Treść opublikowana przez gelu1
-
Zmiana CCC/CIC na ANDROID 10,2"
Teraz pojawiły się z androidem 7 2giga Ramu i 32 giga wewnętrznej, może te będą płynniej chodziły. Sam zastanawiam się czy właśnie takiej nie założyć, choć rozmawiałem z jednym elektronikiem od BMW i odradzał ze względu, że może to uszkodzić radio oryginalne i trochę jestem w kropce. Tak pomyślałem, że można założyć przenośny ruter i mieć internet w samochodzie. Jest sporo aplikacji nawet do oglądania TV wiec nie potrzebny tuner.
-
schemat podłączenia haka 13 pin
Pamiętaj o module, bo będą błędy spalonej żarówki.
-
E71 awaria nawigacja/radio po czyszczeniu nawiewów
Miałem podobnie w E39, przestał działać telefon w podłokietniku. Może i nie widać nic w radiu ale ta pianka do czyszczenia później zmienia się w przysłowiową wodę i pewnie coś zwarło. Jak chcesz mam namiar na człowieka, który Ci to naprawi. Wyślesz radio i ogarnie (z Warszawy)
-
[E87] Wymiana radia a kodowanie?
Teoretycznie prosta sprawa tylko trzeba mieć kogoś kto to ogarnie w okolicy :)
-
[E87] Wymiana radia a kodowanie?
Ja w samochodzie już mam to radio tylko mam z nim problem i myślę kupić inne i podmienić. To które mam działa tylko wtedy jak jest zimno na dworze :) jak temperatura powyżej 20C nic nie działa. Stąd pytanie czy trzeba kodować itd.
-
[E87] Wymiana radia a kodowanie?
Panowie czy po wymianie radia BMW NAVIGATION PROFESSIONAL trzeba je kodować? Trzeba szukać odpowiednika z odpowiednim numerem seryjnym? Samochód z 2004r.
-
Zmiana CCC/CIC na ANDROID 10,2"
Fajna sprawa. Pytano, po zmianie wszystkiego nie trzeba nic kodować ?
-
[E87] Wymiana żarówki/typ żarówki
Podpowie ktoś jaki rodzaj żarników jest w lampach xenonowych w E87 z 2004r, D!S czy D2S i jaką barwe polecacie aby było jak najbliżej białego?
-
Z4 problem ze wspomaganiem
Panowie a ma ktoś pomysł od czego zacząć gdy nie działa to wspomaganie? Jakieś bezpieczniki czy przekaźniki, czy od razu wymiana pompy wspomagania?
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Skąd wiesz, ze ostatnie ;) a choćby nawet to na następną będę miał spokój :norty:
-
[e87] Zerwana linka otwierania maski silnika.
Maska otworzona. Tak jak pisali koledzy wyciągamy nerkę deilkatnie tak żeby jej nie uszkodzić. Ciągniemy do siebie i delikatnie na dół aby wyskoczyła z zatrzasków. Ja sobie dodatkowo ją podgrzałem farelkiem i ładnie wyskoczyła. Później długi śrubokręt i otwieramy zamek :)
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Panowie sterownik wymieniony i po problemie. Przy -15 ledwo 1,5 obrotu i silnik chodzi :) Wymiana jakieś 15 minut w nieogrzewanym garażu przy -5 :). Odkręcamy osłonę środkową podłogi popuszczamy osłonę przednią tak aby opadła na dół-od zderzaka nie odkręcałem. Mamy nad łapą wahacza prawego owy sterownik przykręcony do silnika. Teraz potrzebne małe zwinne rączki klucz 10 na łamanym przegubie z długa przedłużką. Odkręcamy dwie śrubki i odpinamy kostki. Składamy w odwrotnej kolejności. Nie wiem czy można się tym sugerować ale opisze jakie są różnice przy sprawnym a zepsutym sterowniku. Może na tej podstawie można to zdiagnozować. Przy nie sprawnym sterowniku i mrozie około -12 po włożeniu kluczyka i wciśnięciu start silnik od razu zaczyna kręcić i nic. Dopiero przy drugim (i następnym) naciśnięciu start pojawia się spiralka od świec żarowych i symuluje grzanie. Po wymianie sterownika i podobnej temperaturze spiralka pojawia się już przy pierwszej próbie odpalenia i samochód zapala.
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Dodatkowo błąd 4A66 dotyczy alternatora - sprawdź ładowanie. 4C03 - działa tempomat? ładowanie sprawdzę, tempomat działa ale coś z nim jest nie tak bo samochód jedzie tak jakby nie równo poszarpuje trochę-poruszą się delikatnymi skokami.
-
Czas powrotu skrzyni z trybu "manual" na "drive"
Nie koniecznie po lifcie ja mam takie przyciski i 6 biegów :)
-
Stukanie w silniku/brak mocy 120d 163km
Znowu fajny mechanik :). W tym modelu tego nie robiłem akurat ale prawdopodobnie da się dół rozebrać bez wyciągania silnika. Może zacząć od pomiaru ciśnienia oleju?
-
Nie działa CD/DVD nie widzi dysku twardego -CIC
Nikt nie wie, czy nie ma na forum Magika, który naprawia takie rzeczy?
-
Czas powrotu skrzyni z trybu "manual" na "drive"
Zgadzam się z Tobą, poza zawieszeniem ja też nic nie zauważyłem. A skrzynia i gaz reaguje czulej po zmianie lewarkiem trybu na S.
-
Nie działa CD/DVD nie widzi dysku twardego -CIC
Gdzie trzeba by podjechać?
-
Nie działa CD/DVD nie widzi dysku twardego -CIC
Panowie jest taki problem. W pewnym momencie siadł mi sprzęt odpowiedzialny za odtwarzanie CD/DVD po włożeniu płyty wyskakuje komunikat weryfikacja proszę czekać i nic się nie dzieje. Jednocześnie system nie widzi dysku twardego z muzyką, wyskakuje komunikat - brak informacji. Wymontowano mi w serwisie czytnik razem w dysku (jedno urządzenie) i wysłano do weryfikacji. Okazuje się, że czytnik CD sprawny, dysk sprawny a urządzenie nie działa. Magik co to sprawdza stawia na płytę główną w tym urządzeniu i niestety nie da sobie z tym rady. Za obdukcje zainkasuje kasiorkę a ja mam nadal problem. Macie kogoś do kogo można by to podesłać co by spróbował to naprawić? Ewentualnie może ktoś wie gdzie to można kupić używane, żeby dokodować do mojego auta. A może uważacie, ze to nie w tym jest problem?? Wszystkie sugestie mile widziane. Dodam, że samochód do X6 E71 z 2010r.
-
Czas powrotu skrzyni z trybu "manual" na "drive"
Jak już jesteśmy przy trybach to i ja mam pytanie. Co aktywuje zatem przycisk sport koło lewarka. W 645 tym przyciskiem zmieniało się właśnie przede wszystkim pracę skrzyni, zmianę przełożeń przy wyższych obrotach i szybsza zmianę biegów. Domyślam się, że w Xsie utwardza się zawieszenie i może coś z układem kierowniczym? Mam pneumatyczne zawieszenie - adaptacyjne jak by co.
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
To się nazywa konkret Jack79 :cool2: Jak wymienię mój na nowy ze starym się tak zabawie w wolnej chwili. Jeszcze jedno bo nigdzie dokładnie nie mogę odszukać lokalizacji tego sterownika. On jest przykręcony do silnika czy do grodzi? Patrząc od dołu bardziej od strony pasażera czy kierowcy?
-
Stukanie w silniku/brak mocy 120d 163km
Opisane objawy bardzo pasują do panewki. Miałem podobną sytuacje w Hondzie. Z tym, że ja pojechałem deczko dalej niż ty i silnik stanął. Jak kolega wyżej pisze, myślę że lepiej będzie poszukać drugiego silnika. Z tym, ze musisz sprawdzić czy to na 100% panewka. Stukanie może tez być spowodowane brakiem ciśnienia oleju. Może pompa oleju siadła, smoka zatkało? Tylko jak jechałeś bez ciśnienia ten kawałek to kto wie co tam się wydarzyło, być może smarowanie było tylko nie pod właściwym ciśnieniem to tak na pocieszenie.
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
LUX :mad2:
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
A ona gdzies na wierzchu jest, nie mogę sprawdzić bo maski póki co nie mogę otworzyć :P
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Już zamówiłem moduł - zrobić zapomnieć :) Zostanie jeszcze maska, i dodatkowa pompa wody :) a i jeszcze jakiś błąd CCC...