Treść opublikowana przez mcmt
-
540I po rozgrzaniu bardzo mocno dymi na niebiesko
uuu, kolega optymista widze...
-
[e39] Pomocy z ASB 530d - ASO Sikora bezradne
Wspolczuje serdecznie Koledze, ale tak jak moi poprzednicy uwazam, ze tak to skonczyc sie nie moze. Czytajac wypowiedz kolegi, tym bardziej czuje zlosc, poniewaz nie mozna mu nic zarzucic. Chcac jak najlepiej dla swojego auta nie jechal do wiejskich garazy i prowincjonalnych mechanikow, tylko odrazu do ASO, gdzie powinni byc sami wszechmogacy, wszechwiedzacy - przynajmniej za takich zaplacil. Jedyne do czego mozna sie przyczepic to zaplata za usluge naprawy... Naprawy wciaz nienaprawionej ASB. Chetnie bym pomogl, znam niestety tylko w Pozaniu fachowca od skrzyn ZF'a, nie wiem czy wogole zajmuje sie skrzyniami GM'a. :| Mysle, ze w tym przypadku nie tylko fachowiec od ASB bedzie niezbedny, ale rowniez prawnik.
-
[ F10 ] Nowe wiadomosci i foty BMW F10 - wrzucajcie co macie
Mam nadzieje, ze nie bylo: http://www.autoblog.com/2010/04/11/2011-bmw-5-series-euro-accessory-catalog-revealed/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+weblogsinc/autoblog+(Autoblog)&utm_content=Google+Reader Bardzo duzo, bardzo szczegolowych zdjec, rowniez wnetrza. Galka zmiany biegow NARESZCIE w drewnie :!:
-
Jedno koło ma mniejsza przyczepność
Obstawialbym dociazenie chyba, ze jest cos nie tak ze geometria...
-
zimny nadmuch do tyłu
Z tym nawiewem to trzeba chyba troche poczekac. Jest to bardzo uzaleznione od tego co leci z przodu z tego co koledzy pisali wczesniej. Poszukaj, bo temat juz byl kilka razy.
-
e39 523i 1997 brak klaksonu
eeeh, mam tez problem z klaksonem. Generalnie powinien znajodowac sie tuz za zderzakiem od strony kierowcy. Dodatkowo mozna do niego latwo dojsc odkrecajac dolna czesc nadkola.
-
Jedno koło ma mniejsza przyczepność
Zima zaobserwowalem cos bardzo podobnego. Bardzo czesto sie zastanawialem, dlaczego moje lewe kolo zadziej sie uslizguje niz prawe. Byc moze jestem po prostu ciezki :? :8)
-
540I po rozgrzaniu bardzo mocno dymi na niebiesko
Nie bierz :!: Poszukaj innej zwlaszcza, ze z full wypasem ona nie ma nic wspolnego (pod wzgledem wyposazenia). M62 nie bierze oleju.
-
Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu
Sam sobie ostatnio to zrobilem :!: Swietna sprawa. Mialem z tym problem, gdzies byla instrukcja jak to robic. Specjalnie dla tego m.i. kupilem kabelek od Nerwusa. Bodajze trzeba bylo odpalic DIS i zaprogramowac door lock we wszystkich kluczykach. Nie chce kolegi wprowadzac w blad, najlepiej bedzie jak kolega zapyta wujka google jak to zrobic, bo pamietam znalazlem lopatologiczna instrukcje. Funkcja jest super przydatna. :cool2:
-
Spadek mocy silnik M62TU4.4 99r automat374000km
Przestan masa :!: On jest ekspertem, przeczytal duzo lektur na ten temat. Dziwne tylko, ze pyta na forum. :duh:
-
M pakiet i jego komfort
Musisz brac pod uwage, ze kobiety maja szczegolne zdolnosci :8) . Obstawiam kraweznik, bo rowniez mogl wchodzic w gre.
- kod p1152
-
Spadek mocy silnik M62TU4.4 99r automat374000km
Gdyby byla przeplywka to by byla przeplywka a nie camshaft position :duh: . Bardzo latwo sprawdzic czy przeplywka jest sprawna, poprostu odlaczyc ja podzas pracy silnika. Jesli na wolnych obrotach dziala dobrze, to raczej przeplywka nie jest. Do serwisu badz na forum, w kazdym razie reaguje na "Check engine" na przyklad. W wolnym tlumaczeniu znaczy SPRAWDZ SILNIK a nie jezdzij dalej az zajezdzisz. W oplu nie bedzie VANOS'a, niemialbys problemu. Moze trzeba pomyslec o zmianie?
-
M pakiet i jego komfort
Mam komfortowe zawieszenie, ale czesto jezdzilem innym na M-technik i tak jak pisze kolega Manolito77 - daje rade na dziurach, a w zakretach jest bezkonkurencyjne :cool2:
-
Spadek mocy silnik M62TU4.4 99r automat374000km
VANOSik chyba :? albo cos z rozrządem (camshaft)... 30.000km? Gratuluje wyobrazni :cool2: Gdy mi sie kiedys zapalil Check engine (sonda lambda), powolutku dotoczylem sie do serwisu. Gdyby teraz mi sie zapalil i problem dotyczyl rozrzadu, na pewno bym juz nie jezdzil a na pewno nie cisnal do dechy. :duh:
-
Zimowy DRIFT :)
Bo to francuskie V6... Nie jest zbyt wysilony.
-
535i
Łada podobno ma malo elektroniki. Fiaty rowniez... A tak powaznie to ta elektronika powoduje, ze w miescie masz spalanie 13-15l/100km. Nie ma co narzekac, z tym mozna, tak jak ty, miec pecha, lub nie. Mercedesy i inne marki z tych rocznikow maja znacznie gorzej. Im nowsze auto tym wiecej elektroniki - i to jest zaleta, trzeba sie z tym pogodzic.
-
Zakup BMW 540i
ZF olal mnie cieplym moczem i nie odpowiedzieli nic. Dzwonic do nich mi sie nie chce, ale wydaje mi sie, ze oni wlasnie zalecaja zmiane oleju w swoich ASB, nawet podaja co jaki czas.
-
Czy e60 jest godnym nastepca e39?
Zanim zalozysz nowy temat, poszukaj. viewtopic.php?f=73&t=108396&hilit=550
-
523i przestało grać radio.
Niekiedy przelutowanie tez niepomoze. BM54 tak lubia padac.
-
Problem ze skrzynią automatyczną w e39 530d
Co za olej byl wlany :?: :!: Wyglada to na zmiane na niewlasciwy olej/zamiennik. Jesli olej sie lal, byc moze tego oleju jest zbyt duzo. Jakie konkretnie bledy pokazuje komp?
-
Zakup BMW 540i
bewan: poszlo zapytanie do ZF'a. Generalnie informacje, ze ASO zmienie oleju mowi NIE a ZF mowi TAK wyczytalem z tego forum. Pewnie jutro bedzie potwierdzenie. Tylko nie wiem jaki to ma sens, skoro wiadomo, ze trzeba zmieniac. :duh:
-
Zakup BMW 540i
http://tomaszewicz.com.pl/forum/9b48c629.gif Producent ZF zaleca zmiane oleju. Na wikipedii czy na jakies innej stronie pisza to, co ludzie napisza. O felgach racji nie masz i nie bedziesz miec pogodz sie z tym czlowieku. :duh: Nawet juz nie chce mi sie czytac tego co piszesz. Czepiasz sie juz detali, ktore nie sa zupelnie istotne.
-
Automat - technika/styl jazdy
Jest bodajze tolerancja holowania nie szybciej niz 40km/h przez 25km. Pewien tych liczb nie jestem.
-
HELP - Problem z trakcją i abs-em
Co mowi komp? Wklej liste bledow.