Skocz do zawartości

Felgi/opony o jakich parametrach pasują do E63


Seadog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Cel jest nastpujacy: zastapic obecne felgi 19cali TENZO R przod 255/35/19 szer felgi 9.5 i 285/35/19 10.5 lub 11cala na 20 lub 22cale w chromie. Tu prosze o rade, na czym da sie normalnie jezdzic, gdyz w poprzednim autku mialem extremum przez ktore prostowanie felg bylo 6razy na sezon a pod sam koniec byly jak z plasteliny. Chcialbym uniknac uzywania dystansow. Mysle ze najlepiej beda wygladaly 22cale 9.5przod i 11tyl ale wtedy o obnizeniu zawiechy nie ma mowy bo normalnych opon sie juz raczej nie wsadzi.

Plan jaki mam obecnie to zalozenie czerwonych sprezyn Eibach obnizenie 3cm + felgi 20cali ale moze ktos przekona mnie na te 22cala bo wiem ze wtedy bedzie kozacki wozek. Dodam, ze obecne kola mimo 19cali wygldaja jak kolka od taczki,,, A moze ktos wie gdzie moglbym dac swoje w rozliczeniu+doplata z mojej strony i zamienic na wieksze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
Panowie 285 na tył wiem że wejdą a czy na przód wejdzie mi 255/40 tak jak zalecają opony do felg m6? W tabliczce max rozmiar to 245 i boję się ryzykować z kupnem 255. Tommy liczę na Twoją podpowiedz. I kolejna sprawa profil opony, żeby mi nie obcierały o nadkola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam Panowie ,musze kupić nowe 4 opony do 645 , czy mógł by mi ktoś doradzić czy te poniżej bedą współgrać czy wszystko będzie okej itd...

(To nie run flaty ponieważ nie chce juz więcej na każdej dziurze podskakiwac a po za tym są dużo droższe )

Obecnie latam na potenzach ale juz maja swój koniec.

 

Zobaczcie na te gumy i dajcie znać czy wszystko będzie okej

 

 

Tył - http://www.oponeo.co.uk/tyre-details/dunlop-dunlop-sp-sport-maxx-275-35-r19-100-y-zr-xl#43691875

 

Przód - http://www.oponeo.co.uk/tyre-details/dunlop-sp-sport-01-245-40-r19-94-y-zr-mfs#40904607

 

 

 

Wiem ze lepiej 4 takie same ale nie chce inwestować w auto bo wole w siebie .

 

 

Z góry dzięki i czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum :) Muszę pilnie znalezć odpowiednie opony zimowe do bmw 645 ci, które obecnie jezdzi na letnich Michelinach RSC profl tył 275/35 R19, z tego co wiem nie jest konieczny zakup Run on flat ale problem ze znalezieniem opon mam ogromny i dylemat co do wyboru marki, nie chce inwestować za duzo, ponieważ jestem tymczasowo w Polsce a w kraju w którym auto jest zarejestrowane zimy nie ma.. wiec jakby to ująć jestem uziemiona :| Nawet rozważałam zmianę felg na mniejsze, ale chyba na to samo by wyszło..mysle nad oponami Dunlop bo wyglądaja dość solidnie proszę Panów o radę, czy wystarczy jesli założe dwie na tył? i kto z was ma ten sam model i co zakłada na zime w tym rozmiarze? może ktoś ma na sprzedaż używane? bo na allegro pustki..

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić felge 17 i poprostu ją wymienić razem z oponą lub 16 jeśli Ci wygląd nie przeszkadza( do 1700 na pewno kupisz )

sam mam 18 na lato i jakoś nie mam ochoty jeździć na nich w zimę

Nikt mi nie wmówi że jazda na 19+ niski profil w zimę to dobre rozwiązanie.

Zmiana tylko z tyłu też bez sensu co z hamowaniem? bedzie róznica przyczepności

 

http://allegro.pl/bmw-5-6-7-e63-e64-nowki-oryginal-okazja-245-50r17-i3742965599.html

Ten zestaw naprawdę tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade, też myślę nad takim rozwiązaniem, ale 17 nie podchodzą do tego auta:( rozmiar zaczyna sie od 18 w góre..i jedynie takie mogę założyć, z przodu mam profil 245/40 więc taki zestaw chętnie nabędę, szukałam ale narazie bez skutku.. Mogłabym sie obejść gdyby nie było mrozów, z uwagi że mam zamiar sprzedać to auto z początkiem nowego roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anita rozmiar musisz kupić taki sam napewno nie mniejszy profil bo na naleśnikach nie pojeździsz w zime a co do firmy i ceny jedź do wulkanizacji dogadasz się napewno mają używki i nowe opony w różnych cenach i różnej marki pogadasz i będziesz mniej więcej wiedziała na czym stoisz w razie dalszego dylematu poproś żeby Ci chłop doradził od tego tam jest ;) powodzonka !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam serdecznie wszystkich:) parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem BMW 635d, autko kupiłem na letnich oponach run flat, jako że zima już pełną górą - kupiłem opony zimowe lecz nie runflaty, tylko zwykłe. 245/50/17 (taki rozmiar jaki był na tabliczce znamionowej w drzwiach. moje pytanie - na pewnej stronie wyczytałem, że samochody które fabrycznie wychodzą na runflatach powinny mieć zawsze runflaty ponieważ i tu cytuję : "Samochody z Run Flatem na pierwszym wyposażeniu, mają fabrycznie zestrojone zawieszenia (zmodyfikowane nastawy) do parametrów tego specyficznego ogumienia. Jeśli więc zdecydujemy się założyć standardowe opony, odczujemy brak stabilności w zakrętach, przy dynamicznym ruszaniu i hamowaniu, co znacząco pogarsza nasze bezpieczeństwo." Czy to prawda ? aż tak gorzej się jeździ na zwykłych oponach ? Już za nie zapłaciłem..:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj sie człowieku. Kupiłeś dobre nowe opony, to jazda w drogę. Co prawda trochę dziwne, że masz 17tki a nie18tki ale może w dieslach tak ma być. Runflaty to nie żadna kosmiczna technologia i na pewno opowieści o tym, że jak masz fabrycznie runflaty to już tak ma być na wieki są z palca wyssane przez jakiegoś nieuka. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.