Treść opublikowana przez mmw
-
5 F10, WBAMX11070C978475
mmw odpowiedział(a) na mfialka temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż6HP i 8HP to akurat bardzo mało awaryjne skrzynie. A nawet jak się zepsuje to idealną używkę kupisz w cenie sprzęgła i dwumasy, więc akurat w przypadku beemek automat to tańsza opcja niż manual pod kątem kosztów.
-
Zakup BMW do 40 tyś.
Z Twoim zakupowym i maksymalnym rocznym budżetem, to chyba najrozsądniejsze będzie E90 po lifcie. E60 odpuść ze względu na to, że będzie już to leciwy egzemplarz, a E60 jest dość drogie w utrzymaniu. Stare X3 na trasę to średnio, poza tym jest mało komfortowe, a na F25 nie masz budżetu. Generalnie jakby nie patrzeć to zostaje E90, które jest świetnym autem, cichym, komfortowym, daje radość z jazdy i jest bardzo ekonomiczne na trasie. 320d wystarczy w zupełności.
-
5 F10, WBAMX11070C978475
mmw odpowiedział(a) na mfialka temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTu nie chodzi o hejtowanie. Manual jest fajny w bardzo mocnym samochodzie o zacięciu sportowym, który służy jako zabawka do dawania przyjemności. Sorry, ale nie wierzę, że ktokolwiek może lubić wciskanie tysięcy razy dziennie sprzęgło i machanie dźwignią, w codziennym włóczeniu się po mieście. To tak samo jakbyś twierdził, że otwieranie samochodu z kluczyka i to każdych drzwi z osobna jest fajne i to lubisz, albo przełączanie kanałów w TV bez pilota itd itd.
-
Pinout zamka drzwi
Są kolory kabli i grubości. Jest podane do jakiej wtyczki i na który pin idą do Junction Boxa i FRMa. Te dwa moduły są umieszczone pod deską więc równie dobrze możesz sobie z FRMa pociągnąć oryginalną instalację do tych lampek. Pewny w ogóle jesteś, że tam nie ma wtyczki w drzwiach pod to? Tapicerkę drzwi się zdejmuje w minutę, więc zrób to i nie trać czasu na kombinacje.
-
Pinout zamka drzwi
No to musisz sobie pomierzyć to niestety, bo ja Ci mogę powiedzieć wg schematu do jakiego pinu to idzie w Junction Box'ie, ale Ci to nic nie da. Nic więcej w schematach nie ma.
-
Pinout zamka drzwi
Wg schematów z każdego zamka idą trzy kable do Junction Box'a i jeden, masowy o ile pamiętam, do FRMa. Jak będę miał chwilę, to spojrzę gdzie oryginalnie podłączony jest kabel do lampki w przypadku, gdy fabrycznie występuje. A klamki masz podświetlane?
-
5 F10, WBAMX11070C978475
mmw odpowiedział(a) na mfialka temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCo za różnica, diesel czy benzyna. Wydawać tyle pieniędzy i jeszcze męczyć się ze sprzęgłem i biegami? Jakby była wersja z szybami na korbę i bez centralnego zamka, to ludzie też by kupowali, bo cena trochę niższa? :)
-
Brak światła po otwarciu drzwi.
To jedź do kogoś kto ogarnia. I Inpa to średnie narzędzie.
-
Brak światła po otwarciu drzwi.
Moduł FSD (dachu) obsługuje również oświetlenie wnętrza, więc po błędzie dojdziesz przyczyny.
-
5 F10, WBAMX11070C978475
mmw odpowiedział(a) na mfialka temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJaki ewenement? Przejrzyj belgijskie leasingi to zobaczysz ile tego jest. :) Tylko, że nikt za to nie da sensownych pieniędzy, to samo dotyczy kombi.
-
Brak światła po otwarciu drzwi.
A co się dzieje, gdy gdzieś tam dojeżdżasz, zatrzymujesz się, gasisz silnik i wyjmujesz kluczyk? Też oświetlenie wnętrza się nie zapala?
-
Pinout zamka drzwi
Wszystkie boczki masz wymienione? I o jakiej lampce piszesz?
-
Rozrząd w silniku N46
Była robiona kalibracja Valvetronica?
-
BMW E90 2.0 WBAVA51030VA58279
mmw odpowiedział(a) na myski temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNaturalnie masz rację. Człowiek czasami zapomina o oczywistych rzeczach. Mi to może dlatego trochę wyszło z głowy, bo w trzech ostatnich E91 tego wkładu na napój nie było i wzrokowo się odzwyczaiłem.
-
BMW E90 2.0 WBAVA51030VA58279
mmw odpowiedział(a) na myski temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo zrób fotę bo jestem ciekaw tego rozwiązania. Wg ETK nie ma w ogóle takiego czegoś w E90/E91. W poliftach może tam być schowek kwadratowy, dość głęboki, ale uchwyt na kubki niebardzo. :)
-
BMW E90 2.0 WBAVA51030VA58279
mmw odpowiedział(a) na myski temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo jest tylko przykład z ogłoszenia z mobile.de. Żeby fotele były jasne nie trzeba mieć od razu jasnych dywanów i deski w dolnej części. Kwestia konfiguracji. Twoje auto nie ma tych nieszczęsnych uchwytów. Skąd pomysł że je ma? :)
-
BMW e90 320i n46b20b - błąd 2A67 przez 40t km. Prosze o inte
No tak, tylko co Ty chcesz naprawiać?? Błąd się nie pojawia ponownie, auto jeździ normalnie. Kolejny "magik" Cię skasuje na kolejną kasę i tyle z tego będziesz miał. Przy okazji innego problemu zajmiesz się tym błędem i jego wykasowaniem. Daj sobie spokój, chyba, że masz pieniędzy nadmiar, no ale to lepiej wpłać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. ;)
-
BMW E90 2.0 WBAVA51030VA58279
mmw odpowiedział(a) na myski temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTy nadal nie zakumałeś co ludzie Ci tu próbują uzmysłowić. Kubki to opcja dodatkowa nie związana z funduszami. To tak jak szyberdach. Jedni go chcą, inni nie i nie ma to związku z tym czy komuś na to wystarczy budżetu czy nie. Wyobraź sobie, że nie każdy ma mentalność i sposób bycia przedstawiciela handlowego albo kierowcy w firmie kurierskiej, żeby pić w aucie kawę albo inne napoje. Dla wielu ludzi to jest kompletnie zbędna opcja i czy to będzie kosztowało 300 zł czy 1300 to nie ma znaczenia.
-
BMW E90 2.0 WBAVA51030VA58279
mmw odpowiedział(a) na myski temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDokładnie. Oto wnętrze M3. Bieda aż piszczy. :mrgreen: http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/sbYAAOSwJ7RYVCGx/$_20.jpg
-
BMW e90 320i n46b20b - błąd 2A67 przez 40t km. Prosze o inte
Jakbyś miał uszkodzony Valvetronic to byś to czuł, zapewniam Cię. Silnik wtedy pracuje nierówno, dusi się itd. Błąd musi się dać skasować, co najwyżej powróciłby. Ja bym się w ogóle tym błędem nie przejmował skoro auto jeździ normalnie. BMW bez błędów to jak żołnierz bez karabinu. ;)
-
BMW E90 2.0 WBAVA51030VA58279
mmw odpowiedział(a) na myski temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażHohohohooo. Dla tego przypadku to wymieniasz niemalże prawdziwe ekstrasy. Kiedy to auto nie ma nawet uchwytów na kubki... Teraz to żeś dowalił bzdurę. Weź no się czasami zastanów co piszesz, a nie tylko pisać byle pisać.
-
Akumulator F11
W Inter Cars wystarczy kupić na kogoś kto ma zniżki i Bosch albo Varta AGM 95Ah do 105 Ah to ceny między 670 a 770 zł brutto. Po co kombinować z jakimiś wynalazkami?
-
system start/stop
Nie zdajesz sobie sprawy z ograniczeń ASO. :) Muszą zamówić kod FSC pod nr VIN i dopiero mogą wykonać tę czynność. A tak przy okazji, od pewnego czasu ASO już nie może tej funkcji wyłączać, więc użytkownikom zostają władcy Esys'a. :)
-
system start/stop
ASO nie posiada Esys'a. To jest soft, który mają do dyspozycji tylko wybrani specjaliści z central BMW. Dla ASO zmiany kodowania ASS, to nie zwykłe podpięcie się do kompa. Oni muszą zamówić kod FSC z BMW, zapłacić za niego i dopiero dokonać ten zmiany.
-
E90 felgi ET
ET w tych drugich felgach jest prawidłowe, ale ja bym malowane raczej omijał. Poszukaj oryginalnych, zdjętych z auta od E90 i będziesz zadowolony. Przemyśl też czy do E90 rozmiar 18 cali to dobry pomysł na nasze drogi. 17 calowe jednak są najlepszym kompromisem między wyglądem, a komfortem jazdy i ceną opon.