Treść opublikowana przez wilqkrk
-
x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem
Możliwe że miałeś takie odczucia z powodu skrętnej tylnej osi :) W przypadku G05 M50d z pneumatyką, oś skrętna jest obligatoryjna. Też miałem takie wrażenie po pierwszych kilometrach natomiast po godzinie jazdy stwierdziłem że "ja to chcę!" i zamówiłem M50d + pneumatyka + skrętna tylna oś. :mrgreen:
-
x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem
Panowie czy wiecie może jakie jest maksymalne obciążenie (w kg), dolnej klapy bagażnika ? Gdzie można znaleźć taką informację ?
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Czy jest jakaś strona gdzie można sprawdzić aktualny status produkcji samochodu ? Dostałem informację że ma już status 150 i został nadany numer VIN. Wydaje mi się że ktoś wrzucał kiedyś na forum jakiś adres www do sprawdzenia takich danych.
- Koła w X5
-
Rabaty na g05
Na 40d są delikatnie większe rabaty. Do tego finansowanie promo czy bez ?
-
WiFi Hot Spot
Pytanie jak wygląda zasadność tej oferty na inne kraje, poza polską. Robiliście rozeznanie ? Podczas objazdówki po Europie, może taki pakiet i hotspot wifi w bmw ma zasadność ?
-
Rabaty na g05
Zgadza się. Generalnie BMW ma w planach delikatnie uciec Audi i MB, idąc w kierunku marek luksusowych, co za tym idzie obniżać poziom rabatowania i utrzymywać wyższe ceny.
-
Rabaty na g05
Dokładnie tak. Na serię 5 są wyższe rabaty i tam do konfiguracji można uzyskać okolice 20%, podobnie G03. Duże suvy jak X5 mocno się sprzedają i też najwięcej tracą na wartości bo jest ich coraz więcej :) Sporo czynników wpływa na rabat, to też kwestia indywidualna, bo na słabiutkie X5 25d dostaniesz znacznie wyższy rabat (bo statystycznie bardzo mało ludzi je zamawia), aniżeli na najbardziej popularne 30d czy już teraz 40d. Ja zamawiając M50d miałem świadomość że to bardzo pożądany na rynku silnik + dodatkowy fakt, że w tym miesiącu kończy się całkowicie jego produkcja i aktualnie już nawet nie da się zamówić do produkcji bo wszystkie kwoty i statusy są zablokowane, spowodował że dealerzy w ogóle nie chcieli dawać większego rabatu, wiedząc że każda sztuka sprzeda się błyskawicznie - i tak też się działo / dzieje. G05 M50d jak pojawią się na salonie to stoją 1-3 tygodni max i już wyjeżdża nimi nowy właściciel :)
-
Rabaty na g05
Niestety ale Cię zmartwię. Prawdopodobnie BMW nie będzie już walczyło o klientów wysokimi rabatami. Jest to ostania chwila żeby wyrwać gdzieś dobry rabat Wyuczona gadka handlowców, każdej marki zresztą, a potem jesienią okazuje się że jest jednak inaczej ;) Dla przykładu na Q7 w Autorud już jest 29%, a też na początku zapierali się max 17-18%. Im bliżej końca roku z datą produkcji tym powinno być łatwiej z rabatami. W tym roku przerwa covidowa trochę zamieszała ale liczę, że uda się 20-25% uzyskać. Kolego miałem podobne myślenie na początku "poszukiwań" tej najlepszej oferty, natomiast od razu wyprowadzę Cię z błędu. Co innego rabat na samochód ze stoku a co innego do produkcji. A poza tym sam rabat o niczym nie świadczy, bo może być ultra wysoki ale inne koszty spowodują że sumarycznie zapłacisz więcej aniżeli kupując z potencjalnie mniejszą zniżką. Na stockowe X5 z poprzedniego rocznika(!), jesteś w stanie uzyskać rabat w okolicy 20-23%, na aktualnie stockowe 16-18% zależnie jak mocno będziesz nudził dealera. Być może końcówką roku dorzucą jakiś punkt procentowy, żeby im nie zalegały. Jeżeli natomiast chodzi o konfig do produkcji szyty na miarę (nie ważne przy produkcja teraz czy po nowym roku), 16-17% to absolutny max i musisz mieć pośrednie lub bezpośrednie dojście do kierownika sprzedaży / dyrektora. Dwa tygodnie temu zamówiłem X5 M50d, konfiguracja 600 tyś, z rabatem 16,5% + gratisy + promo leasing, który przebił jeszcze bank z którym współpracujemy. Informacje i oferty zbierałem od kwietnia, praktycznie z całej polski. W Rzeszowie uważaj na auto premium - nie mają autoryzacji BMW i zamawiają samochody przez innych dealerów. Druga strona medalu to brokerzy - możesz dostać rabat rzędu 19, czy nawet 21% na konfig do produkcji, do tego mega drogi leasing rzędu 107-108% na którym też zarabiają. Oczywiście zbijesz go sobie spokojnie do 103-104% w swoim banku lub u innego brokera od leasingów (chyba że broker od samochodu zastrzega sobie że musisz wziąć u niego leasing). Broker działa na 23-25% rabacie flotowym zamawiając setki samochodów rocznie. Wszystko super i można skorzystać ale w systemie BMW, u dealera przez którego będzie zamawiany samochód, Ty ani Twoja firma nie będziecie istnieć, tylko broker. Jeżeli nie będzie problemów z samochodem do momentu odsprzedaży to super, jeżeli natomiast pojawi się poważniejsza awaria to bmw może odmówić naprawy gwarancyjnej lub wystąpią inne problemy. Nowy właściciel również może sceptycznie patrzeć na historię zakupu pojazdu. Na temat działań brokerów można pisać dłużej, generalnie nie są to do końca zgodne z prawem poczynania. - pochodzenie pojazdu z rabatu flotowego innej firmy - dokumenty, protokoły leasingu, zamówienia często są podrabiane - podwójna księgowość - samochód zamówiony na inną firmę i zaraportowany jako sprzedany również na nią i kilka innych bardziej drastycznych :) Poza tym - darekas wyżej dobrze napisał. Przez COVID-19 rabaty zostały zmniejszone i nie jest ani nie będzie tak kolorowo jak w poprzednich latach. Jeżeli zamierzasz brać leasing to pamiętaj że 19% rabatu brokera minus leasing 108% dają 11% rabatu, a rabat u dealera 16% i leasing 101% (36 miesięcy, max wpłata, wykup 1%) daje 15% rabatu ostatecznie :wink: Q7 z rabatem 29% to chyba 2019 rok przed FL :roll:
-
Pakiety serwisowe w g05
Panowie, dogadajcie się najpierw od jakiej kwoty liczycie to ubezpieczenie :) Czy od brutto, czy od netto, czy od netto + 50% :D
-
Urządzenia od spodu podłogi bagażnika - co to jest?
Sprzedawcy mają jakieś 70-80% kompletnej wiedzy i często wprowadzają w błąd przez te 20-30% niewiedzy :) najlepiej samemu wszytko doczytać, aczkolwiek określenie tych komór jako "prowadnice ułatwiające załadunek" jest delikatnie ujmując, błędne :lol:
-
X5 F15 40D - stukanie (cykanie) zimnego silnika
Dziękuję za obszerną opinię! Zdecydowałem się na nowy samochód i zamówiłem G05 M50d :)
-
Urządzenia od spodu podłogi bagażnika - co to jest?
Masz w samochodzie pakiet akcesoriów do bagażnika, który zawiera między innymi dmuchane (automatycznie, podczas jazdy), gumowe komory w podłodze bagażnika, dzięki którym przedmioty nie jeżdżą po całej jego powierzchni. Te ustrojstwa o których mówisz, to pompki do owych komór ;) Swoją drogą nie wyobrażam sobie nie zamówić pakietu akcesoriów i męczyć się z nieelektryczną, badziewną roletą :roll:
-
Permanentny Start-Stop
Jak zrobisz maksymalną wpłatę własną, czyli 45%, czas leasingu 36 miesięcy i wykup 1% to dostaniesz leasing praktycznie bez kosztowy. Typu 100,3%. Zawsze lepiej mieć gotówkę w firmie, chyba że masz jej aż nadto to inna sprawa :D
-
Permanentny Start-Stop
Przy zakupie na firmę jest specjalne wsparcie importera i dostajesz kilka % dodatkowego rabatu, kolejne punkty procentowe są doliczane za spełnienie jednego z trzech warunków: reprezentowanie grupy zawodowej LUB tytuł inżyniera LUB posiadanie w firmie samochodu klasy premium nie starszego niż 3 lata. Na osobę fizyczną nigdy nie dostaniesz tak dobrych warunków jak na działalność gospodarczą czy osobę prawną.
-
Permanentny Start-Stop
Urabiałem wielu dealerów, przy dużym rabacie zazwyczaj jest kijowy leasing (np. nie dają już wsparcia promocyjnego), ale to akurat da się obejść jak Twoja firma współpracuje długo z jakimś bankiem - wtedy i tak zrobią Ci tani leasing poza BMW Financial Services. Miałem opcję skorzystania z 19% rabatu ale niestety zabrakło już kwot produkcyjnych i musiałem inaczej zamówić samochód. Ostatecznie stanęło na 16,5% i bardzo tanim leasingu + gratisy.
-
Permanentny Start-Stop
Na to liczę! Dzięki :)
-
Permanentny Start-Stop
@cerf raz jeszcze bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą opinię! :) Właśnie o to mi chodziło. Zatem skorzystam z okazji i się pochwalę: ZAMÓWIONY! dnia 18.08.2020r. :twisted: M50d + pneumatyka + skrętna oś :D Produkcja 38 tydzień 2020r. Wg. dealera do odbioru powinien być gotowy końcem października/początkiem listopada - zobaczymy czy się sprawdzi. Oczywiście config miał być 50k tańszy ale jak spełniać marzenia - to spełniać! :)
-
X5 M50d
Panowie pytanie jeszcze (głównie do posiadaczy M50d ale też do pozostałych) o pakiety serwisowe. Braliście zwykły czy Plus ? Zakładam że przy tej masie samochodu, klocki trzeba będzie wymieniać co 20-30k a tarcze co 40-45k, podobne wartości też sugeruje dealer. Jakie są Wasze doświadczenia, ktoś już ma takie przebiegi ? W którymś temacie był też poruszany temat kosztów klocków oraz tarcz i ich wymiany w ASO (części oryginalne kupione na własną rękę). Możecie mi przybliżyć te wartości ? Będę bardzo wdzięczny.
-
Permanentny Start-Stop
Od 2 tygodni bije się z salonami o najlepszą ofertę. W 90% polskich salonów już nie można zamówić do produkcji, zaledwie w kilku są wolne kwoty produkcyjne a dokładniej ujmując wszystkie są już wydane - jedynie na podstawie wczesnego statusu produkcji można edytować konfigurację. Innymi słowy, jeżeli ktoś jeszcze chce X5 M50d do produkcji ma czas do końca tego tygodnia, ewentualnie do połowy przyszłego ale to już wątpliwe. Inna sprawa że dziesiątki tych wersji są zamówione na stok - i to całkiem ciekawe. Jest też wersja Final Edition (black piano + napis Final Edition M50d) - to już konfiguracja prawie na maksa, katalogowo ponad 600k, ale mam gościa co robi 19% w dół, gdyby ktoś potrzebował. Final Edition mają zawias M proffesional + skrętna tylna oś. Nie jeździłem tym - wg mnie chyba lepsza pneumatyka + skrętna oś. Moje tryby jazdy to 80% w trybie sport, 15% sport plus, 5% comfort. Zawsze mam wyłączony start stop. U mnie konfiguracja m50d + skrętna oś + pneumatyka. Skrętna oś to szybkie pokonywanie zakrętów. Pneumatykę lubię za wielofunkcyjność. W trybie sport mógłby być trochę bardziej twardszy. Do szybkiej jazdy według mnie będzie lepszy mprof. Dzięki za opinię. Czyli wybrałbyś drugi raz pneumatykę + skrętną oś, czy jednak mprof ? Jeżdżę normalnie ale dynamicznie i dosyć szybko, natomiast nie przesadnie. Pytanie jak z "bujaniem się" smaochodu na tej pneumatyce w sport i comfort? Na pewno w m50d jest bardziej twardo zestrojona niż przy zwykłym silniku. Dodatkowe pytanie: czy przy pneumatyce odczuwasz jakieś dziwne dźwięki ala "skrzypienie" czy coś innego podczas obniżania, podwyższania i użytkowania samochodu ? Miałem ostatnio testówkę 45e i słyszałem różne dziwne dźwięki - nie chodzi mi tutaj o dźwięk silnika elektrycznego i tych z tym związanych.
-
Permanentny Start-Stop
Od 2 tygodni bije się z salonami o najlepszą ofertę. W 90% polskich salonów już nie można zamówić do produkcji, zaledwie w kilku są wolne kwoty produkcyjne a dokładniej ujmując wszystkie są już wydane - jedynie na podstawie wczesnego statusu produkcji można edytować konfigurację. Innymi słowy, jeżeli ktoś jeszcze chce X5 M50d do produkcji ma czas do końca tego tygodnia, ewentualnie do połowy przyszłego ale to już wątpliwe. Inna sprawa że dziesiątki tych wersji są zamówione na stok - i to całkiem ciekawe. Jest też wersja Final Edition (black piano + napis Final Edition M50d) - to już konfiguracja prawie na maksa, katalogowo ponad 600k, ale mam gościa co robi 19% w dół, gdyby ktoś potrzebował. Final Edition mają zawias M proffesional + skrętna tylna oś. Nie jeździłem tym - wg mnie chyba lepsza pneumatyka + skrętna oś.
-
Permanentny Start-Stop
To pierdziele 40d, zamawiam M50d :D
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
@Michael1916 jaką masz datę produkcji samochodu ? Współczuję takich przejść :/ to chyba masz jakiś pechowy egzemplarz :?
-
Szyby przednie o zwiększonej izolacji akustycznej
Czyli masz M50d ? Jak się spisuje ? ile już przejechałeś ? jakieś problemy ?
-
Szyby przednie o zwiększonej izolacji akustycznej
Zdecydowanie warto dołożyć, jak zamówisz samochód bez klejonych szyb to przy każdej jeździe autostradą będziesz się wkurzał że przyoszczędziłeś :)