Planuję zakup X5. Zawsze miałem turbo benzynę i nigdy nie akceptowałem diesli. Teraz stoję przed dylematem 40i czy 30d. Jeździłem x7 40i i x5 30d i o dziwo bardziej podszedł mi diesel. W najnowszym 30d jest trochę więcej mocy i czasy do 100 w testach wychodzą 5,5 zamiast katalogowych 6,1 Z kolei 40i nieznacznie osłabł i z katalogowych 5,7 wychodzi jakieś 5,2. Różnica mocy między silnikami zmalała z 75 do 47KM a 30d ma zdecydowanie większy moment. Co obecnie będzie się lepiej zbierać spod świateł i szybciej wyprzedzi na niemieckiej autostradzie?