Treść opublikowana przez jakub
-
sekwencja czy zwykła instalacja gazowa
Jeśli masz silnik M43 to nie masz wyjścia i musi być sekwencja. Poza tym "zwykŁa" instalacja to tzw mikser, który zabiera sporo mocy.
-
Jaki proponujecie olej...
Lej syntetyk i się nie martw. Syf w silniku robi się od nie zmieniania oleju wcale lub od oleju bardzo niskiej jakości. Esso, który wskazaŁeś jest dobrym olejem i pewnie tragedii by nie byŁo gdybyś na nim zostaŁ, ale skoro producent zaleca syntetyk to niech tak zostanie. Poza tym synetyk long life możesz zmieniać co 25 tys km, więc koszt nie jest straszny.
-
Jaki proponujecie olej...
Ten Esso Ultra 10W40 to syntetyk zdaje się - nie półsyntetyk... Nie sądzę, http://www4.esso.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLPVLESUltra_10W-40.asp to do Twojego silnika dozwolony jest: 0w30, 5w30 i 0w40
-
Pytanie o migajace kierunkowskazy przy zamyk/otw auta...
Dobrze się dzieje. Dzięki odróźnieniu czynności wiesz co zrobiŁeś. Jeśli nie zamiga znaczy, że nie zamknięty.
-
Jaki proponujecie olej...
Tuningują te silniki, chwalą się ile wyciągają koników, a potem leją póŁsyntetyk, albo o zgrozo mineraŁ.
-
Jaki proponujecie olej...
Magnateca 10W40 to ja leję do starej E30 która pewnie ma z milion przebiegu. Do kilkuletniej bawarki wlałbym coś lepszego :cool2: DokŁadnie. Dlaczego ludzie leją do nowoczesnych, wielozaworowych sześciocylindrowców olej póŁsynettyczny 10w40? Instrukcja zezwala wyŁącznie na olej syntetyczny.
-
problem z olejem
Jeśli wlaŁeś pósyntetyk (10 w 40) to jest tragedia. Taki ubytek oleju to nie tragedia,ale też i zjawisko rzadko spotykane w tych silnikach.
-
problem z ubezpieczalnia, zlodzieje- pomocy
Dobrze, ze jest przypisane do auta, nie ma problemu aut bez OC
-
Który rodzaj tapicerki pasuje do BMW
Skóra w aucie źle mi się kojarzy. Poprostu starzeje się szybciej niż samo auto i wygląda dobrze póki jest matowa. Jeśli już musisz mieć jakiś "szlachetny" materiaŁ to tylko alcantara. Nie wiem czemu dziwi Cię M pakiet wyŁącznie z alcantarą. Sport to "matowe" materiaŁy takie jak aluminium , kevlar itp. Skóra tu pasuje jak pięść do nosa.
-
M3 E36 czy E46 330i.
Pozwolę sobie ... zgodzić się z tą opinią. Te 231 koników jest trochę za grzecznych. Dużo większe wrażenie robiŁa na mnie moja e30 325i. Co do kosztów i awaryjności trzeba chyba trafić na dobry egzemplarz. Mi się chyba udaŁo, bo auto jest w idealnym stanie i nie sprawia jeszcze problemów. Odpukać.
-
330d 2000r. vs. Prędkość :)
WedŁug mnie tempomat to bardzo mądre urzędzenie. Operuje gazem delikatnie i w mojej opinni jest najekonomiczniejszy.
-
Holowanie na biegu
A hamowanie silnikiem? Nie bądźcie tacy przewrażliwieni, 5 bieg nie jest zły.
-
automat problem rano z ruszeniem.
Wygląda na zużyte tarczki w skrzyni. Znajomy wŁaśnie rozebraŁ swoją skrzynie (miaŁ podobne objawy) i stwierdzŁ, że tarczki praktycznie nie istnieją. Przebieg ma poniżej 300 tys
-
Akcyza od 19 lipca!!!
jakub odpowiedział(a) na Hiv temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneZaraz zaraz, nie moga kazac komus plaici wiecej niz im sie nalezy, jesli gos faktycznie zaplacil mniej i w dodatku kupil w salonie to chyba musial byc chory na glowe zeby sie z nimi zgodzic. Poczekamy zobaczymy, zobaczycie ze znowu sprawa skonczy sie w Brukseli, tyle ze tym razem powinni nalozyc na nasz kraj jakas kare za stosowanie takich praktyk o ile sa prawdziwe. Myślę, że zaczną akceptować rachunku od zagranicznych sprzedawców. Oczywiście jeśli będą prawdziwe.
-
330d czy 330i?
Jakis Ty spostrzegawczy :) ChciaŁbym abyś byŁ zadowolony :)
-
330d czy 330i?
No i jeszcze plastiki w nadkolach.
-
330D - stuki w tylnej części
Myślę, że tak. Sprawdź czy nie ma wizualnych uszkodzeń, a później jeśli nic nie wykryjesz wejdź pod auto i z pomocą drugiej osoby trzeba bujać autem w poszukiwaniu sŁabych punktów.
-
330D - stuki w tylnej części
Zacznij od zawieszenia, ale innego. Sprawdź zawieszenie dyfra oraz podporę waŁu i Łącznik amortyzujący na wale.
-
4 Rajd Lotos Baltic Cup
WygraŁ klasę! Gratulacje, taki wynik w debiucie...
-
Czarny dym po mocnym przygazowaniu
Zapchana odmna generowaŁaby niebieski dym, tutaj mamy do czynienia z zaburzeniem skŁadu mieszanki. Stawiam na zbyt niskie ciśnienie doŁadowania.
-
Akcyza od 19 lipca!!!
jakub odpowiedział(a) na Hiv temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneA podatek od cynności cywilnoprawnej wynoszący 2% wartości transakcji? We wszystkich urzędach skarbowych w kraju obowiązuje eurotax i nikt nie zapŁaci mniej, dlaczego więc zakup poza terytorium kraju ma być uprzywilejowany.
-
Czy warto brać te opony?
Za wąskie? Zimówki czym węższe tym lepsze.
-
Dzień wymiany sprzęgła
To mi raczej wygląda na problem z pompą sprzęgła... Mi też, ale też może być docisk sprzęgła uszkodzony.
-
BMW E-46 przed i po lifcie jak i za ile przerobić
Musisz polubić to auto, przed liftingiem też jest bardzo Ładne.
-
Akcyza od 19 lipca!!!
jakub odpowiedział(a) na Hiv temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneCzy przegląd techniczny musi być wykonany przed opodatkowaniem? Bo jeśli tak to wraki (w opinii rzeczoznawcy) chyba nie przejdą.