Treść opublikowana przez Ratovnik
-
Czy jeżdżenie na "luzie" szkodzi silnikowi albo sk
A czy coś sie niszczy, zaciera itp.?
-
Czy jeżdżenie na "luzie" szkodzi silnikowi albo sk
Dlaczego nie jest wskazane? Jeśli szkodzi to dlaczego i jak?
-
Czy jeżdżenie na "luzie" szkodzi silnikowi albo sk
Witam i mam prośbę o kolejną radę, chodzi mi o sprawę jeżdżenia na luzie. Czy po rozpędzeniu samochodu lub jeździe z górki, nie ma przeszkód i czy nie jest szkodliwe dla silnika, albo dla skrzyni biegów wrzucanie na luz i jazda na biegu jałowym przez jakiś odcinek drogi?
-
Jaką wlewać benzynę i na jakich stacjach?
Witam wszystkich, proszę o poradę i polecenia jaką preferujecie benzynę (Eurosuper 95, Pb 98, V-Power 95, V-Power Racing, Verva 98, Super Plus 98, BP Ultimate 98 itp.), która wg was jest najlepsza i na jakich stacjach tankujecie? Ja zalewam V-Power 95.
-
Jazda na rezerwie paliwa
To wówczas jakie będą konsekwencje?
-
Jazda na rezerwie paliwa
A czy oprócz możliwości uszkodzenia pompy paliwa jazda na małej ilości paliwa może być szkodliwa dla silnika? Czy dotyczy to tylko pompy i filtra?
-
Stuki w tylnym zawieszeniu
A czy oprócz możliwości uszkodzenia pompy paliwa jazda na małej ilości paliwa może być szkodliwa dla silnika? Czy dotyczy to tylko pompy i filtra?
-
Jazda na rezerwie paliwa
Jak to jest z jazdą na rezerwie? Szkodzi silnikowi, zanieczyszcza układ i przewody?
-
Stuki w tylnym zawieszeniu
Miałem podobny (a może nawet identyczny) problem, tylko w moim sedanie. Coś trzeszczało w lewym kole, głównie przy przejeżdżaniu przez próg spowalniający, czasem przy ruszaniu. Zerknąłem w lewe tylne nadkole a tam sprężyna pęknięta (kilkanaście dni temu coś strzeliło jak zjeżdżałem z pochylonego krawężnika i musiała wówczas pęknąć). Wymieniłem komplet sprężyn z tyłu (na firmę K+F) i śmiga aż miło:) Więc polecam sprawdzenie tylnych sprężyn zawieszenia.
-
Zawieszenie tylne.
Założyłem nowe sprężyny, amortyzator przeżył, a pękła końcówka sprężyny o długości 10 cm (co widać na foto) Wymieniłem na niemieckie, firmy K+F, śmiga jak należy. Polecam.
-
Jakie najlepsze sprężyny do E39?
Założyłem niemieckie, firmy K+F, śmiga jak należy, polecam.
-
Fotele E39 (1996r.)
Podarte nie jest, ale jest "wysiedziane" :) i chce zamienić na siedzisko pasażera, jest prawie jak nowe:). Na oko, ile to godzin roboty z rozbieraniem tych dwóch foteli?
-
Panel klimatyzacji
Witam, mam kłopot, a mianowicie, z panelu klimatyzacji (w okolicy uchwytów na napoje) słychać jakby mały wiatraczek, mimo iż klimatyzacja i nawiew są wyłączone, nawet nie ma kluczyka w stacyjce a odgłos jest słyszalny. Czym to może być spowodowane i jak ten denerwujący hałas usunąć?
-
Fotele E39 (1996r.)
Witam, proszę o pomoc i wskazówki. Czy da sie zamienić samo siedzisko fotela kierowcy siedzisko z fotela pasażera?
-
telefon w E39
Kartę wsadza się w centralkę w bagażniku, pod klapką z lewej strony, na samej górze. U mnie działa w każdej sieci.
-
Jakie najlepsze sprężyny do E39?
Gdy już wymienię to dam znać co mam i jak to jeździ :D
-
Zawieszenie tylne.
W sumie auto jeździ normalnie, tylko na wzniesieniach czasami coś z tyłu zgrzyta. Więc nie będę zajeżdżał amortyzatora i powoli podjadę wymienić sprężyny.
-
Zawieszenie tylne.
Ja tutaj z tyłu mam sprężyny Monroe, z przodu nie sprawdzałem. Ale nie wiem czy te Monroe są takie fajne, bo przy bocznym przechyle strzeliła jedna na mrozie. Może była już zajechana...
-
Zawieszenie tylne.
Znalazłem takie sprężyny na Allegro, SUPLEX:-). Podobno niemieckie:-)
-
Zawieszenie tylne.
Czyli wymienię komplet z tyłu. SUPLEX mogą być?
-
Jakie najlepsze sprężyny do E39?
A czy komplet na tył sprężyn firmy SUPLEX może być?
-
Jakie najlepsze sprężyny do E39?
Witam wszystkich, proszę o radę, ponieważ wymieniam sprężyny (komplet tył) w E39 Sedan i chciałem zasięgnąć opinii na jakie firmy postawić? Pozdrawiam.
-
Zawieszenie tylne.
Czyli samą sprężynę, czy dodatkowo amortyzatory? jeśli wymienia sie amortyzatory to należy wymieniać parami (jak padnie np. jeden tylny to wymieniamy dwa), a czy ze sprężynami jest tak samo, czy np. można wymienić jedną?
-
Zawieszenie tylne.
Witam, proszę o pomoc, gdyż mam następujący problem: ostatnio zjeżdżając z chodnika (bez szaleństwa, spokojnie i powoli, aby nie przyhaczyć spodem) po zjechaniu lewą stroną samochodu usłyszałem kilka uderzeń (ostatnie trochę głośniejsze), jakbym o coś ocierał, jednak chodnik był na tyle niski, ze nie było możliwe abym dotknął spodem auta. Teraz czasami podczas jazdy po nierównościach (np. pokonywane powoli ograniczniki prędkości) słychać jakiś zgrzyt z tyłu. Po sprawdzeniu na kanale nie ma żadnego śladu otarcia czy uderzenia!!! Czy jest możliwe, aby przy takim przechyle samochodu strzelił amortyzator, albo sprężyna (tył)? Był mróz (-12 oC), więc może to ma jakiś wpływ na takie pękanie? Jak tak sobie zerknąłem na lewy tylny amortyzator i sprężynę to wygląda jakby osłona amortyzatora ocierała i sprężynę. Czy to wina amortyzatora? A może coś innego? I do tego wystaje jakiś koniec sprężyny (zaznaczyłem to na zdjęciu strzałką), czy to pęknięta sprężyna? Proszę o pomoc i wskazówki. 1 http://images23.fotosik.pl/136/e9ad21366286c36e.jpg 2 http://images26.fotosik.pl/137/37a981506f0505cd.jpg 3 http://images28.fotosik.pl/137/d0f5dae133c0bf61.jpg 4 http://images33.fotosik.pl/100/07590b5979b2f202.jpg 5 http://images24.fotosik.pl/137/8903344417114b19.jpg 6 http://images34.fotosik.pl/99/85856857e0e202d4.jpg
-
Fotele E39 (1996r.)
Witam serdecznie, ostatnio zastanawiam sie czy istnieje możliwość zamiany siedziska fotela kierowcy na siedzisko fotela pasażera. Pytam ponieważ chciałem je ze sobą wymienić, a nie wiem czy warto rozkręcać fotele, bo jeśli nie da rady to strata czasu murowana? A może da sie zamienić miejscami całe fotele? Pozdrawiam. Piotr.