Skocz do zawartości

broniek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez broniek

  1. Tego nie wiem bo mam przedlifta. Zawsze można spróbować wyjąć bezpiecznik F203 przy cold start bo wtedy na bank jest klapa otwarta.
  2. Ja mierzyłem swoje 40i 333KM na Verva 98 i wyszła prawie dokładnie seria tj. 332KM i 511Nm (katalog 450Nm). Nie wiem ile by wyszło na 95 ale na paliwie nigdy nie oszczędzam. Czy jest to seria, box czy program do turbodoładowanej benzyny zawsze leje 98.
  3. Nie wiem jaki masz wydech ale zawsze po otwarciu klapy będzie głośniej. Musisz mieć moduł OBD i zainstalować Bimmer Link. Przez aplikację sterujesz klapą na postoju, pojeździj sobie z otwartym wydechem i zobacz czy Ci to wystarcza. Jeśli nie to trzeba zmienić tylny tłumik lub iść dodatkowo w downpipe.
  4. Dkatego warto dorobić dodatkowe sterowanie. Jedyne co działa na postoju przy przełączaniu trybów to podbicie dźwięku głośnikami. Nie wiem tylko czy normalny wydech tak ma ale na pewno tak jest w sportowym.
  5. W każdym 40i jest klapa po prawej a sama zmiania trybów jazdy nie powoduje otwarcia klapy. Przy cold start klapa się otwiera i działają obie końcówki, później klapa się zamyka i dziala tylko lewa końcówka. To komputer steruje klamami i jest to zrobione w świat. Klapa otwiera się jak depniesz w podłogę przy wyższych obrotach. Można sterować tym też przez aplikację Bimmet Link, z kierownicy przez soft MHD lub dodatkowy moduł z pilota jak mam u siebie.
  6. Czy ktoś z was rozpracowywał czym dokładnie różni się wydech sportowy od zwykłego? Klapa jest na pewno w prawej końcówce w obu ale pewnie różnica tkwi w tłumikach. W swoim sportowym robiłem DP i tylny tłumik, plus końcówki i sterowanie klapami i wyszło dużo głośniej niż w zwykłych 40i.
  7. Dużo zależy jaką masz mogę. Realne spalanie przy jednakowej jeździe zawsze będzie wyższe w 50i niż 40i o jakieś 1,5-2l. Jeśli Twoje V8 bierze tyle co moje 40i znaczy, że nie szalejesz i jeździsz spokojnie.
  8. U mnie komputer zaniża jakieś 0,5l na 100km. Tankuje wyłącznie Verve 98 z reguły na tym samym Orlenie i są to obserwacje z 3 lat. Średnie spalanie po 50kkm wg komputera 13,6 a realnie 14,1.
  9. Czemu nie kompletne koła zimowe 21 cali? Same plusy jak dla mnie.
  10. broniek odpowiedział(a) na Serek3005 temat w X5 (G05)
    prebek, mam identyczny set opon. jak oceniasz komfort i prowadzenie porównując lato/zima?
  11. broniek odpowiedział(a) na Serek3005 temat w X5 (G05)
    Ja nie mogę patrzeć na moje srebrne końcówki po wymianie z ładnych czarnych ale łuszczących się. Skoro temat jest tak błahy to ogarnięcia samemu to jak to możliwe, że BMW sobie z tym nie poradziło?
  12. broniek odpowiedział(a) na Serek3005 temat w X5 (G05)
    Sugerujesz, że na 21 calach jest w zimie niebezpiecznie a na 20 calach bezpiecznie?
  13. broniek odpowiedział(a) na Serek3005 temat w X5 (G05)
    Mam adaptacyjne i na 22 calach Pirelli bez RFT jest bardziej miękko jak na 21 calach Conti RFT. Dodam, że różnica jest bardzo duża i mieszanka Pirelli P Zero bez RFT z homologacją BMW jest tak miękka, że koła nabijam na 3 bary żeby tak auto nie pływało. Na 20 auto wygląda słabo, na zimę mam 21 i to jest wg mnie optimum.
  14. Też długo nie mogłem się pogodzić z pozycją za kierownicą w X5. Najniżej wg mnie siedzi się w standardowych fotelach sportowych i dlatego nie wziąłem polecanych przez wszystkich komfortów. Zawsze korzystam z najniższego możliwego ustawieniu i mimo tego dalej mam ochotę go jeszcze obniżyć. Nie wiem dlaczego nie dało się zjechać jeszcze kilku cm co też by ułatwiło wsiadanie i wysiadanie z auta, które też nie jest komfortowe. W X6 fotele są nieco niżej i siedzi się lepiej ale to bardziej "sportowy" wóz.
  15. broniek odpowiedział(a) na Serek3005 temat w X5 (G05)
    Czarny Szkoda, że BMW nie udało się ogarnać problemu schodzącej farby w wewnętrznego elementu końcówki czy też atrapy wydechu. Początkowo wymieniali czarne na nowe czarne ale farba po jakimś czasie się łuszczyła i teraz zakładają tylko srebrne. U Ciebie prebek widać już tą modyfikację i wygląda to słabo.
  16. broniek odpowiedział(a) na Fikus temat w X5 (G05)
    Gratisów się nie spodziewałem, moja wersja 333KM MH ma odczuwalnie mniej mocy niż poprzednia 340KM. Tak czy siak trzeba się cieszyć, że auto trzyma serię bo ostatnio wiele marek ma z tym duży problem i często pomiary wychodzą sporo mniej jak katalogowo.
  17. broniek odpowiedział(a) na Fikus temat w X5 (G05)
    Gdyby ktoś był ciekawy jak wychodzi na pomiarach seria 40i 333KM. Przy okazji montażu Race Chip wyszło mi na hamowni 332KM, 511Nm. Moc w normie ale bonusowy moment całkiem spory.
  18. broniek odpowiedział(a) na Stashek temat w X5 (G05)
    Ja też nie mam pneumatyki bo wolę sztywniejsze zawieszenia i po zmianie z 21 RFT na 22 bez RFT czuje się prawie jak bym zmienił na pneumatykę. Do tej pory lato/zima 21 cali RFT i tak się do nich przyzwyczaiłem, że teraz ciężko mi zaakceptować bardziej miękką jazdę bo czuje się mniej pewnie. Co do opon to polecam Pirelli P Zero, w przeciwieńswtwie do Conti mają pokaźny rant ochronny co sporo zabezpiecza przed zarysowaniem. Od końca zeszłego roku był problem z dostępnością przednich Pirelli i długo czekałem ale teraz już poszła produkcja i nie kosztują 4k za oponę tylko normalnie.
  19. broniek odpowiedział(a) na Stashek temat w X5 (G05)
    Chciałem się podzielić się z wami ciekawym spostrzeżeniem. Sporo osób narzeka na komfort na 21 calach i oponach run flat, szczególnie Pirelli P Zero. Osobiście do tej pory jeżdziłem na 21 Conti Sport Contact 6 RFT i zmieniłem na 22 cale Pirelli P Zero bez RFT. Komfort na 22" jest sporo większy, a prowadzenie mniej precyzyjne z racji bardziej miękkiej mieszanki i cienszych ścian bocznych opon co akurat pasuje mi średnio bo wolę twardsze opony. Różnica w komforcie w moim odczuciu jest większa jak zmiana trybu z comfort na sport w zawieszeniu adaptacyjnym.
  20. 40i MH 333KM po 30 tys km śrenia wg komputera 13,5, realne 14,0. 2/3 miasto, 1/3 trasa, jazda średnio dynamiczna przy skokojnej jeździe pewnie miałbym 12 a przy dynamicznej 15-16
  21. Jest to wysoce prawdopodobne, dzięki za wskazanie kierunku! Jak można sprawdzić które opony są twarde, miękkie? To są RFT? jaka data produkcji? jaki bieżnik? Z mojego doświadczenia z opon klasy premium miękkie to np. Michelin i Continental a twarde Pirelli i Bridgestone. Opony mam fabryczne RFT, DOT 5020, przelot Ok 15kkm, jeżdżone od lipca 2021. Ogólnie chce iść w 22 cale lub założyć Pirelli na 21 cali. PS. Zgadajmy się na priv, żeby nie zaśmiecać.
  22. Komfort rzecz gustu ale wygląd i prowadzenie na 20 calach jest już zupełnie inny. Myślę, że w Twoim przypadku odczucie komfortu to dużo kwestia opon bo na lato masz twarde Pirelli a na zimę miękkie Micheliny. Ja mam lato/zima 21 i twardsze są zimowe Pirelli od letnich Conti i ogólnie wolę twardsze zimówki. Conti są bardzo komfortowe ale dla mnie za miękkie, słabo spisują się na deszczu, nie mają rantu ochronnego i wyglądają jak dętka, szczególnie z tyłu. Możmy się zamienić :idea:
  23. Wg mnie wszystko na Comfort w Sport Individual daje ten sam rezultat co włączyć tryb Comfort. Bardziej zastanawia mnie jak dajesz radę jeździć na takich ustawieniach. Tryb Comfort silnika i skrzyni w 40i to jest przecież dramat :shock:
  24. broniek odpowiedział(a) na piernik87 temat w X5 (G05)
    Komfort w zawiasie M na 21 i 22 jest porównywalny gdyż na 21 cali masz RTF a 22 zwykłe gumy. Nie bardzo kumam połączenia pneumatyki z 22 calami. Jak ktoś ceni komfort to owszem bierze pneumatykę ale czemu 22 cale gdzie ryzyko uszkodzenia opony spore i tracimy trochę swobodę jazdy suvem. Dużo zależy od samych gum. Ja lato/zima śmigam na 21 calach w zawiasie M i na letnich Conti jest bardziej komfortowo niż na zimowych Pirelli. Twardziej jak na tych 21 calowych zimówkach już bym nie chciał. Nie wiem jakie gumy montują w 22 calach ale jeśli Pirelli to dla mnie w zawiasie M byłoby zbyt twardo, jeśli Michelin lub Conti to biorąc pod uwagę tylko komfort pewnie bym przeżył. 20 cali to jak dla mnie zdecydowanie gorszy wygląd i prowadzenie ale jak ktoś ceni sobie komfort i swobodę to szczególnie na zimę 20 cali jak najbardziej. Dużo niższy koszt i łatwo dokupić łańcuchy w rozsądnej cenie czego brakuje w 21 calach. Co do samej pneumatyki co kto lubi, komfort jest świetny, możliwość ustawień ogromna ale jak ktoś lubi szybciej i pewniej pośmigać to dla mnie jednak za bardzo buja i nie da się jej utwardzić jak standardowego M, które jest takim kompromisem. Pomiędzy Comfort a Sport przepaści nie ma ale jednak zmiana jest odczuwalna. Jak już mam trochę pogrymasić to w BMW brakuje mi trochę trzeciego trybu bardziej komfortowego jak w grupie VAG gdzie mamy Comfort, Normal i Sport. Gdyby BMW też miało 3 tryby to obecny Comfort nazwałbym Normal, Comfort zrobiłbym bardziej miękki a Sport mógłby zostać :D
  25. broniek odpowiedział(a) na tomekck temat w X5 (G05)
    Nie wiem czy są jakieś złe fotele w bmw. Każdy dobiera pod siebie i dla mnie osobiście optymalne były sportowe. Z racji wysokiej pozycji za kierownicą przekonało mnie lepsze trzymanie boczne i większe zapadnięcie w fotelu niż w komfortach. Na dłuższych trasach się nie męczę a ich większa twardość mi odpowiada. Fotele z czasem się układają i po 10kkm nie ma porównania do tego co było na początku.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.