Skocz do zawartości

Na jakich oponach jezdzicie?


zetti

Rekomendowane odpowiedzi

Jak spisuja sie Wasze zetki na roznych rozmiarach i markach opon?

 

Ja po zakupie mialem 225/45/17 runflaty przod Pirelli/tyl Dunlop. Nie dalo sie tym jezdzic :(

Zaraz potem kupilem 18", wzor od Z4M i zalozylem 225/40 Bridgestone RE50A bez RSC i byla pewna poprawa, ale bez rewelacji. :shock:

Dzis zalozylem zimowki 225/45/17 Continental TS810 i komfort auto jest cudownie komfortowe. :cool2:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zlego w tym ze zapytalem jakie opony najlepiej leza na tym aucie?

Chcialem sie zapytac czy ktorys z Was tez ma Bridgestony i czy komfort jest na nich jak na na kartoflakach...

 

Felgi od Z4M kupilem na allegro: oryginalne czyli Made in USA, felgi zimowe to wzor 103 - chyba najlzejsza felga do Z4.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zlego w tym ze zapytalem jakie opony najlepiej leza na tym aucie?

Chcialem sie zapytac czy ktorys z Was tez ma Bridgestony i czy komfort jest na nich jak na na kartoflakach...

 

Felgi od Z4M kupilem na allegro: oryginalne czyli Made in USA, felgi zimowe to wzor 103 - chyba najlzejsza felga do Z4.

 

Jak dla mnie to nic zlego, tylko stwierdzilem fakt .

 

Ile zaplaciles za te felgi??

Edytowane przez bumblebee
Temat lekko posprzątany :)
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat ma być kontynuowany :)

 

Lato ... Continental ContiSportContact 3 ... 225/45/17 ... wrażenia poprawne, choć brak porównania z innymi

Zima ... BRAK :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to za felgi dalem jakies 2200 PLN

Problem byl taki ze Z4M ma 8" przod i 8.5" tyl.

O ile przod ma ET pasujace do zwyklych wersji to to tyl juz nie i sprzedajacy musial rozkompletowac swoje 4 komplety i sprzedal mi 4 przody.

 

Ogolnie z transakcji nie jestem zadowolony bo:

- felgi nie sa idealnie proste (jeszcze nie kupilem prostych felg z allegro :( ) - z tym nie ma problemu bo w Markach jest super zaklad do prostowania

- tak jak mnie uprzedzal sa po rewnowacji, lakier jest bardzo ladny, ale malo trwaly.

 

Moglem kupic nieoryginalne nowe 18" za ta sama kase, ale chcialem miec te, bo byly oryginalne, a oryginaly sa duzo lzejsze nie zamienniki.

Wczesniej jezdzilem Z4 2.0 gdzie mialem wzor 135 (M) takie same jak w M-pakiecie E60, repliki Allesio, ktory jest wg mnie najladniejszy w tym aucie. Niestety Allesio dostalo kare i juz nie kopiuje BMW...no i chcialem miec troche inne auto (zdjecie w galerii)

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje również zakupiłem na allegro, gdyż poprzedni właściciel oryginały [bAD] i założył mi inne aby koła się kręciły :evil: ale w przeciwieństwie do Ciebie jestem z transakcji bardzo zadowolony ... felgi proste i nie po renowacji, jakby ktoś był zainteresowany mogę służyć pomocą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Ja jezdzena Bridgestonach ale nie mam porownania w 530 mialem contisporty 3 i wydaje sie ze byly troszke leprze jesli chodzi o przyczepnosc, jednak po sezonie nie nadawaly sie do dalszego uzytku. Jesli bede zmienial to podejzewam ze ponownie na Bridgestony ale nie RF ze wzgledu na cene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

SIEMA. jestem całkowicie nowym użytkownikiem forum jak i z4

posiadam z4 z 2003r. z usa

miałem 16'' kółka ale kupiłem niedawno nowe 18'' i na przód mam 8j a na tył 9 j

opone na przód 235/45/r18 na tył 265/40/18

lecz problem tkwi w tym że na przód zakładam ale są za duże ?!?!?! wtf ?

czy możliwe że na przód felga ma być max 7j ???

wiecie może jakie są max-ymalne rozmiarówki ?

jak widzicie w niżej zam. linku próbuję je teraz sprzedać :( choć są śliczne :(((

http://allegro.pl/opony-felgi-18-dystanse-sruby-bmw-bbs-5x120-i1778785467.html

 

mateuszwalochato@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Z tego co pamietam to za felgi dalem jakies 2200 PLN

Problem byl taki ze Z4M ma 8" przod i 8.5" tyl.

O ile przod ma ET pasujace do zwyklych wersji to to tyl juz nie i sprzedajacy musial rozkompletowac swoje 4 komplety i sprzedal mi 4 przody.

 

jak widac w podpisie teraz ja sie turlam tym egzemplarzem i pare slow sprostowania

tylne felgi z z4m to 9x18 et 31

i pasuja idealnie, nawet po zmianie zawieszenia na M-sport

przy zachowaniu negatywow w zakresie zalecanym przez fabryke przy maksymalnym ugieciu opona (255/35/18) mija sie z blotnikiem, minimalnie bo minimalnie ale jednak - nic nie obciera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jakie masz Falkeny, bo w tym rozmiarze jest kilka modeli.

Ja zabilem w tym sezonie potenze re050a i chyba w przyszlym kupie potenza s001, myslalem na yoko advan sport ale z racji ich kiekkosc moga nie przezyc wiecej niz jednego sezonu

 

TapaTalking

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Panowie mam pytanie, mam felgi 18 cali 8,5j przód i 9,5j tył. Opony zimowe ktoś założył 235/40 przód i 245/40tył. Niestety przy ostrym przechyle przód obciera. Planuje założyć 245/35 przód i 285/30 tył. O ile przód wydaje mi się że będzie ok o tyle zastanawiam sie nad tyłem. Co o tym sądzicie. Może macie jakieś inne propozycje szerokości dla takiej szerokości felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Hej, odgrzeje trochę kotleta. Mam silnik 1.8 i felgi o szerokości 7", Zta służy mi na codzień, spotykam się klientami, dużo krążę po mieście. Zero sportowej jazdy, bo i nie ma czym... Chciałbym założyć opony 205/ 55 r16, na felgę pasują, do mocy wystarczające, do masy tez, ale są węższe niż zalecane... Próbował ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Cześć, podepnę się pod temat. Kilka dni temu zakupiłem E86 3.0si na oponach Bridgestone Potenza RE050A1 255/35 R18 90W tył i 225/40 R18 88W przód. Mam problem ze znalezieniem takich samych. Na oponeo są z wyższym indeksem prędkości i nośności oraz wzmacniane (255/35 R18 94 Y RUN ON FLAT XL, FR; 225/40 R18 92 Y RUN ON FLAT XL, FR,)


https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-re050-a1-225-40-r18-92-y-run-on-flat-xl-fr-#380337377


Pytanie do Was, czy kupić o wyższych parametrach czy będzie z twardo i warro poszukać innych opon. Co u Was się sprawdza? Jakie macie doświadczenia?

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.