Treść opublikowana przez lukaszewski
-
Wytrzymałość wtryskiwaczy - E92 -320i - 170 KM
dziekujemy za opinie darksideofbmw z drugiego konta :cool2:
-
E90 330i olej do dyfra - Millers czy Ravenol?
u siebie wymieniałes?
-
E90 330i olej do dyfra - Millers czy Ravenol?
Panowie, 160 tys już się zbliża, po niemal 8 latach użytkowania w moich łapach chyba warto będzie wymienić olej w dyfrze. Rozważam Ravenol : https://www.ravenol.pl/oleje-przekladniowe-mtf-standard/1937-RAVENOL-VSG-SAE-75W-90-4014835733916.html Millers CFS NT : https://www.millersoils.pl/produkt/crx-75w90-nt/ jakie wasze opinie?
-
Wytrzymałość wtryskiwaczy - E92 -320i - 170 KM
warto czasem posłuchać osób, które zjadły zęby na tych jednostkach, niż ###### pokroju darksideofbmw :wink:
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
tu natomiast średnia z niemal 700km, w tym było trochę miasta i trochę ciskania, ale 95 procent trasy tak, takie spalania można spokojnie w zdrowym n53 osiągać, z racji pracy w bardzo ubogich warunkach z lambdą rzędu 2.8-3.0 w trybie uwarstwionym :-) też nie wierzyłem w zapewnienia producenta w książce 5.8 trasa, 7.5 cykl mieszany, no ale jak widać można i da się i to bez przesadnego dziadowania, normalna płynna jazda. Wiadomo jest fantazja jest 20+
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
nic mi się nie pomyliło.. 8lat jeżdżę, może tak trudno w to uwierzyć bo 99 procent fur u nas to zajazdy?..
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
to wysoko, ja w n53 robię 6l z trasy na.kompie i 6.2 liczone z dystrybutorem
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
czyli niesprawny nox
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
gdybyś choć trochę znał temat, wiedział byś, że na walizkę zazwyczaj są dawane osoby z podstawową wiedzą, napotkanie jakiegokolwiek oporu powoduje zaniechanie.. co innego jak trafisz na typowego złodzieja samochodów, wtedy tylko czas działa na niekorzyść. Sam keyless jest wręcz zaproszeniem do kradzieży. Dla mnie np nie ma ciężko nacisnąć przycisk na pilocie.. więc to po prostu wywalilem w kosmos.
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
dokładnie
-
Emulator sond lambda E90
nie działa to, ani softowo, ani sprzętowo ;-) wymiana katów
-
Usuwanie wyłączanie NOX silniki serii N43.
noxem można fajnie zazbroić jak padnie we wtyczkę, wtedy kupujesz sondę Bosch i podpinasz ;-)
-
Usuwanie wyłączanie NOX silniki serii N43.
dramat... akurat Pan, Panie Grzegorzu takich bzdur nie powinien pisać.. :duh: ja wiem, że dla was tunerów i pseudo tunerów jest to kasa, ale bez przesady.. pozbawianie tego silnika nox kastruje go w przeciwieństwie do innych marek i jednostek wielu trybów diagnostycznych, możliwości poprawnych Tworzeń adaptacji długoterminowych, testu przecieku wtryskiwaczy itp.. przechodziłem operację pseudo wykodowania, która tak defacto jest permanentnym włączeniem trybu homogenicznego (3min w inpie) i wycięcie błędów środowiskowych od sondy w ECU.. dla mnie i świadomych ludzi to pseudo Januszerka i żałuję każdego dnia, w którym tak jeździłem.. kupno noxem z bimmerprofs rozwiązuje sprawę na lata
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
nie ma co czekac.. w przypadku tych silników każdy check engine może być ostatnim
-
Jak doprowadzić swój silnik do czystości technicznej w E9x
Archoil 2820 na gorący olej na godzinę wrzuć na dzień dobry. Aczkolwiek obstawiam, że masz już zużycie mechaniczne
-
drgania i dudnienie raz na jakiś czas podczas jazdy
szczęki były ok, okazało się, że to zacisk. ZESTAW naprawczy Frenkit 50ziko i regeneracja 120. Temat zamknięty :-)
-
BMW e90 N43 na rozgrzanym silniku lekkie dragania
regeneracja nie istnieje w tym przypadku. Tylko wymiana na nowe
-
335i [E92] Co warto zrobić po zakupie?
nie w kolektorze ssącym się zbiera nagar, a na ZAWORACH ssących, a to różnica. Na dzień dobry do wymiany cewki, świece, olej, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, olej w skrzyni - to bym zrobił na start.
-
BMW e90 N43 na rozgrzanym silniku lekkie dragania
czyli dalej zle..
-
drgania i dudnienie raz na jakiś czas podczas jazdy
to się kupić da? kupiłem poniższe nie wiem co jeszcze ewentualnie dokupić, zestaw do regeneracji zacisku kupiłem w razie 'w' jak to nie będzie zacisk to odeślę i tyle
-
drgania i dudnienie raz na jakiś czas podczas jazdy
okazało się, że znalazłem.. prawe, tylne koło.. po jeździe na wprost, bez hamowania jest gorące. Pytanie czy trzyma zacisk czy ręczny. Generalnie zauważyłem w zimę już, że ręczny po opuszczeniu skrzeczy przez kilka metrów i nagle cisza, jakby puszczał. Widocznie teraz nie puścił i trzyma na dobre. Kupuje zestaw naprawczy szczęk hamulcowych i zacisku. Najwyżej jedno z nich odeśle. skrzynia, wał i dyfer nie - to się nie dzieje podczas przyspieszania, pojawia się nagle znikąd niezależnie od prędkości, więc to tylko i wyłącznie tarcza rozgrzana na maksa wpada w wibracje w końcu. Najlepsze, że z zewnątrz tarcza nie jest przysmalona, więc obstawiam ten ręczny.
-
E90 bicie kierownicy
jeszcze ktoś ma jakieś sugestie?
-
drgania i dudnienie raz na jakiś czas podczas jazdy
podczas jazdy na autostradzie samochód co jakiś czas wpada w wibracje, chodzi dosłownie cała buda i robi 'brrrr' i dudni.. nie jest to zależne od dodawania gazu, więc raczej obstawiam coś z zawiasem, dzieje się to w trakcie jednostajnej jazdy 110-120km/h i po kilometrze, dwóch nagle jak ręką odjął.. Rok temu wymienione komplet amortyzatory przód i tył plus łączniki stabilizatora i tuleje pływające z tyłu oraz tuleje tył górne i dolne wahacze. Czy jeszcze wahacze z przodu nie mogą dawać takiego objawu? ogólnie od jakichś 5lat mam drgania drobne na kierownicy w zakresie 80-90km/h które wyżej znikają. No ale teraz doszło to, w pewnym momencie jadąc po autostradzie wrażenie było, jakbym wjechał na drogę gruntową. O co może tu chodzić? samochód mam praktycznie od nowości, aktualnie 157k km przebiegu.
-
320i błędy po wymianie wtryskiwaczy
zacznijmy od tego, że wtryskiwacze w n53 i n43 pracują pod ciśnieniem 200 barów więc nie jest możliwe zatkanie dyszy wtryskiwacza przez jakiegoś paprocha. jedyne co można wyczyścić to końcówki rozpylaczy które pracują w bardzo agresywnym środowisku, czyli w komorze spalania co czasami po kilku tys. km powoduje, iż końcówki wtryskiwaczy są skoksowane. Ot całe czyszczenie.. niestety wtryskiwacz blokuje się w pozycji otwartej co powoduje że wtryskiwacz leje. jedyne co można zrobić to zlecić w firmie Bosch gładysek w Krakowie rewitalizację stosu piezo i przypisanie nowych kodów ima
-
320i błędy po wymianie wtryskiwaczy
bzdura, bzdura, bzdura