Treść opublikowana przez wilqkrk
-
X5 strasznie podatne na wiatr
Michael1916 masz pneumatykę ze skrętną osią dla M50d tak ?
- Hak w G05
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Ponawiam pytanie :)
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Panowie a co powiecie na temat masaży w X5 ? Czy tylko ja mam wrażenie że działają słabo ? Chyba że trzeba poczekać aż się "rozruszają" albo nie potrafię ich ustawić :( Warto dopłacić czy nie warto ?
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Witus1996 dzięki za informację :) popytałem o te carbony, rzeczywiście można domówić. Dowiedziałem się że też na temat pakietów First i Business Class - konfigurator błędnie interpretuje zawierający się pakiet Business w First - teoretycznie powinien być w zawarty w cenie Firsta, natomiast w praktyce płacimy za jeden i drugi (zsumowane wartości podane w konfiguratorze). Szkoda! Co do zakupu to narazie zbieram oferty, najlepszą póki co dostałem w BMW Rawski w Markach - chyba Fino tam kupował o ile kojarzę ? Macie jakieś pozytywny / negatywy na temat poszczególnych salonów czy raczej nie ma co zwracać na to uwagi i kierować się tylko ceną ? Najlepsze opinie wg forumowiczów ma Inchcape (wawa i wrocław).
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
To prawda, srebrne dodatki pasują. Sugestie zawsze są mile widziane :) Kwestia wyglądu jeszcze stoi otworem :) A co ze środkiem ? Biorę pod uwagę czarną Merino, nie mogę się oswoić z myślą posiadania koloru Coffee... A dekory Tetragon lub Mesheffect - muszę na żywo porównać jeszcze. Coś wspominaliście tutaj na forum o carbonie, ale w configu nie widzę... Co do carbonu w salonie M-Cars widziałem białe X5 M50d z rozszerzonym shadow line i miał carbonowe lusterka - to standard w M50d czy czegoś nie wiem :)? I jeszcze kwestia pakietów, wg konfiguratora w First Class zawiera się pakiet Business Class, a jednak sumuje cenę jednego i drugiego... tak ma być czy to błąd systemu ?
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Ładne są jeszcze 742 i między tymi trzema się zastanawiam (747, 742, 741). Samochód mam skonfigurowany oczywiście z rozszerzonym shadow line, do tego kolorek tanzanite blue (chociaż myślę też nad czarnym szafirem lub carbonem) :) Troszkę inspirowałem się poniższym filmem, tanzanite blue i buciki 747, aczkolwiek nie ma rozszerzonego shadow line.
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Tak, mowa o X5 M50d - nie wiedziałem że w X6 z tym silnikiem nie ma dostępnej pneumatyki :( W takim razie szkoda że nie można jeździć "na glebie" :evil: dziękuję za objaśnienie tematu. Które 22" są z kolekcji M Performance ? Mowa o M V-spoke 747 Bicolor ? Myśle o tych 747 ale rozsądek przemawia właśnie za M Y-spoke 741 Bicolor... sam już nie wiem :roll:
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Ja właśnie poluję na M50d, ale w opcji z pneumatyką - przecież można zrobić taką konfigurację. Pytanie: pneumatyka na glebie jest niżej niż M professional ? Jak to jest z tymi 22", jakie wady i zalety w połączeniu z pneumatyką ? I co z miejscem pod podłogą bagażnika, gdy nie mamy RTF, tylko zestaw naprawczy ?
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
witus masz skrętną tylną oś ? :) jeżeli tak to jak wrażenia w połączeniu z pneumatyką ?
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Gratulacje witus1996! Kotna fura :) super kolor! U którego dealera tak ładnie ? :)
-
Odbiór - protokół odbioru – na co zwrócić uwagę.
Warto kupić na szybko jakiś miernik lakieru i wyrywkowo sprawdzić samochód dookoła, czy przypadkiem nie miał jakiejś przygody w swojej podróży przez pół globu :) Sprawdzić czy wszystko działa - każdy przycisk, pokrętło i przełącznik. Sprawdzić tapicerkę czy nie jest nigdzie uszkodzona.
-
Dodatkowe zabezpieczenie X5
Zgadza się :) to standard, chodzi mi bardziej o kwestię utraty wymarzonej konfiguracji i problemy z tym związane, poświęcony czas. Wiadomo że teoretycznie ubezpieczenie pokrywa wszystkie koszty ale potem znów trzeba czekać na nowy samochód, ogarniać cała procedurę ubezpieczeniową itd. Nie mówiąc już o problemach i niesmaku gdy samochód zostanie skradziony np. na wakacjach za granicą.
-
Dodatkowe zabezpieczenie X5
Nie znalazłem nic na ten temat a wg mnie jest on bardzo ważny, stąd zapraszam do dyskusji. Czy montujecie w swoich samochodach dodatkowe zabezpieczenia antykradzieżowe ? W jakim standardzie wyjeżdża samochód z salonu ? Tylko autoalarm ? Na rynku jest dostępnych sporo dodatkowych bajerów, typu przyciski odcinające zapłon, dodatkowe, ukryte moduły GPS lokalizujące skradziony samochód itd. Znajomy elektryk samochodowy pokazywał mi moduł który akurat montował w nowym XC90 - ukryty przycisk gdzieś w tapicerce pojazdu, który trzeba wcisnąć po wejściu do pojazdu aby wyłączyć system blokady / odcięcia zapłonu. System aktywuje się automatycznie, w chwili wyłączenia silnika i zamknięcia pojazdu. Czy można zamówić u dealera montaż dodatkowego zabezpieczenia instalowanego jeszcze z poziomu fabryki na etapie produkcji samochodu, żeby później nie rozkręcać tapicerki i wnętrza pojazdu ?
-
Rabaty na g05
No nic, zobaczymy :) mam nadzieję że coś uda się w okolicy 20% wywalczyć. Katalogowo, ostateczna konfiguracja X5 wyszła mi 551 tyś, bez pakietów serwisowych... :? Zamawialiście do swoich modeli pakiet akcesoriów do bagażnika ? Co dokładnie wchodzi w jego skład ? Elektryczna roleta to super sprawa wg mnie i duże ułatwienie - często wożę coś w bagażniku. Do tego chyba są jakieś siatki do rozłożenia w bagażniku i te pompowane paski ?
-
Rabaty na g05
To nie jest źle, chociaż słyszałem że na model z placu można wywalczy nawet i 34% ale to chyba dotyczyło serii 3 albo 5 :) z poprzedniego rocznika. Mam nadzieję że uda mi się ogarnąć około 22-23% rabatu na X5 M50d w okolicach czerwca / lipca... spróbuję argumentować końcem produkcji tego silnika - byłoby miodzio :)
-
Rabaty na g05
Jaki % rabatu jest teraz na te X6 z placu ?
-
Rabaty na g05
0michal0 skąd informacja, że produkcja stoi do końca maja ? Przed weekendem majowym w M-Cars Kraków powiedziano mi, że od jutra 04.05 rusza fabryka w USA :roll:
-
Rabaty na g05
Odsprzedaż to też istotna kwestia, dobrze że o tym wspomniałeś. Planuje leasing na 5 lat i zmiana samochodu, chyba że się za bardzo zakocham i nie będzie mnie stać na nowy to nieco dłużej :D A wiecie coś więcej na temat końca produkcji tej jednostki ? Wczoraj w salonie w Krakowie dostałem info że zamówienia będą przyjmowane do czerwca / lipca max i później koniec :roll:
-
Rabaty na g05
...mam nadzieję że nie zrobię offtopu w tym temacie... Panowie jestem coraz bliżej podęcia ostatecznej decyzji, wyposażenie dograne od a do z, mam jeszcze tylko dwa dylematy - kluczowe - motor i zawias. Doradźcie proszę :roll: M50d - czy teoretycznie na niego jest szansa uzyskać wyższy rabat do produkcji ? Między innymi dlatego że ma przestać być produkowany końcem tego roku ? Jak z awaryjnością (z jakimi problemami się spotkaliście), to ponoć najbardziej skomplikowana jednostka (nie biorąc pod uwagę X5M) ? 40d - czy może lepiej ten silnik i nie warto dopłacać do powyższego, jakie istotne różnice ? przyspieszenie podobne - wiadomo m50d ma lepszego kopa ale nie ma tutaj drastycznej różnicy. Spalanie - podobne ? Brać 40d czy szarpać się na m50d :twisted: ? Jeżeli m50d to pneumatyka czy M professional ? Zależy mi na komforcie i pneumatyka wydaje się być też dodatkowym bajerem i lepszym rozwiązaniem - nie wiem czy jest sens brać professional, jakoś drastycznie lepiej samochód trzyma się drogi i jest odczuwalnie twardszy ? Czy M Professional nadaje się spokojnie na długie międzynarodowe trasy i będzie bardzo komfortowe, czy też zdecydowanie bliżej mu do ostrej jazdy ? Jak wygląda tryb komfort w obydwu zawiasach ? I ostatnie: jak to jest w końcu z tą skrętną tylną osią ? Z jednej strony czytam że dobrze się sprawdza, inni piszą że tył samochodu pływa i są dziwne odczucia z jazdy, ciężko się przyzwyczaić itp, Zachar mi pisze żeby brać bo super, sam już nie wiem :) Jazda testowa była zbyt krótka, żeby być pewny swojej decyzji... muszę wypożyczyć X5 na dłużej.
-
G05 - Yanosik GTR a dzwiękoszczelne szyby
A jak z zasięgiem w smartfonie ? Też masz problemy ?
-
30d czy 40i
Znajomy sprzedawca z BMW to jedno, a Wasza opinia - użytkowników, spośród których zapewne nie jeden dogłębnie wgryzł się w szczegóły - to drugie, wg mnie ważniejsze, dlatego pytam. Z tym się akurat nie zgodzę, 40i pali sporo więcej (realne znacznie wyższe niż podaje bmw) a osiągi praktycznie takie same jak 40d, i niższy moment. Nie dam sobie ręki uciąć za to co powiedział, gość ma spore doświadczenie ale nikt nie jest nieomylny - dopytam o to jeszcze dokładnie. Ale różnica w cenie między 30d a 40d jest dosyć znaczna więc z czegoś powinna wynikać. Ten sam silnik 40d jest sprzedawany w serii 3 (z mild-hybrid), podobno bazą jest stara dobra konstrukcja z F15.
-
30d czy 40i
Dzisiaj otrzymałem opinię na temat poszczególnych silników w x5 od zaprzyjaźnionej osoby z BMW, której streszczenie mogłoby wyglądać następująco: 25d - nie nadaje się do masy X5, dobre do serii 3 30d - optymalny silnik daje rade ale do 150 km/h później zaczyna przymulać 40d - wzmocniona konstrukcja, kute tłoki i korby - najlepszy wybór do modelu X5 i najbardziej udana konstrukcja silnikowa w BMW m50d - wycofany z produkcji, nie spełnia norm emisji spalin, jak na model m nie aż tak szybki jakby się wydawało, zbyt duża różnica w cenie w stosunku do 40d, bardzo skomplikowana i awaryjna jednostka - ma się coś psuć i może być spory problem przy sprzedaży po okresie gwarancji, 4 turbosprężarki z czego jedna mała elektryczna która de facto nic nie robi... Co o tym myślicie i jakie jest Wasze zdanie - głównie chodzi mi o kwestię 40d / m50d, bo przed wyborem jednej z tych dwóch jednostek stoję. Może ktoś przedstawić bardziej lub mniej szczegółowy opis silnika 40d i różnice w stosunku do 30d i m50d ?
-
Sportowy wydech w 30D. Proszę o opinie.
Wg mnie jest wyraźna różnica :) Piszesz o różnicy pomiędzy trybami jazdy na filmiku? Czy o różnicy 30d vs 50d? Chodzi mi o słyszalną różnicę w dźwięku wydechu na filmiku, zależnie od trybu jazdy.
-
Sportowy wydech w 30D. Proszę o opinie.
Wg mnie jest wyraźna różnica :)