Skocz do zawartości

wilqkrk

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wilqkrk

  1. wilqkrk odpowiedział(a) na dziaraxc temat w X5 (G05)
    Spróbuj ogarnąć, bo koszt żaden a w razie uszkodzenia dostajesz ekstra kilka tysiaków na waciki :D
  2. wilqkrk odpowiedział(a) na ArtShape temat w X5 (G05)
    Ile płacisz za komplet z ciekawości ? Zamówiłem ori przód tył gumowe i wyszło 520 zł brutto.
  3. wilqkrk odpowiedział(a) na dziaraxc temat w X5 (G05)
    Oczywiście od wartości fakturowej, późno już było więc z rozpędu podałem katalogową :D, fakturowa to 500 tyś :) Ubezpieczenie powłoki ceramicznej kosztowało 90 albo 100 zł / rok. Działa tak, że w przypadku szkody, ubezpieczyciel oprócz wypłaty standardowego odszkodowania do wartości fakturowej, wypłaca dodatkową kasę za zaaplikowaną powłokę ceramiczną i folię, które z wiadomych przyczyn zostały zniszczone. Dokumentem weryfikacyjnym jest karta gwarancyjna producenta folii i powłoki przypisana do numeru VIN pojazdu i oczywiście fv. W moim przypadku koszt powłoki na cały pojazd + folia full front + progi + wnęki pod klamkami + nadkola + impregnacja skóry i całego wnętrza wyniosła 8600 zł netto u znajomego. Ubezpieczenie na okres leasingu to 500 zł więc myślę że warto, tym bardziej że wg zapisów w OWU wypłacają za całość, nawet w przypadku uszkodzenia tylko jednego elementu.
  4. wilqkrk odpowiedział(a) na dziaraxc temat w X5 (G05)
    Za komplet OC + AC + KR + NNW + kilka dodatków typu ubezpieczenie powłoki ceramicznej i folii, wyszło u mnie 10,3k (Ergo Hestia). Mocno negocjowałem przedstawiając oferty z kilku źródeł. Konfig M50d, na prawie 600k.
  5. wilqkrk odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Jeżeli masz 5 osobową rodzinę, to rozważyłbym Q7 lub X7, a nie X5, jeszcze 45e z mniejszym kufrem to już w ogóle. Oczywiście jeszcze kwestia w jakim wieku masz pociechy (czy w grę wchodzi wózek / wózki czy już nie).
  6. wilqkrk odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Osobiście po kilku godzinach jazdy 45e poirytowały mnie wszelkiej maści dziwne odgłosy wydobywające się z tego samochodu :D Nie spodobał mi się również lag w momecie mocnego przyspieszania gdy nagle włącza się silnik spalinowy.
  7. U mnie występuje irytujące opóźnienie podczas rozmowy z połączonym Apple Car Play. Rozmówca słyszy moje słowa z około 2s opóźnieniem i odwrotnie. Czy ktoś spotkał się z tym problemem ?
  8. Poczytaj sobie temat "Opony zimowe X5 G05". Michelin Alpin 5 SUV to chyba najlepsza opona na zimę do X5 więc bierz i się nie zastanawiaj. Osobiście sam bym je brał gdyby tylko były homologowane przez BMW na 21" (lato mam 22" i zamówiłem na zimę te felgi które Ty masz na lato ale oryginalnie są z oponami Pirelli Winter Scorpion). Nie baw się w zamienniki... nie do tej klasy samochodu.
  9. wilqkrk odpowiedział(a) na kamilkoc temat w X5 (G05)
    Ja tydzień temu miałem powiadomienie o dostępnej aktualizacji, wszystko pięknie się zainstalowało i mam najnowszy soft :)
  10. Ja kupiłem i założyłem w serwisie. Wszystko jest ok. Stavage i jak się spisują ? Czujesz różnice w stosunku do letnich 22" ? Miękko / twardo ? :D Ja dopiero uporałem się z wirusem i zarezerwowałem komplet z montażem na przyszły tydzień.
  11. Też zamówiłem te koła na zimę i jeszcze jeden kolega z forum - obydwoje u dealera. Jadę na przekładkę w przyszłym tygodniu. Robiłeś to poza serwisem ?
  12. Testowałem wszystkie zawiasy i zdecydowałem się na pneumatykę. Pamiętaj, że w M50d / M50i jest ona utwardzona i jeździ się doskonale! Do tego skrętna tylna oś robi naprawę robotę! Nie czuć żeby tył latał na boki, jak w X7 - a to budziło we mnie spore obawy po pierwszych przejazdach. Z pneumatyką jest przyjemnie i komfortowo, a w odpowiednim trybie - fajnie sportowo. Bynajmniej, w żadnym przypadku - nie buja. Tryb comfort naprawdę robi robotę, natomiast gdy chcemy poszaleć, wciskamy sport / sport plus i pneumatyka się usztywnia, dając przyjemny oraz jak na suva - rasowy charakter jazdy. W 40i na pneumatyce było bardziej miękko, a jadąc przez nieco większe wyboje, bujało nim tak, że tyłek odrywał mi się od fotela - słabe uczucie. Może troszkę subiektywnie ale zaobserwowałem, sporą różnicę w stosunku do utwardzonej wersji. W M proff natomiast brakowało mi zdecydowanie komfortu, którego oczekuję od X5 - na autostradzie spoko, natomiast czujesz każdy błąd smoło-wylewaczy ;) Nie jest to zawias z X5M ale do niego w jakimś stopniu zbliżony. Adaptacyjne to podstawowa opcja - wstyd brać przy srogim konfigu :twisted: A tak serio, co by nikogo nie obrazić - takie jakieś... zwyczajne. Nie miałem specjalnie ochoty na dłuższą, niż 40-50 minutową jazdę. Szybko przesiadłem się na kolejną wersję, tym bardziej że salonowa testówka miała silnik 25d i przy 160 km/h nie wiedziałem czy jeszcze się rozpędza, czy to już v-max i powinienem zjechać na prawy pas... :mrgreen:
  13. wilqkrk odpowiedział(a) na BigCactus temat w X5 (G05)
    To co, policja mi wlepi mandat i nie pojadę dalej ? Jak to wygląda w Austrii i we Włoszech, zakładacie łańcuchy czy tylko do okazania ?
  14. Czyli zamawiając handlowiec wpuścił Wasze samochody we wcześniej zamówione pozycje tylko edytował konfig :) Gratulacje odbioru i zadowolenia z użytkowania :)
  15. wilqkrk odpowiedział(a) na BigCactus temat w X5 (G05)
    Rozumiem :) Zatem tylko pytanie czy ktoś ma 21" i kupował / zakładał / ma łańcuchy na ten rozmiar ? :D
  16. Mam trzy pytania: 1. Czy ikonkę samochodu na komputerze pokładowym / w ustawieniach pojazdu, macie dostosowaną do Waszej specyfikacji tj. rozszerzony pakiet czerni, felgi, kolor lakieru ? czy tylko kolor lakieru ? 2. Czy występuje u Was opóźnienie podczas rozmowy telefonicznej przez Apple Car Play ? Podłączyłem iPhone'a (najnowsze oprogramowanie) i z niektórymi kontaktami jest wszystko ok, a z innymi występuje opóźnienie w okolicach 2-3 sekund. Skończę zdanie i jest cisza, po kilku sekundach dopiero osoba odpowiada, bo to co mówię doszło z opóźnieniem. 3. Czy da się ustawić konkretny kąt obniżania się prawego lusterka wstecznego podczas cofania ?
  17. wilqkrk odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Jak dobrze zagadasz u kierownika to dostaniesz. Mój konfig katalogowo prawie 600k - kupiłem poniżej 500k ;)
  18. wilqkrk odpowiedział(a) na BigCactus temat w X5 (G05)
    lancuchy.pl/Bmw/X5%20(G05)%20(2018)/315-35-21/594 Czy to oznacza, że spokojnie na zimówki 21" mogę kupić łańcuchy i jechać w Alpy ? Te groszowe opaski też są akceptowalne podczas "okazania" Włoskiej / Austriackiej Policaj ? :mrgreen:
  19. wilqkrk odpowiedział(a) na BigCactus temat w X5 (G05)
    Podbijam temat. Zamówiłem zimówki ori 21" (na lato mam 22 z m-pakietu), czy ktoś kupował do nich łańcuchy ? Jeżeli tak to jakie ? Jak to jest z tym obowiązkiem ich posiadania i zakładania w Austrii / we Włoszech, bo nie mam doświadczenia w tym temacie. Może ktoś mi nakreślić sprawę ?
  20. wilqkrk odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Na pierwszy rok polisa zazwyczaj w cenie ma utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia i wypłatę do wartości fakturowej. Co do ofert leasingu, ja wziąłem 5 letni, wpłata 33% (max możliwy do odliczenia wg aktualnych przepisów), wykup 15%, całość wyszła 103,2% :) To mocno naciągnięty promo BMW Leasing przy takich parametrach.
  21. Panowie szybkie pytanie. Mam dwie oferty na koła z oponami zimowymi 21", różnica w kwestii opon, które będą lepsze - macie doświadczenie z nimi? Pilot Alpin 5 SUV to też RunFlat ? Oferta z Michelinami jest o 600 zł droższa. Kompletne koła zimowe z czujnikami ciśnienia RDC Obręcz wzór Star Spoke 741M Opona Michelin Pilot Alpin 5 SUV Przód:275/40R21 Tył:315/35R21 21 cali wzór 741M Opona Pirelli Scorpion Winter r-f* Przód 275/40R21 107V XL Tył 315/35R21 111V XL
  22. wilqkrk odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Ok, to zmienia postać rzeczy i rozjaśnia wartość ubezpieczenia ;) Mnie GAP fakturowy (do kwoty 150k), na cały okres leasingu, kosztował 18k :)
  23. wilqkrk odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    OC/AC/GAP 9 tyś zł - rozumiem, że GAP w racie rocznej na kilka lat ?
  24. Gratuluję....... I zazdroszczę :) ja jeszcze czekam :( Dopiero dzisiaj odebrałeś? Do odbioru szykowałeś się już chyba w poprzednim tygodniu? Ile czasu minęło od dopłynecie do europy do dnia odbioru w Twoim przypadku? Dziękuję @bicpl i @KrzychoM :) Tak, odebrałem w piątek, prawie (ten sam tydzień :wink:) zgodnie z tym co pisałem 6 listopada (poniżej cytat). W poniedziałek miał badanie PDI, we wtorek poszły dokumenty do rejestracji, środa wolna, w czwartek zarejestrowany i gotowy do odbioru - umówiłem się na piątek, bo tak mi bardziej pasowało czasowo :) Zatem będąc drobiazgowym, od tygodnia produkcyjnego - odbiór nastąpił 8 tygodni później. Od dnia dopłynięcia do europy, do odbioru - około 4 tygodnie (2 tygodnie dłużej niż być powinno).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.