Treść opublikowana przez Ratovnik
-
Woda w bagażniku
Sprawdź uszczelki przy tylnych lampach.
-
Metaliczny dźwięk z podczas ruszania (LT, sedan)
Wjechałem pod auto z latarką, poruszałem, podotykałem. Przy ruszeniu trochę poszeleściło, później ustało i już nie ma problemu. Hmm, może to piasek wpadł gdzieś do łożyska? Przyznam, że przez kilkanaście dni nie jeździem, więc może tarcze się jakoś zapiekły, albo zardzewiały? Pozdrawiam. Piotr.
-
Metaliczny dźwięk z podczas ruszania (LT, sedan)
Jakie samoregulator? Co to takiego?
-
Metaliczny dźwięk z podczas ruszania (LT, sedan)
Witam. Co może być przyczyną "metalicznego" dźwięku podczas ruszania dobiegającego z lewego tylnego koła? Ten dźwięk to takie jakby "ciągniecie zaczepionego kawałka metalu". Czy to łożysko, albo jakiś metalowy element tylnego hamulca? Pozdrawiam.
-
Zmiana lamp w e39
http://images40.fotosik.pl/75/d685c42a9eee5c20.jpg Podłączasz dwie wtyczki na lampę: jedna na kierunek [A], druga na ringi [C] (postojówki). Reszta wtyczek jak w lampie sprzed liftingu (nie potrzeba do nich przejściówek).
-
Zmiana lamp w e39
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=102813
-
jak podłączyć lampy po lifcie do kabli przed liftem
Potrzebujesz takie przejsciówki: http://images38.fotosik.pl/74/71458c972ff7d25f.jpg
-
Problem z diodami LED bład komputera E39.
Witam. Na problemy z diodami (lecz w tylnych lampach) zastosowałem takie oporniki, zamiast 75 wsadziłem jednak 180 OHM (mniej się grzeją): http://images34.fotosik.pl/282/d17e7f487215ed0d.jpg Jeden taki opornik ja jedna diodę. Tak już to mam około roku i działa.
-
Problem Tylne lampy LED w E39 ?
Witam. Piłowałem tak, aby pasowały do wnęk, nie stosowałem uszczelki z poprzedniej lampy ponieważ ta gąbka jest trochę za gruba a w niektórych momentach jest za cienka. Po spiłowaniu i dopasowaniu lamp nałożyłem grubą warstwę silikony na lampę i na odpowiednie miejsce we wnęce na lampę, docisnąłem je i przykręciłem. Na drugi dzień odbyła się kontrola szczelności (lałem wodę do rynienki przy otwartym bagażniku i sprawdzałem czy coś się pojawia od środka na tej półeczce pod lampą). Z tego co pamiętam pojawiły się dwie krople, wytarłem . "dosilikonowałem" i już tak od czerwca ani kropli.
-
zabezpieczenie antykrzdzieżowe
Akumulator do plecaka i do domu :-)
-
Którędy (najlepiej) pociągnąc kabelki spod maski do kabiny?
Dzięki za wskazówki :D
-
Którędy (najlepiej) pociągnąc kabelki spod maski do kabiny?
Witam wszystkich:-) Chcę pociągnąć kabelki spod maski (z okolicy przednich reflektorów) do wnętrza kabiny i nie mam pojęcia którędy najlepiej je poprowadzić, żeby nie zrobić niepotrzebnych dziur? Są może jakieś "rurki" którymi można je poprowadzić do kabiny? Piotr.
-
Rozdzielnik gniazda zapalniczki
Planuję podłączyć do tego rozdzielacza: - CB - NAVI - wyświetlacz/projektor diodowy - diodowe oświetlenie dzienne :-) Czy jak będzie działać wszystko naraz to instalacja wytrzyma?:-)
-
Rozdzielnik gniazda zapalniczki
Witam wszystkich:-) czy ktoś z Was stosował taki http://www.allegro.pl/item516143274_rozdzielnik_gniazd_12v_3_wejscia_200cm_kab_tuning.html rozdzielacz do zasilania z zapalniczki? Czy w przypadku podłączenia 3, 4 urządzeń do tego rozdzielnika instalacja elektryczna będzie działać sprawnie czy jest szansa, ze coś się przepali?
-
Gdzie podłączyć kabelki do 12V
A gdyby tak podłączyć do gniazda zapalniczki taki rozdzielnik http://www.allegro.pl/item516143274_rozdzielnik_gniazd_12v_3_wejscia_200cm_kab_tuning.html to czy będzie to działać czy coś się przepali:-)?
-
buczenie wspomagania - jakieś sugestie ?
Sprawdź poziom oleju do wspomagania
-
Czy fotoradar błyska przy robieniu zdjęcia?
Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyA co w sytuacji kiedy od tego błysku fotoradaru spowoduję wypadek albo oślepiony wjadę w jakieś barierki :-D ? Czy można dochodzić odszkodowania? :-D
-
Czy fotoradar błyska przy robieniu zdjęcia?
Witam :-), mam pytanie związane z... fotoradarem :-). Czy podczas robienia zdjęcia pojazdowi fotoradar błyska jakąś lampą błyskową? :-)
-
Antena CB (SIRIO TRIFLEX)
Czyli nikt nie ma fotki jak to wygląda po montażu tej anteny... :-| :|
-
Mycie samochodu
Witam :-) , chciałem się poradzić i poczytać wasze opinie na temat mycia samochodu. W książce "Sam naprawiam.." jest napisane, że najlepiej myć samochód gąbką i dużą ilością samej wody. Więc też tak praktykuję, najpierw namaczanie i spłukiwanie początkowe pod ciśnieniem, usuwanie trudnych i punktowych zabrudzeń płynem, a później gąbka, woda i jazda z całym samochodem, na koniec szyby płynem do szyb. Czy ktoś też tak praktykuje czy może bardziej powszechne jest mycie całego auta szamponem? :-D
-
Uzależnienie od jazdy
...hmm chyba jednak nie jedyne ... bo jest jeszcze jedno... :dance: :dance: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news/zycie-seksualne-wlascicieli,1019376 Święta prawda :-D, na samą myśl, że w garażu stoi BMW to aż sie bardziej chce... :-D :-D
-
Antena CB (SIRIO TRIFLEX)
To jak, ma ktoś zamontowaną taką antenę i fotkę jak to wygląda na samochodzie? :-D
-
Grad na Śląsku i mój samochód
U znajomych na południu Katowic nic nie spadło...
-
Emblemat forum BMW-klub.pl
Witam :-) , czy można gdzieś nabyć naklejane emblematy forum naszego klubu, takie, które by można sobie strzelić gdzieś na autko? :-)
-
Uzależnienie od jazdy
Czy Wy też tak macie, że minimum raz na dzień musicie wsiąść i pojeździć? :-D I to nawet nieważne dokąd. Byle jechać :-D