Treść opublikowana przez wilqkrk
-
X5 F15 40D - stukanie (cykanie) zimnego silnika
Witajcie, Smol4 jakie koszty wyszły Ci za naprawę M50d ? Rozważam zakup X5 40d vs M50d i niektórzy straszą kosztami naprawy, możesz coś więcej na ten temat napisać ? Pytanie też do innych posiadaczy w/w silnika :) Z góry bardzo dziękuję za opinię.
-
Nowe silniki 45e i 25d
Masaże w X5 są bardzo rozbudowane i mają sporo opcji do wyboru np. masaż kręgosłupa, odcinka lędźwiowego czy górnej partii mięśni pleców lub bodajże ud czy pupki :D Można też wybrać masaż całej powierzchni ciała i wtedy wszystkie "masażery" są aktywne. Nieco gorzej jeżeli chodzi o samą kwestię intensywności masażu - chociaż to też można ustawić, to jednak nie jest on zbyt mocny (jak dla mnie powinno być bardziej intensywnie). Audi ma lepsze... :evil: Najlepiej przetestować w salonie i na jeździe próbnej :)
-
Dołożenie haka holowniczego do X5
Są jeszcze bagażniki na klapę ale nie wiem jak z praktycznością i wygodą użytkowania. unnamed.jpg
-
X5 M50d
Michael1916 super recenzja! kiedyś już przeczytałem ale teraz chciałbym wrócić do tematu. Jako że to ostatnie chwile na zamówienie M50d, stoję przed ostatecznym dylematem, który to pojawił się po bardzo licznych negatywnych opiniach ze strony niezależnych serwisów, mechaników i kilku znajomych. Doradzają oni zakup 40d zamiast M50d z uwagi na bardzo wysoką awaryjność tej jednostki. Niejednokrotnie w serwisie usłyszałem, że jak padnie turbo to trzeba wyciągać cały silnik i w gorszym przypadku koszt naprawy może dojść nawet do 45 tyś. zł. Pytanie zarówno do Ciebie Michael1916 oraz pozostałych użytkowników M50d. Czy mieliście do tej pory jakiekolwiek problemy z silnikiem, turbinami lub czymkolwiek związanym z układem napędowym ? Czy też słyszeliście że silnik wytrzymuje max 100k km ? Zamierzacie jeździć samochodem po okresie gwarancyjnym czy raczej sprzedać go wcześniej, by drugi właściciel mógł cieszyć się ostatnim rokiem "bez niespodziewanych wydatków" ? Jakie są Wasze przemyślenia na ten temat ?
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
A jak wychodzi cenowo dokupowanie, przedłużanie pakietów. W trakcie trwanie pakietu chce dokupić wyższy pakiet. Płacimy wtedy różnice ceny pomiędzy pakietami? Masz 3 miesiące od wyjechania samochodem z salonu na dokupienie konkretnego pakietu. Natomiast ceny już nie są takie jak przy zakupie - odpowiednio wyższe. Nie mam wiedzy o ile, w każdym razie zdecydowanie mniej się to opłaca. Taka sama sytuacja tyczy się wszelkich opcji, które możesz "dołożyć do samochodu" po jego zakupie. Przykładowo hak, w configu kosztuje 5750 zł, a gdybyś chciał zamontować go w późniejszym terminie to cena skacze już do poziomu kilkunastu tyś. zł. :duh: W tej klasy samochodzie wg mnie głupotą byłoby nie wykupienie przedłużenia gwarancji (pakiet serwisowy też raczej warto wziąć ale ten podstawowy, nie plus) - przynajmniej na czas użytkowania pojazdu, a i tak warto przedłużyć do 5 lat za te 10k, bo nawet po 3 letnim leasingu, wartość samochodu będzie odpowiednio wyższa przy odsprzedaży. No i Kowalski się ucieszy, że nic nie dołoży przez kolejne 2 lata - to chyba najbardziej konkretny argument do utrzymania wyższej ceny transakcyjnej. oj chyba tak właśnie nie jest - sprawdź to dokładnie z poziomu konfiguratora u handlowca - to chyba nie podlega rabatowaniu Pakiety naprawcze i sserwisowe sa wyłaczone z rabatowania. Nie do końca. To zależy od poziomu rabatowania i umiejętności negocjacyjnych. Teoretycznie oczywiście pakiety są wyłączone z rabatowania, natomiast osobiście uzyskałem rabat od całej kwoty konfiguracji (w tym z obydwoma pakietami) na poziomie, co prawda marnych ale 13%. Widać nie zrobiło im to większej różnicy. Z drugiej strony przy ofercie u innego dealera, rabat liczony był od wartości konfiguracji, minus wartość pakietów, następnie do kwoty po rabacie dodawane były ceny pakietów. Ta sytuacja dotyczy zniżki w wysokości 15%. Broker przy 22% rabatu też liczył bez pakietów :D
-
Klucze X5 mają akcylerometr (czujnik ruchu)
Pytanie czy to się rzeczywiście działa jak należy ? Osobiście myślę nad dodatkową ochroną w formie ukrytego nadajnika radiowego.
-
Rabaty na g05
Jureq ja też jestem na kupnie X5, narazie co mogę powiedzieć to że w M-Cars dają mega słabą ofertę ze zniżką rzędu 12-13% na samochody do produkcji - nie wiem jak od dzisiaj (trzeci kwartał) czy coś się zmieniło, bo dopiero będę pytał. Ale mam zamiar jechać do kilku innych miast i dealerów. Z Warszawy dostałem 15% po samej rozmowie telefonicznej. Jakbyś coś się dowiedział daj proszę znać. Rabaty rzędu 25-30% to tylko na modele wyprzedażowe, ubiegłoroczne. I w przypadku G05 to raczej 23-25%. Powyżej to już na inne modele. Jaki silnik bierzesz ? Ja jedynie się zdecyduje jak będzie naprawdę dobry rabat. A celuje między dwie opcje 1. 25d plus m pakiet lub 30 d ale już bez m pakietu. Niestety nie mogę wziać leasingu bo niemam własnej działalności więc będę musiał szukać innego finansowania lub gotówką ale to musiał by być super rabat. Dużo osób pisało o tych dużych rabatach może ktoś się podzieli gdzie to ? Można też poczekać do końca roku, jak im dużo na stanie zostanie to pewnie będą jeszcze większe rabaty. Jeżeli nie będziesz kupował samochodu na firmę to od razu ładnych kilka % rabatu Ci odpada niestety. W takim wypadku myślę że max na co możesz liczyć to 10-12% i to po mocnych negocjacjach.
-
Rabaty na g05
Jureq ja też jestem na kupnie X5, narazie co mogę powiedzieć to że w M-Cars dają mega słabą ofertę ze zniżką rzędu 12-13% na samochody do produkcji - nie wiem jak od dzisiaj (trzeci kwartał) czy coś się zmieniło, bo dopiero będę pytał. Ale mam zamiar jechać do kilku innych miast i dealerów. Z Warszawy dostałem 15% po samej rozmowie telefonicznej. Jakbyś coś się dowiedział daj proszę znać. Rabaty rzędu 25-30% to tylko na modele wyprzedażowe, ubiegłoroczne. I w przypadku G05 to raczej 23-25%. Powyżej to już na inne modele. Jaki silnik bierzesz ?
-
UCHWYT NA NAPOJE
Panowie, jak już troszkę "poużywaliście" (Ci co mają ;)) to polecacie ten grzany / chłodzony uchwyt na kubki ? Primo - sama efektywność grzania / chłodzneia Secondo - gdzieś wyczytałem że gorzej ładuje tel ta pozioma indukcja ? Wiadomym faktem jest brak miejsca na drugi telefon / portfel obok w przypadku grzanego / chłodzonego :roll:
-
BMW X5 - G05 pneumatyka vs hak
Dobry ruch :cool2: . Ja zapomniałem i wożę jak poniżej ;). Wbrew pozorom nie ma tragedii (oczywiście z hakiem inna bajka) - mam malutki podstopnik i przy lekkich rowerach montaż trwa 5-10min. Cały zestaw wygląda zacnie! :) z użyciem podstopnika ma to większy sens ale skoro mam jeszcze chwilę na dopieszczenie configa to grzechem byłoby nie zamówić haka :)
-
BMW X5 - G05 pneumatyka vs hak
A czy samochód wizualnie różni się czymkolwiek w wersji z hakiem i bez haka (oprócz przycisku w bagażniku) ? Oczywiście mowa o sytuacji gdy hak jest schowany i nieużywany :D Zderzak, dokładki itd. są te same i nie da się rozpoznać nie zaglądając pod spód ? Dorzuciłem do swojego configa hak, z uwagi na bagażnik rowerowy - nie wyobrażam sobie wyrzucać rowerów na dach w X5 :mad2:
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Możesz podesłać link do tego tematu ? Wrzuciłem w wyszukiwarkę ale nie znalazłem. Mam Wiśniowski i ogarnelem temat. Trzeba kupić modol i pilot są na allegro koszt około 150zl I podłączyć do bramy w miejscu np przycisku ręcznego otwierania bramy. Jak coś pisz na pruv Napisałem priv :mrgreen:
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Czy ktoś ma, korzyta i poleca Ambient Air oraz Pilot do bramy przy lusterku ? Pilot współpracuje bez problemu z bramami Wiśniowski ?
-
Jakie macie spalanie od poczatku?
Co się stało ? Jaki masz zawias ? Skrętna tylna oś ?
-
NOWE CENY (więcej opcji w konfiguratorze)
Mówiłem... ;) :D
-
NOWE CENY (więcej opcji w konfiguratorze)
A jaką masz wersję ? Moja konfiguracja M50d staniała ok. 10k z dnia na dzień :)
-
NOWE CENY (więcej opcji w konfiguratorze)
Możecie wrzucić jakieś zdjęcia pokazujące różnice w kierunkowskazach i dziennych w adaptacyjnych vs laser ? Co do zacisków, to też uważam że do koloru błękitnego / carbon black pasują niebieskie, natomiast do białego / czarny szafir - już czerwone są fajniejsze :)
-
NOWE CENY (więcej opcji w konfiguratorze)
Być może też, po okresie leasingu (w moim przypadku 5 letnim), lasery to będzie taki must have, że potencjalny kupiec używanego samochodu premium będzie brał ich posiadanie jako jedno z głównych kryteriów zaraz po modelu i silniku. Tak jak aktualnie ma to miejsce w przypadku wspomnianych przez Ciebie Zermax - ksenonów. Golf czy paserati bez ksenonów jest już bee i człowiek dalej scrolluje otomoto :D
-
NOWE CENY (więcej opcji w konfiguratorze)
Przekonywujące :) generalnie lasery tyczą się tylko świateł drogowych (długich), najlepiej różnicę widać w totalnej ciemności na nocnej trasie. Coraz mocniej się nad tym zastanawiam, bo sporo jeżdżę nocami. W najbliższych dniach przetestuje salonowe demówki pod tym kątem.
-
NOWE CENY (więcej opcji w konfiguratorze)
Od dzisiaj weszły w życie nowe ceny w konfiguratorze - JEST ZNACZNIE TANIEJ ! Między innymi dodatkowe opcje (w przypadku M50d - nie sprawdzałem jeszcze reszty silników) - czerwone zaciski i lusterka w carbonie. Praktycznie każda opcja potaniała - również pakiety serwisowe :) Na mojej konfiguracji zyskałem 6 tyś zł, i aktualnie jest to praktycznie równowartość dopłaty do laserów - pytanie czy warto ? ktoś ma ?
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Witus dobrze zauważyłeś, chcę po prostu kupić świadomie i biorąc pod uwagę tak duży wydatek wolę być w 100% pewny :) Nie chodzi tutaj o liczenie każdego grosza, tylko nie chcę płacić za coś co jest bezużyteczne, lub nie warte swojej ceny / dopłaty. Jestem Wam bardzo wdzięczny za wszelkie porady i dzięki wiedzy którą przekazujecie, już doszedłem do wniosku że handlowcy w bmw nie wiedzą co sprzedają... wczoraj byłem w 2 salonach i wiedziałem znacznie więcej niż sprzedawcy... w dodatku jeden przekonywał mnie do swoich błędnych racji... porażka! Początkowo miałem kupować bardziej sportowy samochód ale druga połówka przekonała mnie że SUV to właściwa droga, ponadto sam też biłem się z myślami czy bardziej sportowa limuzyna czy SUV, padło na mocnego i szybkiego SUV'a czyli X5 M50d. Dodatkowo liczę że wycofanie tej wersji silnikowej w późniejszym czasie spowoduje mniejszą utratę wartości (F15 M50d trzyma się w cenie mocno). Poza tym lubię mieć poczucie jazdy nieco rzadziej spotykanym samochodem :) Nie chcę stockowej wersji bo w każdej coś mi nie pasuje, wiele konfiguracji jest bez sensu np. brak jakiegoś ważnego elementu ale B&W + zawias M Proffessional są na pokładzie :mad2:. Zdecydowanie jestem za własnym configiem :) Narazie najlepszą ofertę dealerską (bez żadnych negocjacji i rozmów) dostałem z rabatem 15%, natomiast broker proponuje 20% ale jeszcze nie znam szczegółów jego działania, nie wiem jakie są za, a jakie przeciw. Dostałem tylko informację że kupuję bezpośrednio w salonie i z salonem podpisuję umowę. Wg mnie między 30d a 50d jest przepaść. Między 40d a 50d będzie zdecydowanie mniejsza różnica ale przekonamy się jak przypłyną pierwsze egzemplarze. Dużo korzystam z bagażnika więc pakiet akcesoriów to must have. Właśnie korci mnie First Class... muszę zobaczyć jak wygląda Sky Lounge bo jeszcze nie miałem takiej przyjemności :) Cała reszta zawarta w pakiecie jest również przydatna, chodź na masaże jest nagonka że bardzo słabo działają. Ów wspomniany handlowiec powiedział w dniu wczorajszym nawet ciekawostkę, że nie warto brać tylnych rolet przeciwsłonecznych bo się "tłuką na dziurach" :norty: nie kłóciłem się bo nie wiem czy miał rację czy też nie :mrgreen:
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Ciekawie się robi :) Aczkolwiek szkoda że nie będzie nowych kolorów do X5 - będę zamawiał swoją konfigurację w lipcu lub max sierpniu. Stanęło na M50d z pneumatyką i skrętną tylną osią. Carbon lub szafir na 22" 747. Wyposażenie prawie w pełni klarowne, rozmyślam tylko nad domykaniem zamków i masażami.... wtedy też bardziej opłaca się brać pakiet First Class i w "gratisie" by był sky lounge + tylne roletki. Macie Sky Lounge ? warte jest to dopłaty prawie 5k ? Nie przeszkadzają czarne kropki na szybie w ciągu dnia ?
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Witus1996 dzięki za bieżące informacje! :) Gdzie można o tym poczytać / zobaczyć coś więcej ?
-
X5 strasznie podatne na wiatr
Dzięki za opinię Michael1916. Będę wdzięczny jak jeszcze kilka osób się wypowie. Jeszcze pytanie stricte o pneumatykę (której nigdy nie miałem do tej pory): samochód można ustawić na dowolną wysokość i na niej jeździć czy jest to juz predefiniowane jakoś ? Mogę dać na max w górę i tak jeździć albo całkiem na dół (niezależnie od trybu jazdy) ? Czy wysokość zmienia się tylko na postoju czy w każdej chwili ? Przykład jadę op mieście na normalnej wysokości, wjeżdżam na autostradę i podczas jazdy przyciskiem obniżam na maxa, potem zatrzymuje się na stacji wychodze z samochodu, wracam z kawą jadę dalej i X5 cały czas jest na glebie, nawet jak byłem na stacji ? Następnie dojeżdżam na działkę nad jeziorem i podjeżdżając do końca asfaltu w trakcie jazdy daje sobie na full do góry + ustawienie komfort i wjeżdżam w bezdroża :) ? Czy powyższy scenariusz może być faktem czy też należy wsadzić go między bajki ?
-
X5 strasznie podatne na wiatr
Panowie miło mi to czytać że jest bardzo stabilnie. Ja będę zamawiał na przełomie lipca / sierpnia X5 M50d - produkcja tylko do końca września (potwierdzone info), oczywiście pneumatyka + skrętna tylna oś. Potwierdziłem również informacje na temat innego zestrojenia pneumatyki w tym silniku - jest zdecydowanie bardziej sportowo ustawione i twardsze. Co sądzicie o 22" ? Myślę o tym rozmiarze + zwykłe opony. Nie będzie za twardo, nie komfortowo ? Na pewno jeszcze bardziej stabilnie przy większych prędkościach. Tylko czy nie będę żałował wyboru który może mieć odzwierciedlenie w mniejszym komforcie ? Kto jeździ na 22" z pneumatyką i może napisać 2 zdania :) ?