Treść opublikowana przez Fuser
-
[M52TUB20] wysokie długoterminowe korekty
Zauważ, że sonda 02B1S1V nie pracuje w pełnym zakresie 0,1 do 0,9V, natomiast 02B2S1V już zdecydowanie lepiej. Te dwie pozostałe to chyba za katami. Nie wiem czy tamte też powinny odpowiadać sinusoidą, ale ta niżej praktycznie leży. Podejrzewam, że korekty są takie jaki są, bo próbują nadgonić to co robią sondy. Jak tego się nauczysz to będziesz wiedział skąd się biorą takie wartości. Pamiętam, że podlinkowany wcześniej film dobrze to tłumaczy, ale mnie się już nie chce kolejny raz tego oglądać :P Sorry, ja trochę zgaduję, jeżdżę dieslem, więc moje spostrzeżenia mogą nie być trafne, a co do gazu to już kompletnie się nie znam. W każdym razie należałoby zdiagnozować dlaczego sondy tak pracują. Jeśli zdjęcie jest z pracy na gazie, to pokaż co się dzieje na benzynie tylko skasuj wcześniej korekty.
-
[M52TUB20] wysokie długoterminowe korekty
IMO trzeba najpierw ogarnąć auto na benzynie czyli pojeździć trochę bez przełączania na gaz. Wtedy korekty długie się ułożą i zobaczysz co się dzieje. Jeśli pojedziesz do gazownika z niesprawną instalacją benzynową to on tak ustawi gaz, żeby było "dobrze", ale to nie rozwiązuje problemu. Obejrzyj jeszcze to może wtedy zdiagnozujesz co jest problemem wysokich korekt.
-
Uszczelniacze zaworowe
Jesteś w ogóle pewien, że chcesz to wymieniać ? Wymień najpierw świece i wtedy sprawdzisz czy jak auto postoi kilka dni gdy jest zimno to czy puszcza niebieski dymek przy odpaleniu. Jak uszczelniacze nie trzymają i olej zdąży ścieknąć do komory spalania to objawia się niebieska chmurką. Wymiana uszczelniaczy w tym silniku to podobno nie jest taka prosta sprawa, bo żeby zdjąć pokrywę zaworów to trzeba wyjąć wtryski. Potem nawet jeśli jest taka możliwość, żeby je wymienić bez ściągania głowicy to i tak trzeba będzie zdjąć wałki, a żeby zdjąć wałki to trzeba rozpiąć łańcuch. To już robi się niezła impreza dla tych 24 kondomów. U mnie jest ten objaw z niebieskim dymkiem od kilku lat. Jest taki uszczelniacz LIQUI MOLY 2671. To nie jest środek typu motodoktor. Zawiera składniki zwiększające plastyczność gumy takie same jak w olejach tylko w dużo większej ilości. Zalałem go jakieś 1000km temu i mam wrażenie, że jest trochę lepiej. Według opisu puszka jest na 4L oleju, a w M57 jest 6-7L więc być może trzeba by wlać tego więcej, ale ja już tak zostawiłem. Jeśli upewnisz się, że to uszczelniacze są problemem to może spróbuj użyć tego polepszatora za 50zł zanim rozprujesz pół silnika. Oczywiście nic nie doradzam i nie sugeruję.
-
[M52TUB20] wysokie długoterminowe korekty
Garażowe Hobby ostatnio na kanale pokazywał podobną sytuację i problemem okazały się zardzewiałe wtryski. Jeśli na jednym banku masz na plus, a na drugim na minus to ja bym sprawdził co wtedy mówią sondy. Może któraś już się kładzie.
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
Wymień wszystkie, a w zapasie zostaw sprawne. Co do wymiany to trzeba zwalić kolektor dolotowy, ale musisz to zrobić dosyć szybko, żeby silnik nie ostygł. Ewentualnie dogrzejesz bez kolektora. Jak będziesz wymieniał na zimnym to jest duża szansa, że urwiesz.
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
Te co podałeś, BERU GN024. Cztery lata, 60k km i nadal wszystkie grzeją.
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
Pseudo teoria ? Poważnie ? To policz i tu napisz ile jest ton obciążenia na denko tłoka podczas spalania paliwa...
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
W sterowniku silnika DDE4 jest przekaźnik świec żarowych. Raczej się nie psuje. Jak się jedna świeca spali to reszta grzeje. Przy jednej to nawet nie zauważysz, że nie grzeje. Ciężko stwierdzić co może grzechotać. To raczej nie jest jednoznaczna usterka.
-
Dsc blokuje tylne kolo
Wtedy gdy blokuje ?
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
Jak nie grzeje świeca i jest bardzo zimno to mimo sprężenia mieszanki nie następuje zapłon. Szarpie silnikiem, bo nie pracuje na wszystkie cylindry, a niespalone paliwo przedostaje się do wydechu dlatego dymi. Oczywiście przy odpalaniu może dymić również z innego powodu, np. zużyte uszczelniacze zaworowe. Trzeba sprawdzić świece, bo szkoda męczyć silnik.
-
Świece żarowe, objawy zużycia, wymiana
Jak nie pali na wszystkie gary to nie jest dziwne, że szarpie silnikiem i masz dym. W takich warunkach to można rozwalić wał korbowy. Przecież tam są potężne przeciążenia. Sprawdź czy INPA pokazuje błąd świec.
-
pompa paliwa pomocy !
czescidobmw.pl wpisujesz swój VIN potem zakładka paliwowa, tam masz numery oraz ceny do porównania. TDS nie ma pompy progowej, ale sprawdź czy jest w wykazie.
-
Led markery w ringi
Kupowałem na Ali 2x 5W i świecą już prawie dwa lata. https://pl.aliexpress.com/item/4000280728942.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.63.44e71c24e65t2A&gatewayAdapt=glo2pol Pewnie na aukcjach krajowych znajdziesz to samo.
-
540i Problem z ABS
Raczej czujnik nie działa prawidłowo. Co prawda nie wymieniałem, ale coś mi się wydaje, że tylko Siemens VDO daje 100% pewności.
-
Jakie to są lampy?
Dobra, co do retrofitu przednich lamp to coś mi się pokręciło, bo tamten artykuł dotyczył dołożenia czujnika zmierzchu. Co do reflektorów, jeśli masz w obu autach ringi to porównaj wiązki czy są identyczne. Polift ma jedną wtyczkę więcej więc jeśli lampy były dołożone to ktoś musiał rozdzielić kable. Natomiast tylne lampy ze sterownikami to na na pewno jest upgrade. Wpisz na realoem swój VIN i jeśli w zakładce doposażenie będą widoczne opcje retrofitu znaczy, że wyposażenie, które posiadasz zostało zmienione. Niekoniecznie. Zawsze można sobie wyobrazić, że przy zakupie nowego auta wynegocjował bonus w postaci zmiany wyposażenia, ale czy faktycznie tak było ?...
-
Jakie to są lampy?
Lampy soczewkowe z ringami zostały wprowadzone od września 2001. Dla aut z wcześniejszych roczników od 1997 był dostępny retrofit https://e39source.com/archives/4395 Tak samo był retrofit tylnych lamp na LED'y https://www.ecstuning.com/b-hella-parts/led-taillight-upgrade-set/63212496297rw/ zawierający dodatkowe sterowniki, które w oryginalnym polifcie nie występowały ze względu na nowszy LCM.
-
Odma 525d
To jest do silnika M57N. W E39 połączenia intercoolera są na metalowe opaski zaciskowe. Jedyna uszczelka to pierścień gumowy na wlocie turbo https://allegro.pl/oferta/pierscien-usczelniajacy-bmw-7-e38-e60-e61-730d-8021470948 Jeśli wąż wchodzi dość ciasno to nie ma sensu tego wymieniać, bo w tym miejscu pracuje na podciśnieniu więc nie spadnie samo z siebie. Nie ma nic wspólnego z odmą.
-
E39 530DA Sprzęgło blokady konwertera - nadmierny poślizg
Stare auta, mało użytkowników czyta. Jeśli falują obroty przy stałej prędkości to zwykle już znaczy, że konwerter mówi pa, pa. Najlepiej pytać w warsztacie, który robi tylko BMW to pewnie mają sprawdzonego podwykonawcę, chyba, że sam masz warunki i umiejętności, żeby się tym zająć to może spróbuj w dziale z nowszym modelem może ktoś jakiś poleci.
- Odma 525d
-
Odma 525d
Jeśli nie masz ogrzewanego garażu to ja bym zostawił tę operację do czasu aż będzie ciepło, żeby czegoś nie połamać. Tym bardziej, że trzeba wypiąć kable od wtrysków. Wykręć cały filtr, rozbierz obudowę membrany i sprawdź czy membrana jest cała. Jeśli nigdy filtra nie wymieniałeś to kup wkład w takiej wersji, żeby był w komplecie plastikowy klips mocujący, bo jest szansa, że go połamiesz przy zakładaniu. Filtry wybieraj w kolorze niebieskawym. Mają kilka warstw gęstego filcu, bo te najtańsze białe są chyba z waty. Ja używam FEBI lub SKV niestety one nie mają tego klipsa. Wymieniam co 15k km razem z filtrem powietrza choć producent przewiduje co 30k, ale to już będzie tam niezły gnój. Jak chcesz bez wyciągania sprawdzić, czy filtr jeszcze zatrzymuje olej to w okolicy pod przepływomierzem z obudowy filtra powietrza odchodzi wąż w kształcie "S". Jak zdejmiesz tę rurkę i wsadzisz tam palec to ilość oleju ma być minimalna.
-
BMW E39 530D 135KW
Jesteś pewien, że to z silnika, a nie odgłos z wydechu ? Nie ma problemu z mocą na wysokich obrotach ?
-
Zwarcie e39
Tam nie ma prawa być wody. Przypatrz się dokładnie jak masz założoną kuwetę na filtr. Z podszybia woda ma wpływać do tej kuwety, a potem idzie w błotnik. Jeśli jest założona na styk do podszybia to woda leci w komorę gdzie jest komputer, a z drugiej strony serwo. Na dole komory są awaryjne odpływy, zwykle zatkane liśćmi.
-
Przeróbka m57 na zwykły wtrysk
Był silnik M51 na pompie wtryskowej, dużo bardziej awaryjny i o gorszych parametrach niż M57. Nie rozumiem w jaki sposób taki silnik miałby mieć niższe koszty eksploatacji niż common rail, tym bardziej, że M57 jest całkiem prostym silnikiem do naprawy. Właściwie to naprawy dotyczą tylko osprzętu.
-
Progi oraz kilka innych mankamentów
Ciężko powiedzieć co tam zepsułeś, ale jak złapiesz za wtyczkę i można swobodnie ruszać odbłyśnikiem to masz połamane regulatory. Zanim wyregulujesz ksenony to warto sprawdzić w INPA co pokazują czujniki poziomowania, bo jak któryś jest niesprawny to z automatu maksymalnie obniża położenie.
-
Szary Ekran Navi 16:9 e39
Jak masz MK3 to wgraj V23 https://e39source.com/downloads