Skocz do zawartości

Adchar

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Adchar

  1. Tak czytam co Ty robisz ciągle przy swoim samochodzie i dochodzę do wniosku, że BMW to słaby samochód. ;) Ciągle się psuje, albo Ty masz takiego pecha ;)
  2. Adchar odpowiedział(a) na unlucky temat w E46
    Nabicie klimy z kontrastem pozwoli na pewne zdiagnozowanie nieszczelności.To jest najdroższy sposób i zarazem najbardziej dokładny. Z drugiej strony zapytaj tam gdzie nabijają klimę, czy mają lampę UV . No i za gaz odessany nie musisz płacić, przecież po wymianie nieszczelnych elementów on wróci do Twojego samochodu ;)
  3. Adchar odpowiedział(a) na unlucky temat w E46
    Jak duży jest ubytek gazu? Po jednym dniu ucieka cały gaz? Jeśli nie, to musisz liczyć się z kosztami. Znaczy nabić klimę z kontrastem UV i sprawdzić po kilku dniach gdzie jest wyciek. Potem usunąć gaz jeśli został w układzie i wymienić uszkodzone części. Potem ponownie nabić klimę i cieszyć się chłodem. Druga strona problemu to wymień chłodnicę jak zalecili w warsztacie. Tylko tu nie masz pewności że wyciek był w jednym miejscu.
  4. https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?dam=0&fr=2007&isSearchRequest=true&ms=3500;;21&p=:4000&vc=Car W cenie mojej e46/4000 euro
  5. Termostat padł
  6. Adchar odpowiedział(a) na Robin1989 temat w E46
    A sprawdzałeś rozrząd? Jak masz rozciągnięty łańcuch to będą działy się cyrki ;)
  7. Obiektywnie patrząc, teraz wygląda lepiej. Wcześniej tył był wg mnie trochę za nisko. Ps. Powtarzam się, ale masz pięknę auto ;)
  8. Adchar odpowiedział(a) na Robin1989 temat w E46
    Podłącz pod kompa i zobacz błędy.
  9. Sorki za moje zachowanie, poniosło mnie trochę ;) Mam alergie na głupotę :D A co do przebiegu... na liczniku nic, bo źle zrobione było cofanie i handlarz tłumaczył awarią licznika. W stacyjce 150 kilo , a w innym miejscu 380 kilo jakiś czas temu. Akurat był to mecedes klasy S, bo takimi się zajmuję i to w Germanii. Dla ścisłości. :)
  10. KRĘCĄ, KRĘCĄ. A ta perełka mimo małego przebiegu ma przetartą uszczelkę drzwi. ciekawe dlaczego?
  11. Spróbuj pokręcić ręcznie sprzęgłem sprężarki. Jak dasz radę to ok, jak nie to masz przyczynę. Zacierający się kompresor klimy. Można spróbować go podleczyć dając nowy gaz z olejem, ale to na krótką metę.
  12. Adchar odpowiedział(a) na robi2345 temat w E46
    Z Twojej wypowiedzi wynika, że miałeś jeszcze gaz w układzie, w takim razie lepiej jest nabić klimę z kontrastem.
  13. tak, u mnie leci. Taka budowa zbiorniczka płynu.
  14. Adchar odpowiedział(a) na robi2345 temat w E46
    Robi, pierwsze pytanie. Jak duża jest nieszczelność? Musisz nabić klimę raz na rok? Czy częściej?. Jeśli raz na rok, to nabij normalnie klimę, niech zakład w którym to robisz doda do oleju kontrast UV. Potem po jakimś czasie sprawdź wycieki. Wiem, że do tego jest specjalny zestaw. Lampa UV i żółte okulary, ale wiem z doświadczenia, że zwykła latarka LED wystarczy. Z lampą UV kontrast świaci wyraźnie na żółto/zielono, przy latarce lekko na żółto. Ale powinieneś zobaczyć nieszczelność.
  15. Kolego, zawsze jak silnik jest nagrzany to węże są twarde. Zwykła fizyka. Dla Twojego spokoju, rano, przed pierwszym odpaleniem silnika sprawdź poziom płynu chłodzącego i ew. uzupełnij do maxa. Tak przez parę dni. Profilaktycznie włączaj test 7 i kontroluj temp. silnika. I ciesz się z jazdy :D
  16. Lewe powietrze, odma, przepływka. To sprawdź.
  17. Adchar odpowiedział(a) na BMWSPAJK temat w E46
    Nie jestem pewien, ale może to być czujnik położenia wału korbowego.
  18. Adchar odpowiedział(a) na Robin1989 temat w E46
    A co się dzieje? Masz jakiś problem, czy tak z nudów sprawdzasz sondy?
  19. Też tak myślałem. Zanim zabrałem się do wymiany aku, oglądałem wszystko w sieci odnośnie rozcinania kluczyka. Widziałem filmik, jak autor rozcinał, kilka min zastanawiał się z jakiego plastiku jest obudowa i koniec końców uszkodził mały oporniczek. Chciałem tego uniknąć i zaczynałem rozcinanie od końca gdzie jest miejsce na breloczek. Rociołem najpierw zewnętrzną część, potem delikatnie wewnętrzną. Wcisnąłem malutki wkrętaczek i powoli zacząłem podważać. Tylko w celu łatwiejszego rozcinania boków. Po pocniejszym przekręceniu wkrętaka poczułem, że boki rozchodzą się na zgrzewie. I stąd wiem ze da się otworzyć ORI kluczyk bez całkowitego cięcia. Niebawem będę zmieniał tym samym sposobem aku w drugim kluczyku. Piloty nieoryginalne mają na każdym z rogów w jednej części bolczyk, a w drugiej otworek. Tak żeby zatrzasnąć obie połowy obudowy pilota. U mnie tego nie było.
  20. Hulajnozka, zaprogramuj. To nie zaszkodzi, a może pomóc. Na pewno mechanicznie otworzysz samochód i odpalisz, tak jak masz teraz.
  21. Nie trzeba rozcinać po całości, tak jak napisałem, delikatnie podważać i sam się otworzy, na "zgrzewie".
  22. Ja u siebie zmieniałem akumulatorek w kluczyku. I nie trzeba rozcinać po obwodzie pilota. Wystarczy tylko z tyłu, tam gdzie przyczepiacie breloczek z logiem BMW i delikatnie podwarzcie małym śrubokręcikiem. Kluczyk sam powoli się otworzy :D Potem wylutowanie starego i wlutowanie nowego akumulatora i klejenie. Nikt nie pomoże koleżance w potrzebie? PS. Sama zakodujesz kluczyk po wymianie akumulatorka. PS2. Najpierw spróbuj tego. http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=48373 Wcześniej możesz pojeździć na tym niesprawnym kluczyku, żeby się trochę naładował.
  23. Oczyść, daj nowy oring i uszczelkę miedzianą, smar ceramiczny i zapomnij.
  24. Jeśli masz za duzo pieniędzy to kup nowy wtrysk, do tego nowe wnetrze , felgi... najlepiej cały samochód.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.