Treść opublikowana przez belgus
-
Skradziono mi lusterka
Czesc No to nie bedziesz sie przegladal :P Pozsukaj na allegro. pozdrawiam
-
Problem ze skrzynia brak 4 i znikajacy 3 bieg. Prosba o pomo
Czesc Za naprawe tej skrzyni ,o ile wymaga naprawy/ bedziesz mogl kupic ze 3 uzywki :P Co do linki ,to jak ja poluzowales,to skrzynka nie moze zmienic na wyzsze biegi. Czy ten olej jest zblizony do czarnego!? Czy sprawdzales w Vin decode jaka masz miec skrzynie? Te opilki jak to nazywasz ,moga pochodzic z rozwalonego filtra oleju w skrzynce. Wjedz gdzies na wysoki kraweznik w,wcisnij sie pod samochod ,odkrec korek i wylej to bagno,potem mozesz odkrecic miche i obejrzec filtr. Zobacz i le oleju zejdzie i wlej tyle samo nowego/u mnie zeszlo 3,5 l/ oczywiscie najpierw zloz to do kupy. Linke wyreguluj tak,zeby po lekkim otwarciu przepustnicy byl maly opor. Albo tak jak piszesz,rozbij swinke i jedz do wrsztatu :( Pozdsrawiam
-
Problem ze skrzynia brak 4 i znikajacy 3 bieg. Prosba o pomo
Jeszcze jedno mnie zastanawia?1 Jaka linka od kick down-a? Jezeli masz linke na przepustnicy,to wlasnie ona powoduje zmiane biegow,ale z drugiej strony wspominasz cos o sterowaniu elektronicznym :shock: Nie jestem znawca w tym temacie,ale jedno wyklucza drugie/moim zdaniem/. Moze ,ta skrzynka zostala zamieniona? Do serwisu,to mozesz jechac jak lubisz horrory :) Jezeli bedziesz juz mial ekspertyze i bedzie ona tragiczna ,to lepiej rozejrzyj sie za uzywka. pozdrawiam Olej smierdzacy spalenizna ,swiadczy o zbyt wysokiej temperaturze pracy skrzyni.Moze byc zle chlodzona!.
-
Problem ze skrzynia brak 4 i znikajacy 3 bieg. Prosba o pomo
Czesc Niestrasz czlowieka! Po pierwsze,trzeba wymienic olej! Po drugie jakis elektyk powinien ,to podlaczyc/sterownik skrzyni/. Po trzecie dziwne,ze przy odciaganiu oleju pojawily sie jakies opilki,bo powinny trzymac sie magnesow w misce olejowej.. Nie wyglada ,to ciekawie ,ale ja bym nie tragizowal. pozdrawiam
-
wskaznik cisnienia oleju
Czesc Wyglada na to,ze miales za niskie obroty. pozdrawiam
-
316i M40 - co myslicie o wlaniu oleju 0W40 do M40-tki?
Czesc Jak zdazyles poczytac posty na ten temat,to wiesz,ze zdania sa mocno podzielone. Ja na twoi miejscu bym wlal syntetykbo osobiscie latam na 10w 60 RS i jest OK,ale inni koledzy popowiadaja,ze moze sie rozszczelnic,wiec decyzja nalezy do Ciebie. pozdrawiam
-
wskaznik poziomu paliwa
Normalnie na wskazniku poziomu paliwa. Jak bedzie rezerwa,to Ci sie zapali,chyba,ze nie ma zarowki :P pozdrawiam
-
wskaznik poziomu paliwa
Witam Kntrolka rezerwy paliwa jest. A ten wskaznik chwilowego zuzycia paliwa,mozesz wyrzucic na smietnik :mrgreen: To jest tylko taki gadzecik :) pozdrawiam
-
Nie odpala is. Szukalem ;)
w m 40 jest pod przepustnica ,pod wtyczka TPS,jak jest u ciebie nie wiem. pozdrawiam
-
Nie odpala is. Szukalem ;)
Czesc Sprawdz wtyczke listwy wtryskiwaczy,mozeto to? pozdrawiam
-
Niskie obroty m40
Witam Jezeli nie zmieniles wtyczki kodowej zegarow/ta z przodu/,to bedzie ci przeklamywal. Co do odciecia,to ciekawa sprawa,bo normalnie struje tym TPS. Przy owarciu przepustnicy do konca opornosc TPS-a wynosi 0,czyli tyle ile przy zamknietej. Sam nie wiem,moze sprawdz ten czujnik ,w ktorym momencie przy otwartej przepustnicy pokazuje 0. pozdrawiam
-
Problemy z uruchomieniem
Witam Z wlasnego doswiadczenia moge potwierdzic,ze Wasze klopoty,to wina nieszczelnego dolotu i krokowego ,plus niedomkniecie przepustnicy. W moim M 40 jest duzy kolektor gorny i przewod do silnika krokowego idzie wewnatrz kolektora i tam jest zespolony z przewodem cieczy chlodzacej,ktora idzie od podgrzewacza przepustnicy.To jest to newralgiczne miejsce ,gdzie robia sie pekniecia i rozdarcia tego przewodu. Mozna to sprawdzic nie rozbierajac kolektora przez poruszanie koncowka tego przewodu przy wejsciu do gumy przeplywomierza,Trzeba go troche pociagnac ,nacisnac,po prostu zmienic zdecydowanie jego ulozenie. Jezeli silnik zareaguje zmiana pracy,to na bank jest gdzies walniety. Tylko nie zmieniajcie swiatla przewodu, bo wtedy tez zareaguje. pozdrawiam
-
problem po odpaleniu !
Czesc To chyba wtryski,prawdopodobnie ktorys zalewa,po wylaczeniu silnika. Ale moge sie mylic ,bo diesla miale dawno. pozdrawiam
-
Klekot m40 - pora naprawic - kilka konkretnych pytan
Tyk,tyk,tyk,tyk, tak robi zegary duze/szafowe/A cyk,cyk,cyk,cyk,to zegareczki nareczne :D Ale zgadles ,jestem umuzykalniony :P I tez mam automat! Wlalem taki preparat Liquid molly,ale nie pomoglo zmienilem olej na 10w60 full syntetyk,i troche jakby ciszej,ale bez operacjina otwartej glowicy sie nie obedzie. pozdrawiam
-
Klekot m40 - pora naprawic - kilka konkretnych pytan
tyk,tyk,tyk,tyk? Kochany,to Twoj chodzi jak zegarek! U mnie jest kle,kle,kle,kle i niekiedy cyk,cyk,cyk,cyk, :( Czyli bocian i swierszcz,poza tym pracuje normalnie :P Te odglosy sa na jalowym. pozdrawiam
-
Klekot m40 - pora naprawic - kilka konkretnych pytan
Witam Jalie sa krytaeria klekotania m 40? Bo moj sobie podklepuje,potem przerwa iznowu I nie wiem,kiedy ten bocian powinien odleciec. :P pozdrawiam
-
...Fabryczne wartosci TPS
Ja o zupie a Ty o kartoflach :P Z tego co napisales ,klapka przeplywomierza moze sie zacinac,wiec zajrzyj do niego! Ja z dzikimi obrotami walczylem rok czasu,zanim zdecydowalem sie zdjac kolektor dolotu i okazalo sie ,ze uszczelka kolektora do wymiany razem z przewodem powitrza do krokowego. pozdrawiam
-
...Fabryczne wartosci TPS
No to zobacz ,czy Ci sie klapka przeplywomierza nie przycina. Najlepiej psiknij tak jakiegos zajzajeru na os klapki i orozruszj . pozdrawiam
-
...Fabryczne wartosci TPS
Witam Sprawdz jeszcze pompke paliwa! pozdrawiam
-
Wywalić katalizator? Czy można kupić same łożyska?
Witam Jezeli masz zrabany katalizator,to go wymien na uniwersalny. pozdrawiam
-
problem z centralnym i "masą"
Dokladnie!Ciagniesz w obie strony!
-
problem z centralnym i "masą"
Witam Wtyczke wyciaga sie od strony slupka a dokladniej za nim. Posiada ona zaczepy ktore trzeba wcisnac. pozdrawiamZapomnialem,ze po wyjeciu wtyczki za slupkiem ,ta czesc co jest w slupku od strony drzwiwychodzi bez problemu.
-
Czy TPS moze powodować zwiększone zużycie paliwa?
Witam Pomijam konstrukcje silnikow BMW,ale chcialbym zobaczyc Focusa Twojego ojca za 10 lat!!Wtedy TWoje BMW bedzie mialo24lata A Focus 14 o ile sie nie rozleci wczesniej. pozrawiam
-
...Fabryczne wartosci TPS
Oj namieszales :P Jezeli ci pracuje rowniutko przy zamknietej przepustnicy a obroty sa 500 - 600,to znaczy,ze krokowy jest do wyczyszczenia albo do wymiany. Slyszalem,ze niektorzy koledzy reguluja szczelinke na krokowym,ale ja tego nie robilem. Pamietaj!Podniesc obrotow przy pomocy otwierania przepustnicy sie nie da :nienie: Dokrecajac srubke zmieniasz wrtosc TPS-a.Po prostu na nieskonczonym oporze na jalowym bedzie nierowno pracowal ,bo komputer jest zdezorientowany.Ustaw na te 500,600 obrotow i zajmij sie krokowym. pozdrawiam
-
Czy kłopotliwa jest zmiana automata na manual???
Czesc Ospbiscie nie zmienialem,ale z opisu kolegow,to tylko problem kasy :) Jak Ci skrzynka dobrze pracuje,to po co wymieniac? pozdrawiam