Jack-Strong
Zarejestrowani
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda temat: BMW F10 525d N47 biturbo — 244C00
Treść opublikowana przez Jack-Strong
-
Jakiej firmy termostat do E61 530d
Chińczyk też nie pęka
-
Jakiej firmy termostat do E61 530d
u mnie dokładnie w tym samym miejscu pękł oryginał
-
Jakiej firmy termostat do E61 530d
ja mam chinskie od dwóch lat śmigają jak trzeba oryginalny reklamowalem bo pękł podczas montażu
-
Luźny czujnik ciśnienia doładowania e61 535d
doładowanie nie ma nic wspólnego z falowaniem w dieslu jak jest problem z falowaniem nie równa praca przyczyna tkwi w paliwie (wyryski pompa cr) może to byc wina zużytego konwertera co do czujnika to tam sie wymienia gumową uszczelkę mocująca czujnik ona czasem sie wyrabia i tak jak kolega wyzej pisal gwiżdże pod maską i auto słabnie
-
Check engine i kontrola trakcji
kolego jasnowidzów tu nie ma na forum niestety podjedź do lokalnego warsztatu specjalizujacego sie w bmw i prawdopodobnie po max godzinie będziesz mial odpowiedź i wycenę naprawy.
-
Zmiana oleju manual m57 e60
ja kupiłem najtańszy zamiennik Castrola TAF-X w bańce 5l i wymieniłem go trzy razy w ciągu miesiąca. To samo w skrzyni z tym ze u mnie auromat najtanszy filtr i olej w bańce 20L i trzy zmiany każda po ok 6-8 tygodniach.
-
E61 525D kolektor wydechowy jaki kupić
zwróć uwagę na mocowanie turbo do kolektora bo w e60 późne polifty miały v band a wczesne mocowanie na trzy śruby
-
Zmiana oleju manual m57 e60
do dyfra kup też 2L u mnie weszło 1.6L :cool2:
-
Zmiana oleju manual m57 e60
ze manualem i dyfrem zchodzi sie jedna roboczo godzina polecam Amsoil i Redline zarowno do manuala i mostu.
-
E61 525D kolektor wydechowy jaki kupić
dokładnie używka z e39 albo z polifta e60
-
E60 zaciski z M5 do 530d?
to kup lepsze klocki i tarcze! a co do swapu to potrzebne sa tarcze, klocki, piasty$$$ felga 19 i laczek pokroju PS4s z tego co pamiętam to w niektóre 18 zaciski z M sie nie mieszczą. Dorzuć oplot dobry DOT i odświeżenie/regenerację zacisków i robi sie ponad 10k to nie są tanie rzeczy. swap na 535d/550i (dwa tloczki tarcza 348mm) to koszt rzędu 4k IMHO hamulce z M nie mają sensu jak na feldze siedzi jakaś chińska szmata. :cool2:
-
Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni - czy warto zrobić?
nie bespieczniej jest zrobic dwie trzy statyczne na przełomie roku.
-
Zbyt częste wypalanie DPF
na litość boską kto kupuję 30d/35d do jazdy po mieście :mad2: nie wiem jak wygląda bo po auto używane jest tylko w cyklu poza miejskim/autostradowym. Co do korekt to można sobie nimi dupę podetrzeć u mnie przy czterech uszkkdzonych wtryskach silnik chodzil idealnie a korekty byly wzorowe. Po raz kolejny powtarzam wtryski sprawdza sie na mawzynie a nie po korektach. Co do czujnika sprawdzasz go na zaplonie włączonym z wylaczonym silnikiem czy pokazuje 0mbar po czym na odpalonym sprawdzass wskazanie wg procedury btool. podziel sie wynikiem to cos pomozemy.
-
Zbyt częste wypalanie DPF
dpf w tych silnikach diagnozuje sie po cisnieniu wstecznym u mnie w tym samym silniku ostatnio padł rekord skoczni przy wakacyjnej jezdzie w trasie dpf zaczął wypalac sie po 950km. Nie patrz na poziom sadzy i korekcje wtrysków bo to nic nie obrazuje. jak dpf zbyt często sie wypala to najczęściej wina wtryskow, turbo opuszczającego olej lub czujnika różnicowego oczywiście pomijajac możliwość uszkodzonego filtra.
-
Wymiana turbiny 525D
kup nowy czujnik ciśnienia wstecznego. najwyraźniej ciśnie wsteczne blokuję turbo kata i dpf oddal bym do profesjonalnego sprawdzenia ewentualnie prania, kat ma wklad metalowy jak sie przytopił tonjiz go nie uratujesz
-
535d 286KM Ubywa płynu chłodniczego.
Nie lubię nieskończonych tematów, więc informuje, że wszystko zostało naprawione, winnymi okazały się chlodniczki, po wymianie chlodniczki EGR przestało kopcić na biało, a po wymianie chlodniczki oleju oraz uszczelki obudowy filtra oleju przestało mieszać wodę z olejem. Muszę się jeszcze uporać z drobnymi wyciekami oleju oraz wody. Pozdrawiam super do porządnego wypłukania układu chłodzenia polecam pkyn do zmywania naczyń... miałem podobny problem z uszczelką podstawy filtra po naprawie plukalem czym sie dało ale najlepiej sprzedzil sie pkyn do mycia naczyń.
-
m57 ograniczenie egr a spalanie
jak dla mnie egr ma same plusy lepsza sprawność jednostki wyższa kultura pracy niższa emisja szybszy zapłon niższe spalanie
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
ja do 535d/550i tarcz innych niż OE nie polecam swoją drogą OE z 535d dają radę
-
Wymiana turbiny 525D
podmień lambdę na próbę, sprawdź wiązkę i wtyczkę na początek to ona moze być winowajcą. bodajże do EU4 diesle bmw limitują dym po lambda, a w razie awari sondy dym może być limitowany po przepływomierzu. Jednak u ciebie z jakiegoś powody przeplywka nie limituje dymu wiec auto smiga po jakiejś bespiecznej mapie. Bez informacji o ilości dymu ciezko steruje się sprężarką :wink: co może generować błąd sterowania doladowaniem.
-
Wymiana turbiny 525D
mało laduje to turbo przy 525d wydaje mi sie ze powinno byc delikatnie ponad 2bar.
-
Uciążliwy problem abs bmw e60.
może wieniec na niwej piascie uszkkdzony?
-
Wymiana turbiny 525D
błąd wskazuje na turbo nie laduje ile komputer oczekuję. sprawdź szczelność jak wszystko w porządku to turbo źle zregenerowane/skalibrowane. Tak jak wcześniej pisalem tych magików od regeneracji jak grzybów po deszczu mamy. Ne obedzjdz się bez demontażu turbo jeszce raz chyba.
-
Wymiana turbiny 525D
kolego e61 w dieslu to dopiero 535d jedzie tam powiedzmy jakos poprawnie auto zalane do pelna z kierowcą na pokladzie waży 2T i jak sam napisałeś 177KM szału nie zrobi
-
IC z alliexpress
Dokladnie śrubek z podkladkami nie bylo w zestawie ;)
-
IC z alliexpress
ja zamawialem u lokalnego importera z chin do e60 ok półtora roku temu w miejscach gdzie były wytłoczenia Wagnera widac było slady usowania mechanicznego Gość wiedzial co sprzedaje bo odrazu napisal ze nie będę zawiedziony i jak sie nie spodoba po rozpakowaniu to będę mogl odesłać. W cenie Wagnera kupilem IC i Hybrydę. Jestem zadowolony temperatury w dolocie od +1 do +3 stopni przy codziennym użytkowaniu. Przy bucie okolice +10' przy seryjnym sofcie(hybryda sie wysrała)w bardzo cieple dni. Do nastepnej f31 lub f11 też będę montować IC z Ali.