Treść opublikowana przez mcmt
-
[e39] Pomocy z ASB 530d - ASO Sikora bezradne
U tych autojozefow to byl TVN... :roll: Ale raczej im dobra reklame zrobil... :?
-
e39 535 v8 zamiana skrzyni na manualna jaka pasuje??
Duzo babrania sie, zwlaszcza z elektronika. Lepiej chyba bedzie e39 z manualem kupic.
-
E39 540iA 2001 ASB
Procedura jest opisana w wielu miejscach na forum, poszukaj.
-
bme e46 2.0 D vs mazda 6 2.0 benzyna
http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif Chyba jak masz 4x4, albo 2L pod maska. Jak mozna wogole napisac, ze "wszstkimi 'benzyniakami' co maja odcinke przy 7 startuje sie z 6 'tysiakow'..." Absurd. :duh:
-
Kto naprawi DVD lub sprzeda napęd ?
Dobrze by bylo, gdyby to byl tylko laser, zycze tego koledze... :|
-
Płyty cd przestały działać w MK4
On chyba plytke wsadzal do radia z odtwarzaczem CD, a ze ma navi MK4 oznaczalo, ze ma... duza nawigacje :?: :!: :shock: Cos tu jest nie tak :nienie:
-
Pomiar czasu 0-100km/h tak jak w e34.
WoW :shock: A jakas inna, konwencjonalna alternatywa? :?
-
Pomiar czasu 0-100km/h tak jak w e34.
Moze dlatego, ze jest na USB? Czy jest cos co na fejsie nerwusa by dzialalo?
-
Felga-opona ?
DOBRY link :!: :cool2:
-
Felga-opona ?
Kolego czy ta felga ze zdjecia to nie jest 17" przypadkiem?
-
E39 540iA 2001 ASB
Polecam kolego Cezar_2000 dokladna analize przebiegu topic'u ze szczegolna koncentracja na datach poszczegolnych postow. Co do zimowego "driftu" i owszem zabawilem sie kilka razy, w bardzo delikatny sposob, nie przekraczajac na 3cim biegu 2500rpm na gladkim lodzie. Sposob w jaki dbam o swoj samochod wyklucza wszelkie celowe niszczenie auta typu "drift", "palenie laka" itp. Przykro mi, ze odebralem koledze chwile ewidentnej radosci " :mrgreen: "
-
Olej do automatycznej skrzyni 525tds. Problem ze skrzynią
Gorzej, moze tak byc, ze w chlodniczce miesza sie ciecz chlodzaca (ta z chlodnicy) z olejem ASB. Jesli uwazasz, ze zbyt pozno przelacza biegi, zresetuj pamiec pedalu gazu. Poszukaj na forum jak to sie robilo, bodajze wciskalo sie kickdowna na 10s i kluczyk na pozycje I lub II.
-
Olej do automatycznej skrzyni 525tds. Problem ze skrzynią
Nie ma znaczenia czy kontrola trakcji jest wlaczona czy nie. Gdy ASB przelozy ci bieg uszkodzisz sobie skrzynie, jesli kola napedowe bedziesz mial w powietrzu :!: Tak samo gdy kola sie slizgaja, nie mozna dopuscic do zmiany biegu na nastepny, choc tego pilnuje wtedy DSC.
-
[E39] 535iA V8 Czasami gaśnie
Dobre pytanie. :? Jesli jeden bedzie nie dobry, odesle cie do drugiego chyba.
-
[E39] 535iA V8 Czasami gaśnie
Imobilizer? Niektore dzialaja tak, ze jak zlodziej sie wlamie, auto dziala kilka sekund potem po prostu gasnie. Nie znam sie na tym, ale co innego :?: :?
-
E39 540iA 2001 ASB
Chyba tak jak w przypadku oleju silnikowego z tym, ze w/g moich obserwacji na forum i nie tylko, wystarczy zalac inny rodzaj oleju do ASB i... ASB po prostu nie dziala. Z silnikiem jest inaczej, bedzie dzialal, tylko moze nam zaczac pobierac olej. Wnioskuje, ze ASB jest znacznie bardziej wrazliwa a olej ma znacznie wazniejsza role niz w silniku, bo nie tylko smarowanie i chlodzenie, ale rowniez przeniesienie napedu. Byc moze wchodzi tu w gre rozszerzalnosc oleju, ktory w ASB pracuje na wyzszym cisnieniu. Gdy tylko wyskoczyly mi w/w bledy bylem u chyba 8 czy 9 "specjalistow" od ASB. Gdy podjechalem do tego, ktorego diagnoze uwazam za powazna, powiedzial mi odrazu, ze dobrze trafilem, bo on naprawia w 90% tylko skrzynie ZF'a, po czym pokazal mi az 4 skrzynie, identyczne jak moja, ktore aktualnie remontuje, pokazal mi po kolei wszystkie ich "flaczki" pokazal co jest zepsute w kazdej, pokazal roznice pomiedzy zepsuta czescia a wlasciwa. Powiedzial, ze na pierwszy rzut oka to poprostu lock-up sie wyslizgal i tak na prawde da sie to wymienic bez wyjmowania skrzyni (dokladnie juz nie pamietam, bo bylo to pol roku temu). Mial nadzieje, ze problem zmiany z 3 na 4 wtedy zniknie. Powiedzial, ze jak zacznie sie pogarszac to mam przyjechac. Natomiast przestalo swirowac i teraz nie wiem do konca co robic... Byc moze profilaktycznie go odwiedze. Od kilku mechanikow w okolicy slyczalem (tak, robilem badania srodowiskowe :8) ), ze koles jakos kocha i uwielbia te skrzynie i na prawde wie o co chodzi. Narazie ze wszystkich zrobil na mnie wogole wrazenie i z nowym lock-up'em ma mnie to kosztowac 2000pln.
-
Pomiar czasu 0-100km/h tak jak w e34.
Delicja :8) A jak ja juz mam interface, taki na USB od kolegi Nerwusa? Mam nadzieje, ze bedzie dzialac. Skombinuje ten programik i napisze. Dzieki :!: :cool2:
-
Pomiar czasu 0-100km/h tak jak w e34.
Sasiad niedawno powiedzial mi, ze w jego e34 520i byla mozliwosc pomiaru czasu 0-100km/h. Ustawialo sie w BC odpowiedni stoper, ktory sie zatrzymywal gdy licznik osiagnal 100km/h. Czy jest taka mozliwosc w e39 lub czy mozna w jakikolwiek sposob to rownie dokladnie to zmierzyc, chocby za pomoca podpietego laptopa?
-
Olej do automatycznej skrzyni 525tds. Problem ze skrzynią
Oj nigdy nie dodawaj gazu jak masz wlaczony bieg i kola napedowe w powietrzu :!: :nienie:
-
[E39] 535iA V8 Czasami gaśnie
Gdy go odpalasz na zimnym jakie obroty dostaje? Powinien trzymac przez chwile jakies 1000-1300rpm. Czy podczas nieudanej proby odpalenia zaczyna sie moze dlawic, czy nie moze sie wkrecic na wlasciwe obroty? Czy dziala tak jak powinien tylko po prostu w pewnym momencie sie wylacza jakbys wyciagnal kluczyk?
-
Kolektor ssący do E39 - Spawać czy nie ?
W ktorym miejscu jest uszkodzony? Jesli pekniecie jest male, najpierw moze sprobuj go zalepic czyms szczelnym. Ja tak zrobilem gdy mialem peknieta przeplywke i wszystko wrocilo do normy.
-
E39 540iA 2001 ASB
Swietnie, http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif widze, ze wiesz dobrze o co chodzi. Pozatym zycze dlugiego i szczesliwego zycia twojej ASB... :duh: W "wieczny olej" wierzysz - wrozkom tez wierzysz?
-
Olej do automatycznej skrzyni 525tds. Problem ze skrzynią
Napisz napisz. Ale 3x powtorze podlacz do kompa, zebys wiedzial czy cos jeszcze jej dolega... Tak profilaktycznie.
-
E39 540iA 2001 ASB
Szukalem czegos na forum i znalazlem ten stary topic. Generalnie blokada przelozenia z 3 na 4 coraz rzadziej sie zdazala, az ostatnio wogole. ASB jest zdrowa, ma tylko "Too much slip" caly czas, czyli prawdopodobnie wyslizgany lock-up, ktory niebawem bedzie remontowany. Jakos do skrzyni mam szczescie :8) a wymiana oleju pomogla bardzo, biegi wchodza jak w maselko :8)
-
Olej do automatycznej skrzyni 525tds. Problem ze skrzynią
Dokladnie sie nazywa ESSO ATF LT 71141. Powinien byc bursztynowy - ciemno bursztynowy. Jesli jest innego koloru, to nie jest ESSO LT 71141, tylko jakis zamiennik. Powinienes go kupic w 20L baniaku za ok 550-600PLN. Jesli wylal sie CZERWONY olej, to najprawdopodobniej masz przyczyne. W mojej skrzyni bodajze chyba miesci sie jakies 10L - zmiescilo sie 7L, czyli 3L zostaly. Ile oleju wchodzi, jaki olej i wiele innych mozesz sprawdzic tu: http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi