Skocz do zawartości

broniek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez broniek

  1. broniek odpowiedział(a) na Notype temat w X5 (G05)
    W moim zamówieniu zabrakło HK i podparcia lędźwiowego, termin produkcji przesunęli o 2 miesiące z marca na maj. Nie ma opcji, żebym z tych rzeczy zrezygnował, więc czekam. Każda zmiana konfiguracji wymaga twojej akceptacji.
  2. broniek odpowiedział(a) na doll00 temat w X5 (G05)
    Każdy napęd 4x4 jest lepszy od ośki i chyba nikogo do tego nie trzeba przekonywać. Jeździłem po kilka lat quattro na torsenie i 4x4 na haldexie. Konstrukcja napędu jest zupełnie inna gdyż prawdziwe quattro ma centralny dyferencjał i napęd jest nazwijmy to mechaniczny. Rozkład wynosi 40:60 i w przypadku utraty trakcji może przenieść do 80% na oś. 4x4 oparte na haldexie jest autem przednionapędowym z dołączanym tyłem poprzez sprzęgło wielopłytkowe sterowane elektronicznie. Rozkład wynosi 100:0 i teoretycznie na tył może trafić 100%, w praktyce do 80%. Wg mnie quattro bardziej zachowuje się jak RWD a haldex jak FWD. Łatwiej zarzucić tyłem w quattro gdyż preferuje tylną oś do napędu i wg mnie daje on większy fun z jazdy. Przy starcie haldex może zerwać trakcję, quattro nie zerwie i ogólnie jest przyjemniejsze odczucie jak by auto odpychało się tyłem a nie wyrywał przód. Xdrive ma jeszcze inną konstrukcję ale tu pewnie są mądrzejsi ode mnie i wypowiem się za kilka miesięcy jak odbiorę swoje X5 :D
  3. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Dzięki Panowie. Na pewno kwestie, które poruszam są dla was dawno oblatane ale jestem laikiem jeśli chodzi o bmw. Zakładam, że niektóre tematy wałkowane wielokrotnie ale nie udało mi się rozwiać wszystkich wątpliwości czytając archiwum. Co do silnika to zdecydowałem się na 40i ze względu na małe przebiegi roczne w granicy 15-20kkm. Poza tym moja główna trasa to dom-praca-dom po 10km w jedną stronę. Nie ma co się wygłupiać i kupować 30d przy takich przebiegach i trasach bo diesel ma inne przeznaczenie.
  4. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Jak ten wydech M w 40i, nie jest zbyt głośny i uciążliwy w kabinie? Wczoraj porównywałem na postoju m50d ze sportowym M i 30d ze zwykłym, różnica była kolosalna, 30d nie miało jaj. Czy jest jakieś sterowanie klapami czy tylko poprzez zmianę trybu jazdy?
  5. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Zmiana softu to utrata gwarancji przynajmniej na silnik a jak serwis się uprze to i na więcej powiązanych z nim komponentów. Innym wyjściem jest box który zawsze można odpiąć i nie pozostawia żadnego śladu. Nie wiem jak jest w przypadku tego motoru ale piszę jako użytkownik aut z grupy VAG.
  6. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Czy samym softem idzie coś pomodzić w tych silnikach?
  7. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Trochę przegoniłem dziś 30d po autostradzie i patrząc tylko po spalaniu rozsądniej jest brać diesla, który ciągnie dobrze a mocy i momentu jak dla mnie jest w sam raz. Benzyna nie wiem czy jeździłaby lepiej a jest droższa i srednio łyknie pewnie14-15l. Do większej mocy autu i tak brakuje odpowiedniego zawiasu i hebla jak dla mnie.
  8. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Dzięki, przejrzałem to wszystko i nie wiem na ile są różne te nowe silniki. W starych wersjach bym brał na bank 40i bo dieslowi sporo do niego brakowało a teraz jest chyba porównywalnie jeśli chodzi o osiągi. 40d bym chętnie przygarnął, M50d też ale najchętniej M50i :D
  9. broniek odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Planuję zakup X5. Zawsze miałem turbo benzynę i nigdy nie akceptowałem diesli. Teraz stoję przed dylematem 40i czy 30d. Jeździłem x7 40i i x5 30d i o dziwo bardziej podszedł mi diesel. W najnowszym 30d jest trochę więcej mocy i czasy do 100 w testach wychodzą 5,5 zamiast katalogowych 6,1 Z kolei 40i nieznacznie osłabł i z katalogowych 5,7 wychodzi jakieś 5,2. Różnica mocy między silnikami zmalała z 75 do 47KM a 30d ma zdecydowanie większy moment. Co obecnie będzie się lepiej zbierać spod świateł i szybciej wyprzedzi na niemieckiej autostradzie?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.