Skocz do zawartości

belgus

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez belgus

  1. belgus odpowiedział(a) na Majowy temat w E39
    Czesc No to nie bedziesz sie przegladal :P Pozsukaj na allegro. pozdrawiam
  2. Czesc Za naprawe tej skrzyni ,o ile wymaga naprawy/ bedziesz mogl kupic ze 3 uzywki :P Co do linki ,to jak ja poluzowales,to skrzynka nie moze zmienic na wyzsze biegi. Czy ten olej jest zblizony do czarnego!? Czy sprawdzales w Vin decode jaka masz miec skrzynie? Te opilki jak to nazywasz ,moga pochodzic z rozwalonego filtra oleju w skrzynce. Wjedz gdzies na wysoki kraweznik w,wcisnij sie pod samochod ,odkrec korek i wylej to bagno,potem mozesz odkrecic miche i obejrzec filtr. Zobacz i le oleju zejdzie i wlej tyle samo nowego/u mnie zeszlo 3,5 l/ oczywiscie najpierw zloz to do kupy. Linke wyreguluj tak,zeby po lekkim otwarciu przepustnicy byl maly opor. Albo tak jak piszesz,rozbij swinke i jedz do wrsztatu :( Pozdsrawiam
  3. Jeszcze jedno mnie zastanawia?1 Jaka linka od kick down-a? Jezeli masz linke na przepustnicy,to wlasnie ona powoduje zmiane biegow,ale z drugiej strony wspominasz cos o sterowaniu elektronicznym :shock: Nie jestem znawca w tym temacie,ale jedno wyklucza drugie/moim zdaniem/. Moze ,ta skrzynka zostala zamieniona? Do serwisu,to mozesz jechac jak lubisz horrory :) Jezeli bedziesz juz mial ekspertyze i bedzie ona tragiczna ,to lepiej rozejrzyj sie za uzywka. pozdrawiam Olej smierdzacy spalenizna ,swiadczy o zbyt wysokiej temperaturze pracy skrzyni.Moze byc zle chlodzona!.
  4. Czesc Niestrasz czlowieka! Po pierwsze,trzeba wymienic olej! Po drugie jakis elektyk powinien ,to podlaczyc/sterownik skrzyni/. Po trzecie dziwne,ze przy odciaganiu oleju pojawily sie jakies opilki,bo powinny trzymac sie magnesow w misce olejowej.. Nie wyglada ,to ciekawie ,ale ja bym nie tragizowal. pozdrawiam
  5. belgus odpowiedział(a) na xs4u temat w E30
    Czesc Wyglada na to,ze miales za niskie obroty. pozdrawiam
  6. Czesc Jak zdazyles poczytac posty na ten temat,to wiesz,ze zdania sa mocno podzielone. Ja na twoi miejscu bym wlal syntetykbo osobiscie latam na 10w 60 RS i jest OK,ale inni koledzy popowiadaja,ze moze sie rozszczelnic,wiec decyzja nalezy do Ciebie. pozdrawiam
  7. belgus odpowiedział(a) na xs4u temat w E30
    Normalnie na wskazniku poziomu paliwa. Jak bedzie rezerwa,to Ci sie zapali,chyba,ze nie ma zarowki :P pozdrawiam
  8. belgus odpowiedział(a) na xs4u temat w E30
    Witam Kntrolka rezerwy paliwa jest. A ten wskaznik chwilowego zuzycia paliwa,mozesz wyrzucic na smietnik :mrgreen: To jest tylko taki gadzecik :) pozdrawiam
  9. belgus odpowiedział(a) na kuba_krk temat w E36
    w m 40 jest pod przepustnica ,pod wtyczka TPS,jak jest u ciebie nie wiem. pozdrawiam
  10. belgus odpowiedział(a) na kuba_krk temat w E36
    Czesc Sprawdz wtyczke listwy wtryskiwaczy,mozeto to? pozdrawiam
  11. belgus odpowiedział(a) na machan temat w E36
    Witam Jezeli nie zmieniles wtyczki kodowej zegarow/ta z przodu/,to bedzie ci przeklamywal. Co do odciecia,to ciekawa sprawa,bo normalnie struje tym TPS. Przy owarciu przepustnicy do konca opornosc TPS-a wynosi 0,czyli tyle ile przy zamknietej. Sam nie wiem,moze sprawdz ten czujnik ,w ktorym momencie przy otwartej przepustnicy pokazuje 0. pozdrawiam
  12. belgus odpowiedział(a) na Balast temat w E36
    Witam Z wlasnego doswiadczenia moge potwierdzic,ze Wasze klopoty,to wina nieszczelnego dolotu i krokowego ,plus niedomkniecie przepustnicy. W moim M 40 jest duzy kolektor gorny i przewod do silnika krokowego idzie wewnatrz kolektora i tam jest zespolony z przewodem cieczy chlodzacej,ktora idzie od podgrzewacza przepustnicy.To jest to newralgiczne miejsce ,gdzie robia sie pekniecia i rozdarcia tego przewodu. Mozna to sprawdzic nie rozbierajac kolektora przez poruszanie koncowka tego przewodu przy wejsciu do gumy przeplywomierza,Trzeba go troche pociagnac ,nacisnac,po prostu zmienic zdecydowanie jego ulozenie. Jezeli silnik zareaguje zmiana pracy,to na bank jest gdzies walniety. Tylko nie zmieniajcie swiatla przewodu, bo wtedy tez zareaguje. pozdrawiam
  13. belgus odpowiedział(a) na kiko temat w E34
    Czesc To chyba wtryski,prawdopodobnie ktorys zalewa,po wylaczeniu silnika. Ale moge sie mylic ,bo diesla miale dawno. pozdrawiam
  14. Tyk,tyk,tyk,tyk, tak robi zegary duze/szafowe/A cyk,cyk,cyk,cyk,to zegareczki nareczne :D Ale zgadles ,jestem umuzykalniony :P I tez mam automat! Wlalem taki preparat Liquid molly,ale nie pomoglo zmienilem olej na 10w60 full syntetyk,i troche jakby ciszej,ale bez operacjina otwartej glowicy sie nie obedzie. pozdrawiam
  15. tyk,tyk,tyk,tyk? Kochany,to Twoj chodzi jak zegarek! U mnie jest kle,kle,kle,kle i niekiedy cyk,cyk,cyk,cyk, :( Czyli bocian i swierszcz,poza tym pracuje normalnie :P Te odglosy sa na jalowym. pozdrawiam
  16. Witam Jalie sa krytaeria klekotania m 40? Bo moj sobie podklepuje,potem przerwa iznowu I nie wiem,kiedy ten bocian powinien odleciec. :P pozdrawiam
  17. belgus odpowiedział(a) na czestek1 temat w E36
    Ja o zupie a Ty o kartoflach :P Z tego co napisales ,klapka przeplywomierza moze sie zacinac,wiec zajrzyj do niego! Ja z dzikimi obrotami walczylem rok czasu,zanim zdecydowalem sie zdjac kolektor dolotu i okazalo sie ,ze uszczelka kolektora do wymiany razem z przewodem powitrza do krokowego. pozdrawiam
  18. belgus odpowiedział(a) na czestek1 temat w E36
    No to zobacz ,czy Ci sie klapka przeplywomierza nie przycina. Najlepiej psiknij tak jakiegos zajzajeru na os klapki i orozruszj . pozdrawiam
  19. belgus odpowiedział(a) na czestek1 temat w E36
    Witam Sprawdz jeszcze pompke paliwa! pozdrawiam
  20. Witam Jezeli masz zrabany katalizator,to go wymien na uniwersalny. pozdrawiam
  21. belgus odpowiedział(a) na maharadza temat w E30
    Dokladnie!Ciagniesz w obie strony!
  22. belgus odpowiedział(a) na maharadza temat w E30
    Witam Wtyczke wyciaga sie od strony slupka a dokladniej za nim. Posiada ona zaczepy ktore trzeba wcisnac. pozdrawiamZapomnialem,ze po wyjeciu wtyczki za slupkiem ,ta czesc co jest w slupku od strony drzwiwychodzi bez problemu.
  23. Witam Pomijam konstrukcje silnikow BMW,ale chcialbym zobaczyc Focusa Twojego ojca za 10 lat!!Wtedy TWoje BMW bedzie mialo24lata A Focus 14 o ile sie nie rozleci wczesniej. pozrawiam
  24. belgus odpowiedział(a) na czestek1 temat w E36
    Oj namieszales :P Jezeli ci pracuje rowniutko przy zamknietej przepustnicy a obroty sa 500 - 600,to znaczy,ze krokowy jest do wyczyszczenia albo do wymiany. Slyszalem,ze niektorzy koledzy reguluja szczelinke na krokowym,ale ja tego nie robilem. Pamietaj!Podniesc obrotow przy pomocy otwierania przepustnicy sie nie da :nienie: Dokrecajac srubke zmieniasz wrtosc TPS-a.Po prostu na nieskonczonym oporze na jalowym bedzie nierowno pracowal ,bo komputer jest zdezorientowany.Ustaw na te 500,600 obrotow i zajmij sie krokowym. pozdrawiam
  25. Czesc Ospbiscie nie zmienialem,ale z opisu kolegow,to tylko problem kasy :) Jak Ci skrzynka dobrze pracuje,to po co wymieniac? pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.