Skocz do zawartości

Fuser

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fuser

  1. Fuser odpowiedział(a) na tomsone39 temat w E39
    A co się dzieje z tymi klawiszami, tak z ciekawości ?
  2. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    U mnie jest tak jak z opisu, czyli po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika mimo, że manetka jest w pozycji przerywanej/automatycznej to wycieraczki się nie uruchamiają w ogóle nawet jak pada deszcz. Trzeba je wyłączyć i włączyć ponownie. Co ciekawe, po pewnym czasie pracy automatycznej wycieraczek zapalają się światła mijania nawet jak nie ma zmroku. Oczywiście przełącznik świateł musi być na "AUTO". Nigdzie nie znalazłem opisu takiej funkcjonalności, tak samo nie mogę znaleźć schematu z przełącznikiem świateł w wersji automatycznej.
  3. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Raczej nie jest to normalne. Ja nie mam takich objawów. "Automatic interval control remains switched off if terminal R is switched off and on when the wiper switch is set to intermittent wipe. It is not activated before intermittent wipe mode is switched off and on."
  4. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Miałem identyczne objawy w E36, występowało tylko przy hamowaniu silnikiem. Jeśli jest olej to jeszcze sporo pojeździ.
  5. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Podmień manetkę na poprzednią, jak błędy się zmienią jak wcześniej to jedyna możliwość - problem z "nową" manetką. Rozbierałem jakiś czas temu tą nowszą wersję i tam za bardzo nie ma się co zepsuć. Być może kabel pęka ten co idzie do pokrętła i przycisku "S". Nie ma w INPA/ISTA testu przełączników w manetce ?
  6. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Nie ma na postoju drgań, buczenia ? Gdzieś na YT widziałem w komentarzach, że ktoś kupił do E60 Corteco i szybko je wywalił, bo przenosiły się drgania, co mnie zdziwiło. Dopiero oryginały zadziałały. Dlatego chciałem wiedzieć kto robi oryginały, ale jeśli twierdzisz, że Corteco się spisują dobrze to chyba skorzystam. Myślałem jeszcze o Febi, bo np. tuleje robi z bardzo miękkiej gumy, a mi zależy, żeby nie było wibracji na postoju.
  7. Fuser opublikował(a) temat w E39
    Jakiego producenta są oryginalne poduszki silnika do 530D ? Albo jakieś inne, tańsze, które warto założyć ?
  8. Oprócz wygiętej rurki potrzebne jest mocowanie, które wchodzi w zatrzask w kasecie z chłodnicami. Oprócz tego spęczenia i zamki na końcach w takim rozkładzie po obwodzie, żeby tylko w jeden sposób można było zapiąć gumowe węże.
  9. Kupiłem używaną, zalutowałem w miejscu nieszczelności, bo była, potem wyciągnąłem swoją, ale nieszczelności pod wodą nie wykazało. Po którejś próbie okazało się, że jest kilka miejsc z których uchodzą pojedyncze bąbelki, ale kolejnym razem znowu nie mogłem namierzyć tych miejsc. Mam wrażenie, że pęknięcia są na tyle małe, że jak zaszło resztkami oleju to się chwilowo uszczelniło. To by tłumaczyło, dlaczego praktycznie płynu nie ubywało, a chłodnica mokra. Proces jest bardzo powolny. Założyłem tę polutowaną, ale konkluzja jest taka, że jeśli znowu zacznie się pocić to niestety tylko zakup nowej.
  10. Fuser odpowiedział(a) na omen135 temat w E39
    Wjechać tyłem na najazdy, coś tam więcej zleci, ale jak termostat się zamknie to i tak wiele nie pomoże. Nie da rady korka w bloku odkręcić ? Sprężarki bym nie używał ze względu na wiek instalacji, chyba, że jakieś niskie ciśnienie, ale co to wtedy da ? Też będę zmieniał płyn, ale najpierw zapodam płukankę.
  11. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Giętkie nie były nigdy wymieniane. Diagnosta na przeglądzie stwierdził, że warto to zrobić, bo z tyłu już zaczynają delikatnie pękać. Klucze mam te nacinane. Do śrub używam Cyclo Break Away, jest dużo bardziej agresywny niż WD40. OK, będę niedługo z tyłu wymieniał wahacze to zobaczę dokładnie co się tam dzieje. Teoretycznie jak ukręcę przewód to są takie złączki, że można posztukować, ale fakt, narobić się, a potem i tak jechać do mechanika to trochę się nie kalkuluje. Ciekawe jakie to ma zadanie, że dali tam giętkie.
  12. Fuser opublikował(a) temat w E39
    Mam do wymiany giętkie przewody tył w sedanie. Ktoś podzieli się doświadczeniem jak idzie z odkręcaniem ? Czy przygotować się od razu na wymianę sztywnych ? Jakieś newralgiczne miejsca, w których sztywne rdzewieją ? Nie mam kanału, a nie chciałbym unieruchomić auta podczas wymiany giętkich przewodów, bo jeśli jest duże ryzyko to zlecę naprawę. I co to za dodatkowe przewody elastyczne 3 i 4 ? https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DL81-EUR-04-2002-E39-BMW-530d&diagId=34_1038
  13. Jeśli temat jeszcze aktualny, to do sprawdzenia układ paliwowy po stronie niskiego ciśnienia.
  14. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    U mnie jest taki siłownik, jeśli to Ci pomoże. Rocznik 2001. Jest jeszcze taka możliwość, że u Ciebie w oryginale nie ma tego siłownika, ale masz nie ten panel klimy. Zobacz na realoem czy te numery się zgadzają. Natomiast od czego ten luźny kabel to nie mam pojęcia. Musiałbyś sprawdzić gdzie idzie drugi koniec.
  15. Fuser odpowiedział(a) na tadzio84 temat w E39
    Z ciekawości kupiłem czujnik 17SKV495. Dziwne, ale u mnie działa, M57D25. Koszt 40 zł :) Włożyłem do bagażnika jako rezerwa.
  16. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    No widzisz, a ja założyłem banany FEBI i po tygodniu jechałem z powrotem do mechanika, żeby zmienił w nich tuleje na MEYLE, bo miałem wrażenie, że jadę z balią wody. Sam przyznał, że nie powinny być takie miękkie.
  17. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Zamień z tym od pasażera :8)
  18. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Oczywiście lepiej wymienić jak nie masz ograniczeń, aczkolwiek nie wiem czy FEBI to dobry wybór, np. wahacze FEBI mają tak miękkie gumy, że się nie nadają do użytku.
  19. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Niestety śruby są pod kołem kierownicy. Wydaje mi się, że nie da rady ich odkręcić bez ściągania koła. https://workshop-manuals.com/bmw/5_Series_E39/530i_M54_SAL/page-1147002.png?ezimgfmt=ng%3Awebp%2Fngcb1%2Frs%3Adevice%2Frscb1-1 zmienia czułość czujnika deszczu.
  20. Fuser odpowiedział(a) na fast-bmw temat w E39
    Twierdzisz, że szklanki dzwoniły. mogą być kanały olejowe zapchane.
  21. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Jeśli zagłówek się obniża to musiałbyś zdjąć tylną osłonę oparcia, żeby zobaczyć co tam się dzieje, ale jeśli się przekręca to nie mam pojęcia jak to naprawić.
  22. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    A co wspólnego z tym ma "rain sensor" ?
  23. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Pierwszy raz jak wymieniałem z tyłu amortyzatory to zostawiłem stare 20 letnie poduszki, bo nie wykazywały zużycia. Poza tym amortyzatory DACO kosztowały tyle samo co poduszki Corteco więc uważałem, że to rozrzutność. Jak wymieniałem drugi raz amortyzatory (po15000 km) to nie pamiętam już czy poduszki zmieniałem, ale pamiętam, że tamte dalej wyglądały tak samo. Zerknę z ciekawości w przyszłym tygodniu co tam jest. Ryzyko jest takie, że przy nowych amorach stare poduszki mogą nie wytrzymać, ale nie ma zbyt dużo roboty z wyjęciem amortyzatora w Touringu.
  24. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    To jest siłownik od nawiewu na tył. Podobno gdzieś w nogach pasażera. Mnie ten rysunek niewiele mówi.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.