Skocz do zawartości

mcmt

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mcmt

  1. uuu, kolega optymista widze...
  2. Wspolczuje serdecznie Koledze, ale tak jak moi poprzednicy uwazam, ze tak to skonczyc sie nie moze. Czytajac wypowiedz kolegi, tym bardziej czuje zlosc, poniewaz nie mozna mu nic zarzucic. Chcac jak najlepiej dla swojego auta nie jechal do wiejskich garazy i prowincjonalnych mechanikow, tylko odrazu do ASO, gdzie powinni byc sami wszechmogacy, wszechwiedzacy - przynajmniej za takich zaplacil. Jedyne do czego mozna sie przyczepic to zaplata za usluge naprawy... Naprawy wciaz nienaprawionej ASB. Chetnie bym pomogl, znam niestety tylko w Pozaniu fachowca od skrzyn ZF'a, nie wiem czy wogole zajmuje sie skrzyniami GM'a. :| Mysle, ze w tym przypadku nie tylko fachowiec od ASB bedzie niezbedny, ale rowniez prawnik.
  3. Mam nadzieje, ze nie bylo: http://www.autoblog.com/2010/04/11/2011-bmw-5-series-euro-accessory-catalog-revealed/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+weblogsinc/autoblog+(Autoblog)&utm_content=Google+Reader Bardzo duzo, bardzo szczegolowych zdjec, rowniez wnetrza. Galka zmiany biegow NARESZCIE w drewnie :!:
  4. Obstawialbym dociazenie chyba, ze jest cos nie tak ze geometria...
  5. mcmt odpowiedział(a) na grzechu 031 temat w E39
    Z tym nawiewem to trzeba chyba troche poczekac. Jest to bardzo uzaleznione od tego co leci z przodu z tego co koledzy pisali wczesniej. Poszukaj, bo temat juz byl kilka razy.
  6. mcmt odpowiedział(a) na Kamil Jasinski temat w E39
    eeeh, mam tez problem z klaksonem. Generalnie powinien znajodowac sie tuz za zderzakiem od strony kierowcy. Dodatkowo mozna do niego latwo dojsc odkrecajac dolna czesc nadkola.
  7. Zima zaobserwowalem cos bardzo podobnego. Bardzo czesto sie zastanawialem, dlaczego moje lewe kolo zadziej sie uslizguje niz prawe. Byc moze jestem po prostu ciezki :? :8)
  8. Nie bierz :!: Poszukaj innej zwlaszcza, ze z full wypasem ona nie ma nic wspolnego (pod wzgledem wyposazenia). M62 nie bierze oleju.
  9. Sam sobie ostatnio to zrobilem :!: Swietna sprawa. Mialem z tym problem, gdzies byla instrukcja jak to robic. Specjalnie dla tego m.i. kupilem kabelek od Nerwusa. Bodajze trzeba bylo odpalic DIS i zaprogramowac door lock we wszystkich kluczykach. Nie chce kolegi wprowadzac w blad, najlepiej bedzie jak kolega zapyta wujka google jak to zrobic, bo pamietam znalazlem lopatologiczna instrukcje. Funkcja jest super przydatna. :cool2:
  10. Przestan masa :!: On jest ekspertem, przeczytal duzo lektur na ten temat. Dziwne tylko, ze pyta na forum. :duh:
  11. mcmt odpowiedział(a) na cezarbmw temat w E39
    Musisz brac pod uwage, ze kobiety maja szczegolne zdolnosci :8) . Obstawiam kraweznik, bo rowniez mogl wchodzic w gre.
  12. mcmt odpowiedział(a) na jacek1296 temat w E39
    o2 sensor to raczej sonda lambda. Sprawdz na google p1152. Byc moze kabel do sondy zostal uszkodzony, zasniedzial, byc moze sama sonda. Pewien nie jestem.
  13. Gdyby byla przeplywka to by byla przeplywka a nie camshaft position :duh: . Bardzo latwo sprawdzic czy przeplywka jest sprawna, poprostu odlaczyc ja podzas pracy silnika. Jesli na wolnych obrotach dziala dobrze, to raczej przeplywka nie jest. Do serwisu badz na forum, w kazdym razie reaguje na "Check engine" na przyklad. W wolnym tlumaczeniu znaczy SPRAWDZ SILNIK a nie jezdzij dalej az zajezdzisz. W oplu nie bedzie VANOS'a, niemialbys problemu. Moze trzeba pomyslec o zmianie?
  14. mcmt odpowiedział(a) na cezarbmw temat w E39
    Mam komfortowe zawieszenie, ale czesto jezdzilem innym na M-technik i tak jak pisze kolega Manolito77 - daje rade na dziurach, a w zakretach jest bezkonkurencyjne :cool2:
  15. VANOSik chyba :? albo cos z rozrządem (camshaft)... 30.000km? Gratuluje wyobrazni :cool2: Gdy mi sie kiedys zapalil Check engine (sonda lambda), powolutku dotoczylem sie do serwisu. Gdyby teraz mi sie zapalil i problem dotyczyl rozrzadu, na pewno bym juz nie jezdzil a na pewno nie cisnal do dechy. :duh:
  16. mcmt odpowiedział(a) na ARTEX74 temat w E39
    Bo to francuskie V6... Nie jest zbyt wysilony.
  17. mcmt odpowiedział(a) na bułeczka temat w E39
    Łada podobno ma malo elektroniki. Fiaty rowniez... A tak powaznie to ta elektronika powoduje, ze w miescie masz spalanie 13-15l/100km. Nie ma co narzekac, z tym mozna, tak jak ty, miec pecha, lub nie. Mercedesy i inne marki z tych rocznikow maja znacznie gorzej. Im nowsze auto tym wiecej elektroniki - i to jest zaleta, trzeba sie z tym pogodzic.
  18. mcmt odpowiedział(a) na 1 temat w E39
    ZF olal mnie cieplym moczem i nie odpowiedzieli nic. Dzwonic do nich mi sie nie chce, ale wydaje mi sie, ze oni wlasnie zalecaja zmiane oleju w swoich ASB, nawet podaja co jaki czas.
  19. mcmt odpowiedział(a) na cezarbmw temat w E39
    Zanim zalozysz nowy temat, poszukaj. viewtopic.php?f=73&t=108396&hilit=550
  20. mcmt odpowiedział(a) na david80 temat w E39
    Niekiedy przelutowanie tez niepomoze. BM54 tak lubia padac.
  21. Co za olej byl wlany :?: :!: Wyglada to na zmiane na niewlasciwy olej/zamiennik. Jesli olej sie lal, byc moze tego oleju jest zbyt duzo. Jakie konkretnie bledy pokazuje komp?
  22. mcmt odpowiedział(a) na 1 temat w E39
    bewan: poszlo zapytanie do ZF'a. Generalnie informacje, ze ASO zmienie oleju mowi NIE a ZF mowi TAK wyczytalem z tego forum. Pewnie jutro bedzie potwierdzenie. Tylko nie wiem jaki to ma sens, skoro wiadomo, ze trzeba zmieniac. :duh:
  23. mcmt odpowiedział(a) na 1 temat w E39
    http://tomaszewicz.com.pl/forum/9b48c629.gif Producent ZF zaleca zmiane oleju. Na wikipedii czy na jakies innej stronie pisza to, co ludzie napisza. O felgach racji nie masz i nie bedziesz miec pogodz sie z tym czlowieku. :duh: Nawet juz nie chce mi sie czytac tego co piszesz. Czepiasz sie juz detali, ktore nie sa zupelnie istotne.
  24. Jest bodajze tolerancja holowania nie szybciej niz 40km/h przez 25km. Pewien tych liczb nie jestem.
  25. Co mowi komp? Wklej liste bledow.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.