turbiny mogą być zbyt gorące.
  13. Tomi_ST odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    Ma. Pompa oleju jest napędzana silnikiem elektrycznym, a nie paskiem od silnika.
  14. Udostępniam cennik G31 Touring LCI z kwietnia 2021 oraz X3 gdyby ktoś potrzebował Cennik polski G31 LCI 04.2021 Cennik polski G31 LCI 07.2020 Cennik BMW X3  05.2021 Folder reklamowy BMW 5 Touring LCI Cennik BMW F11 Touring 2011 rok - dla sentymentalistów Cennik BMW 3 Touring 03.2021
  15. Mam taki. Wyślij mi PW z adresem mailowym to Ci prześlę
  16. 07/2023.50 Idrive7 Mapy Google 25.27.1. IOS 18.5 i u mnie wskazówki nawigacji na head upie nie pokazują się
  17. Dziękuję za tą informację. Jutro sprawdzę. Mapy Apple ostatnio baaardzo sie poprawiły. Kilka razy zdarzyło mi się że miały zaktualizowane nowe lokalne drogi ktore w Google pojawily sie po kilku miesiącach. No i często mają odwzorowanie budynków.
  18. Jesteś pewien że użyłeś Google Maps a nie Mapy Apple ? Jaką masz wersję iOS? Dziś jechałem z Google Maps i nic takiego nie zaobserwowałem
  19. nie wiem czy to powoduje problem ale w ustawieniach telefony /Car Play sprawdź czy masz włączone "integracja roszszerzona" W opisie jest podane, że pozwala szybciej łączyć się CarPlay. Ja ma to włączone i u mnie CarPlay łączy się zawsze i bez problemów (ale nie wiem czy to zasługa tego ustawienia)
  20. Naprawy nie do naprawy - TVN Turbo - Odcinek 3 sezon 2025 . Wibracje w F10 przy 110km/h. Adam zdemontował wał napędowy aby go pomierzyć. Dopiero po zdjęciu walu okazało się że luz był w dyferencjale (na założonym wale nie dało się tego stwierdzić) , winna była flansza jak na załączonym zdjęciu (zdjęcia z ekranu TV). Adam zawiózł dyferencjał do jakiegoś specjalistycznego warsztatu w Gostyniu gdzie dorobili flanszę, która jako cześć zamienna nie występuje co rozwiązało problem.
  21. Mam wszystkie powyższe, tylko że zamiast 5AU mam 5AS - nigdzie nie jest nic napisane o hamowaniu za wyjątkiem opisu w 5AU
  22. czyli obecny professional (sam hamuje i przyśpiesza) - i właśnie dlatego ja wciąż mam wątpliwości czy jak nie ma się najwyższego pakietu asystentów professional (czy wcześniej plus) to czy zahamuje.
  23. Masz 5AU ? (Professional)
  24. Żadne auto nie zahamuje przed kartonem, chyba, że namalujesz na nim tył samochodu. Z przodu jest kamera która analizuje czy obraz przypomina pojazd, jak nie to ignoruje przeszkodę. To dotyczy wszystkich aut, nie tylko BMW. Zrobiłem swoim autem ponad 100kkm, mam ustawione ostrzeganie na "wcześnie" i nigdy nie użył hamulca, jedynie czerwone auto na HUD i ewentualnie sygnał dźwiękowy (inna sprawa, że nigdy w nic nie przydzwoniłem). Mam asystentów "zwykłych" 5AS a nie 5AU. Zauważyłem jedną prawidłowość - jest przewrażliwiony na barwę świateł stop, czasem jak zbliżałem się do jakiegoś auta i zapaliło się u niego światło stopu (ale nie zwalniał jakoś szczególnie) to w tym samym momencie pojawiał się czerwony samochodzik na wyświetlaczu. Światła stop w nowoczesnych autach (LED) mają określoną długość fali i kamera ma ustawioną wysoką czułość na tą barwę.
  25. Mniej więcej jaką miałeś wtedy prędkość?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.