Treść opublikowana przez gelu1
-
Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d
Zrobie tak jak piszesz z tymi poduszkami wskocze na kanł i obadam temat.Co do testu monety to faktycznie bardziej z ciekawości :) Jeszcze jedno, poduszki silnika mają podłączony jakiś obieg olejowy czy poprostu maja go same w sobie?
-
Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d
No ja delikatnie czuje na kierownicy i na siedzeniu. Natomiast co do drążka to widać to jak deczko wibruje na boki. Przy dotknięciu ręką jest to wyczuwalne. Ten test monety to postawić np. dwa złote na sztorca na tej pokrywie plastikowej w trakcie pracy silnika?
-
Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d
Czyli w samochodach z tymi silnikami-zero wibracji? Drążek biegów też nie rusza sie nic na boki przy wolnych obrotach stoi idealnie pionowo?
-
Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d
No nie tak szybko bo prawie 300 tysięcy ;) A tak zapytam poduszek silnika jest dwie i tyle samo pod skrzynią?
-
Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d
Właśnie wydaje mi sie, że mniej było czuć te wibracje w środku. To nie jest wibrowanie jakieś straszne poprostu czuć delikatnie na kierownicy, że autko pracuje, z tąd pytanie. Test z monetą przeprowadze w weekend tak z ciekawości. Może też nagram filmik i ocenicie. Tak pozatym samochód pali bezproblemu, przyśpiesza jak wsciekły :) tylko te wibracje mnie zastanawiają, być może przesadzam ale nie mam z czym porównać
-
Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d
To muszę sprawdzić. Czyli generalnie nic nie powinno być czuć wibracji na kole kierownicy i dźwignia biegów powinna stać nieruchomo. Dodam jeszcze że chciałem sobie ruszyć dośc ostrzej i wyłączyłęm trakcje. Ruszyłem ostro jednak samochód troche podskakiwał tyłem, no i wydaje mi sie że po tym durnym wyczynie to sie objawiło. Chyba że to tylko moja wyobraźnia.
-
Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d
Nie, cały czas są wyczuwalne.
-
Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d
Witam. Panowie mam pytanko, być może głupie ale jest to mój pierwszy diesel. Do tej pory jeździłem tylko benzyną. Nie wiem czy to wrażenie ale wydaje mi się, że jak go kupiłem to nie czułem wibracji, bądź nie zwruciłem na to uwagi. Generalnie jest to bardzo delikatne, czuć troszke na kierownicy taki "masażyk" oraz delikatnie trzęsie się dźwignia zmiany biegów. Dzieje sie tak na wolnych obrotach. Jest to autko z 2004r z skrzynią manualną. Dwumasa wymieniona z całym sprzęgłem. Szukałem gdzieś filmika z pracą E60 na wolnych obrotach lecz nic nie wygooglałem. Podpowiedzcie jak to u was wygląda?
-
Delikatne wibracje i głośniejsza praca?
Temat rozwiązany,oberwała siełąpa silnika i silnik upadł na maglownice przy czym pękłą miska olejowa ;/
-
Delikatne wibracje i głośniejsza praca?
Dodatm jeszcze że po wyjęciu stalki zwiększają sie obroty silnika, a jak odkręce korek wlewu oleju silnik gaśnie. Odma oraz separator niedawno wymienione.
-
Delikatne wibracje i głośniejsza praca?
Witam. Pojawił mi sie taki problem jechałem troche szybciej niż zwykle po takich nierównościach tak około 50km/h i po tym zauważyłem że samochód troszeczke głośniej sie rozpędza oraz jak stoje na wolnych obrotach to czuć delikatne wibracje na kierownicy.Tak samo wibruje auto i na benzynie i na gazie. Obroty trzymają sie równo tylko tak drga sobie dziwnie, niewiecie co by sie mogło stać? Tak na szybko zerknołem pod maske i pod spód i nic nie widać żeby sie oberwało alboco.
-
Problem z ksenonem
Panowie powiedzcie mi proszę bo juz sie zaczynam gubić:) czytam te wątki i niewiem. Jaka jest żarówka u mnie w xenonie D2S czy D2R? Wyciągnołem starą ale nic na niej nie pisze to chyba ktoś wsadził jakiś zamiennik. Nunia z lipca 98 roku 528i, xenon orginalny.
-
Problem z ksenonem
Witam. Ja sie podepne pod temat bo też mi padł jeden żarnik i niewiem jakie ma oznaczenie. WYciągnołem go ale nic na nim nie pisze nawet firmy więc niewiem czy orginał czy jakaś podruba ale świecił rok czasu odkąd kupiłem auto. Samochód z 98r pierwsza rej w lipcu E39 528i. Tam idzie D2S czy D2R po oględzinach zdjęć i mojego wydaje mi sie że D2S? A i widze na allegro jakieś zamieniki po 14zł mówicie że to szajs nie sprawdza sie? Orginał kurde stówke kosztuje heheh
-
Czy to odma, separator oleju padł?
No dzięki za temaciki ale wszystkie je wcześneij przeczytałem. Chciałem żeby poprostu ktoś potwierdził że to odma, bo ja jestem na 99% pewein że tak. DOdatkowo mam pytanie, tą odme wyczyścić,kupić używke czy nową? Używki są po 60 zł nowa 220 więc różnica jest. Wcześniej jak mi padła przy poprzedniej buni kupiłem używke za 100zł i chodziła z tym że wtedy miałem na miejscu i mogłem oddać w każdym momencie a teraz trzeba by gdzieś zamówić i pieron wie czy będzie sprawna. Da sie ja jakoś zdiagnozowac bez zakładania do silnika?
-
Padła wiskoza?
Sprawa dotyczyła E39 2 litry szwagra, dziś wyjeliśmy wisko i jest tak jakby zatarte, u mnie na wolnych obrotach mozna wisko zatrzymać ręką a tam niestety sie nie dało więc to pewnie ono padło. CO myślicie o zamiennikachfirmy nn. za około 120zł?
-
Czy to odma, separator oleju padł?
Witam. Mam taki nietypowy problem. Od pewnego czasu samochód na zimnym silnikiem zaczoł cięzej palił trzeba go było dłużej kręcić żeby zaskoczył i niełapał tak równo. Dziśpo dwuchdniach postoju postanowiłem go odpalić i miałem problem zaczoł łapać tak jak ciągnik i gdzieś po 3 minutachprób dopiero z trudem zapalił. Jak sie nagrzeje pali już ładnie. Dodatkowo samochód raz przyśpiesza jak przystało na 2.8 a czasem normalnie muł jak nic. Zazwyczaj jak sie robi chłodniej to jest mułowaty jak cieplo to ok. Dodatkowo odkręciłem korek oleju i zamochód spada z obrotów a tak nie było no i przy wyjęciu stalki stanu oleju słychać bulgotanie z miski. Miałem podobne objawy w 523 E39 tylko dodatkowo falowały obroty na zimnym silniku a tu nie falują i tam wymieniłem separator i sie poprawiło. Myślicie że tu też padł separator? Jak takdajcie jakiś namiar na sklep gdzie go kupić w miarę tanio.
-
Padła wiskoza?
Mam pytanko, jak sprawdzić czy padłą wsikoza czy coś innego. Silnik zaczoł pracować sporo głośniej, na zimnym silniku z wiatraka tak wieje ze mało głowy nie urwie?
-
Skrzypi przy prawym przednim kole ?
Witam. Mam taki niepokojący objaw, mianowicie podczas jazdy przy skręcie np na posesje na zewnątrz słychać skrzypienie, delikatne trzaski z przedniego lewego koła. Dodatkowo na postoju jak kręcimy kierownicą też są momenty że zaskrzypi, zatrzeszczy. Żadnych luzów w zawieszeniu niema.Zapsikałem wszystkie połączenia, gumki wd40 ale nie pomogło niestety. NIewiem jest jakieś łożysko na górze makpersona? Jak jest to jak go wymieniać i jakie koszty tej przyjemności?
-
Wymiana uszczelki pokrywy zaworów.
Witam. Wymieniał ktoś może tą uszczelke, dużo zabawy z tym jest? Zaczeło mi sie jakiś czas temu pocić z pod tej uszczelki, postanowiłem podociągać śruby od pokrywy zaworów ale pomogło to na krótki okres teraz znowu cieknie i to coraz bardziej. Ponieważa za dwa tygodnie jade nad morze jakieś 750km w jedną strone to chyba wypada to zrobić :) Napiszcie jakie koszty uszczelki, czy coś przy okazji jeszcze wymienić i jak to składać bo są różne szkoły. Jedni nową uszczelke składają silikonem żaro i olejo odpornym, inni na smar więć jaki jest złoty środek coby nie ciekło :)
-
Jak rozebrać podłokietnik?
Nikt nie rozbierał tego ustrojstwa :)??
-
Jak rozebrać podłokietnik?
Witam. Rozbierał ktoś może podłokietnik z telefonem? Mam problemik że telefon raz sie włancza a raz nie i wyczytałem na forum że być może zaśniedziała wtyczka i pasowało by ją przeczyścić tylko nie widzę tam żadnych śrubek do rozkręcenia tego ustrojstwa :) A jeszcze jedno tą słuchawke da sie wypiąć z podłokietnika bo jak tam sie przyjżałem to wychodzi na to że jest podobną wtyczką wpięty jak przy domowych telefonach stacjonarnych.
-
radio i telefon mału problem....
Tak podepne sie do tematu ciężko rozbiera sie ten podłokietnik, gdzie są jakieś śrubeczki :)
-
Czujnik ABS tył E39 1998r szara wtyczka-pytanie?
A jeszcze sie tak zastanawaiam bo na allegro mają też na tył czujniki z szara wtyczką mocowane na dwa otwory, może do 98 roku do wrzesnia były na jeden otwór a po tej dacie na dwa otwory . Moja pierwszą rej miała 07.98r.
-
Czujnik ABS tył E39 1998r szara wtyczka-pytanie?
Spoko tylko powiedzcie mi na ile śrub mocowany jest ten na tyle bo musze chyba go szybko wymienic.
-
Regulacja kątów zawieszenia tył-zaciera koło
Witam. Mam taki problem mam założone felgi od E60 18 calowe z oponami 225x40 i problem w tym że przy 5 osobach w aucie od strony kierowcy z tyłu zaciera mi na dołkach delikatnie koło o rant. Od strony pasażera nie ma takiego problemu wszystko jest ok, koło ładnie sie chowa w nadkole. Jest jakaś regulacja kąta koła żeby z drugiej strony nie zacierało, bo to koło jakoś taki troche bardziej pochyło stoi. Byłem na stacji diagnostycznej nie ma żadnych luzów, zbieżność ok.