Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. 6HP i 8HP to akurat bardzo mało awaryjne skrzynie. A nawet jak się zepsuje to idealną używkę kupisz w cenie sprzęgła i dwumasy, więc akurat w przypadku beemek automat to tańsza opcja niż manual pod kątem kosztów.
  2. Z Twoim zakupowym i maksymalnym rocznym budżetem, to chyba najrozsądniejsze będzie E90 po lifcie. E60 odpuść ze względu na to, że będzie już to leciwy egzemplarz, a E60 jest dość drogie w utrzymaniu. Stare X3 na trasę to średnio, poza tym jest mało komfortowe, a na F25 nie masz budżetu. Generalnie jakby nie patrzeć to zostaje E90, które jest świetnym autem, cichym, komfortowym, daje radość z jazdy i jest bardzo ekonomiczne na trasie. 320d wystarczy w zupełności.
  3. Tu nie chodzi o hejtowanie. Manual jest fajny w bardzo mocnym samochodzie o zacięciu sportowym, który służy jako zabawka do dawania przyjemności. Sorry, ale nie wierzę, że ktokolwiek może lubić wciskanie tysięcy razy dziennie sprzęgło i machanie dźwignią, w codziennym włóczeniu się po mieście. To tak samo jakbyś twierdził, że otwieranie samochodu z kluczyka i to każdych drzwi z osobna jest fajne i to lubisz, albo przełączanie kanałów w TV bez pilota itd itd.
  4. mmw odpowiedział(a) na luk_byd temat w E90, E91, E92, E93
    Są kolory kabli i grubości. Jest podane do jakiej wtyczki i na który pin idą do Junction Boxa i FRMa. Te dwa moduły są umieszczone pod deską więc równie dobrze możesz sobie z FRMa pociągnąć oryginalną instalację do tych lampek. Pewny w ogóle jesteś, że tam nie ma wtyczki w drzwiach pod to? Tapicerkę drzwi się zdejmuje w minutę, więc zrób to i nie trać czasu na kombinacje.
  5. mmw odpowiedział(a) na luk_byd temat w E90, E91, E92, E93
    No to musisz sobie pomierzyć to niestety, bo ja Ci mogę powiedzieć wg schematu do jakiego pinu to idzie w Junction Box'ie, ale Ci to nic nie da. Nic więcej w schematach nie ma.
  6. mmw odpowiedział(a) na luk_byd temat w E90, E91, E92, E93
    Wg schematów z każdego zamka idą trzy kable do Junction Box'a i jeden, masowy o ile pamiętam, do FRMa. Jak będę miał chwilę, to spojrzę gdzie oryginalnie podłączony jest kabel do lampki w przypadku, gdy fabrycznie występuje. A klamki masz podświetlane?
  7. Co za różnica, diesel czy benzyna. Wydawać tyle pieniędzy i jeszcze męczyć się ze sprzęgłem i biegami? Jakby była wersja z szybami na korbę i bez centralnego zamka, to ludzie też by kupowali, bo cena trochę niższa? :)
  8. To jedź do kogoś kto ogarnia. I Inpa to średnie narzędzie.
  9. Moduł FSD (dachu) obsługuje również oświetlenie wnętrza, więc po błędzie dojdziesz przyczyny.
  10. Jaki ewenement? Przejrzyj belgijskie leasingi to zobaczysz ile tego jest. :) Tylko, że nikt za to nie da sensownych pieniędzy, to samo dotyczy kombi.
  11. A co się dzieje, gdy gdzieś tam dojeżdżasz, zatrzymujesz się, gasisz silnik i wyjmujesz kluczyk? Też oświetlenie wnętrza się nie zapala?
  12. mmw odpowiedział(a) na luk_byd temat w E90, E91, E92, E93
    Wszystkie boczki masz wymienione? I o jakiej lampce piszesz?
  13. Była robiona kalibracja Valvetronica?
  14. Naturalnie masz rację. Człowiek czasami zapomina o oczywistych rzeczach. Mi to może dlatego trochę wyszło z głowy, bo w trzech ostatnich E91 tego wkładu na napój nie było i wzrokowo się odzwyczaiłem.
  15. No zrób fotę bo jestem ciekaw tego rozwiązania. Wg ETK nie ma w ogóle takiego czegoś w E90/E91. W poliftach może tam być schowek kwadratowy, dość głęboki, ale uchwyt na kubki niebardzo. :)
  16. To jest tylko przykład z ogłoszenia z mobile.de. Żeby fotele były jasne nie trzeba mieć od razu jasnych dywanów i deski w dolnej części. Kwestia konfiguracji. Twoje auto nie ma tych nieszczęsnych uchwytów. Skąd pomysł że je ma? :)
  17. No tak, tylko co Ty chcesz naprawiać?? Błąd się nie pojawia ponownie, auto jeździ normalnie. Kolejny "magik" Cię skasuje na kolejną kasę i tyle z tego będziesz miał. Przy okazji innego problemu zajmiesz się tym błędem i jego wykasowaniem. Daj sobie spokój, chyba, że masz pieniędzy nadmiar, no ale to lepiej wpłać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. ;)
  18. Ty nadal nie zakumałeś co ludzie Ci tu próbują uzmysłowić. Kubki to opcja dodatkowa nie związana z funduszami. To tak jak szyberdach. Jedni go chcą, inni nie i nie ma to związku z tym czy komuś na to wystarczy budżetu czy nie. Wyobraź sobie, że nie każdy ma mentalność i sposób bycia przedstawiciela handlowego albo kierowcy w firmie kurierskiej, żeby pić w aucie kawę albo inne napoje. Dla wielu ludzi to jest kompletnie zbędna opcja i czy to będzie kosztowało 300 zł czy 1300 to nie ma znaczenia.
  19. Dokładnie. Oto wnętrze M3. Bieda aż piszczy. :mrgreen: http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/sbYAAOSwJ7RYVCGx/$_20.jpg
  20. Jakbyś miał uszkodzony Valvetronic to byś to czuł, zapewniam Cię. Silnik wtedy pracuje nierówno, dusi się itd. Błąd musi się dać skasować, co najwyżej powróciłby. Ja bym się w ogóle tym błędem nie przejmował skoro auto jeździ normalnie. BMW bez błędów to jak żołnierz bez karabinu. ;)
  21. Hohohohooo. Dla tego przypadku to wymieniasz niemalże prawdziwe ekstrasy. Kiedy to auto nie ma nawet uchwytów na kubki... Teraz to żeś dowalił bzdurę. Weź no się czasami zastanów co piszesz, a nie tylko pisać byle pisać.
  22. mmw odpowiedział(a) na carlos_pl temat w F10, F11
    W Inter Cars wystarczy kupić na kogoś kto ma zniżki i Bosch albo Varta AGM 95Ah do 105 Ah to ceny między 670 a 770 zł brutto. Po co kombinować z jakimiś wynalazkami?
  23. mmw odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    Nie zdajesz sobie sprawy z ograniczeń ASO. :) Muszą zamówić kod FSC pod nr VIN i dopiero mogą wykonać tę czynność. A tak przy okazji, od pewnego czasu ASO już nie może tej funkcji wyłączać, więc użytkownikom zostają władcy Esys'a. :)
  24. mmw odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    ASO nie posiada Esys'a. To jest soft, który mają do dyspozycji tylko wybrani specjaliści z central BMW. Dla ASO zmiany kodowania ASS, to nie zwykłe podpięcie się do kompa. Oni muszą zamówić kod FSC z BMW, zapłacić za niego i dopiero dokonać ten zmiany.
  25. mmw odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    ET w tych drugich felgach jest prawidłowe, ale ja bym malowane raczej omijał. Poszukaj oryginalnych, zdjętych z auta od E90 i będziesz zadowolony. Przemyśl też czy do E90 rozmiar 18 cali to dobry pomysł na nasze drogi. 17 calowe jednak są najlepszym kompromisem między wyglądem, a komfortem jazdy i ceną opon.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.