Treść opublikowana przez Kolczasty
-
Przy puszczaniu sprzęgła lekko szarpie??????
Witam, niedawno wymienialem pompe paliwa i jak reka odjal. Nie mam juz zadnych szarpniec, ani na zimnym ani na cieplym silniku. Stan mojego licznika na dzien dzisijeszy to 267000 km. Pompa wymieniana przy okolo 263 tys. Pozdrawiam, JK
-
problemy z silnikiej jak zimno
Ja moze troche z innej strony - jak mi pompa paliwa padala to jakby przy nizszej temperaturze zacinala sie, silnik nie potrafil utrzymac wolnych obrotow w efekcie czego gasl. Na skrzyzowaniach musialem trzymac auto na min. 1500 obrotow. Zaznacze, ze moje autko na starej pompie przejechalo 260 tys. Ew. tak jak podpowiadaja koledzy - byc moze czujnik temperatury silnika?
-
Problem z uruchomieniem silnika
Witam ponownie, po nieselna dwoch latach okazalo sie, ze winna temu zamieszaniu byla pompa paliwa. Ostatnio mialem to samo, z tym ze auto praktycznie nie chcialo sie uruchomic. Stukanie po pompie pomagalo. Obecnie pompa jest juz wymieniona i nie ma tego problemu. Pozdrawiam, JK
-
Sruby zabezpieczajace kola - uszkodzona nakladka
Witam, wczoraj ukrecilem nakladke na sruby zabezpieczajace kola w moim BMW. Efekt jest taki, ze mam teraz zalozone 3 kola zimowe (felgi stalowe) + kolo aluminiowe z letnia opona. Bylem w salonie BMW i okazalo sie, ze moje sruby zabezpieczajace nie sa srubami made by BMW. Stad moja prosba: czy ktos moze posiada nakladke na takie sruby o numerze 501? Taki nr jest wybity mojej nakladce. Ew. jesli ktos ma jakies sugestie jak wykrecic ta srube? Czy sa jakies zaklady, ktore sa w stanie dorobic taka nakladke. Wiem, ze w osotatecznosci pozostaje chyba rozwiercenie tego ustrojstwa. Jestem z Katowic.
-
Tarcza sprz. M50 / M52 czy z tłumikiem ???
U mnie rowniez w m50b20 - kolo dwumasowe + tarcza bez tlumika. Auto z klima.
-
Czy to mogą być łożyska?
Podobnie jak wyzej - zprawdz oslony tarcz czy nie sa skrzywione. U mnie akurat z przodu byla lekko wykrzywiona i po wymianie kol zaczelo przycierac.
-
klpoty z centralnym
Bylo wiele razy, wystarczy dobrze poszukac. Stawiam na uszkodzona wiazke przy klapie begaznika (po lewej stronie stojac twarza do tylu auta). Ew. moze tez byc uszkodzony ktorys z silownikow/ew. kontakt z ktoryms z silownikow.
-
UKłAD CHłODZENIA - POMOżCIE
Proponuje zapoznac sie z lektura w tym linku: http://vabikbmw.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=646
-
Nieznośny zapach paliwa (nie zawsze)
Nie wiem, czy w twoim autku filtr paliwa jest pod maska. Jesli tak, proponuje sprawdzic cybanty przy tym filtrze.
-
Działają tylko dwa testy OBC!Dlaczego?
Witam, prawdopodobnie najpierw musisz odblokowac komputer. Wciskasz jednoczesnie klawisze 1000 i 10 a nastepnie wybierasz test nr 19. Kod do odblokowania to suma biezacego dnia i miesiaca. Przykladowo, jesli dzisiaj jest 13.06 to kodem odblokowujacym jest 19. Kod na jutro to 20 itd. Po tym zabiegu powinny dzialas pozostale kody. Link, ktory moze ci pomoc: http://www.unofficialbmw.com/all/electrical/all_obc_secret_codes.html Pozdrawiam...
-
Amortyzatory
Pewnie rozchodzi sie o laczniki stabilizatora. Przed zmiana byly dlugie, po krotkie tak jak u mnie (07.1992). Wejdz pod auto i zobacz: - jesli masz takie http://www.allegro.pl/item201277391_lacznik_stabilizatora_bmw_e30_e36_e28_e34_e24073.html tzn. ze masz te przed zmiana, - jesli jednak takie jak tu: http://www.allegro.pl/item202765902_bmw_seria_3_lacznik_stabilizatora.html tzn. ze masz po zmianie, czyli takie jak ja - krotkie. Tu znajdziesz umiejscowienie dla lacznika (element 6 lub 7 w zaleznosci od rocznika): http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&btnr=31_0267&hg=31&fg=10
- rusza sie
- rusza sie
-
320i - dziwny dzwiek-burczenie podczas jazdy
Nie i wszystko wskazuje na to, ze to kolo dwumasowe - bylem wczoraj u mechanika na naglej wymianie tarcz/klockow hamulcowych. Opisywalem mu problem. Dziwilo go tylko, ze jak gasze silnik to kolo dwumasowe nie odzywa sie. Wszystkie pozostale objawy, lacznie z moimi podejrzeniami co do silownika przy skrzyni wskazuja wlasnie na to kolo. Po 20-tym Beema bedzie na kompleksowym przegladzie, moze cos wykryje.
-
320i - dziwny dzwiek-burczenie podczas jazdy
U mnie po wymianie jak reka odjal, mialem podobnie.
-
320i - dziwny dzwiek-burczenie podczas jazdy
Co do Twojego stukotu - kiedy wymieniales plyn hamulcowy?
-
POTRZEBNA OPINIA ----BENZYNA CZY DIESEL----
Nosze sie z podobnym zamiarem - zakup E46 - i po wielu konsultacjach wybor padl na 330D. 320D odpadl ze wzgledu na nie najlepsza opinie (136KM). No i ja robie troche kilometrow - okolo 2000-2500.
-
320i - dziwny dzwiek-burczenie podczas jazdy
Tez mi to przed chwila przemknelo przez mysl. Dzieki, obadam w najblizszym czasie.
-
320i - dziwny dzwiek-burczenie podczas jazdy
Z tym u mnie w jak najlepszym porzadku. Z obrotami jak i tempertaura nic zlego nie dzieje sie. Mam jeszcze pewien problem ze sprzeglem - tak jakby czasami nie rowno lapalo ale podejrzewam, ze to akurat wina silownika. Dziwek niestety nadal pojawia sie. Na dniach bede wymienial plyny, poprosze zeby sprawdzili czy tam pod spodem wszystko jest ok no i ten silownik przy okazji.
-
320i - dziwny dzwiek-burczenie podczas jazdy
Dzisiaj zauwazylem, ze owy nurtujacy dzwiek wystepuje tylko i wylacznie w zakresie 70-80km/h. Moze faktycznie to jakas pompa buczy - paliwowa ale co ona mialaby wspolnego z obrotami/predkoscia i ew. biegiem jalowym?
-
320i - dziwny dzwiek-burczenie podczas jazdy
Witam wszystkich, szukalem na formu i byc moze czesciowo znalazlem odpowiedz na nurtujace mnie pytanie. Zaznacze, ze jestem po wymianie sprzegla - kompletne, jednakze problem owego burczenia tudziez dzwieku czegos wibrujacego pojawil sie jeszcze przed wymiana sprzegla. Myslalem, ze to lozysko oporowe. Okazuje sie jednak, ze chyba nie. Burczenie wystepuje tylko po rozgrzaniu samochodu i przy wcisnietym sprzegle oraz na biegu jalowym i tylko podczas jazdy powyzej 70 km/h. Dochodzi albo z okolic skrzyni alebo tylu - trudno jest mi to okreslic. Jadac powyzej 70 gdy wcisne sprzeglo aby np. zmienic bieg pojawia sie ten dzwiek. Gdy zmienie bieg i pusze sprzeglo dziwke ustaje. Gdy wrzuce jednak na luz i puszcze sprzeglo burczenie (powyzej 70km/h) daje o sobie znac. Gdy stoje na swiatlach - dziweku nie ma. Pytanie, czy to dyfer, walek atakujacy czy jak? Zaznacze, ze wymienialem tez lacznik elastyczny miedzy skrzynia a walem. Olej w skrzyni rowniez byl zmieniany. Moze mechanik ruszyl wal i to on teraz wibrujac wydaje takie odglosy? Poradzcie.
-
drgania silnika-co moze byc przyczyna????
Poduszki silnika?
-
Fotoradar - potrzebna dobra ściema od zaraz!!!
Dokladnie, w pelni podpisuje sie pod tym. Ostatanio dostalem mandat, nie dyskutowalem nt. specyfikacji, certyfikatow jak co poniektorzy mogli by sugerowac czy nawet ew. przegladow urzadzenia. Panowie byli uprzejmi, sami opuscili troche stawke... ale punkty dostalem. Nie mam im tego za zle, taka maja robote. Proba unikniecia odpowiedzialnosci... - patrz wyzej.
-
WYPOSAŻENIE
Jesli chcesz doklanie poznac wyposazenie sojego auta, podjedz do aso BMW i popros, zeby zrobili ci wydruk. Podasz im ostatnie 7 cyfr vin'u i gotowe. Usluga darmowa, bynajmniej w Katowicach.
-
Czy potrzebuję jakiejś wtyczki do radia?
Dodam od siebie, ze jak masz system dzwieku BMW Hi-Fi (ja mam 10 glosnikow) czy jakos tak, to trzeba pamietac, ze glosniki sa podpiete do wzmacniacza - z tylu w kufrze, i trzeba podac na niego sygnal aby muzyczka zaczela wydobywac sie z glosnikow.