Treść opublikowana przez jakub
-
Sens posiadania 4x4
Jeśli już musisz mieć diesla, to wybierz tego który sobą reprezentuje jakąś kulturę pracy. 3.0 wcale tak maŁo nie pali, ale 4x4 ma tylko sens przy tej większej mocy. Napęd passata to takie niby 4x4. Ciągną stale koŁa przednie, a tylne są doŁączane w razie potrzeby przy użyciu specjalnego sprzęgŁa. BMW o którym myślisz ma staŁy napęd na cztery Łapy. Passat jest większy w środku od 5. Chyba.
-
kontrolka smarowania na niskich obrotach na ciepłym siln
Wymiana samych panewek pomoże "na chwilę". Żeby byŁo dobrze trzeba dać waŁ do szlifu i zaŁożyć panewki nadwymiarowe. Nie jest wykluczone, że masz jakąś inną awarię w ukŁadzie smarowania.
-
JAKI OLEJ DO E36 Z 1991R. PRZEBIEG OK 300TYS.
Minimum póŁsyntetyk 10w40
-
Sprawdzenie wiskozy??
Jeśli dasz radę obrócić przy wyŁączonym silniku to musi dać się zatrzymać przy wŁączonym oczywiście zimnym silniku.
-
Sprawdzenie wiskozy??
Sprawna wiskoza pozwoli zatrzymać wiatrak przy zimnym silniku i nie pozwoli przy bardzo rozgrzanym. Jeśli wiatrak da się swobodnie obrócić przy zimnym wyŁączonym silniku to nie masz skręconego wiska na staŁe.
-
czy podejdzie licznik z obrotomem?
Tak, przekŁadasz tylko część "graficzną" i wszystko dziaŁa. Zegary wyciągasz w prawą stronę i nie trzeba zdejmować kierownicy.
-
czasami problem z odpalaniem oraz brak mocy
Uszkodzony przepŁywomierz ciężko jest zdjagnozować na kompie, bo trzeba znać parametry w jakim on powinien pracować. Pomijając przepŁywomierz, warto sprawdzić ukŁad paliwowy. Ciśnienie paliwa, wydajność pompy paliwa.
-
330d (184KM) Steptronic spalanie/chiptuning
Jak będę kupował autko na Pb to będzie to A8 4,2 quattro :mrgreen: Przy Twoich przebiegach nawet bym się nie zastanawiaŁ :)
-
330d (184KM) Steptronic spalanie/chiptuning
Miasto miastu nie równe. Do biura mam okoŁo 12 km z czego poŁowę przejeżdżam obwodnicą. W tych samych warunkach 318i paliŁa mi 9l/100km. Jeszcze raz polecam ten link, może w końcu ktoś uwierzy. A zresztą ja pŁacę za tą benzynę, możecie nie wierzć. http://www.spritmonitor.de/en/overview/6-BMW/37-3er.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_e=2003&power_s=170&power_e=170
-
Odgrzybianie klimatyzacji.
Polecanym przez zakŁady zajmujące się klimatyzacją jest środek firmy KENT (znajdziecie na allegro) koszt 20 zŁ i przy odrobinie szczęścia starczy na dwa razy. StosowaŁem, polecam
-
Słaba Przyczepność
Problem wedŁug mnie tkwi w geometrii. Prawdopodobnie masz luzy w tylnym zawieszeniu i potrafi ono zmieniać parametry wŁaśnie w zakręcie. Sprawdź czy nie masz lekko zdartych od wewnątrz opon na tylnej osi.
-
330d (184KM) Steptronic spalanie/chiptuning
Ale producent nie zawyża spalania (przynajmniej BMW). Podają wartości średnie z symulacji miejskiej. Są różni kierowcy, niektórzy muszą być zawsze pierwsi (a później razem stoimy na światŁach), a niektórzy tak jak ja starają się przewidywać warunki na drodze i dostosowywać tempo. Na co dzień traktuję auto jako środek transportu, a od święta prostuję mu ukŁad wydechowy. :)
-
330d (184KM) Steptronic spalanie/chiptuning
WidziaŁeś na jakiej grupie byŁo to robione? TRZY raporty! Zróć uwagę na gościa o nicku Padas. MiaŁem dotychczas cztery beemki. Zawsze realne spalanie jakie osiągaŁem byŁo okoŁo20% niższe (masto) i 10% (trasa) niż to co pokazuje instrukcja obsŁugi. Ja poprostu umiem jeździć oszczędnie co nie znaczy, że nie wiem co potrafi to auto. Tu jest lepsza statystyka http://www.spritmonitor.de/en/overview/6-BMW/37-3er.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_e=2003&power_s=170&power_e=170
-
330d (184KM) Steptronic spalanie/chiptuning
10 litrow w miescie 3l benzyna :?: Jako taksowka jezdzisz? Nie, ale zgodnie z przepisami. Prawie. 507 km/54 litrach to ile komp powinien pokazać?
-
330d (184KM) Steptronic spalanie/chiptuning
Benzyna, trzy litry, 4x4, 10,6 l/100 na kompie. Tylko miasto. Ten silnik to poezja. Buda nie drży podczs odpalania i jest tak cichy, że gdy chcę go posŁuchać muszę maskę otwierać.
-
330XD - problem z rozdzielaniem napędu i hamownią
Da się wyŁączyć kontrolę trakcji (DSC) w instrukcji tego nie ma bo nie może być.
-
Help. e46 Peknieta szyba czołowa. Omijajcie BMW TŁOKIŃSKI
W Pilkingtonie mi powiedzieli, że często trafiają im się szyby ... ze znaczkiem BMW
-
Pomocy nie ma oleju w moim 318i/ co robić błagam pomocy
Spokojnie, Do sprawdzenia oleju potrzebne są dwie ważne rzeczy: -auto musi stać poziomo (nie przechylone) -musisz mieć pewność, że caŁy olej spŁynąŁ do miski olejowej, czyli sprawdzamy tylko wtedy gdy silnik byŁ nagrzany do temperatury roboczej i odczekujemy kilka minut, po zgaszeniu silnika.
-
Glosne terkotanie i wibracje dochodzace z tylu auta 330i
xDrive byŁ w każdej czteronapędowej e46?
-
E46 coupe vs. fotelik dla dziecka
No bez przesady, ja swego czasu jeździŁem e30 coupe z dwójką maŁych dzieci i peŁym bagażnikiem. Fotelik to nie telewizor "Rubin"
-
Czy warto zlecić sprowadzenie samochodu handlarzowi
Jak to wyliczyŁeś? Jaki masz kurs EURO, jak odpiszesz z tego VAT, od jakiej kwoty policzysz akcyzę?
-
Problem z POLICJĄ !!!!
Myślę, że policjantom wŁaśnie o to chodzi. Ten wydech może ma homologację, ale nowy, a nie jak wspomniano spaany i wypatroszony. Jeśli haŁasuje ponad normę sam bym ten dowód odebraŁ.
-
ceny paliw w eu
Cenę na stacjach ratuje tani dolar. Paradoksalnie to on jest odpowiedzialny za wyższe ceny ropy na świecie. Państwa Arbskie dostają poprostu mniej za swoje produkty (przeliczają wszystko na dolary) i dlatego "trzymają" cenę. Można wedŁug mnie mówić o spisku i trudno się dziwić bo nikt chyba nie chciaŁby zmniejszania swoich przychodów
-
ceny paliw w eu
Wskaźniki cen ropy na światowych gieŁdach znajdują się w strefie wykupienia, co oznacza, że możemy niebawem oglądać bardzo Ładne zaŁamanie trendu wzrostowego.Radość spekulantów, którzy w porę zajęli tzw krótkie pozycje na ropie (na spadki) będzie wielka. Tak byŁo ze zŁotem, miedzią i naszą gieŁdą latem zeszŁego roku. Ceny miaŁy już tylko rosnąć, a co się staŁo to wszyscy wiemy. Ceny benzyny już w Polsce wyższe byŁy, jedyną anomalią jest cena ON. Trochę mnie to też martwi bo ogrzewam dom olejem opaŁowym.
-
Wasze opinie o niuniach z Włoch :)
Byłem z kolegą po to Audi , to jest to :cool2: tak szczerze to nie ma lepszej opcji jak szwajcaria , poszło za 87tyś zł http://www.allegro.pl/item332934097_audi_a8_4_2_v8_quatro_2003_r_od_trendauto.html A co to za przegląd za 18k zł? Gwarancyjny :)