Skocz do zawartości

broniek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez broniek

  1. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Nie do końca rozgryzłem jeszcze ten wydech i nie wiem w jaki sposób steruje się klapami. Na filmiku poniżej słychać wyraźnie jak zmienia się praca wydechu, u mnie ten wydech pracuje zupełnie inaczej, jest ciszej i nie ma żadnych popsów.
  2. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    No właśnie ja mam sportowy wydech i nie mam opcji sterowania nim z poziomu iDrive. Klapy otwierają się po wybraniu jakiegokolwiek trybu sport.
  3. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    W 40i nie ma tego w menu. Z tego co widzę masz M40d więc pewnie Mki tak mają.
  4. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Faktycznie wydech sportowy włącza się wraz z trybem Sport Individual i nie idzie tego w żaden sposób wyłączyć. Jakikolwiek tryb Sport to póki co jedyna opcja wyłączenia S&S w 40i 333KM jaką znam. Jak dla mnie obecny wydech sportowy jest na tyle cichy, że nie muszę go w zasadzie w ogóle wyłączać i fajnie sprawuje się na co dzień. W poprzednim aucie też miałem klapy a wydech jak i całe auto było znacznie głośniejsze, więc "sportowy" układ wydechowy to must have w 40i.
  5. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Dlatego kupiłem 40i bo jestem fanem turbo benzyn. Rozumiem natomiast tych co wola diesla i piszą, że 40i nie jedzie :D
  6. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Ja powoli zaczynam rozumieć o co chodzi z tym brakiem dynamiki w 40i. 30d, 40d czy 50i mają zdecydowanie większy moment dostępny w zakresie najczęściej używanych niskich obrotów co powoduję, że reagują bez opóźnienia i gwałtownie na każdą chęć przyspieszenia. 40i ma moment przeciętny i nie robi on większego wrażenia na ponad 2 tonowym aucie szczególnie na niskich obrotach, więc trzeba go cisnąć żeby korzystać z pełnej mocy. Diesel wyrywa do przodu a benzyna się rozpędza, tak bym to opisał. Oczywiście co kto lubi bo będą fani obu silników.
  7. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Wydaje mi się, że wydech włącza się wraz z jakimś ustawieniem sport np. silnik. Gdy dam w Sport Individual wszystko ca Comfort wydaje mi się, że wydech nie jest sportowy. Ogólnie w 40i 333KM ten wydech jakiś głośny nie jest, wydaje mi się, że przez GPFa wydech sportowy sporo stracił na brzmieniu ale nie mam bezpośredniego porównania.
  8. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Dla mnie start&stop ogólnie to porażka i tego nie uznaje. W poprzednim aucie wyłączyłem to od razu w komputerze ale tam nikt a ASO mnie się nigdy o nic nie czepiał. Tu póki co nie ryzykuję i włączam od razu tryb sport individual,w krórym SS nie jest aktywny. Wkurza mnie tylko to, że za każdym razem muszę to robić gdyż co odpalę auto włącza się tryb comfort. Zaobserowałem też, że przy zakończeniu jazdy na SS zdecydowanie dłużej chodzą wentylatory co ozacza, że silnik gorzej się chłodzi. Gdybym miał ocenić sam start@stop działa dość szybko ale mi działa na nerwy to ciągłe gaszenie i odpalanie.
  9. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Ja też zrobiłem pierwsza dłuższą trasę z Krakowa na wybrzeże i z powrotem. Autostrada tempomat gdzie się dało 180, ekspresówki 140-160, na wybrzeżu jazda emerycka. W jedną stronę spalanie wg kompa 12,5, a w drugą 13. Według wstępnych wyliczeń komp zaniża średnio pół litra. Ogólnie na trasie silnik oceniam lepiej niż po mieście, jak już się rozpędzi jedzie bardzo dobrze.
  10. broniek odpowiedział(a) na hunter temat w X5 (G05)
    Mam Skode Superb w wypasionej wersji i średnio wyposażoną X5. W skodzie nie da się dokupić designu, wyciszenia, prowadzenia, komfortu, silnika powyżej 2l i innych rzeczy na poziomie bmw. Wcześniej jeździłem audi i skoda, która mimo najwyższej wersji nie dorasta w pewnych kwestiach do premium. Poprawiałem hamulce, skrzynię biegów, wyciszenie, audio itd. Pewne rzeczy są tylko w premium ale dostaje się je już w standardzie, który można poszerzyć wedle uznania. Standardowe audio w skodzie to dramat a Canton jest gorszy od HK, najlepsza skóra to jakość pomiędzy eko a Vernasca, najlepsze światła dopiero od niedawna ledy adaptacyjne, wcześniej xenony, laserów brak, najlepszy zawias DCC się tłucze i niezależnie od trybu jazdy buja i stuka, najlepszy silnik 2.0 tsi to akurat duży plus, ten sam co w audi s3, porównywalny do bmw, skrzynia DSG 7, wcześniej 6, trochę szybsza od ZF ale dużo mniej płynna, szarpie i ma spore lagi, hamulce skoda daje 1T, bmw już 4T i długo by tak wymieniać. Póki nie przeanalizuje się pewnych rzeczy drobiazgowo wydają się być takie same. Skoda ma określoną pozycje w grupie VAG i nie może być zbyt dobra bo inaczej nikt by nie kupował 4 kółek i VW.
  11. broniek odpowiedział(a) na hunter temat w X5 (G05)
    To jest trudny wybór czy lepiej kupić golasa premium czy wypasioną klasę średnią. Pewne rzeczy w premium są niezależne od wyposażenia i niedostępne w niższych klasach. Kupując np skodę kodiaq za topową wersję zapłacimy +200k. Auto będzie miało wszystkie niezbędne bajery, w cholere miejsca ale nigdy nie będzie to design, poziom wykończenia, prowadzenia, wyciszenia jak w bmw. Pytanie czy różnica jest aż tak kolosalna, żeby dopłacić 2x tyle za x5. Decyduje grubość portfela i zdrowy rozsądek bo na pewno zakup x5 nie jest racjonalny, to raczej fanaberia ale kto bogatemu zabroni. 300k na x5 to nie jest duży budżet i trzeba iść w 25d i ograniczyć wyposażenie do niezbędnego. Są osoby, którym to wystarcza i wolą niską wersję bmw od topowej skody. Częściowo się zgodzę z Michaelem bo uważam, że z pewnych rzeczy w bmw bym nie zrezygnował i jeśli by mnie nie było na nie stać poszedłbym półkę niżej. Dla mnie basic to będzie 3l r6, dla kogoś 400KM, pneunatyka, dziura w dachu itd. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
  12. broniek odpowiedział(a) na hunter temat w X5 (G05)
    Michael1916, dziwię się, że nie dołożyłeś do M50i lub MC :wink:
  13. broniek odpowiedział(a) na hunter temat w X5 (G05)
    Dla mnie problemem w bmw czy ogolnie w SUVach jest to, że trzeba wziąć naprawdę duże auto żeby miało jako taki bagażnik. Nie ma tego problemu w kombi czy VANach. X5 ma katalogowo 645l ale jak zmierzycie główna komora bagażnika ma około 500l. 645l liczą razem ze schowkiem pod podłoga a bocznych schowków brak. Wiem, że nie każdy potrzebuje dużego bagażnika ale 500l to trochę mało jak na tak wielką krowę. Jeśli ktoś często podróżuje 2+2 lub 2+3 i potrzebuje załadować duzo rzeczy może to być problem. Jak ktoś nie potrzebuje miejsca to x5 nie ma co brać, mniejsze auta daja wiekszy fun bez dwóch zdań.
  14. broniek odpowiedział(a) na hunter temat w X5 (G05)
    Kupowanie X3 jako następcy S-maxa przy rodzinie 2+3 to strzał w stopę. Ilość miejsca w kabinie i bagażniku jest nieporównywalnie mniejsza. Nie ważne jaki silnik czy wyposażenie, w tym aucie się po prostu nie pomieścicie. X5 też jest autem mniejszym od Forda ale jakoś daje radę. Ja przy rodzinie 2+2 pakuje się na styk i nie ma mowy pakować się pod roletę bagażnika tylko walizki stoją pionowo po bokach. Wcześniej był superb kombi i tam z miejscem było o niebo lepiej, zarówno w kabinie jak i bagażniku. X3 nie wyobrażam sobie w ogóle. Pewnie inni powiedzą, że zawsze można zamontować box ale nie chyba o to chodzi w wyborze auta. Zdecydowanie wolałbym X5 25d niż X3 30d. Jeśli silnik Forda Ci nie przeszkadzał a jest to klekot z wolna skrzynia i FWD to 25 też będzie ok. Osiągi katalogowo masz też sporo lepsze bo 7,5 zamiast 8,8 do setki. X3 30d to przy tym rakieta ale nie każdy tego potrzebuje a jednak ilość miejsca przeważa.
  15. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Jeździłem 40i 340KM i 45e. Oba auta zrobiły na mnie lepsze wrażenie niż moje obecne 333KM. Też wydawało mi się że te 7KM będzie bez różnicy ale wygląda że zmiana jest większa. Może trochę przesadzam, tragedii nie ma. Największy dramat to jest teraz w grupie VAG. Te programy ECU i TCU powodują straszne lagi w reakcji na gaz, jeździć się nie da. Bmw sobie radzi z tym znacznie lepiej. Jak się nie przyzwyczaję to pójdę w stage 1 bo porencjał jest :D
  16. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Ja do 40i przesiadam się ze Skody Superb 2,0 tsi 280KM. Kura była szybsza bo waży mniej o 500kg i też opory powietrza znacznie mniejsze. Nie ma co porównywać kultury pracy silnika 3.0 r6 vs 2.0 r4 bo to jest przepaść. Przy niskich obrotach skoda też nie jechała bo dsg jest ustawione fabrycznie strasznie eko. Kick down lub skrzynia na sport i już się odjeżdżało. Chciałem teraz wykorzystać ostatnią szansę za zakup normalnego 3l silnika zanim będą same elektryki i hybrydy. Wybrałem 540i touring ale jest ono znacznie mniej pakowne od X5, różnica w cenie przy moim konfigu parę k. Wrażenia z jazdy jak dla mnie dużo lepsze w 540i ale auto jednak za małe. Gdybym testowal x5 tylko w 3l benzynie powiedziałbym, że jest super. Z ciekawości pojeździłem 25d ale wiadomo było że to inna liga. Po przejażdżce 30d nabrałem szacunku do diesla, jednak moc mnie nie przekonała. 40d nie brałem pod uwagę bo to już przekroczyło budżet ale teraz myślę, że to optimum.
  17. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Jakieś 2 tygodnie temu odebrałem 40i. Muszę przyznać, że jestem trochę zawiedziony osiągami i spalaniem. Zawsze byłem fanem turbo benzyn ale wygląda, że do tego auta chyba bardziej pasuje diesel. 40i niby 50KM od 30d ale odczucia z jazdy gorsze ze względu na słabszy dół i moment. Wybrałem 40i bo jest mocniejszy, ma przyjemniejszy dźwięk, super się wkręca w obroty a przy moich przebiegach 15kkm rocznie spalanie to sprawa drugorzędna. Teraz jak bym zamawiał dołożyłbym do 40d.
  18. broniek odpowiedział(a) na kamilkoc temat w X5 (G05)
    Mam Remote Software Upgrade 03/2021.67. Czy to jest najnowszy soft?
  19. broniek odpowiedział(a) na kamilkoc temat w X5 (G05)
    Auto wczoraj odebrałem i ponoć mam wgrany najnowszy soft stąd brak pomysłów jak się do tego zabrać. Potestuje na innych telefonach.
  20. broniek odpowiedział(a) na kamilkoc temat w X5 (G05)
    Panowie, nie mogę sobie poradzić z Android Auto. Mam Samsunga Note 10+ i androida 11. Z autem połączyło się ok kopa i są momenty, że wszystko działa cacy. W pewnym momencie zaczyna zrywać mi łączność. Słuchając Spotify co chwilę urywa utwory i jak chce przeskoczyć na kolejny to idzie z dużym opóźnieniem. Brzmi kolejny utwór a na ekranie wciąż wyświetla mi poprzedni i nie zmienia się to mimo przeskakiwania na kolejne utwory. Aktualizowałem AA, konfigurowałem połączenie a autem od nowa ale nie ma zmian. Po kablu podłączyć się nie da. Ktoś coś?
  21. broniek odpowiedział(a) na Notype temat w X5 (G05)
    Moja zamówiona w połowie lutego miała mieć produkcję kwiecień, później przesunęli na maj a teraz na czerwiec. Ponoć jak się teraz zamówi to nie ma gwarancji na odbiór w tym roku...
  22. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Klekot to 2 litrowe R4 i tego nikt nie zakwestionuje. Dla mnie pomiędzy R4 a R6 jest przepaść jeśli chodzi o kulturę pracy. Sam jako fan benzyn się zastanawiałem czy nie brać 30d to fajnie mi się tym jeździło i nie czepiam się charakterystyki pracy tego silnika. 40d jest poza zasięgiem 30d jak i 40i jeśli chodzi o osiągi ale i ta dyskusja tego nie dotyczy. Dla mnie 30d vs 40i wygrywa 40i, 40d vs 40i niestety na korzyść 40d :(
  23. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Jak w 40i będzie bida to się zrobi program na 400 KM/580 Nm a wtedy nawet 40d się pogoni :D
  24. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Nie wiem dlaczego ten spór budzi tyle niepotrzebnych emocji. Moim zdaniem w x5 sa 3 silniki, które mocno odstają od reszty 25d, 50d i 50i. Dyskusja dotyczy przede wszystkim silników 30d,40i a czasem 40d, które jakos dramatycznie się od siebie nie różnią. Nie można powiedzieć, że jakiś nich nie jedzie bo jest przymulony lub ma niską kulturę pracy i nie nadaje siędo tego auta. R6 diesel czy benzyna od bmw to bardzo dobry silnik porównując do konkurencji i cokolwiek z tego się wezmie to już jest dobry wybór. Oczywiste jest, że benzyna brzmi lepiej ale diesel też przecież nie jest jakiś uciążliwy przy tak dobrze wyciszonej kabinie i na tle innych ropniaków pracuje świetnie. Podejrzewam, że mogą być nawet zwolennicy jego dźwięku, gdyż sprawia wrażenie dużego momentu. Wiadomo, że benzyna spali więcej ale nie każdemu zależy na niskim spalaniu i dużym zasięgu, nie można auta w ten sposób dyskwalifikować. 30d jest najtanszy, najsłabszy, za to ze sporym momentem i przy okrojonym budżecie, dużych przebiegach wydaje się optymalnym wyborem. 40i jest ciut droższy, szybszy, więcej pali ale za to lepiej brzmi i fajnie się wkręca na obroty. Jak ktoś ceni takie rzeczy i nie ma zbyt dużych przebiegów, nie lubi diesli to jest jest auto dla niego. 40d jest najdroższe ale tez ma najlepsze parametry, jak komuś na tym zależy i jezdzi sporo, patrzy na spalanie i zasieg to warto dopłacić bo wydaje się optymalnym wyborem.
  25. broniek odpowiedział(a) na Kapu temat w X5 (G05)
    Raczej głupi pomysł bo to nie są nawet zamienniki. W tych rozmiarach całe koło większe o 3,5% co daje 27,5mm. Jak Ci brakuje gumy lepiej zmień na 21 cali, nie ma co kombinować.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.