Treść opublikowana przez gelu1
-
Błąd Inpy przy diagnozie niektórych modeli samochodów?
Panowie podpowie ktoś coś? Musze się z tym jakoś połączyć :8)
-
BMW 645 kody błędów
Tak dla informacji, poradziłem sobie jak na razie z tymi błędami. Problemem okazał się niedoładowany akumulator. Niektóre moduły przez to wariowały :8)
-
Blokowanie się drzwi kierowcy z4
Panowie też mam problem z tymi feralnymi drzwiami. Na początku trzeba było mocno podciągnąć zewnętrzną klamkę aby je otworzyć. Mało brakło by do jej wyrwania :). Rozebrałem drzwi i postanowiłem podłożyć coś pod pancerz linki aby linka miała "krótsza drogę " Było by ok do momentu zaryglowania drzwi, po takiej operacji drzwi nie chciały w ogóle się otworzyć. Musiałem ściągać tapicerkę przy zamkniętych drzwiach (masakra) i je odryglować. Podłożyłem mniej i niby było ok ale bez rewelacji. Nie wiem czy ten pancerz po prostu w trakcie ciągnięcia klamki się kurczy i nie odciąga linki? Jak sobie z tym poradziliście?
-
Błąd Inpy przy diagnozie niektórych modeli samochodów?
Dziś rozebrałem wtyczkę OBD II i okazało się, iż pin 7 i 8 są ze sobą zlutowane. Może jakieś inne sugestie co może być, że Inpa sie nie łączy? Próbowałem w Z4 E85 połączyć się wybierając inne modele ale też nie daje rady. Poniżej jeszcze dwa zdjęcia komunikatów po podłączeniu do Z4. POMOCY...... https://zapodaj.net/5e57a678963c6.jpg.html https://zapodaj.net/fd07a93ccb827.jpg.html
-
Błąd Inpy przy diagnozie niektórych modeli samochodów?
Z góry dzięki za wyczerpująca odpowiedz. Na ten czas zrobię mostkowanie między pinami 7 i 8 jakimś cienkim drucikiem i zobaczymy czy pomorze. Pozdrawiam.
-
Na jakich oponach jezdzicie?
ET 35. Opony założone, nic nie zaciera. Walce dlatego iż szeroka felga.
-
Nasze E63/E64
Kupiona w tamtym roku w Polsce.
-
Błąd Inpy przy diagnozie niektórych modeli samochodów?
Nikt nie ma pomysłu co może być?
-
Błąd Inpy przy diagnozie niektórych modeli samochodów?
Witam. Panowie mam taki dziwny problem, mianowicie przy diagnozie E85 Z4 z 2004r wyskakuje kilkanaście komunikatów (poniżej przykładowy) i program nie odczytuje błędów. Przy diagnozie E63 czy E87 nie mam takiego problemu. Podrzuci ktoś co może być-brakuje jakichś plików czy jak, może sugestie co gdzie dokopiować itd? https://zapodaj.net/ebaf610a70359.jpg.html
-
Błąd P0133 i świecąca kontrolka silnika?
Witam. Panowie podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka silnika. Po diagnozie ELM327 wyskoczył błąd P0133 (wolny odczyt z czujnika...). Udało się go skasować ale przy zimnym silniku powracał. Po rozgrzaniu silnika błąd w diagnozie nie występował jednak kontrolka na desce nadal świeci. Wyszukałem, iż błąd ten prawdopodobnie dotyczy sondy lambda, może ktoś potwierdzić? Ile przy tym silniku jest sond i z która może być problem?Samochód to Z4 z 2004r 2.2 benzyna.
-
BMW 645 kody błędów
Jak to zwykle bywa w BMW pojawił się błąd poduszki :) Jako że lubię tą markę zachciało mnie się mieć aż trzy auta na różne okazje :P. Niestety w dwóch z trzech mam problem z komunikatem poduchy. O ile w E87 doszedłem w czym rzecz to w E63 czekam na sugestie. Mam błąd 9aff, który w sumie pojawił się dwa razy a teraz trzeci na stałe. Kasuję go ale niestety zostaje. Teraz pytanie czy to mata czy klema? Klema wyczyszczona i dokręcona. Kostka fotela pasażera również i nic... Kiedyś w E60 z tym walczyłem ale tu jest trochę inaczej. W e60 kilka razy prasowałem matę co pomagało dopóki ktoś na niej nie siadł :) Aż w końcu kupiłem emulator. Co do klemy to podłączyłem oporniki było OK, tyle że teraz zapomniałem jak to szło:P-może ktoś przypomni. Co do emulatory towE60 było dwie kostki tu jest jedna duża i co dalej(emulatory są na dwie małe)??? Wszelkie sugestie mile widziane:)
-
Nasze E63/E64
Tak Breyton Spirit II 21 cali :)
-
E87 wymiana dyferencjału
Łożyska półosi trzeba równo osadzić i wchodziły bez problemu ręką. Mówimy tu oczywiście o bieżni osadzanej w obudowie mostu. Trzeba się trochę pogimnastykować aby to wszytko złożyć w całość. Najlepiej robić w dwie osoby :)
-
Na jakich oponach jezdzicie?
Witam. Panowie mam pytanie, mam felgi 18 cali 8,5j przód i 9,5j tył. Opony zimowe ktoś założył 235/40 przód i 245/40tył. Niestety przy ostrym przechyle przód obciera. Planuje założyć 245/35 przód i 285/30 tył. O ile przód wydaje mi się że będzie ok o tyle zastanawiam sie nad tyłem. Co o tym sądzicie. Może macie jakieś inne propozycje szerokości dla takiej szerokości felg?
- ODMA
-
Nasze E63/E64
Gleby chyba nie będzie bo i tak jest twardo :) Szyby są przyciemnione tylko bez przesadyzmu :)
-
BMW 645 kody błędów
Jak na razie problem 9aff ustąpił. Latam na krótkich trasach i być może aku był niedoładowany. Czas pokaże. Teraz trzeba powalczyć z tym drugim błędem :)
-
Nasze E63/E64
Mała sesyjka :8) http://i66.tinypic.com/2hh0mdj.jpg http://i65.tinypic.com/2iucjna.jpg http://i65.tinypic.com/mc7psm.jpg http://i63.tinypic.com/29vigzm.jpg http://i65.tinypic.com/wcfvag.jpg A i moto się załapał :norty: http://i67.tinypic.com/30k5yth.jpg
-
BMW 645 kody błędów
Ładowanie 14,3V przy włączonych światłach, radiu i nawiewie.
-
BMW 645 kody błędów
Wyczyściłem wtyczki pod siedzeniem, wtyczki klemy pirotechnicznej oraz klemy. Podładowałem tez akumulator gdyż wyskoczył komunikat słabego napięcie. Na ten czas udało się wykasować błąd-zobaczymy co będzie. A odnośnie tego czujnika "smrodu" :) czy ma on jakiś wpływ na działanie klimy?
-
BMW 645 kody błędów
Witam. Przy okazji i ja się podepnę pod temat. Wyskoczył mi błąd poduszek więc podpiąłem Inpę. Wyskoczyły takie błędy https://zapodaj.net/76dc26f3f43b8.jpg.html Może ktoś podpowie, co który od czego :) Po skasowaniu zostaje 9c54 i powraca poducha 9AFF. Co szukać gdzie sprawdzać??
-
E87 wymiana dyferencjału
Najlepiej użyć klucza pneumatycznego. Jak nie mamy stara metoda-przecinak i młotek ;) Tylko z rozwagą aby jej nie zniszczyć oczywiście. Metoda na zrywanie.
-
individual jak ze piekne slowo :)
Jak dla mnie 2 i 3 zdjęcie. Me gusta :cool2:
-
Felgi/opony o jakich parametrach pasują do E63
Na tygodniu pstryknę kilka fotek i wstawię do galerii.
-
wydech w V8- wymieniał, robił ktoś?
Postaram się coś nagrać i wrzucę. Naprawdę robi robotę, ludzie głowami kręcą jak się jedzie haha :8) . A i dzięki Turek za rozmowę telefoniczną i utwierdzenie Mnie w wyborze Ultera :cool2: