Treść opublikowana przez Fuser
-
nie działają przyciski w kierownicy multifunkcyjnej oraz klakson
Spróbuj tego
-
E39 przyciski klimatronika
A co się dzieje z tymi klawiszami, tak z ciekawości ?
-
e39 rain sensor
U mnie jest tak jak z opisu, czyli po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika mimo, że manetka jest w pozycji przerywanej/automatycznej to wycieraczki się nie uruchamiają w ogóle nawet jak pada deszcz. Trzeba je wyłączyć i włączyć ponownie. Co ciekawe, po pewnym czasie pracy automatycznej wycieraczek zapalają się światła mijania nawet jak nie ma zmroku. Oczywiście przełącznik świateł musi być na "AUTO". Nigdzie nie znalazłem opisu takiej funkcjonalności, tak samo nie mogę znaleźć schematu z przełącznikiem świateł w wersji automatycznej.
-
e39 rain sensor
Raczej nie jest to normalne. Ja nie mam takich objawów. "Automatic interval control remains switched off if terminal R is switched off and on when the wiper switch is set to intermittent wipe. It is not activated before intermittent wipe mode is switched off and on."
-
e39 520i dyferencjał
Miałem identyczne objawy w E36, występowało tylko przy hamowaniu silnikiem. Jeśli jest olej to jeszcze sporo pojeździ.
-
e39 rain sensor
Podmień manetkę na poprzednią, jak błędy się zmienią jak wcześniej to jedyna możliwość - problem z "nową" manetką. Rozbierałem jakiś czas temu tą nowszą wersję i tam za bardzo nie ma się co zepsuć. Być może kabel pęka ten co idzie do pokrętła i przycisku "S". Nie ma w INPA/ISTA testu przełączników w manetce ?
-
zawieszenie silnika M57
Nie ma na postoju drgań, buczenia ? Gdzieś na YT widziałem w komentarzach, że ktoś kupił do E60 Corteco i szybko je wywalił, bo przenosiły się drgania, co mnie zdziwiło. Dopiero oryginały zadziałały. Dlatego chciałem wiedzieć kto robi oryginały, ale jeśli twierdzisz, że Corteco się spisują dobrze to chyba skorzystam. Myślałem jeszcze o Febi, bo np. tuleje robi z bardzo miękkiej gumy, a mi zależy, żeby nie było wibracji na postoju.
-
zawieszenie silnika M57
Jakiego producenta są oryginalne poduszki silnika do 530D ? Albo jakieś inne, tańsze, które warto założyć ?
-
Chłodnica płynu wspomagania 525d sączy się olej
Oprócz wygiętej rurki potrzebne jest mocowanie, które wchodzi w zatrzask w kasecie z chłodnicami. Oprócz tego spęczenia i zamki na końcach w takim rozkładzie po obwodzie, żeby tylko w jeden sposób można było zapiąć gumowe węże.
-
Chłodnica płynu wspomagania 525d sączy się olej
Kupiłem używaną, zalutowałem w miejscu nieszczelności, bo była, potem wyciągnąłem swoją, ale nieszczelności pod wodą nie wykazało. Po którejś próbie okazało się, że jest kilka miejsc z których uchodzą pojedyncze bąbelki, ale kolejnym razem znowu nie mogłem namierzyć tych miejsc. Mam wrażenie, że pęknięcia są na tyle małe, że jak zaszło resztkami oleju to się chwilowo uszczelniło. To by tłumaczyło, dlaczego praktycznie płynu nie ubywało, a chłodnica mokra. Proces jest bardzo powolny. Założyłem tę polutowaną, ale konkluzja jest taka, że jeśli znowu zacznie się pocić to niestety tylko zakup nowej.
-
Zlewanie płynu chłodniczego
Wjechać tyłem na najazdy, coś tam więcej zleci, ale jak termostat się zamknie to i tak wiele nie pomoże. Nie da rady korka w bloku odkręcić ? Sprężarki bym nie używał ze względu na wiek instalacji, chyba, że jakieś niskie ciśnienie, ale co to wtedy da ? Też będę zmieniał płyn, ale najpierw zapodam płukankę.
-
Wymiana przewodów hamulcowych
Giętkie nie były nigdy wymieniane. Diagnosta na przeglądzie stwierdził, że warto to zrobić, bo z tyłu już zaczynają delikatnie pękać. Klucze mam te nacinane. Do śrub używam Cyclo Break Away, jest dużo bardziej agresywny niż WD40. OK, będę niedługo z tyłu wymieniał wahacze to zobaczę dokładnie co się tam dzieje. Teoretycznie jak ukręcę przewód to są takie złączki, że można posztukować, ale fakt, narobić się, a potem i tak jechać do mechanika to trochę się nie kalkuluje. Ciekawe jakie to ma zadanie, że dali tam giętkie.
-
Wymiana przewodów hamulcowych
Mam do wymiany giętkie przewody tył w sedanie. Ktoś podzieli się doświadczeniem jak idzie z odkręcaniem ? Czy przygotować się od razu na wymianę sztywnych ? Jakieś newralgiczne miejsca, w których sztywne rdzewieją ? Nie mam kanału, a nie chciałbym unieruchomić auta podczas wymiany giętkich przewodów, bo jeśli jest duże ryzyko to zlecę naprawę. I co to za dodatkowe przewody elastyczne 3 i 4 ? https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DL81-EUR-04-2002-E39-BMW-530d&diagId=34_1038
-
E53 3.0d 2006 błedy 4560 i 4570
Jeśli temat jeszcze aktualny, to do sprawdzenia układ paliwowy po stronie niskiego ciśnienia.
-
E39 problem IHKA
U mnie jest taki siłownik, jeśli to Ci pomoże. Rocznik 2001. Jest jeszcze taka możliwość, że u Ciebie w oryginale nie ma tego siłownika, ale masz nie ten panel klimy. Zobacz na realoem czy te numery się zgadzają. Natomiast od czego ten luźny kabel to nie mam pojęcia. Musiałbyś sprawdzić gdzie idzie drugi koniec.
-
530d NIE ODPALA
Z ciekawości kupiłem czujnik 17SKV495. Dziwne, ale u mnie działa, M57D25. Koszt 40 zł :) Włożyłem do bagażnika jako rezerwa.
-
e39 touring amortyzatory
No widzisz, a ja założyłem banany FEBI i po tygodniu jechałem z powrotem do mechanika, żeby zmienił w nich tuleje na MEYLE, bo miałem wrażenie, że jadę z balią wody. Sam przyznał, że nie powinny być takie miękkie.
- e39 zagłówek
-
e39 touring amortyzatory
Oczywiście lepiej wymienić jak nie masz ograniczeń, aczkolwiek nie wiem czy FEBI to dobry wybór, np. wahacze FEBI mają tak miękkie gumy, że się nie nadają do użytku.
-
e39 rain sensor
Niestety śruby są pod kołem kierownicy. Wydaje mi się, że nie da rady ich odkręcić bez ściągania koła. https://workshop-manuals.com/bmw/5_Series_E39/530i_M54_SAL/page-1147002.png?ezimgfmt=ng%3Awebp%2Fngcb1%2Frs%3Adevice%2Frscb1-1 zmienia czułość czujnika deszczu.
-
Wtryskiwacze do M57 D25
Twierdzisz, że szklanki dzwoniły. mogą być kanały olejowe zapchane.
-
e39 zagłówek
Jeśli zagłówek się obniża to musiałbyś zdjąć tylną osłonę oparcia, żeby zobaczyć co tam się dzieje, ale jeśli się przekręca to nie mam pojęcia jak to naprawić.
-
e39 rain sensor
A co wspólnego z tym ma "rain sensor" ?
-
e39 touring amortyzatory
Pierwszy raz jak wymieniałem z tyłu amortyzatory to zostawiłem stare 20 letnie poduszki, bo nie wykazywały zużycia. Poza tym amortyzatory DACO kosztowały tyle samo co poduszki Corteco więc uważałem, że to rozrzutność. Jak wymieniałem drugi raz amortyzatory (po15000 km) to nie pamiętam już czy poduszki zmieniałem, ale pamiętam, że tamte dalej wyglądały tak samo. Zerknę z ciekawości w przyszłym tygodniu co tam jest. Ryzyko jest takie, że przy nowych amorach stare poduszki mogą nie wytrzymać, ale nie ma zbyt dużo roboty z wyjęciem amortyzatora w Touringu.
-
E39 problem IHKA
To jest siłownik od nawiewu na tył. Podobno gdzieś w nogach pasażera. Mnie ten rysunek niewiele mówi.