Skocz do zawartości

Sołtys

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sołtys

  1. Jest to silnik M54B30 i montowany był w modelach poliftowych (zastąpił M52B28TU). Pytanie czy 3.0 dużo różni się od 2.8, jest bardzo nieprecyzyjne. Należałoby posługiwać się symbolami. Np. M52B28 (montowany do 09.1998) ma sporo różnić w porównaniu do M54B30, natomiast M52B28TU (występujący do 08.2000) jest już bardzo podobny do M54B30. Jeśli interesuje Cię 3.0, poczytaj ogólnie o silnikach M54. Jest sporo informacji. Silniki bardzo dobre, o fajnych spalaniu. Niestety ich wadą jest spory apetyt na oliwę.
  2. Z tego co piszesz wnioskuję, że masz bardzo małe pojęcie nt. kosmetyki samochodowej. Pasta Tempo :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: http://www.klubseatibiza.pl/forum/detailing/dlaczego-pasta-tempo-jest-zla-t33951.html Jeśli chcesz to zrobić porządnie, to oddaj auto komuś kto zna się na rzeczy aby zrobił polerkę. Wosk koloryzujący, dobry do pierwszego mycia lub pierwszego deszczu. Ręcznie z lakierem BMW niewiele zdziałasz.
  3. Materiał tych foteli jest dość specyficzny. Znam go bardzo dobrze i po tych fotach widzę ile syfu tam siedzi. Oj zdziwiłbyś się ile błota dało by się tam odessać. Dobra skończmy OT. To nie temat o praniu tapicerki. Odniosłem się po prostu do "salonowego" stanu omawianego auta :cool2:
  4. Praniem tapicerek zajmuję się na co dzień, więc uwierz, że widziałem. :mrgreen:
  5. Dla kogoś, kto nie kupuje rocznika, to chyba najlepsza opcja. P.S. Vanosów nie było do 09.1998, więc dotyczy to starszych przedliftów.
  6. Jak wg Ciebie te fotele są czyste, to masz coś z oczami, albo masz grafikę z 256 kolorami :norty: To pytanie pasowałoby uznać za retoryczne, bo wątpię abyś takie pytanie zadał na serio :twisted: Utrzymanie i serwisowanie M62 należy w przybliżeniu liczyć x2 w porównaniu z M52. Naprawa samych Vanosów w M62 to koszt co najmniej 5k PLN, jeśli z rozrządem (czego wymaga niemal każde M62 z przebiegiem większym niż 250kkm) trzeba liczyć ok. 10k PLN. Jak to mądrze napisał user z innego forum:
  7. Panie miłosierny co Ty bredzisz? :cry2: Racja mój błąd.. regulacje wysokości ma obok też :) Ty naprawdę nie wiesz o czym piszesz.
  8. Magia "fotoszopa". Dużo aut z ogłoszeń z Elbląga ma robione "profi" sesje. Są to właśnie ogłoszenia dla osób kupujących oczami, którym wystarczy wysmarowanie smalcem opon i podkręcenie kolorów. W pisaniu bajek, handlarz mógłby stanąć w szranki z braćmi Grimm. Pakiet M-Power :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Auto od "wzorowego właściciela", "z niemieckiego salonu", a fotele tak zasyfione, jakby ktoś babki błotne na nich robił. No ale w "fotoszopie" łatwiej podkręcić kolor lakieru. Podkolorowanie foteli to już chyba zbyt trudne.
  9. Też widziałem taki raport i nie powiedziałbym, aby był "bidny". Wg mnie 95% kupujących nie sprawdza tak szczegółowo auta, jak właśnie takie firmy. Poza tym z firmą zawierasz umową, gdzie masz jasno określone reguły. Twój wybór. A co do auta, to z całą pewnością fotoszopowa perełka.
  10. Skoro nie chcesz jechać w ciemno, może warto by zastanowić się nad tym http://www.autotesto.pl/rodzaje-raportow/ Auta sprawdzają bardzo szczegółowo.
  11. Sądzimy, że powinieneś zapoznać się z regulaminem działu.
  12. Jak z tyłu nie ma regulacji temperatury, leci tylko zimne.
  13. Sołtys odpowiedział(a) na MARTIN36 temat w E39
    Ale czemu CAPSOLCK'iem?? :roll:
  14. Szukaj dalej. Może coś starszego jeszcze wykopiesz.
  15. Shadow69 :cool2: Niemniej sądzę, że co niektórym nawet tak szczegółowa rozpiska nie przemówi do rozsądku. Nadal będą wierzyć w idealne, nie wymagające żadnego wkładu, 15 letnie 530d z przebiegiem 150kkm od dziadka, za 10k PLN.
  16. Ja również nie widzę sensu takiego posunięcia. Co innego gdy mamy inne rozmiary felg przód/tył, ale zakładać różne rozmiary opon na takie same felgi :roll:
  17. A ile zostało usuniętych :?: :wink: :wink:
  18. Dokładnie jak napisał pioneer Dodatkowo trzeba brać pod uwagę fakt, że to są auta używane, mające już swoje przebiegi i często, gęsto mogą wymagać naprawy usterki, której nawet handlarz nie jest w stanie ukryć.
  19. Polska to kraj cudów, gdzie auta mają średnio połowę mniejsze przebiegi i są niemal połowę tańsze niż w DE, a są przecież stamtąd sprowadzane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  20. Kilka linijek wyżej jest odpowiedni temat w tym dziale. Radzę się z nim zapoznać i ewentualnie tam zadać pytanie, bo ten temat zaraz zostanie zamknięty.
  21. Ile jeszcze postów napiszesz?? Poza tym, wg mnie szkoda kasy na ASO. Lepiej do ogarniętego elektronika.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.