Skocz do zawartości

Ratovnik

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ratovnik

  1. Ratovnik odpowiedział(a) na robson76 temat w E39
    Sprawdź uszczelki przy tylnych lampach.
  2. Wjechałem pod auto z latarką, poruszałem, podotykałem. Przy ruszeniu trochę poszeleściło, później ustało i już nie ma problemu. Hmm, może to piasek wpadł gdzieś do łożyska? Przyznam, że przez kilkanaście dni nie jeździem, więc może tarcze się jakoś zapiekły, albo zardzewiały? Pozdrawiam. Piotr.
  3. Jakie samoregulator? Co to takiego?
  4. Witam. Co może być przyczyną "metalicznego" dźwięku podczas ruszania dobiegającego z lewego tylnego koła? Ten dźwięk to takie jakby "ciągniecie zaczepionego kawałka metalu". Czy to łożysko, albo jakiś metalowy element tylnego hamulca? Pozdrawiam.
  5. Ratovnik odpowiedział(a) na Sailor temat w E39
    http://images40.fotosik.pl/75/d685c42a9eee5c20.jpg Podłączasz dwie wtyczki na lampę: jedna na kierunek [A], druga na ringi [C] (postojówki). Reszta wtyczek jak w lampie sprzed liftingu (nie potrzeba do nich przejściówek).
  6. Ratovnik odpowiedział(a) na Sailor temat w E39
    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=102813
  7. Potrzebujesz takie przejsciówki: http://images38.fotosik.pl/74/71458c972ff7d25f.jpg
  8. Witam. Na problemy z diodami (lecz w tylnych lampach) zastosowałem takie oporniki, zamiast 75 wsadziłem jednak 180 OHM (mniej się grzeją): http://images34.fotosik.pl/282/d17e7f487215ed0d.jpg Jeden taki opornik ja jedna diodę. Tak już to mam około roku i działa.
  9. Ratovnik odpowiedział(a) na kinder temat w E39
    Witam. Piłowałem tak, aby pasowały do wnęk, nie stosowałem uszczelki z poprzedniej lampy ponieważ ta gąbka jest trochę za gruba a w niektórych momentach jest za cienka. Po spiłowaniu i dopasowaniu lamp nałożyłem grubą warstwę silikony na lampę i na odpowiednie miejsce we wnęce na lampę, docisnąłem je i przykręciłem. Na drugi dzień odbyła się kontrola szczelności (lałem wodę do rynienki przy otwartym bagażniku i sprawdzałem czy coś się pojawia od środka na tej półeczce pod lampą). Z tego co pamiętam pojawiły się dwie krople, wytarłem . "dosilikonowałem" i już tak od czerwca ani kropli.
  10. Akumulator do plecaka i do domu :-)
  11. Dzięki za wskazówki :D
  12. Witam wszystkich:-) Chcę pociągnąć kabelki spod maski (z okolicy przednich reflektorów) do wnętrza kabiny i nie mam pojęcia którędy najlepiej je poprowadzić, żeby nie zrobić niepotrzebnych dziur? Są może jakieś "rurki" którymi można je poprowadzić do kabiny? Piotr.
  13. Planuję podłączyć do tego rozdzielacza: - CB - NAVI - wyświetlacz/projektor diodowy - diodowe oświetlenie dzienne :-) Czy jak będzie działać wszystko naraz to instalacja wytrzyma?:-)
  14. Ratovnik opublikował(a) temat w E39
    Witam wszystkich:-) czy ktoś z Was stosował taki http://www.allegro.pl/item516143274_rozdzielnik_gniazd_12v_3_wejscia_200cm_kab_tuning.html rozdzielacz do zasilania z zapalniczki? Czy w przypadku podłączenia 3, 4 urządzeń do tego rozdzielnika instalacja elektryczna będzie działać sprawnie czy jest szansa, ze coś się przepali?
  15. A gdyby tak podłączyć do gniazda zapalniczki taki rozdzielnik http://www.allegro.pl/item516143274_rozdzielnik_gniazd_12v_3_wejscia_200cm_kab_tuning.html to czy będzie to działać czy coś się przepali:-)?
  16. Sprawdź poziom oleju do wspomagania
  17. A co w sytuacji kiedy od tego błysku fotoradaru spowoduję wypadek albo oślepiony wjadę w jakieś barierki :-D ? Czy można dochodzić odszkodowania? :-D
  18. Witam :-), mam pytanie związane z... fotoradarem :-). Czy podczas robienia zdjęcia pojazdowi fotoradar błyska jakąś lampą błyskową? :-)
  19. Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w E39
    Czyli nikt nie ma fotki jak to wygląda po montażu tej anteny... :-| :|
  20. Ratovnik opublikował(a) temat w E39
    Witam :-) , chciałem się poradzić i poczytać wasze opinie na temat mycia samochodu. W książce "Sam naprawiam.." jest napisane, że najlepiej myć samochód gąbką i dużą ilością samej wody. Więc też tak praktykuję, najpierw namaczanie i spłukiwanie początkowe pod ciśnieniem, usuwanie trudnych i punktowych zabrudzeń płynem, a później gąbka, woda i jazda z całym samochodem, na koniec szyby płynem do szyb. Czy ktoś też tak praktykuje czy może bardziej powszechne jest mycie całego auta szamponem? :-D
  21. Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w E39
    ...hmm chyba jednak nie jedyne ... bo jest jeszcze jedno... :dance: :dance: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news/zycie-seksualne-wlascicieli,1019376 Święta prawda :-D, na samą myśl, że w garażu stoi BMW to aż sie bardziej chce... :-D :-D
  22. Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w E39
    To jak, ma ktoś zamontowaną taką antenę i fotkę jak to wygląda na samochodzie? :-D
  23. U znajomych na południu Katowic nic nie spadło...
  24. Ratovnik opublikował(a) temat w E36
    Witam :-) , czy można gdzieś nabyć naklejane emblematy forum naszego klubu, takie, które by można sobie strzelić gdzieś na autko? :-)
  25. Ratovnik opublikował(a) temat w E39
    Czy Wy też tak macie, że minimum raz na dzień musicie wsiąść i pojeździć? :-D I to nawet nieważne dokąd. Byle jechać :-D

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.