Skocz do zawartości

Fuser

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fuser

  1. Na pompie CR jest regulator ciśnienia paliwa z wtyczką. Podobno jak szarpie w okolicy 2500 obr to on może być problemem, bo źle steruje wysokim ciśnieniem. Zwykle wystarcza wymiana dwóch uszczelek, natomiast ja bym się zajął najpierw ciśnieniem wstępnym. Możesz zaobserwować podczas jazdy co się dzieje, ale jak spada do poziomu 3,5 bar to mimo wszystko dobrze sprawdzić na innej pompie progowej. Ona może mieć ciśnienie, ale brakuje wydajności.
  2. Coś mam wrażenie, że leci dalej tylko gdzie indziej, a jak była osłona to spływało po niej.
  3. Raczej tak. Zamień miejscami z innym. Może jest wadliwy.
  4. Fuser odpowiedział(a) na AndrzejWxx temat w E39
    Nic się nie stanie, w lecie będzie lepiej. Jeździłem na takim kilka lat, bo na castrol.pl był błąd w wyszukiwarce i taki olej mi wskazało. Obecnie chyba w ogóle ta strona nie podaje oleju do manuala, dlatego pisałem, żebyś sprawdził na stronie Motula. Wymieniłem na 75W80 jak już wiedziałem jaki ma być i poprawiło się niewiele. Jak miałem E36 to były wersje tej samej skrzyni zalewane olejem MTL albo ATF i w zależności była odpowiednia nalepka. Oczywiście sam zdecydujesz, aczkolwiek moim zdaniem szarpać się z lewarkiem nie jest dobre dla skrzyni.
  5. Zawór regulacyjny na pompie, przetwornik ciśnienia na turbo, geometria turbo zacina. Jest kilka elementów, które mogą to powodować, niemniej jednak musisz zrobić najpierw porządek z ciśnieniem wstępnym
  6. Ciśnienie na listwie jest stabilne ?
  7. Fuser odpowiedział(a) na Veruse temat w E39
    Reflektory soczewkowe będą świecić dużo gorzej niż klasyczne odbłyśniki. Polift/przedlift różnią się okablowaniem i nie są p&p. Sprawdź co masz u siebie lub czy kable z wtykami były cięte i będziesz wiedział co było w oryginale.
  8. Może być jakieś mikropęknięcie na króćcu aluminiowym, nie widać, ale jak pojawi się ciśnienie to się sączy. Załóż gumowy wąż tylko kawałek, na samą końcówkę króćca to zobaczysz czy miejsce wycieku się przesunęło jeśli problem z wężem, albo dalej leci w tym samym miejscu jeśli króciec aluminiowy jest dziurawy.
  9. Fuser odpowiedział(a) na AndrzejWxx temat w E39
    Jesteś pewien, że taki powinien być ? To bardzo gęsty olej. Sprawdź tutaj https://www.motul.com/pl/pl/lubricants Możesz mieć na ukończeniu synchronizatory, albo sprzęgło do końca nie wysprzęgla i wałek się obraca mimo wciśnięcia, ewentualnie przyciera się łożysko na wałku, to, które jest wbite w wał korbowy choć to raczej mało prawdopodobne, bo one nie jest mocno obciążone. Miałem coś podobnego z tym, że raczej problem było w ogóle wrzucić bieg, szczególnie jedynkę. Zmieniłem na olej ATF taki jak do przekładni kierowniczej i jest dużo lepiej. Właściwie to zapomniałem o problemach z wrzucaniem biegów. Jak jest duży mróz to jest trochę gorzej, ale nie tak tragicznie jak wcześniej.
  10. Wygląda jakby ta nowa pompa była niesprawna. Filtr paliwa zmieniany ? Jakieś błędy w silniku się zapisały ? Około minuty może chodzić. Nie mam pojęcia dlaczego się nie wyłącza.
  11. Fuser odpowiedział(a) na Veruse temat w E39
    Kable to najmniejszy problem. Jeśli masz teraz H7 to zapewne auto nie posiada spryskiwaczy reflektorów nie wspominając o autopoziomowaniu. Używane reflektory Hella będą wymagały regeneracji odbłyśników oraz kloszy. Jeśli trafisz na klej butylowy to będziesz miał szczęście, bo wystarczy opalarką zagrzać, żeby zdjąć szkła. Jeśli natomiast będzie to twardy klej to rozebranie reflektora domowymi sposobami bez uszkodzeń jest mało realne.
  12. Fuser odpowiedział(a) na Veruse temat w E39
    Ale z tego zdjęcia nie wynika jak wygląda front lampy.
  13. Fuser odpowiedział(a) na Veruse temat w E39
    No, raczej... Sporo napisałeś, ale nadal nie wiadomo z czym masz problem. Lampy poliftowe mają soczewki i ringi, zarówno xenony jak i zwykłe H7, konstrukcja lampy jest identyczna. Na zdjęciu jest jakiś zamiennik. Pokaż co faktycznie masz u siebie to nie będziemy zgadywać.
  14. Fuser odpowiedział(a) na Spiderjo temat w E39
    Ja teraz wiem, bo śrubę urwałem :lol: One są skręcone na klej dlatego ciężko ruszyć. W jednym napinaczu jest śruba zwykła, a w drugim lewa.
  15. Poniekąd, tak. newTIS.info
  16. Fuser odpowiedział(a) na Spiderjo temat w E39
    Jak ciągniesz kluczem, żeby zluzować pasek to tę rolkę jeszcze bardziej dokręcasz więc musisz kręcić w drugą stronę, żeby ją odkręcić.
  17. Niekoniecznie. Może być tylko jeden przewód pęknięty.
  18. Fuser odpowiedział(a) na Spiderjo temat w E39
  19. Tak, oczywiście masz rację. Myślałem już o tarczach, a pisałem jeszcze o piastach :oops:
  20. Nowa piasta może być krzywa i nowa tarcza również. Przed założeniem nowej tarczy trzeba zrobić pomiar bicia piasty. Jeśli jest poniżej 0,05mm to zakładasz nową tarczę, dokręcasz śrubami na połowę Nm i znowu mierzysz bicie.
  21. Fuser odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Można samą rolkę, można rolkę z prętem i można do kompletu z napinaczem. Jest dowolność :D
  22. Fuser odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Można samą rolkę INA 11281436078
  23. Fuser odpowiedział(a) na Spiderjo temat w E39
    Przecież w M57 pompa wspomagania jest na samej górze. Położyć to się można wieczorem po robocie ;) Wszystko robisz od góry. Pasek trzeba zdjąć oczywiście.
  24. To właśnie co kolega wyżej pisał - liqui moly spulung. Można do baku, do filtra paliwa, albo na krótko przed pompą progową. Ma działanie kosmetyczne, trupa nie uratuje. Masz zajechane wtryski i tyle jeśli pozostały osprzęt jest OK. Tak właśnie u mnie też robili tyle, że na używanych, nie regenerowanych. Do uzyskania zadowalających korekt. Trochę jak gra w tetris. Skończyło się na +/-1,5.
  25. Bardzo dobrze, znaczy, że komunikacja jest. To się zgadza. Masz S640 Preparation F Tel. Installation Universal To się nie zgadza, S629 nie masz w VIN więc pewnie było już coś kodowane. Podnieś tylną kanapę. Powinna być kartka z wydrukiem jeśli nikt nie wyrzucił. Ja to widzę, że kody są nieprawidłowe dlatego wysypuje się przy kodowaniu. Możesz jeszcze najpierw poszukać czy INPA gada z RLS, ale nie wiem gdzie go znaleźć.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.