Treść opublikowana przez Fuser
-
Problem z paliwem e39 3.0d 2001r 193km
Na pompie CR jest regulator ciśnienia paliwa z wtyczką. Podobno jak szarpie w okolicy 2500 obr to on może być problemem, bo źle steruje wysokim ciśnieniem. Zwykle wystarcza wymiana dwóch uszczelek, natomiast ja bym się zajął najpierw ciśnieniem wstępnym. Możesz zaobserwować podczas jazdy co się dzieje, ale jak spada do poziomu 3,5 bar to mimo wszystko dobrze sprawdzić na innej pompie progowej. Ona może mieć ciśnienie, ale brakuje wydajności.
-
Wyciek płynu chłodniczego bmw e39 528i
Coś mam wrażenie, że leci dalej tylko gdzie indziej, a jak była osłona to spływało po niej.
-
e39 530D bardzo duże korekcje wtryskiwaczy
Raczej tak. Zamień miejscami z innym. Może jest wadliwy.
-
Dziwne wrzucanie biegow
Nic się nie stanie, w lecie będzie lepiej. Jeździłem na takim kilka lat, bo na castrol.pl był błąd w wyszukiwarce i taki olej mi wskazało. Obecnie chyba w ogóle ta strona nie podaje oleju do manuala, dlatego pisałem, żebyś sprawdził na stronie Motula. Wymieniłem na 75W80 jak już wiedziałem jaki ma być i poprawiło się niewiele. Jak miałem E36 to były wersje tej samej skrzyni zalewane olejem MTL albo ATF i w zależności była odpowiednia nalepka. Oczywiście sam zdecydujesz, aczkolwiek moim zdaniem szarpać się z lewarkiem nie jest dobre dla skrzyni.
-
Problem z paliwem e39 3.0d 2001r 193km
Zawór regulacyjny na pompie, przetwornik ciśnienia na turbo, geometria turbo zacina. Jest kilka elementów, które mogą to powodować, niemniej jednak musisz zrobić najpierw porządek z ciśnieniem wstępnym
-
e39 530D bardzo duże korekcje wtryskiwaczy
Ciśnienie na listwie jest stabilne ?
-
E39 - Światła przednie
Reflektory soczewkowe będą świecić dużo gorzej niż klasyczne odbłyśniki. Polift/przedlift różnią się okablowaniem i nie są p&p. Sprawdź co masz u siebie lub czy kable z wtykami były cięte i będziesz wiedział co było w oryginale.
-
Wyciek płynu chłodniczego bmw e39 528i
Może być jakieś mikropęknięcie na króćcu aluminiowym, nie widać, ale jak pojawi się ciśnienie to się sączy. Załóż gumowy wąż tylko kawałek, na samą końcówkę króćca to zobaczysz czy miejsce wycieku się przesunęło jeśli problem z wężem, albo dalej leci w tym samym miejscu jeśli króciec aluminiowy jest dziurawy.
-
Dziwne wrzucanie biegow
Jesteś pewien, że taki powinien być ? To bardzo gęsty olej. Sprawdź tutaj https://www.motul.com/pl/pl/lubricants Możesz mieć na ukończeniu synchronizatory, albo sprzęgło do końca nie wysprzęgla i wałek się obraca mimo wciśnięcia, ewentualnie przyciera się łożysko na wałku, to, które jest wbite w wał korbowy choć to raczej mało prawdopodobne, bo one nie jest mocno obciążone. Miałem coś podobnego z tym, że raczej problem było w ogóle wrzucić bieg, szczególnie jedynkę. Zmieniłem na olej ATF taki jak do przekładni kierowniczej i jest dużo lepiej. Właściwie to zapomniałem o problemach z wrzucaniem biegów. Jak jest duży mróz to jest trochę gorzej, ale nie tak tragicznie jak wcześniej.
-
Problem z paliwem e39 3.0d 2001r 193km
Wygląda jakby ta nowa pompa była niesprawna. Filtr paliwa zmieniany ? Jakieś błędy w silniku się zapisały ? Około minuty może chodzić. Nie mam pojęcia dlaczego się nie wyłącza.
-
E39 - Światła przednie
Kable to najmniejszy problem. Jeśli masz teraz H7 to zapewne auto nie posiada spryskiwaczy reflektorów nie wspominając o autopoziomowaniu. Używane reflektory Hella będą wymagały regeneracji odbłyśników oraz kloszy. Jeśli trafisz na klej butylowy to będziesz miał szczęście, bo wystarczy opalarką zagrzać, żeby zdjąć szkła. Jeśli natomiast będzie to twardy klej to rozebranie reflektora domowymi sposobami bez uszkodzeń jest mało realne.
-
E39 - Światła przednie
Ale z tego zdjęcia nie wynika jak wygląda front lampy.
-
E39 - Światła przednie
No, raczej... Sporo napisałeś, ale nadal nie wiadomo z czym masz problem. Lampy poliftowe mają soczewki i ringi, zarówno xenony jak i zwykłe H7, konstrukcja lampy jest identyczna. Na zdjęciu jest jakiś zamiennik. Pokaż co faktycznie masz u siebie to nie będziemy zgadywać.
-
Wymiana pompy wspomagania
Ja teraz wiem, bo śrubę urwałem :lol: One są skręcone na klej dlatego ciężko ruszyć. W jednym napinaczu jest śruba zwykła, a w drugim lewa.
-
E39 Touring - nie otwiera się szyba w klapie
Poniekąd, tak. newTIS.info
-
Wymiana pompy wspomagania
Jak ciągniesz kluczem, żeby zluzować pasek to tę rolkę jeszcze bardziej dokręcasz więc musisz kręcić w drugą stronę, żeby ją odkręcić.
-
E39 Touring - nie otwiera się szyba w klapie
Niekoniecznie. Może być tylko jeden przewód pęknięty.
-
Wymiana pompy wspomagania
- wibracje przy hamowaniu !!!! Tarcze ??
Tak, oczywiście masz rację. Myślałem już o tarczach, a pisałem jeszcze o piastach :oops:- wibracje przy hamowaniu !!!! Tarcze ??
Nowa piasta może być krzywa i nowa tarcza również. Przed założeniem nowej tarczy trzeba zrobić pomiar bicia piasty. Jeśli jest poniżej 0,05mm to zakładasz nową tarczę, dokręcasz śrubami na połowę Nm i znowu mierzysz bicie.- Napinacz paska klimatyzacji 525d
Można samą rolkę, można rolkę z prętem i można do kompletu z napinaczem. Jest dowolność :D- Napinacz paska klimatyzacji 525d
Można samą rolkę INA 11281436078- Wymiana pompy wspomagania
Przecież w M57 pompa wspomagania jest na samej górze. Położyć to się można wieczorem po robocie ;) Wszystko robisz od góry. Pasek trzeba zdjąć oczywiście.- e39 530D bardzo duże korekcje wtryskiwaczy
To właśnie co kolega wyżej pisał - liqui moly spulung. Można do baku, do filtra paliwa, albo na krótko przed pompą progową. Ma działanie kosmetyczne, trupa nie uratuje. Masz zajechane wtryski i tyle jeśli pozostały osprzęt jest OK. Tak właśnie u mnie też robili tyle, że na używanych, nie regenerowanych. Do uzyskania zadowalających korekt. Trochę jak gra w tetris. Skończyło się na +/-1,5.- E39 przed lift TCU retrofit potrzebna pomoc techniczna
Bardzo dobrze, znaczy, że komunikacja jest. To się zgadza. Masz S640 Preparation F Tel. Installation Universal To się nie zgadza, S629 nie masz w VIN więc pewnie było już coś kodowane. Podnieś tylną kanapę. Powinna być kartka z wydrukiem jeśli nikt nie wyrzucił. Ja to widzę, że kody są nieprawidłowe dlatego wysypuje się przy kodowaniu. Możesz jeszcze najpierw poszukać czy INPA gada z RLS, ale nie wiem gdzie go znaleźć. - wibracje przy hamowaniu !!!! Tarcze ??
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.