Treść opublikowana przez słonik40
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
BMW zaczyna pokazywać pazurki @BMFun nie spiesz się. Ja po cichu liczę że po covidowych zawirowaniach i przez konkurencje z Chin podniosą jakość. Porzuca te całe recyklingowe bzdury i zaczną robić wnętrza jak przystało na premium
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tak wiem wszystkie Twoje auta są idealne do wszystkiego a jak założysz rowery na dach to zasięg nawet rośnie 😀 wracając do roweru to nie umiesz odróżnić dwóch use case a mianowicie treningu od sprawnego przemieszczania się. W dużym mieście w wiele miejsc dużo szybciej dojedziesz rowerem a jak jedziesz w jakimś celu to nie chcesz być spocony. Wtedy zamiast w puszkę dobrze jest wsiąść na elektryczny rower którym spokojnie machniesz te 5-20 kilometrów skracając drogę po ścieżkach czy chodnikach i wysiądziesz niespocony.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@Kriss33 dzięki za linka do audi. Wielka trójca w przeciągu roku pokaże nowe modele dużych suvuw. Audi, BMW i Mercedes maja zaprezentować q7, d5, x7 i nowe gle co mnie też trochę wstrzymuje przed zakupem. Z drugiej strony cayenne na OtoMoto widzą już od 420. Jak kupowałem Eqe to patrzyłem też na cayenne, cena min 570k wtedy. Patrząc na cenę używanej baterii. Gościu który u mnie ostatnio kopał rów pod kabel ma toyote avensis kombi, kilkunastoletnia. Klęknął mu silnik, za drugi zapłacił niecałe dwa tysiące. @adamjttk 8 lat gwarancji nic nie znaczy, technologia jest nowa więc trzeba czymś przyciągnąć klienta tak samo jak Kia czy Hyundai dawał 7 lat co nie znaczyło że ich auta są bardziej trwałe od innych. Apropo rumakowania na autostradach to zdarza już się to dosyć zadko, ludzie są świadomi że wieku jeździ z kamerkami więc trzymają nerwy na wodzy. Oczywiście zawsze się trafi jakiś przygłup i jest o nim głośno. Co do porównania jabłek z jabłkami większość ludzi chce taniej i komfortowej jazdy dlatego Toyota wróciła na szczyty sprzedaży pomimo przyspieszeń 8-10s do setki. @Randall gratuluje zakupu roweru. Wprawdzie mam już szosę i górala ale z elektrycznym wspomaganiem kiedyś na pewno też kupię. Miałem okazje pojeździć elektrycznym trekiem po górach i do sprawnego przemieszczana się jest to bajka. @Jac3kBMW na elektrycznym rowerze też można się zmęczyć, jest tam regulacja wspomagania a jak jeździsz po górach na bardzo długich i mocno stromych podjazdach potrafi być niezastąpione.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jedzenie dzisiaj dostarcza się na rowerach elektrycznych, nie wyjdzie taniej
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jako inżynier jestem niemal pewien że najprostsze silniki toyoty czy 1.0 będą tańsze w utrzymaniu jak ev w dłuższej perspektywie. Z tymi bardziej skomplikowanymi ciężko powiedzieć. Ev to jest mnóstwo elektroniki sterującej podatnej na zimne luty, wilgoć, korozję, wysychanie kondensatorów, przepięcia, przegrzania itd. Itd…bjorn miał serie z napraw ev, warto obejrzeć. Część rzeczy jak np otwarcie i ponowne uszczelnienie baterii robią nawet zapobiegawczo. No i nie tylko przebieg jest decydujący ale i czas. Materiały niszczeją z czasem i czy ev dojezdzi do 20-30 lat? To się dopiero okaże w każdym razie jak chociażby wilgoć dostanie się tam gdzie nie powinna to spięcie i duże szkody gwarantowane.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tak zrozumiałem ze dostała firmowke i tak rozumiem że to polityka firmy. Z tymi 20 minutami to sobie żartujesz, to nie taycan a po drugie szybsza jazda = oszczędność czasu dlatego zaokrągliłem do godziny. Niemniej ileś tam godziin traci bezpowrotnie bo i praca w mniej wygodnym środowisku jest mniej wydajna. Poza tym nie bądź hipokryta, co drugi post piszesz o 2-4s do setki (jak i gdzie ty przyspieszasz nie łamiąc przepisów bo u mnie każdy kick down kończy się ich dosyć sporym złamaniem) a z drugiej strony masz problem z przekroczeniem prędkości o całe 10-20 procent. Przejechałem swoim g30 ponad 100 tysięcy kilometrów, często zadko kiedy z blatu 2 z przodu znikała i klocków nie wymieniałem ani razu i ciągle były jeszcze w dobrym stanie. Szybka jazda daje większa przyjemność, jest bardziej relaksująca bo prawie nikogo nie musisz przepuszczać szarpiąc się z wyprzedzaniem a bezpieczeństwo polega na tym żeby wiedzieć kiedy zdjąć nogę z gazu i zachowywać odległości adekwatne do prędkości mając z tyłu głowy że ktoś się może zagapić i ci wyjechać. wracajac do wypożyczalni to zmieniają jeszcze częściej bo pewnie przez wielu właścicieli zużycie auta jeszcze większe. Kupują na dużym flotowym rabacie i pchają póki jeszcze jest wysoka wartość.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Coś mi mignęło ale nie oglądałem. Lucid jest najwydajniejszym oraz najlepiej dopracowanym ev na rynku, cud miód i orzeszki. Bo i wszystko fajnie ale to auto kosztuje chyba bańkę a za ta cenę masz panamere gts + paliwo na 5 lat. Zrobi co dodatkowo brum brum i pojedzie ponad 300 😀
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
No pod tym względem to tak. Ostatnio córka mi powiedziała że najlepsze auto jakie miałem to było g30 530xi. Że miało look, wyglądało świetnie a do tego najlepiej się nim jeździło bo szybkość podróżowania to była zupełnie inna liga a to auto było połowę tańsze od Eqe.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To chyba zamyka cała dyskusje bo kupując auto premium oczekuje się czegoś więcej od reszty. Swoją droga pokazuje to jaki to szmelc skoro osoba obojętna motoryzacyjnie dla której samochód jest po prostu narzędziem pracy narzeka. Babeczka ma minimum godzinę mniej wydajnej pracy dziennie, w ciągu roku uzbiera się z meiesiac. W ciągu tygodnia dzień prawie robi za darmo bo dostała gowniane auto. Lol kazde auto flotowe jeździ tyle ile jest jego gwarancja. W tesli jest to 4 lata i 160 tys km i maksymalnie po tym czasie musiała by wypaść z floty. Na baterie też masz limit kilometrowy co przy tym przebiegu daje ci 1.5 roku gwarancji. Swoją droga sprytnie pominięte koszty naprawy zawieszenia….
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ciekawe zestawienie składowej ceny paliwa ukradzione z Trójmiasto.pl. Ciekawe jak będzie wyglądała cena kWh po dorzuceniu wszystkich opłat
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
O to właśnie @Kriss33 chodzi żeby wybrać odpowiednie narzędzie do zastosowania. S klasa nigdy nie da ci funu co m2, m2 nie zapewni ci jakości podróżowania klasa s a żadne z tych aut nie przeleci przez próg zwalniający; polna drogę czy pojedzie w teren jak defender.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Faktycznie cała tylna listwa w tmy po lifcie zerżnięta od Porsche a przód od Hyundai kona 😀 swoją droga ale pięknie się ta 911 tam komponuje. Ciekawe ile tam zmieściło się walizek, ale pewne sporo bo jest frunk . A tak już bardziej na poważnie to z pakowaniem całkowicie cie rozumiem, z tymże mnie męczy dodatkowo upychanie plecaczków, torebeczek a każda dziurę, dlatego spogląda mm w kierunku takich kolosów jak x7 żeby wrzucić po prostu 5-6 dużych walizek bez upychania w każda dziurę i noszenia później tego.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Sam wspomniałeś m2 w kontekście dalszych wyjazdów więc wyraziłem swoje zdanie niezależnie od tego czy to auto posiadasz czy nie. Pora zauważyć że dziesiątki różnych rodzajów samochodów jest od wielu lat na rynku dlatego że nie ma idealnego auta do wszystkiego.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@Kriss33 z całym szacunkiem uwielbiam to auto. Jedne z fajniejszych jakie prowadziłem ale w trasy to się średnio nadaje. Na dłuższa drogę jest męczące, zbyt głośne i zbyt angażujące. Na tor pojechałbym m2, w trasę zdecydowanie wybrałbym klasę e, serie 5 i wyżej.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@Kriss33 co za głupie pytanie skąd wiem po ile maja prąd. Żyje w tym kraju na codzień, prowadzę biznesy, mam znajomych w tym takich którzy siedzą na wysokich stołkach bardzo dużych firm no ale ty możesz żyć w swojej bańce że Elon to Superman i dostaje prąd za darmo. co do nudy elektryków w pełni zgoda. Ani to dźwięku żadnego porządnego nie wydaje, prowadzenie jednak mocno odbiega od porządnych spalinowych a kaganiec na prędkość to zupełna porażka. Pisanie o tym że większość jeździ wolno to już całkowita hipokryzja. Oczywiście że jeździ tak samo jak ta większość nie na maks kilkuletniego auta premium, szybka jazda nie jest dla każdego, swoje kosztuje, żeby była w pełni konfortowa musi być odpowiednie auto (Twoje m2 się do tego nie nadaje bo to raczej głośny funcar wokół komina). Niestety ty tego nie doświadczysz bo nie masz czym i tłuczenie się będziesz tłumaczył sobie tym że masz czas. Ja też go mam ale wolę go spożytkować inaczej a wolna jazda jest bardzo ale to bardzo nudna. Szybsza jazda wymaga więcej skupienia i daje wiele więcej radości. W porządnym aucie premium przy 180-200 będzie się jechało podobnie jak u Ciebie przy 120-140.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@Kriss33 to już jest całkowita desperacja tesli aby zminimalizować spadki sprzedaży że sprzedaje prąd taniej jak kupuje @Jac3kBMW tak zgadza się rabaty wróciły do normy, sporo aut stoi na placu więc pośpiech niewskazany. Lepiej nie będzie bo cła mocno namieszały. Poza tym nie ma co kupować auta tylko Rabatem biorąc pod uwagę że nowy x5, x7 oraz gle jest tuż za rogiem. Obecna generację BMW mam, mercedesa też więc przydałby się powiew świeżości.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@Jac3kBMW ty jesteś jeszcze większym funboyem jak Adam 3 lata temu. Wklejasz jak zwykle filmy z ZAPOWIEDZIAMI czego to tesla nie wypuści, jesteś jak królik wiecznie goniący marchewkę, tymczasem robotami to iluzja, często z kierowcami za kierownica, dosłownie kilka samochodów jeżdżących próbnie. Tymczasem na rynek wchodzi nowy gracz, Amazon. I zgadnij co będzie montował w samochodach… Lidary. swoją droga to wstyd że Amazon potrafi zaprojektować dedykowane auto a tesla jedynie co pokazała to kilka jeżdżących modeli y. btw do twojego modelu nic nie trafi. Bo chociażby co 2-3 lata pojawia się nowa wersja hardware. Tak samo jak przez ota nie trafi przednia dodatkowa kamera montowana z przodu w nowszych modelach.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Znajomy ma cayenne w hybrydzie i jest na tyle zadowolony że niedawno kupil Żonie spalinowego macana t. Obok 2 suvow stoi u niego w garażu m4 Comp cabrio. Na temat jakiegoś szarego nic nie wiem bo nie patrzyłem jesCze @adamjttk w sumie to Mam do Ciebie pytanie czy ci ręka nie śmierdzi cudzymi jajkami po 36 krotnym dotykaniu wtyczki ładowania? Toć to więcej razy jak przeciętny Kowalski bywa w ciągi roku na stacji a przy ładowarce ani rękawiczek ani często i łazienki.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Plaskacz ma swoje zalety na autostradzie. Ciszę przy 200+. Też patrzyłem na cayenne przy kupnie Eqe, zgadza się, 550k to było minimum. Teraz ceny normalnieją. @Kriss33 po co ci 0-200 kiedy każda tesla jedzie 130 kiedy inni jadą 200?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@Jac3kBMW obserwuje trochę Porsche i myślę że oni będą w czarnej dupie i może coś fajnego uda się kupić, chociaż chyba wolałbym panamere na dziś dzień. Cła nałożone przez USA na pewno dadzą im w kość.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ponad 50 tysięcy km przejechane i nie wyorzedzila mnie żadna tesla ale może twoja jest inna 😀
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
No właśnie, podobnie użytkujesz auto do mnie z tymże ja dziennie robię jakieś 5-10km. Różnica miedzy nami jest taka że mieszkasz w kraju z kiepską infrastrukturą drogową więc ci ev nie przeszkadza, ja prawie zawsze w mniejszym lub większym stopniu zachaczam o auostrade i regularnie wyprzedzające mnie chińskie coś, jakaś komoda jest dla mnie uwłaczające
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@adamjttk do pracy jeździsz 15 km w jedną stronę co daje 30km dziennie czyli 150km tygodniowo. Daje to jakieś 8 tysięcy rocznie a robisz praktycznie co roku 20? Trasy mocno dłuższe lub krótsze to jest większość twojego przebiegu. U mnie drugie auto robię rocznie około 5 tysięcy kilometrów, pierwsze 20-30 tysięcy z czego po samym mieście podobnie jak drugie 5 tysięcy. 15-25!tysięcy przypada na wyjazdy dłuższe czy krótsze.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Realne to było 37 ładowań Adama na drodze 7 tysięcy kilometrów a nie wypociny z eco jazdy krajówkami przy idealnej pogodzie.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@Rufio bjorn nyland testował model s, model 3, etron gt, zużycie wychodziło około 50 kwh na 100 km. @BMFun ty masz najmocniejszy silnik od jednego z topowych producentów ice więc z dołu będziesz miał odpowiednio więcej mocy. I to nie jest tak że benzyna jest najgorsza. Jest to najlepszy napęd do samochodów sportowych czy mocno usportowionych a to że kręci się do bardzo wysokich obrotów jest bardzo porządane. Zapewnia ci to możliwość duzo Dłuższej jazdy na jednym biegu w porównaniu z dieslem oraz wrażenia dźwiękowe. Do tego masz turbinę która pomaga silnikowi nabrać szybciej więcej mocy. Chociaż z kolei turbina ma też swoje wady czyli turbodziure oraz mniej liniowe oddawanie mocy. Wiele topowych samochodów sportowych to nadal wolnossaki np 911 gt3 rs, czy takie Ferrari purosange. W tych autach mniej stawia się na 0-100 które np w gt3 rs jest gorsze jak turbo s a więcej na liniowość i orkiestrę dla ucha. Wracając do diesla mi np handlowiec do x7 bardziej doradza 40d jak 40i, twierdząc że 40i wydaje się słabszy do tego auta. To jest świetny silnik do samochodów mniejszych i lżejszych w nie do kloca x7. Natomiast jeśli chodzi o hybrydę to masz silnik elektryczny który napędza auto dopóki spalina nie nabierze obrotów. Hybrydy szczególnie w połączeniu z 3 litrami (jeździłem cayenne) jeżdżą naprawdę fajnie ale mi z kolei nie podoba się w nich dosyć mocno zmniejszony bagażnik, dużo mniejszy bak paliwa no i dosyć mocno zwiekszona masa co jednak czasami czuć. Jak to w życiu, coś za coś.