Treść opublikowana przez Fuser
-
E39 530D wymiana kompa ze skasowanym EWS
Jak odkręcisz metalową rurkę z pompy na listwę CR to nie leci tam paliwo podczas kręcenia ? Pisałem już wcześniej, że musisz być pewien czy pompa wstępna podaje 4 bar na pompę CR. Załóż trójnik i mechaniczny manometr przed pompą CR.
-
E39 - Złącze kamery cofania nie daje żadnego obrazu
https://pl.aliexpress.com/item/1005004877571033.html?spm=a2g0o.productlist.main.23.46f0506fF4RPUg&algo_pvid=1dd3848d-4471-41ff-ab9f-328da82b00c9&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A Wziąłem bez AHD czyli tylko CVBS 720P. Wtyczka w klamce nie pasuje. Przełożyłem razem z wyłącznikiem z oryginalnej klamki.
-
E39 - Złącze kamery cofania nie daje żadnego obrazu
Założyłem drugi moduł i faktycznie w menu TV jest opcja zmiany formatu Obraz z kamery jest bardzo ładny. Zdjęcie tego nie oddaje. Tylko trochę obcięty z lewej strony. Na poprzednim module tez tak było.
-
E39 - Złącze kamery cofania nie daje żadnego obrazu
Sprawdź w linku co podałem post wyżej 7er.pl swój tuner po numerach. Mój jest z 99 roku, tak podała INPA więc 16:9 jeszcze nawet nie było. Podobno ktoś potrafił przerabiać tunery 4:3 na szeroki obraz, ale obecnie to raczej nie ma sensu.
-
E39 - Złącze kamery cofania nie daje żadnego obrazu
Kamera zintegrowana z klamką CVBS 720P Bardzo ciężko przeciągnąć kabel przez harmonijkę mimo, że wykorzystałem tylko sygnałowy; do zasilania również.
-
E39 - Złącze kamery cofania nie daje żadnego obrazu
Nie sprawdzałem, ale wygląda, że tylko są takie opcje Doczytałem, że 16:9 musi być moduł opisany LEAR. W opcjach TV na monitorze podobno jest do wybrania rozmiar formatu, a u mnie w ogóle nie ma takiej opcji. Pasoft ma tylko opcję odblokowania TV podczas jazdy. Zamówiłem kolejny moduł, ten co mam teraz (4:3) mogę oddać za symboliczną kwotę.
-
E39 - Złącze kamery cofania nie daje żadnego obrazu
Trochę to trwało. Dorobiłem brakującą wiązkę, poskładałem, zadziałało od strzała. Jedyny mankament to zmniejszony obraz na wyświetlaczu po podpięciu tunera TV. Nie mam pojęcia jak to ugryźć... 🤔 EDIT: No i doopa ! Wygląda na to, że mój tuner (6 902 015) obsługuje tylko format 4:3 Tutaj jest lista: https://7er.pl/showthread.php/5614-video-Tunery-E38-z-podziałem-na-4-3-i-16-9?highlight=tuner
-
E39 530D wymiana kompa ze skasowanym EWS
Jak wyciągniesz wtyczkę z czujnika ciśnienia na filtrze to wchodzi w tryb awaryjny i pokazuje stałą wartość 4 bar.
-
Lusterka fotochrom el. skąłdane
Właśnie już nie za bardzo jest co smarować. Robiłem kiedyś konserwację, wszystko rozebrałem na pojedyncze części, ale już wtedy łożyska były mocno skorodowane. Po złożeniu działało rok przy codziennym użytkowaniu, ale i tak szło żabką. Kiedyś widziałem na Alle ktoś sprzedawał podkładki z teflonu czy poliamidu wycięte na wymiary takiego łożyska, potem tego nie było...
-
Lusterka fotochrom el. skąłdane
Wygląda, że usterka była błaha - konektor słabo kontaktował. Teraz sprawdzałem, lusterka grzeją, oba mają po 10 ohm oporności, napięcie dochodzi. Ostatnio jak wracałem z myjni to prawe zdążyło odparować, a lewe cały czas było mokre więc założyłem, że mata się spaliła. Tak miałem w E36, ale tam grzały na okrągło i niezależnie od temperatury. Jak już jesteśmy przy składanych lusterkach to czy ktoś ma patent na korodujące łożysko na obrotowym trzpieniu ? Co zamiennie ? Podkładka teflonowa ? Już od kilku lat ich nie składam, bo potem nie idzie rozłożyć.
-
Lusterka fotochrom el. skąłdane
Czy można naprawić ogrzewanie takiego lusterka ? Lewy wkład foto nie grzeje.
-
Pompa paliwa w baku - Gdzie pompuje paliwo
Pompa progowa jest tylko w silnikach CR. Nie mam schematu jak jest w 525td, ale pewnie podobnie jak w pozostałych dieslach, tzn. jest jeszcze pompa strumieniowa przelewająca z lewej do prawej komory więc rurek w baku jest sporo. Ogólnie biorąc system paliwowy w dieslach E39 jest skomplikowany.
-
Bmw e39 520i temperatura pracy silnika
Tak, dla M54 97C. Wartość powinna być wybita na termostacie. Jeśli chcesz go testować w garnku to weź pod uwagę, że tam jest grzałka i gniazdo. Teoretycznie nic nie powinno się stać jak całość utopisz we wrzątku, ale żeby mieć świadomość.
-
Bmw e39 520i temperatura pracy silnika
Możesz. Stara metoda, wrzucić do garnka z wodą i zmierzyć temperaturę podczas grzania gdy zaczyna się otwierać.
-
Schemat wtyczki nivo e39
Jak wchodzisz w INPA w LWR to automatycznie poziomowanie reflektorów jest odłączane. Działają tylko wskaźniki położenia czujników i jak nimi ruszasz to się zmieniają, ale światła stoją w jednej pozycji. Musisz wyjść z LWR (gasną wtedy postojowe i oświetlenie tablicy, ale to chwilę trwa), żeby była reakcja reflektorów, ale uważaj, bo minimalna zmiana położenia czujnika znacząco zmienia położenie świateł. Żebyś nie wywalił w kosmos silników poziomowania ! Podczas jazdy ruchy czujników są minimalne.
-
Odbłyśnik xenonów przedlift a polift
Xenon przedlift ma soczewkę 2,5", a polift 3". Co chcesz osiągnąć skoro masz zregenerowane poliftowe lampy ?
-
Schemat wtyczki nivo e39
Prościej się nie da ↓↓↓ Jak już koniecznie chcesz przekładać LCM, zanim zdemontujesz to zgraj gdzieś na bok plik FSW_PSW.TRC ze starego, żeby zachować ustawienia.
-
Schemat wtyczki nivo e39
Podmienić możesz, ale trzeba go zakodować, a do tego potrzebujesz NCS i Pasoft'a. LCM ma zapisany VIN i przebieg. Będzie niezgodność z danymi w zegarach i zapali się kropka na liczniku. Poza tym może być inne wyposażenie ustawione. Być może ktoś go już podmieniał. LCM ohne manual LWR jest do ksenonów więc to się chociaż zgadza. Kup Pasofta i sprawdzisz co jest ustawione w LCM. Obsługa jest dość intuicyjna. Tutaj z innego forum opcje xenonów w Pasof'cie.
-
Schemat wtyczki nivo e39
Dlaczego LCM ? Ten moduł trzeba zakodować po wymianie, bo nałapie błędów, niezgodność VIN, przebiegu, itp. Pisałeś, że masz drugi LWR. Sprawdź to samo na drugim, tzn. czy jest błąd po odłączeniu czujnika. Zastanawiam się jeszcze czy opcja xenon nie jest przypadkiem wyłączona w LCM. Być może wtedy LWR staje się nieaktywny mimo, że INPA go widzi, tego nie wiem. Pasoft'em sprawdzisz czy są ksenony. EDIT: Na LCM masz napisane W/LWR czy W/o LWR ?
-
Stuki z przodu
Pojedź na SKP, zapłacisz 30 zł i diagnosta pokaże gdzie są luzy.
-
Schemat wtyczki nivo e39
Też o tym myślałem, czy w ogóle jest widoczny w NCS. Tylko czy to ma związek, że nie ma komunikacji bezpośrednio czujników z modułem ? Ja bym też odłączył oba reflektory, żeby mieć pewność, że nie robią zwarcia i wtedy odłączyć przedni czujnik. Skoro INPA się łączy z LWR2A to musi się zapisać błąd czujnika jeśli moduł działa prawidłowo.
-
Stuki z przodu
...poduszki silnika i maglownicę.
-
Schemat wtyczki nivo e39
To jest prawidłowy objaw. Miałem uszkodzony czujnik przedni, przerywał. W module zapisał się błąd, a w teście skakały wartości czujnika. Przy okazji wejście w LWR powoduje odłączenie starowania reflektorami, zapewne, żeby nie uszkodzić poziomowania przy testach czujników. To bardzo dziwne, niby wszystko sprawne, a nie działa. Możesz jeszcze odłączyć czujnik, żeby sprawdzić czy błąd się zapisze. Nie mam więcej pomysłów gdzie może być problem.
-
Schemat wtyczki nivo e39
Doczytałem i jeśli faktycznie tak jest to by oznaczało, że czujniki działają. Czy jak wchodzisz w LWR2A to zapala się podświetlenie zegarów ?
-
Schemat wtyczki nivo e39
Zakładam, że masz walnięte dwa prawe czujniki - przód i tył. LWR pracuje na pinach 1,4,5 i nivo również, ale jeśli w aucie występuje nivo i xenon to nivo na prawym czujniku jest przełączone na 2,3,6. Domyślam się, że tylne czujniki są podwójne i nivo oraz xenon działają na osobnych obwodach.