Treść opublikowana przez Ratovnik
-
Dodatkowe włączniki dla innych urządzeń
Witam, mam pytanie czy ktoś z Was montował w kabinie dodatkowe włączniki, np. dla CB, GPS czy innych urządzeń tak aby nie trzeba było za każdym razem wkładać wtyczki do gniazdka zapalniczki? Gdzie można zamontować takie dodatkowe włączniki?
-
Woda pod klapka wlewu paliwa
A może da się jakoś dorobić odpływ wody z tego zagłębienia pod klapką? U mnie woda stoi w dolnej części wnęki wlewu paliwa oraz w dole tej gumy dookoła wlewu.
-
Nie mogę otworzyć auta!!! Pomocy!!!
Ja też jak miałem zepsuty przekaźnik to otwierałem mechanicznie kluczykiem drzwi kierowcy. Tak chyba z dwa miesiące jeździłem zanim przysłali przekaźniki. Otwieranie mechaniczne drzwi kierowcy nie ma nic do elektryki samochodu (chyba, ze zamek jest mechanicznie uszkodzony).
-
Woda pod klapka wlewu paliwa
W takim razie po każdym deszczu również trzeba byłoby wycierać tą wodę pod klapką...
-
Woda pod klapka wlewu paliwa
A może ktoś ma inną radę na ta wodę?
-
Woda pod klapka wlewu paliwa
Sprawdzałem wszędzie, odpływu nie mam. Czy tylko ja nie mam czy nie ma go tam w ogóle? (e39 rocznik 96)
-
Co sądzicie o tych lampach do E39
Ja też kupiłem oryginalne lampy Hella (diodowe) jednak zamiast przetwornic zakupiłem cztery oporniki po 1,5 zł za każdy. I wszystko już tak śmiga bez błędów około dwóch lat :-)
-
Zamykanie centralnego zamka - kierunki nie migają
A czy da się zrobić tak, aby podczas zamykania migały kierunki, a w przypadku gdy np jeden z rygielków się nie zamknie to nic nie mrugnie?
-
Zmiana marki oleju w e39 528i
Od początku jak mam auto to leje Mobil1 i nie ma żadnych problemów.
-
Zmiana marki oleju w e39 528i
Ja właśnie śmigam na Mobil1 i nie narzekam. Silnik pracuje równo i cicho. Skąd takie oceny?
-
Woda pod klapka wlewu paliwa
Nie mogę znaleźć tego odpływu. Może u mnie nie ma? We wszystkich wersjach jest ten odpływ?
-
Woda pod klapka wlewu paliwa
A ten odpływ jest gdzieś pod zawiasami klapki?
-
Woda pod klapka wlewu paliwa
Witam, od zawsze mam problem, że po deszczu, albo wizycie w myjni pod klapką wlewu paliwa znajduje się spora ilość wody, która sobie tam stoi aż wyschnie/wyparuje (więc czasami bardzo długo). Wydaje mi się, ze jest tak w każdym E39, i stąd moje pytanie czy mam rację? Może ktoś z forumowiczów ma sposób na to jak zapobiec dostawaniu się wody w to miejsce? Pozdrawiam. Piotr.
-
Zamykanie centralnego zamka - kierunki nie migają
Witam, zastanawiam się czy można włączyć opcję mignięcia kierunków po zamknięciu samochodu z kluczyka. E39 jest z rocznika 96, jednak dotychczas po zamykaniu z kluczyka słychać tylko mechaniczny dźwięk ryglowania, a chciałbym do tego dodać mignięcie kierunków, albo jakoś włączyć dźwięk zamykania drzwi. Czy to możliwe (np. zaprogramowanie) w tym roczniku? Pozdrawiam. Piotr.
-
po lifcie,sedan woda w bagazniku przy kole zapasowym !!!
Woda do bagażnika dostaje się przeważnie przy uszczelkach tylnych lamp. Ze starości przepuszczają wodę i zbiera się ona pod kołem zapasowym.
-
czy moge zmienic na swiatla po lifcie
Da się.
-
Parują reflektory - wiem co robić ??- sukces!!!!
Te gąbki w rurkach są po to aby kurz nie dostawał się do środka reflektora.
-
OC-wznowienie umowy-zapomniałem opłacić w terminie składki
Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnea takie potwierdzenie opłacenia OC w UFG to jest "na żywca" czy trwa kilka dni?
-
Xenon HID do e39 a "moduł kontroli światel"
Ja kupiłem na Allegro u sprzedawcy xenony_waw_pl Zapłaciłem 249 zł za komplet z przejściówkami do lamp po liftingu. W żarnikach wystawały chyba cztery kabelki, dwa z nich uciąłem, gdyż nie były potrzebne. Żarnik przykleiłem kropelką do przejściówki i uszczelniłem silikonem, aby do lampy nie dostawał się kurz. I tak to już działa od początku roku.
-
Xenon HID do e39 a "moduł kontroli światel"
A ja założyłem HIDy do lamp po lifcie i jak są wyłączone to na komputerze pokazuje się komunikat o przepalonych żarówkach, gdy włączę ksenony - komunikat znika. W sumie takie rozwiązanie bardzo mi się podoba, ponieważ informuje mnie, że powinienem włączyć światła.
-
Nie otwierają się tylne prawe drzwi (z pilota i od środka)
Problem rozwiązałem poprzez wymianę przekaźników w module komfortu (jeden lub dwa uległy awarii, jednak nie wiem które, wiec wymieniłem wszystkie cztery). Przed wymianą przekaźników nawaliły jeszcze drzwi kierowcy i otwieranie szyb z panelu na drzwiach kierowcy (szyba kierowcy nie działała w ogóle). Z dostępnością przekaźników był spory problem, ale w końcu sprowadziłem z Niemiec 4 sztuki (w cenie 10 Euro za jeden). Wymiany dokonałem w serwisie GSM/RTV za 20 zł. Po wymianie moduł wyglądał tak: http://images37.fotosik.pl/213/3eda1e182b4224e7.jpg http://images50.fotosik.pl/218/cb43f9a7a296cc46.jpg Przyznam, że zastanawiałem się jak sobie poradzą z tym "lakiem" po drugiej stronie modułu, ale jak widać na zdjęciu wszystko ładnie "zmyli" i przylutowali. Przed wymianą miałem identyczne (różniły się tylko numerem partii): http://images40.fotosik.pl/214/810b6c6fa556495c.jpg Po założeniu naprawionego modułu wszystko działało po staremu, dopiero po przejechaniu małej trasy przekaźniki zadziałały poprawnie (i nie wiem dlaczego dopiero po kilkunastu kilometrach, ale ważne że działają:)). Te cztery wyjęte (z których dwa są dobre) mogę komuś odsprzedać jeśli jest zainteresowany.
-
Zablokowane drzwi, kontrola bezpieczników.
Witam. Czy ktoś z Was orientuje się jakie bezpieczniki i które (te ze schowka czy z pokrywy pod maską) odpowiadają za otwieranie drzwi (ryglowanie)? Nie otwierają mi się tylne prawe. Te spod maski za co odpowiadają? Piotr.
-
Skrzynia manualna-biegi ciężko wchodzą. Sprzęgło wymienione.
Oleju w skrzyni nie wymieniałem w ogóle (od dwóch lat jak jeżdżę). Sprawdzałem kilka razu tylko kolor oleju i czy jest tyle ile ma być. Tak prawdę mówiąc to czy taka wymiana może być przyczyną takiego problemu z siłowym wrzucaniem jedynki?
-
Skrzynia manualna-biegi ciężko wchodzą. Sprzęgło wymienione.
Właśnie robię podobnie, wrzucam trójkę, na luz i na jedynkę.
-
Skrzynia manualna-biegi ciężko wchodzą. Sprzęgło wymienione.
Sprzęgło wymieniłem (kompletne) jakieś 1,5 miesiąca temu. Przed wymianą było podobnie. Trzeba się lekko siłować przed wrzuceniem jedynki.