Skocz do zawartości

mcmt

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mcmt

  1. U tych autojozefow to byl TVN... :roll: Ale raczej im dobra reklame zrobil... :?
  2. Duzo babrania sie, zwlaszcza z elektronika. Lepiej chyba bedzie e39 z manualem kupic.
  3. mcmt odpowiedział(a) na mcmt temat w E39
    Procedura jest opisana w wielu miejscach na forum, poszukaj.
  4. http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif Chyba jak masz 4x4, albo 2L pod maska. Jak mozna wogole napisac, ze "wszstkimi 'benzyniakami' co maja odcinke przy 7 startuje sie z 6 'tysiakow'..." Absurd. :duh:
  5. Dobrze by bylo, gdyby to byl tylko laser, zycze tego koledze... :|
  6. On chyba plytke wsadzal do radia z odtwarzaczem CD, a ze ma navi MK4 oznaczalo, ze ma... duza nawigacje :?: :!: :shock: Cos tu jest nie tak :nienie:
  7. mcmt odpowiedział(a) na mcmt temat w E39
    WoW :shock: A jakas inna, konwencjonalna alternatywa? :?
  8. mcmt odpowiedział(a) na mcmt temat w E39
    Moze dlatego, ze jest na USB? Czy jest cos co na fejsie nerwusa by dzialalo?
  9. mcmt odpowiedział(a) na Go_To_Sleep temat w Felgi i opony
    DOBRY link :!: :cool2:
  10. mcmt odpowiedział(a) na Go_To_Sleep temat w Felgi i opony
    Kolego czy ta felga ze zdjecia to nie jest 17" przypadkiem?
  11. mcmt odpowiedział(a) na mcmt temat w E39
    Polecam kolego Cezar_2000 dokladna analize przebiegu topic'u ze szczegolna koncentracja na datach poszczegolnych postow. Co do zimowego "driftu" i owszem zabawilem sie kilka razy, w bardzo delikatny sposob, nie przekraczajac na 3cim biegu 2500rpm na gladkim lodzie. Sposob w jaki dbam o swoj samochod wyklucza wszelkie celowe niszczenie auta typu "drift", "palenie laka" itp. Przykro mi, ze odebralem koledze chwile ewidentnej radosci " :mrgreen: "
  12. Gorzej, moze tak byc, ze w chlodniczce miesza sie ciecz chlodzaca (ta z chlodnicy) z olejem ASB. Jesli uwazasz, ze zbyt pozno przelacza biegi, zresetuj pamiec pedalu gazu. Poszukaj na forum jak to sie robilo, bodajze wciskalo sie kickdowna na 10s i kluczyk na pozycje I lub II.
  13. Nie ma znaczenia czy kontrola trakcji jest wlaczona czy nie. Gdy ASB przelozy ci bieg uszkodzisz sobie skrzynie, jesli kola napedowe bedziesz mial w powietrzu :!: Tak samo gdy kola sie slizgaja, nie mozna dopuscic do zmiany biegu na nastepny, choc tego pilnuje wtedy DSC.
  14. mcmt odpowiedział(a) na Wielebny temat w E39
    Dobre pytanie. :? Jesli jeden bedzie nie dobry, odesle cie do drugiego chyba.
  15. mcmt odpowiedział(a) na Wielebny temat w E39
    Imobilizer? Niektore dzialaja tak, ze jak zlodziej sie wlamie, auto dziala kilka sekund potem po prostu gasnie. Nie znam sie na tym, ale co innego :?: :?
  16. mcmt odpowiedział(a) na mcmt temat w E39
    Chyba tak jak w przypadku oleju silnikowego z tym, ze w/g moich obserwacji na forum i nie tylko, wystarczy zalac inny rodzaj oleju do ASB i... ASB po prostu nie dziala. Z silnikiem jest inaczej, bedzie dzialal, tylko moze nam zaczac pobierac olej. Wnioskuje, ze ASB jest znacznie bardziej wrazliwa a olej ma znacznie wazniejsza role niz w silniku, bo nie tylko smarowanie i chlodzenie, ale rowniez przeniesienie napedu. Byc moze wchodzi tu w gre rozszerzalnosc oleju, ktory w ASB pracuje na wyzszym cisnieniu. Gdy tylko wyskoczyly mi w/w bledy bylem u chyba 8 czy 9 "specjalistow" od ASB. Gdy podjechalem do tego, ktorego diagnoze uwazam za powazna, powiedzial mi odrazu, ze dobrze trafilem, bo on naprawia w 90% tylko skrzynie ZF'a, po czym pokazal mi az 4 skrzynie, identyczne jak moja, ktore aktualnie remontuje, pokazal mi po kolei wszystkie ich "flaczki" pokazal co jest zepsute w kazdej, pokazal roznice pomiedzy zepsuta czescia a wlasciwa. Powiedzial, ze na pierwszy rzut oka to poprostu lock-up sie wyslizgal i tak na prawde da sie to wymienic bez wyjmowania skrzyni (dokladnie juz nie pamietam, bo bylo to pol roku temu). Mial nadzieje, ze problem zmiany z 3 na 4 wtedy zniknie. Powiedzial, ze jak zacznie sie pogarszac to mam przyjechac. Natomiast przestalo swirowac i teraz nie wiem do konca co robic... Byc moze profilaktycznie go odwiedze. Od kilku mechanikow w okolicy slyczalem (tak, robilem badania srodowiskowe :8) ), ze koles jakos kocha i uwielbia te skrzynie i na prawde wie o co chodzi. Narazie ze wszystkich zrobil na mnie wogole wrazenie i z nowym lock-up'em ma mnie to kosztowac 2000pln.
  17. mcmt odpowiedział(a) na mcmt temat w E39
    Delicja :8) A jak ja juz mam interface, taki na USB od kolegi Nerwusa? Mam nadzieje, ze bedzie dzialac. Skombinuje ten programik i napisze. Dzieki :!: :cool2:
  18. Sasiad niedawno powiedzial mi, ze w jego e34 520i byla mozliwosc pomiaru czasu 0-100km/h. Ustawialo sie w BC odpowiedni stoper, ktory sie zatrzymywal gdy licznik osiagnal 100km/h. Czy jest taka mozliwosc w e39 lub czy mozna w jakikolwiek sposob to rownie dokladnie to zmierzyc, chocby za pomoca podpietego laptopa?
  19. Oj nigdy nie dodawaj gazu jak masz wlaczony bieg i kola napedowe w powietrzu :!: :nienie:
  20. mcmt odpowiedział(a) na Wielebny temat w E39
    Gdy go odpalasz na zimnym jakie obroty dostaje? Powinien trzymac przez chwile jakies 1000-1300rpm. Czy podczas nieudanej proby odpalenia zaczyna sie moze dlawic, czy nie moze sie wkrecic na wlasciwe obroty? Czy dziala tak jak powinien tylko po prostu w pewnym momencie sie wylacza jakbys wyciagnal kluczyk?
  21. W ktorym miejscu jest uszkodzony? Jesli pekniecie jest male, najpierw moze sprobuj go zalepic czyms szczelnym. Ja tak zrobilem gdy mialem peknieta przeplywke i wszystko wrocilo do normy.
  22. mcmt odpowiedział(a) na mcmt temat w E39
    Swietnie, http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif widze, ze wiesz dobrze o co chodzi. Pozatym zycze dlugiego i szczesliwego zycia twojej ASB... :duh: W "wieczny olej" wierzysz - wrozkom tez wierzysz?
  23. Napisz napisz. Ale 3x powtorze podlacz do kompa, zebys wiedzial czy cos jeszcze jej dolega... Tak profilaktycznie.
  24. mcmt odpowiedział(a) na mcmt temat w E39
    Szukalem czegos na forum i znalazlem ten stary topic. Generalnie blokada przelozenia z 3 na 4 coraz rzadziej sie zdazala, az ostatnio wogole. ASB jest zdrowa, ma tylko "Too much slip" caly czas, czyli prawdopodobnie wyslizgany lock-up, ktory niebawem bedzie remontowany. Jakos do skrzyni mam szczescie :8) a wymiana oleju pomogla bardzo, biegi wchodza jak w maselko :8)
  25. Dokladnie sie nazywa ESSO ATF LT 71141. Powinien byc bursztynowy - ciemno bursztynowy. Jesli jest innego koloru, to nie jest ESSO LT 71141, tylko jakis zamiennik. Powinienes go kupic w 20L baniaku za ok 550-600PLN. Jesli wylal sie CZERWONY olej, to najprawdopodobniej masz przyczyne. W mojej skrzyni bodajze chyba miesci sie jakies 10L - zmiescilo sie 7L, czyli 3L zostaly. Ile oleju wchodzi, jaki olej i wiele innych mozesz sprawdzic tu: http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.