Treść opublikowana przez wilqkrk
- Zakup X5
-
Dywaniki zimowe
Ile płacisz za komplet z ciekawości ? Zamówiłem ori przód tył gumowe i wyszło 520 zł brutto.
-
Zakup X5
Oczywiście od wartości fakturowej, późno już było więc z rozpędu podałem katalogową :D, fakturowa to 500 tyś :) Ubezpieczenie powłoki ceramicznej kosztowało 90 albo 100 zł / rok. Działa tak, że w przypadku szkody, ubezpieczyciel oprócz wypłaty standardowego odszkodowania do wartości fakturowej, wypłaca dodatkową kasę za zaaplikowaną powłokę ceramiczną i folię, które z wiadomych przyczyn zostały zniszczone. Dokumentem weryfikacyjnym jest karta gwarancyjna producenta folii i powłoki przypisana do numeru VIN pojazdu i oczywiście fv. W moim przypadku koszt powłoki na cały pojazd + folia full front + progi + wnęki pod klamkami + nadkola + impregnacja skóry i całego wnętrza wyniosła 8600 zł netto u znajomego. Ubezpieczenie na okres leasingu to 500 zł więc myślę że warto, tym bardziej że wg zapisów w OWU wypłacają za całość, nawet w przypadku uszkodzenia tylko jednego elementu.
- Zakup X5
-
BMW X5 45e
Jeżeli masz 5 osobową rodzinę, to rozważyłbym Q7 lub X7, a nie X5, jeszcze 45e z mniejszym kufrem to już w ogóle. Oczywiście jeszcze kwestia w jakim wieku masz pociechy (czy w grę wchodzi wózek / wózki czy już nie).
-
BMW X5 45e
Osobiście po kilku godzinach jazdy 45e poirytowały mnie wszelkiej maści dziwne odgłosy wydobywające się z tego samochodu :D Nie spodobał mi się również lag w momecie mocnego przyspieszania gdy nagle włącza się silnik spalinowy.
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
U mnie występuje irytujące opóźnienie podczas rozmowy z połączonym Apple Car Play. Rozmówca słyszy moje słowa z około 2s opóźnieniem i odwrotnie. Czy ktoś spotkał się z tym problemem ?
-
Zamienniki felg 20 X5 G05 czy oryginały. Jakie opony na zimę
Bardzo proszę :)
-
Zamienniki felg 20 X5 G05 czy oryginały. Jakie opony na zimę
Poczytaj sobie temat "Opony zimowe X5 G05". Michelin Alpin 5 SUV to chyba najlepsza opona na zimę do X5 więc bierz i się nie zastanawiaj. Osobiście sam bym je brał gdyby tylko były homologowane przez BMW na 21" (lato mam 22" i zamówiłem na zimę te felgi które Ty masz na lato ale oryginalnie są z oponami Pirelli Winter Scorpion). Nie baw się w zamienniki... nie do tej klasy samochodu.
-
Android Auto - 07/2020.25
Ja tydzień temu miałem powiadomienie o dostępnej aktualizacji, wszystko pięknie się zainstalowało i mam najnowszy soft :)
-
Czujniki ciśnienia BMW X5 G05
Ja kupiłem i założyłem w serwisie. Wszystko jest ok. Stavage i jak się spisują ? Czujesz różnice w stosunku do letnich 22" ? Miękko / twardo ? :D Ja dopiero uporałem się z wirusem i zarezerwowałem komplet z montażem na przyszły tydzień.
-
Czujniki ciśnienia BMW X5 G05
Też zamówiłem te koła na zimę i jeszcze jeden kolega z forum - obydwoje u dealera. Jadę na przekładkę w przyszłym tygodniu. Robiłeś to poza serwisem ?
-
Jakie macie spalanie od poczatku?
Testowałem wszystkie zawiasy i zdecydowałem się na pneumatykę. Pamiętaj, że w M50d / M50i jest ona utwardzona i jeździ się doskonale! Do tego skrętna tylna oś robi naprawę robotę! Nie czuć żeby tył latał na boki, jak w X7 - a to budziło we mnie spore obawy po pierwszych przejazdach. Z pneumatyką jest przyjemnie i komfortowo, a w odpowiednim trybie - fajnie sportowo. Bynajmniej, w żadnym przypadku - nie buja. Tryb comfort naprawdę robi robotę, natomiast gdy chcemy poszaleć, wciskamy sport / sport plus i pneumatyka się usztywnia, dając przyjemny oraz jak na suva - rasowy charakter jazdy. W 40i na pneumatyce było bardziej miękko, a jadąc przez nieco większe wyboje, bujało nim tak, że tyłek odrywał mi się od fotela - słabe uczucie. Może troszkę subiektywnie ale zaobserwowałem, sporą różnicę w stosunku do utwardzonej wersji. W M proff natomiast brakowało mi zdecydowanie komfortu, którego oczekuję od X5 - na autostradzie spoko, natomiast czujesz każdy błąd smoło-wylewaczy ;) Nie jest to zawias z X5M ale do niego w jakimś stopniu zbliżony. Adaptacyjne to podstawowa opcja - wstyd brać przy srogim konfigu :twisted: A tak serio, co by nikogo nie obrazić - takie jakieś... zwyczajne. Nie miałem specjalnie ochoty na dłuższą, niż 40-50 minutową jazdę. Szybko przesiadłem się na kolejną wersję, tym bardziej że salonowa testówka miała silnik 25d i przy 160 km/h nie wiedziałem czy jeszcze się rozpędza, czy to już v-max i powinienem zjechać na prawy pas... :mrgreen:
-
Opony zimowe X5 G05
To co, policja mi wlepi mandat i nie pojadę dalej ? Jak to wygląda w Austrii i we Włoszech, zakładacie łańcuchy czy tylko do okazania ?
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Czyli zamawiając handlowiec wpuścił Wasze samochody we wcześniej zamówione pozycje tylko edytował konfig :) Gratulacje odbioru i zadowolenia z użytkowania :)
-
Opony zimowe X5 G05
Rozumiem :) Zatem tylko pytanie czy ktoś ma 21" i kupował / zakładał / ma łańcuchy na ten rozmiar ? :D
-
x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem
Mam trzy pytania: 1. Czy ikonkę samochodu na komputerze pokładowym / w ustawieniach pojazdu, macie dostosowaną do Waszej specyfikacji tj. rozszerzony pakiet czerni, felgi, kolor lakieru ? czy tylko kolor lakieru ? 2. Czy występuje u Was opóźnienie podczas rozmowy telefonicznej przez Apple Car Play ? Podłączyłem iPhone'a (najnowsze oprogramowanie) i z niektórymi kontaktami jest wszystko ok, a z innymi występuje opóźnienie w okolicach 2-3 sekund. Skończę zdanie i jest cisza, po kilku sekundach dopiero osoba odpowiada, bo to co mówię doszło z opóźnieniem. 3. Czy da się ustawić konkretny kąt obniżania się prawego lusterka wstecznego podczas cofania ?
-
Rabaty na g05
Jak dobrze zagadasz u kierownika to dostaniesz. Mój konfig katalogowo prawie 600k - kupiłem poniżej 500k ;)
-
Opony zimowe X5 G05
lancuchy.pl/Bmw/X5%20(G05)%20(2018)/315-35-21/594 Czy to oznacza, że spokojnie na zimówki 21" mogę kupić łańcuchy i jechać w Alpy ? Te groszowe opaski też są akceptowalne podczas "okazania" Włoskiej / Austriackiej Policaj ? :mrgreen:
-
Opony zimowe X5 G05
Podbijam temat. Zamówiłem zimówki ori 21" (na lato mam 22 z m-pakietu), czy ktoś kupował do nich łańcuchy ? Jeżeli tak to jakie ? Jak to jest z tym obowiązkiem ich posiadania i zakładania w Austrii / we Włoszech, bo nie mam doświadczenia w tym temacie. Może ktoś mi nakreślić sprawę ?
-
Rabaty na g05
Na pierwszy rok polisa zazwyczaj w cenie ma utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia i wypłatę do wartości fakturowej. Co do ofert leasingu, ja wziąłem 5 letni, wpłata 33% (max możliwy do odliczenia wg aktualnych przepisów), wykup 15%, całość wyszła 103,2% :) To mocno naciągnięty promo BMW Leasing przy takich parametrach.
-
Koła zimowe z oponą RunFlat
Panowie szybkie pytanie. Mam dwie oferty na koła z oponami zimowymi 21", różnica w kwestii opon, które będą lepsze - macie doświadczenie z nimi? Pilot Alpin 5 SUV to też RunFlat ? Oferta z Michelinami jest o 600 zł droższa. Kompletne koła zimowe z czujnikami ciśnienia RDC Obręcz wzór Star Spoke 741M Opona Michelin Pilot Alpin 5 SUV Przód:275/40R21 Tył:315/35R21 21 cali wzór 741M Opona Pirelli Scorpion Winter r-f* Przód 275/40R21 107V XL Tył 315/35R21 111V XL
-
Rabaty na g05
Ok, to zmienia postać rzeczy i rozjaśnia wartość ubezpieczenia ;) Mnie GAP fakturowy (do kwoty 150k), na cały okres leasingu, kosztował 18k :)
-
Rabaty na g05
OC/AC/GAP 9 tyś zł - rozumiem, że GAP w racie rocznej na kilka lat ?
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Gratuluję....... I zazdroszczę :) ja jeszcze czekam :( Dopiero dzisiaj odebrałeś? Do odbioru szykowałeś się już chyba w poprzednim tygodniu? Ile czasu minęło od dopłynecie do europy do dnia odbioru w Twoim przypadku? Dziękuję @bicpl i @KrzychoM :) Tak, odebrałem w piątek, prawie (ten sam tydzień :wink:) zgodnie z tym co pisałem 6 listopada (poniżej cytat). W poniedziałek miał badanie PDI, we wtorek poszły dokumenty do rejestracji, środa wolna, w czwartek zarejestrowany i gotowy do odbioru - umówiłem się na piątek, bo tak mi bardziej pasowało czasowo :) Zatem będąc drobiazgowym, od tygodnia produkcyjnego - odbiór nastąpił 8 tygodni później. Od dnia dopłynięcia do europy, do odbioru - około 4 tygodnie (2 tygodnie dłużej niż być powinno).