Skocz do zawartości

Ratovnik

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ratovnik

  1. Witam, mam pytanie czy ktoś z Was montował w kabinie dodatkowe włączniki, np. dla CB, GPS czy innych urządzeń tak aby nie trzeba było za każdym razem wkładać wtyczki do gniazdka zapalniczki? Gdzie można zamontować takie dodatkowe włączniki?
  2. Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w E39
    A może da się jakoś dorobić odpływ wody z tego zagłębienia pod klapką? U mnie woda stoi w dolnej części wnęki wlewu paliwa oraz w dole tej gumy dookoła wlewu.
  3. Ja też jak miałem zepsuty przekaźnik to otwierałem mechanicznie kluczykiem drzwi kierowcy. Tak chyba z dwa miesiące jeździłem zanim przysłali przekaźniki. Otwieranie mechaniczne drzwi kierowcy nie ma nic do elektryki samochodu (chyba, ze zamek jest mechanicznie uszkodzony).
  4. Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w E39
    W takim razie po każdym deszczu również trzeba byłoby wycierać tą wodę pod klapką...
  5. Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w E39
    A może ktoś ma inną radę na ta wodę?
  6. Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w E39
    Sprawdzałem wszędzie, odpływu nie mam. Czy tylko ja nie mam czy nie ma go tam w ogóle? (e39 rocznik 96)
  7. Ja też kupiłem oryginalne lampy Hella (diodowe) jednak zamiast przetwornic zakupiłem cztery oporniki po 1,5 zł za każdy. I wszystko już tak śmiga bez błędów około dwóch lat :-)
  8. A czy da się zrobić tak, aby podczas zamykania migały kierunki, a w przypadku gdy np jeden z rygielków się nie zamknie to nic nie mrugnie?
  9. Ratovnik odpowiedział(a) na rossi20 temat w Oleje
    Od początku jak mam auto to leje Mobil1 i nie ma żadnych problemów.
  10. Ratovnik odpowiedział(a) na rossi20 temat w Oleje
    Ja właśnie śmigam na Mobil1 i nie narzekam. Silnik pracuje równo i cicho. Skąd takie oceny?
  11. Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w E39
    Nie mogę znaleźć tego odpływu. Może u mnie nie ma? We wszystkich wersjach jest ten odpływ?
  12. Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w E39
    A ten odpływ jest gdzieś pod zawiasami klapki?
  13. Ratovnik opublikował(a) temat w E39
    Witam, od zawsze mam problem, że po deszczu, albo wizycie w myjni pod klapką wlewu paliwa znajduje się spora ilość wody, która sobie tam stoi aż wyschnie/wyparuje (więc czasami bardzo długo). Wydaje mi się, ze jest tak w każdym E39, i stąd moje pytanie czy mam rację? Może ktoś z forumowiczów ma sposób na to jak zapobiec dostawaniu się wody w to miejsce? Pozdrawiam. Piotr.
  14. Witam, zastanawiam się czy można włączyć opcję mignięcia kierunków po zamknięciu samochodu z kluczyka. E39 jest z rocznika 96, jednak dotychczas po zamykaniu z kluczyka słychać tylko mechaniczny dźwięk ryglowania, a chciałbym do tego dodać mignięcie kierunków, albo jakoś włączyć dźwięk zamykania drzwi. Czy to możliwe (np. zaprogramowanie) w tym roczniku? Pozdrawiam. Piotr.
  15. Woda do bagażnika dostaje się przeważnie przy uszczelkach tylnych lamp. Ze starości przepuszczają wodę i zbiera się ona pod kołem zapasowym.
  16. Da się.
  17. Te gąbki w rurkach są po to aby kurz nie dostawał się do środka reflektora.
  18. a takie potwierdzenie opłacenia OC w UFG to jest "na żywca" czy trwa kilka dni?
  19. Ja kupiłem na Allegro u sprzedawcy xenony_waw_pl Zapłaciłem 249 zł za komplet z przejściówkami do lamp po liftingu. W żarnikach wystawały chyba cztery kabelki, dwa z nich uciąłem, gdyż nie były potrzebne. Żarnik przykleiłem kropelką do przejściówki i uszczelniłem silikonem, aby do lampy nie dostawał się kurz. I tak to już działa od początku roku.
  20. A ja założyłem HIDy do lamp po lifcie i jak są wyłączone to na komputerze pokazuje się komunikat o przepalonych żarówkach, gdy włączę ksenony - komunikat znika. W sumie takie rozwiązanie bardzo mi się podoba, ponieważ informuje mnie, że powinienem włączyć światła.
  21. Problem rozwiązałem poprzez wymianę przekaźników w module komfortu (jeden lub dwa uległy awarii, jednak nie wiem które, wiec wymieniłem wszystkie cztery). Przed wymianą przekaźników nawaliły jeszcze drzwi kierowcy i otwieranie szyb z panelu na drzwiach kierowcy (szyba kierowcy nie działała w ogóle). Z dostępnością przekaźników był spory problem, ale w końcu sprowadziłem z Niemiec 4 sztuki (w cenie 10 Euro za jeden). Wymiany dokonałem w serwisie GSM/RTV za 20 zł. Po wymianie moduł wyglądał tak: http://images37.fotosik.pl/213/3eda1e182b4224e7.jpg http://images50.fotosik.pl/218/cb43f9a7a296cc46.jpg Przyznam, że zastanawiałem się jak sobie poradzą z tym "lakiem" po drugiej stronie modułu, ale jak widać na zdjęciu wszystko ładnie "zmyli" i przylutowali. Przed wymianą miałem identyczne (różniły się tylko numerem partii): http://images40.fotosik.pl/214/810b6c6fa556495c.jpg Po założeniu naprawionego modułu wszystko działało po staremu, dopiero po przejechaniu małej trasy przekaźniki zadziałały poprawnie (i nie wiem dlaczego dopiero po kilkunastu kilometrach, ale ważne że działają:)). Te cztery wyjęte (z których dwa są dobre) mogę komuś odsprzedać jeśli jest zainteresowany.
  22. Witam. Czy ktoś z Was orientuje się jakie bezpieczniki i które (te ze schowka czy z pokrywy pod maską) odpowiadają za otwieranie drzwi (ryglowanie)? Nie otwierają mi się tylne prawe. Te spod maski za co odpowiadają? Piotr.
  23. Oleju w skrzyni nie wymieniałem w ogóle (od dwóch lat jak jeżdżę). Sprawdzałem kilka razu tylko kolor oleju i czy jest tyle ile ma być. Tak prawdę mówiąc to czy taka wymiana może być przyczyną takiego problemu z siłowym wrzucaniem jedynki?
  24. Właśnie robię podobnie, wrzucam trójkę, na luz i na jedynkę.
  25. Sprzęgło wymieniłem (kompletne) jakieś 1,5 miesiąca temu. Przed wymianą było podobnie. Trzeba się lekko siłować przed wrzuceniem jedynki.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.