Treść opublikowana przez gelu1
-
[e87] Zerwana linka otwierania maski silnika.
Panowie a ma ktoś patent na otwarcie maski jak linka zerwie się przy zamku?
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Stary ale dajesz czadu :D - Przeczytalem rano ten temat i pod koniec trzeciej strony zorientowalem sie ze jestes w tym samym punkcie co dwa tyg temu gdy zakladales temat - czulem sie jak bym czytal scenariusz brazylijskiego tasiemca.Jeszcze rano byles byles napalony na kupno sterownika w ciemno , kiedy juz w koncu dotarlo do Ciebie ze trzeba potwierdzic uszkodznie sterownika to pojawil sie problem z odczytaniem bledu a jak juz udalo sie blad odczytac i dwie osoby majace pojecie o temacie mowia kup sterownik to ty teraz A Moze Nie Trzeba Sterownika... :D Najpierw musisz popracowac nad otwarciem maski Mozna to naprawic ale trzeba odpowiednia lutownice - po czterech stronach tematu jest znaleziona usterka -lepiej kup sterownik albo zlec komus naprawe bo lutownica pewnie kosztuje tyle co sterownik a otwarcie sterownika to tez walka z przeciwnosciami losu... Witam, może i tak to wygląda ale czytaj ze zrozumieniem. Chciałem kupić sterownik i czekałem na sugestie, sprawdziłem Inpą i się potwierdziło. W ten pojawia się wpis o jakiejś wtyczce i że można naprawić ten sterownik-to czemu nie zapytać jak się da to czemu nie? Dobra nieważna kupuje sterownik nie będę się pier.... Co do lutownicy to spokojnie mam nie jedną..... Z otwarciem sterownika tez sobie dam radę, postaram się go zregeneerować (będzie na zapas) i zrobić relację tak jak zrobiłem to chociażby z wymiany łożysk w dyfrze. Dziękuję za uwagę, oczywiście napiszę jak sytuacja wygląda po wymianie sterownika - a może i tu uda się zrobić kilka fotek dla potomnych..... :8)
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
A może nie trzeba sterownika tylko coś nie tak z tą kostką? Idąc dalej w tym sterowniku to zimne luty się robią czy coś się upala(urywa) jak pisał kolega wyżej i da się to samemu naprawić?
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
A ta dodatkowa pompa wody do czego służy i gdzie ją lokalizować? Te szczotki da się dokupić czy trzeba dorabiać? Jeśli ona nie działa to na co to wpływa?
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Czemu się tak uczepiłeś tego silnika :), moc ma oleju nie bierze, nie kopci. Tak do -10 palił jak by nie patrzeć. A ten kabel zasilający czy też bezpiecznik, przekaźnik jak sprawdzić? Reszta błędów z czym jest związana?
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Niestety nie udało się podpiąć miernika, gdyż maska nie chcę się otworzyć.Spadła bądź urwała się linka a może zamarzł zamek (luźna klamka-nie reaguje; może ktoś wie jak otworzyć to awaryjnie??/) Podpiąłem Inpę. Wrzucam zdjęcia błędów, najpierw było ich sporo. Po skasowaniu wyskakiwały tylko błędy 00 JBBF i 12 DME/DDE oraz A0 CCC. https://tufotki.pl/eEsIm
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Pan Cypisek to taki uszczypliwy jest trochę :) Zgadza się, dokręcane było bez klucza. Nie pierwszy raz wymieniałem świece wiec tu spokojnie. Z tym pomiarem dojścia prądu do każdej świecy to będzie problem bo kolektora drugi raz nie będę ściągał. Zobaczę może jakoś się podejdzie. A Inpą nie wykuka się tego sterownika? Czy pokaże ogólnie błąd układu dogrzewania? A i może ktoś podpowie ewentualnie jakie bezpieczniki, przekaźniki jeszcze sprawdzić?
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Dobra dziś podepnę Inpę i zobaczę miernikiem czy idzie napięcie na pierwszą świece. Wtedy będziemy pisać dalej. Wstrzymam się z tym sterownikiem jeszcze jeden dzień.
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Kurcze próbowałem tym Btool z ELMem ale nie chciał się łączyć, Piston i Torque nie pokazuje żadnych błędów.
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
A jeszcze idąc tym tropem zasilania sterownika, do niego jest jakiś osobny bezpiecznik, przekaźnik? Może to sprawdzę najpierw.
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
okej to dam znać po wymianie czy pomogło, podpowiedz tylko czy to sterownik o oznaczeniu GSE101? I czy do niego trzeba się dobierać od spodu i gdzie go lokalizować.
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Narzędzie mam i sprawdzałem, ale niestety nic nie pokazuje. Tak jak czytałem to ten problem jest ciężki do zdiagnozowania czy to moduł czy świece? Może i trochę na oślep to robię ale akumulator czy filtr paliwa tak czy siak były do wymiany. Jedyne co to nie potrzebnie wydałem 200zł na świece ale niech będzie, przynajmniej mam pewność że są okej. Chyba pójdę za ciosem i wymienię jeszcze ten moduł a później się poddaje :P w końcu idzie wiosna :P
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Po czym wnosisz, że to silnik lub wtryski? Uważasz, że szkoda zachodu z tym modułem?
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Tak więc problem nadal jest :( Świece wymienione na nowe (nie potrzebnie bo stare po podłączeniu na 5V grzeją wszystkie), filtr paliwa nowy, akumulator nowy a samochód nadal nie pali. Został chyba jedynie ten nieszczęsny moduł. Podpowiedzcie czy w tym silniku dostawać się do niego od dołu, jak go zlokalizować?? Kupować ten z allegro o oznaczeniu GSE101??
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
No to znaczy, że jest dobry bo nie zapalił dopiero jak było -11C a tak to palił :cry2:
-
[E87 120d] - za dużo pali
Opisywałem sytuacje teraźniejszą. Za dwa tygodnie żona wraca do pracy i ma 35km w jedna stronę ;) Wtedy spalanie jeszcze spadnie, choć kto wie bo nogę ma ciężka :mrgreen:
-
E87 120d 2004r Światła do jazdy dziennej i powitalne.
Mam takie pytanko, da się dokodować w moim aucie światła powitalne. Po otwarciu zapalają sie ringi, podświetlanie tablicy i tylne pozycje razem z podświetlaniem klamek? I druga sprawa czy da się przestawić światła na automacie tak żeby w dzień świeciły się ringi. Chce wsadzić najmocniejsze led markery i używać je jako świateł do jazdy dziennej. Mam dość bogate wyposażenie tj. xenony, navi, pompowane fotele, składane lusterka itp ;) Może przy tych modułach są możliwe takie rzeczy :8)
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Obstawiam świece lub sterownik, tak jak pisałem charakterystyczne dla świec jest to że po zapaleniu samochód nie chodzi dość równo i ma gryzący zapach spalin. Wymienię i dam znać jak sytuacja wygląda ;)
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
świece już zamówiłem, bo samochód nie może stać (potrzebny) Akumulator ładnie kręci, w miarę szybko. Dziś przy -1C odpalił od strzału bez problemu. Problem zaczyna się jak jest tak -5 i niżej. A i jeszcze jedno co raczej wskazuje na świece. Jak odpalałem z kabli samochód (od X6 kręcił jak głupi) to też nie zapalił od razu tylko tak łapał i przestawał aż w końcu tak zaczął łapać po trochu i zaskoczył. Wskazywało by to że po prostu zimny silnik i ciężko mu zaskoczyć. Kolejna rzecz to jak jest koło )C to jak zapala to przez chwile nie pracuje równo i delikatnie zakopci nieprzyjemnym dymem (gryzącym) Miałem tak w X3 jak wszystkie świece były upalone.
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Niestety Btool połączył się jednak nie zczytuje błędów. Może przez to, że tam do wyboru są modele BMW 3er. Ten carly tez nic nie pokazał. Sprawdziłem Pistonem i Torque i bezbłędnie. Nic zaczynam od świec jak nie pomoże wymienię sterownik i będę miał spokój :)
-
[E87 120d] - za dużo pali
Generalnie to na tą chwile to żona jedzie 3km z synem do żłobka i za chwile wraca. Dochodzą do tego jakieś krótkie trasy po mieście między sklepami i tyle. Najdalej gdzie auto leci to jakieś 10km raz na tydzień.
-
bmw e87 118 d cos wyje
Na 100% dyfer przerabiałem to u siebie aż w końcu byłem zmuszony to naprawić bo strasznie się nasilało z czasem. Robiłem to sam, nic skomplikowanego w sumie. Potrzebne dwie prawe ręce :). Opisałem na forum wraz z fotorelacją przebieg naprawy-poszukaj.
-
[E87 120d] - za dużo pali
Mi taki sam samochód z ty samym silnikiem po mieście spala 7,8 litra. Sprawdzone na tankowaniach do pełna dwa razy. Komputer pokazuje 8,2 więc w miarę podobnie.
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Czy tym Btool lub Carly w połączeniu z ELM327 sprawdzę błędy świec?
-
[E87] 120d Ciężki rozruch przy mrozach
Panie Cypisek proszę bez spamu. Ja po prostu chcę jakoś szybko zdiagnozować czy świece czy sterownik, same świece wiem jak sprawdzać. Myślałem, że opisane objawy dadzą jakieś wskazówki za co się zabrać :)